رپورتاژ آگهی


احتمالاً وقتی در حال مطالعه‌ی این مقاله هستید، یا قصد جراحی لاغری دارید و یا آن را انجام داده‌اید. همانطور که می‌دانید کلیه‌ی جراحی‌ها دارای عوارض هستند که از جمله عارضه‌های جراحی چاقی، ریزش مو پس از جراحی لاغری است. بسیاری از افرادی که قصد دارند جراحی اسلیو معده، بای پس معده و دیگر روش‌های حذف چربی اضافی بدن را انجام دهند، نگران ریزش مو بعد از جراحی هستند. البته که این مورد غیر قابل اجتناب است چرا که حتی افرادی که با روش‌های طبیعی مانند رژیم غذایی به لاغری اقدام می‌کنند نیز با ریزش گاه و بی‌گاه مو مواجه می‌شوند. اما خبر خوب این است که ریزش مو پس از جراحی لاغری دائمی نیست و پس از مدتی رشد مجدد مو جای خود را به ریز می‌دهد.  این مبحث یکی از مشکلاتی است که در مقاله پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده به آن اشاره شده است حتما این مقاله را مطالعه نمایید

بررسی عوامل ریزش مو پس از جراحی لاغری

در ابتدا باید عرض کنیم که استرس، مشکل در تغذیه، کاهش وزن شدید و جراحی‌های سنگین از مهم‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر ریزش مو بعد از جراحی چاقی هستند. البته اینکه در یک مدت زمان کوتاه، وزن بسیاری از دست داده شود نیز بر این مسئله موثر خواهد بود. همه‌ی این موارد سبب جابجایی مسیر انتقال مواد غذایی به بخش‌‌های مهم‌تر بدن مانند مغز، کلیه‌ها، کبد و… خواهند شد که در این صورت رسیدگی به بخش‌های کم اهمیت‌تر مانند مو سبب ایجاد ریزش می‌شود. به طور کلی با توجه به اینکه جراحی‌های چاقی بسیار سنگین هستند و استرس زیادی را به افراد وارد می‌کند ریزش مو پس از جراحی لاغری کاملاً طبیعی خواهد بود که البته به مرور متوقف شده و به حالت عادی باز خواهد گشت.

مطالعه بیشتر: تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند ( ویدیو نظرات بیماران و  مشکلاتی که داشته اند و مشکلاتی که برطرف شده است!)

بررسی دوره ریزش مو پس از عمل لاغری

به طور کلی حدود ۶۵ درصد افرادی که تحت جراحی‌های لاغری قرار می‌گیرند، دچار ریزش مو می‌شوند و تقریباً مدت زمان این ریزش ۳ الی ۶ ماه پس از انجام جراحی است. البته این موضوع بسته به قدرت بدنی و همچنین شرایط روحی و روانی افراد متفاوت خواهد بود. در واقع اگر بتوانید ذهن‌تان را قبل و بعد از جراحی لاغری بهتر کنترل کنید، حتماً درصد ریزش مو پس از جراحی لاغری کاهش خواهد یافت. از طرفی اگر تغذیه‌تان حداقل از ۶ ماه قبل از جراحی و مهم‌تر از آن پس از در نظر گرفتن عمل لاغری به بهترین شکل ممکن در نظر گرفته شده باشد، به طور حتم می‌توانید شدت ریزش مو که از عوارض جراحی لاغری است را به طرز چشم‌گیری کاهش دهید و حتی محدوده زمانی ریزش را نیز دست‌خوش تغییرات در جهت بهبودی کنید. البته ناگفته نماند که برخی از افراد پس از حداقل ۹ ماه بعد از جراحی چاقی همچنان ریزش مو خواهند داشت که این‌گونه افراد برای حل مشکل باید به بررسی مجدد بدن‌شان بپردازند. (از تعادل هورمون‌ها گرفته تا کم‌خوابی، استرس و مواردی از این دست).

راه‌کارهای درمان ریزش مو پس از جراحی لاغری

تا اینجای مقاله به دلایل ریزش مو پس از جراحی چاقی اشاره کردیم، اما موضوع مهم‌تر نحوه برخورد با این مشکل است. در واقع افراد متقاضی لاغری باید به خوبی با روش‌های جلوگیری از ریزش بیشتر مو پس از عمل لاغری آشنا باشند تا با استفاده از آنها بتوانند شرایط را بهتر مدیریت کنند. ما در ادامه به روش‌های جذاب جلوگیری از ریزش مو پس از عمل چاقی خواهیم پرداخت، برای مطالعه علمی دقیق تر در این زمینه به مقاله ریزش مو بعد از عمل اسلیو در سایت دکتر قدسی مراجعه نمایید

·       مدیریت استرس

عدم کنترل و مدیریت استرس که ناشی از جراحی و کاهش وزن است، می‌تواند به ریزش مو منجر شود. بنابراین افرادی که قصد دارند از روش‌های جراحی چاقی برای کنترل وزن‌شان استفاده کنند باید به طور کامل استرش‌شان را مدیریت کنند. برای این منظور می‌توانید از پزشک معالج‌تان نیز استفاده کنید. در واقع با افزایش آگاهی‌تان در خصوص نحوه اجرای عمل‌های لاغری و مواردی از این دست خواهید توانست استرس را بهتر کنترل نمایید.

·       مصرف پروتئین

از جمله نیازهای بدن‌مان پروتئین است که این ماده برای نگهداری و سلامت سلول‌ها کاملاً مفید و ضروری است. در واقع اگر به صورت روزانه ۶ گرم پروتئین را به بدن برسانید، کمتر پیش می‌آید که با مشکل نازک شدن موها حتی پس از جراحی لاغری مواجه شوید. بنابراین برای جلوگیری از ریزش پس از جراحی لاغری حتماً به همه‌ی وعده‌هایتان پروتئین را اضافه کنید.

·       هیدراته بودن

مصرف به اندازه‌ی آب به خوبی می‌تواند به بهبود زخم کمک کند که در این صورت ریزش مو پس از جراحی چاقی در مدت زمان کوتاه‌تری بر طرف می‌شود. برای این منظور توصیه می‌کنیم هر روز ۲ لیتر مایعات مصرف شود. البته منظور از مایعات نوشیدنی‌های ناسالم مانند نوشابه نیست. به طور کلی اگر در حال حاضر قصد لاغر کردن با استفاده از روش‌های جراحی دارید، حتماً هیدراته بودن بدن را به طور کامل در نظر داشته باشید.

·       مصرف ویتامین‌ B

برای اینکه ریزش مو پس از جراحی لاغری را تا حد امکان کاهش دهید، حتماً باید مصرف ویتامین B مانند بیوتین را در برنامه روزانه قرار دهید. این ویتامین سبب جلوگیری از خشکی مو شده و بر رشد آن نیز موثر خواهد بود. از طرفی از سیلیس هم می‌توانید استفاده کنید چرا که از کم پشتی مو جلوگیری خواهد کرد. به طور کلی مصرف همزمان این دو ماده مخصوصاً پس از جراحی لاغری به بهبود شرایط کمک خواهد کرد.

·       مصرف آهن و مکمل‌ها

تا اینجای مقاله متوجه شده‌اید که ریزش مو بعد از جراحی چاقی اجتناب ناپذیر است لذا نیاز به نگرانی در این خصوص نیست. ضمن اینکه با در نظر گرفتن راه‌کارهای جلوگیری از ریزش مو پس از جراحی لاغری مانند مصرف آهن و مکمل‌ها کاملاً این موضوع قابل مدیریت است. بنابراین توصیه می‌کنیم که در کنار راه‌کارهای عنوان شده حتماً از مکمل‌ها نیز برای بهبودی سریع‌تر ریزش مو استفاده کنید. مصرف آهن نیز بسیار ضروری است، خصوصاً برای افرادی که حتی پس از گذشت ۷ ماه از عمل لاغری کماکان با ریزش مواجه هستند. همچنین مصرف زینک نیز می‌تواند در جلوگیری از ریزش مو کمک کننده باشد که البته برای این منظور توصیه می‌کنیم که حتماً با پزشک معالج‌تان مشورت بگیرید.

ریزش مو پس از جراحی لاغری تا چند وقت ادامه دارد

همانطور که حتماً متوجه شده‌اید، ریزش مو پس از جراحی چاقی خواه ناخواه پیش می‌آید چرا که بیماران از نتیجه‌ی کار بی‌اطلاع هستند و نگرانی که در این خصوص پیش می‌آید، سبب ضعیف شدن سیستم بدن خواهد شد. از طرفی ممکن است به دلایلی مانند تغذیه نامناسب و لاغری بیش از اندازه بدن توان طبیعی‌اش را از دست داده باشد که در نتیجه منجر به عوارضی مانند ریزش مو می‌شود. اما اینکه تا چه مدت این مشکل ادامه‌دار خواهد بود بسته به ظرفیت بدن افراد دارد. به طور کلی به صورت حداقلی تا ۶ الی ۷ ماه ممکن است مشکل ریز مو وجود داشته باشد که همانطور که عرض کردیم، جای نگرانی ندارد و خود به خود برطرف می‌شود.

ارائه خدمات جراحی لاغری و لاپاروسکوپی با دکتر حامد قدسی خورسند

حال با توجه به اینکه خیال‌تان در خصوص ریزش مو پس از جراحی لاغری راحت‌تر شده است، برای اینکه بتوانید از این نوع خدمات استفاده کنید، کافی است که با یک متخصص لاپاروسکوپی و لاغری در تماس باشید که پیشنهاد ما در این زمینه استفاده از کلینیک دکتر حامد قدسی خورسند است. این متخصص با استفاده از روش‌های مختلف مانند اسلیو معده، بای پس معده و مواردی از این دست به خوبی می‌تواند کاهش وزن دلخواه را برای شما عزیزان در نظر بگیرد. حال برای اینکه بتوانید از چنین خدماتی استفاده کنید توصیه داریم از راه‌های ارتباطی قرار داده شده که در انتهای مقاله قرار داده شده‌اند استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می‌توانید به آدرس اینترنتی drhamedghodsi.com مراجعه نمایید.