رپورتاژ آگهی


جوش صورت

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای پوست صورت ایجاد شود، جوش صورت است، خصوصا اگر بخواهیم به یک مهمانی رسمی یا یک دورهمی دوستانه برویم. در این مواقع هر چه قدرهم که سعی کنیم جوش را با لوازم آرایشی بپوشانیم، بازهم خودنمایی می‌کند و چهره ما را نازیبا می‌کند. به همین دلیل، باید سعی کنیم از ایجاد جوش بر روی پوست جلوگیری کنیم و پوستی صاف و یکدست داشته باشیم. به همین منظور، اگر شما هم دغدغه جلوگیری از جوش صورت را دارید، در ادامه با ما همراه شوید. در ادامه به ۵ محصول مناسب برای جلوگیری از جوش صورت اشاره شده است.

۵ محصول برای جلوگیری از جوش صورت

جوش صورت دلایل مختلفی دارد و از جمله دلایل آن می‌توان به لوازم آرایشی نامناسب و روغنی، چربی بیش از اندازه پوست، تابش نور خورشید به صورت، اختلالات هورمونی و ژنتیک اشاره کرد. در ادامه ۵ محصول برای جلوگیری از جوش صورت اشاره شده و با استفاده از این محصولات می‌توانید از بروز جوش صورت تا حدود زیادی جلوگیری کند.

۱. ژل شست و شوی صورت

سعی کنید صورت خود را حداقل دو بار در روز با استفاده از ژل شست‌وشو بشویید. ژل‌های شست‌وشو چربی و آلودگی روی پوست را پاک کرده و پوست صورت را کاملا تمیز می‌کنند. همچنین، اگر ورزشکار هستید و بعد از ورزش به شدت عرق می‌کنید نیز باید صورتتان را با ژل شست‌وشو بشویید.

البته، به خاطر داشته باشید که شست‌وشوی بیش از حد صورت با این محصول نیز مناسب نیست و پوست صورت را خشک می‌کند. سعی کنید بعد از استفاده از ژل شست‌وشو حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، زیرا خشکی بیش از حد پوست نیز دلیلی برای بروز جوش صورت است. همچنین، شوینده‌ای که استفاده می‌کنید نیز باید ملایم باشد. برای استفاده از یک شوینده ملایم باید خرید ژل شستشوی صورت نوتروژینا از مو تن رو یا دیگر ژل‌های شست‌وشو را در برنامه خود قرار دهید.

۲. تونر پوست

پاک کننده صورت

تونرها آلودگی‌هایی که با ژل شست‌وشو پاک نشده‌اند را پاک می‌کنند. این محصول باید پس از ژل شست‌وشو استفاده شود و نوع آن باید مناسب جنس پوست شما باشد. بنابراین، اگر پوست شما خشک است از تونر مخصوص و اگر پوست‌تان چرب است، از تونر مخصوص پوست چرب استفاده کنید.  سعی کنید در کنار ژل شست‌وشو این محصول را نیز خریداری کنید و چربی‌های روی پوستتان را به طور کامل پاک کنید. با پاک شدن چربی‌ها و تمیز شدن پوست صورت، احتمال جوش زدن صورت تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند. برای خرید این محصول نیز می‌توانید یک تونر از میان انواع تونر نوتروژینا در مو تن رو را انتخاب کنید.

۳. لایه بردارهای صورت

لایه بردا‌رها سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند و راه را برای ایجاد سلول‌های جدید باز می‌کنند. سلول‌های مرده تنفس پوست را مسدود می‌کنند و در اثر آن ممکن است پوست صورت دچار خشکی، جوش و آکنه، کدری پوست و … شود. با استفاده از یک لایه بردار مناسب با پوستتان می‌توانید سلول‌های مرده پوست را از بین ببرید. البته، در استفاده از لایه بردارها نباید زیاده‌روی کنید و باید حداقل هفته‌ای دوبار از آن‌ها استفاده کنید.

۴. کرم های آبرسان

برای جلوگیری از جوش صورت باید صورتتان را همیشه هیدراته نگه دارید، زیرا پوست صورتی که دهیدراته و خشک است، بیشتر در معرض جوش و چین و چروک قرار می‌گیرد. کرم‌های آبرسان جاذب آب هستند و کمک می‌کنند تا سلول‌های پوست رطوبت و آب را از محیط و از روی پوست جذب کنند. برای این منظور، استفاده روزانه از واتر ژل نوتروژینا را فراموش نکنید.

۵. ضد آفتاب مناسب

کرم مرطوب کننده

تابش نور خورشید بر روی پوست می‌تواند منجر به بروز جوش صورت شود. به همین دلیل، سعی کنید ضد آفتاب مناسب پوستتان را خریداری کنید و ۳۰ دقیقه قبل از خروج از منزل آن را بر روی پوست بزنید.

البته، توجه داشته باشید که کرم ضدآفتاب شما باید SPF مناسب داشته باشد و کرم‌های ضدآفتاب با SPF کمتر از ۳۰ محافظت کاملی از پوست ندارند. هر چه میزان SPF کرم بیشتر باشد، میزان محافظت آن از پوست شما بیشتر است. کرم‌های ضدآفتاب انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید متناسب با نیازتان نوع ساده یا رنگی آن را خریداری کنید. همچنین، در استفاده از کرم ضدآفتاب خسسات به خرج ندهید و صورت خود را کاملا با ضد آفتاب بپوشانید.

صورت بدون جوش دیگر آرزو نیست…

با استفاده از محصولات بالا می‌توانید به جلوگیری از جوش صورت کمک کنید. سعی کنید این محصولات را مناسب با جنس پوستتان خریداری کرده و از آن‌ها به شیوه صحیح استفاده کنید. همچنین، سعی کنید محصولات باکیفیتی را خریداری کنید و دور خریدن محصولات بی‌کیفیت و تقلبی را خط بکشید. مطمئن باشید که با مصرف این محصولات، سد محکمی را برای جوش‌های صورت خواهید ساخت.  در پایان، امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد و شما را در جلوگیری از جوش صورت کمک کند.