کلسترول خون شما بیش از حد بالا است ؟  نگران عوارض حاصل از افزایش سطح این ماده در  بدن خود هستید؟ این افسانه های رایج و حقایق آن  را در مورد کلسترول بالا، مضرات و احتمال بیماری زایی  و فواید این ماده را ، مرور کنید.

چه چیز را شما  در مورد این ماده غذایی  نمی دانید ؟

حتی اگر شما فکر می کنید که شما همه چیز را در مورد این ماده  می دانید ، ممکن است به چند نکته جالب در این مطلب بر بخورید. اینها افسانه های رایج در  این مورد هستند ؛ اینکه چه کسانی مبتلای به آن می شوند ، چه نوع مواد غذایی می تواند باعث این عارضه شود و یا اینکه گاهی اوقات کلسترول یک کلمه نامطلوب نیست، را مرور کنید.

آمریکایی ها بالاترین میزان سطح کلسترول در جهان را دارند

آمریکایی ها، قطعا  وقتی صحبت در مورد این ماده  می شود، پیشرو هستند. با توجه به آمار سازمان جهانی بهداشت (WHO ) در سال ۲۰۰۵، مردان آمریکایی رتبه ۸۳ در جهان را برای متوسط کلسترول تام ، و زنان آمریکایی ۸۱ رتبه را در این مورد دارند. در هر دو مورد، تعداد متوسط ۱۹۷ میلی گرم / دسی، درست در زیر گروه بینابینی با خطر بالا قرار دارد . در کلمبیا متوسط میزان سطح این ماده  در میان مردان میزان خطرناک ۲۴۴ است، در حالی که زنان در فلسطین ، لیبی، نروژ و اروگوئه ، در حول و حوش عدد ۲۳۲، قرار دارند.

تخم مرغ ها بد و مضر هستند

این درست است که تخم مرغ حاوی مقدار زیادی از مقدار کلسترول مصرفی روزانه یعنی بیش از ۲۰۰ میلی گرم است که بیش از دو سوم از حد توصیه شده انجمن قلب آمریکا ( ۳۰۰ میلی گرم در روز) است. اما کلسترول مورد استفاده روزانه آن طوری که عنوان می شود خطرناک نیست. تنها بخشی از این ماده  در مواد غذایی در انتها به عنوان کلسترول وارد جریان خون شما می شود ، و اگر مصرف این ماده  در رژیم غذایی شما افزایش یابد، بدن شما این افزایش را با تولید کمتری از این ماده  جبران می کند. در حالی که شما اگر بیش از حد تخم مرغ مصرف نکنید ، خوردن یک یا دو عدد تخم مرغ یا چند بار در هفته ، خطرناک نیست. در واقع، تخم مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین و حاوی چربی اشباع نشده یا همان به اصطلاح چربی خوب است.

بچه ها نمی تواند کلسترول بالا داشته باشند

تحقیقات نشان داده است که آترواسکلروزیس یا تنگ شدن شریان ها که منجر به حمله قلبی می شود، می تواند در اوایل سن هشت سالگی شروع شود. آکادمی آمریکایی انجمن اطفال، در مورد کودکان  به که کودکانی که اضافه وزن دارند، فشار خون بالا، یا سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارند، مواردی را توصیه می کند. با توجه به دستورالعمل ، کودکان مبتلا به کلسترول بالا باید یک رژیم غذایی را رعایت کنند که از نظر چربی اشباع شده و کلسترول محدود باشد. مکمل های حاوی فیبر و ورزش های بیشتر نیز توصیه می شود .


بچه ها و احتمال داشتن کلسترول بالا

غذایی سالم است که حاوی “۰ میلی گرم ” کلسترول  باشد

بخش کلسترول  تنها یکی از چیزهایی که در مواد غذایی است که می تواند کلسترول شما را به طور وحشتناکی بالا ببرد. یکی از عوامل ایجاد سطح بالاتری از کلسترول یک رژیم غذایی پر چربی است. همچنین اعتقاد بر این است که مهم حداقل چربی اشباع شده (موجود در غذاهای حیوانی و فراورده های لبنی) و چربی های ترانس (موجود در غذاهای بسته بندی شده) است که به نظر می رسد تاثیر بسیار بیشتری نسبت به کلسترول رژیم غذایی بر لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL)، یا به اصطلاح چربی  بد می گذارد که باعث بیماری تصلب شرایین ( آترو اسکلروزیس) می شود.

کلسترول همیشه چیز بدی است

وقتی اکثر مردم اسم این ماده  را می شنوند آنها  فکر می کنند که بد و مضر است ولی واقعیت پیچیده تر است. سطوح  بالا از این ماده  می تواند خطرناک باشد، اما این ماده  در بخش هایی از  بدن ضروری است، از پوشش سلول های عصبی در مغز برای فراهم کردن ساختار غشای سلولی. نقش این ماده  در بیماری های قلبی اغلب مورد سوتعبیر قرار می گیرد . این ماده در جریان خون توسط لیپو پروتئین های با دانسیته پایین و چگالی بالا (LDL و HDL) حمل می شود . LDL، به عنوان چربی  بد، شناخته شده است و مسئول آترواسکلروز است نه کلسترولی که توسط آن حمل می شود .

منبع: HEALTH
این مقاله  توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید بود، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.