جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
  • ۱۷:۴۴
  • 1,387
در سه گام یک مانیکور ساده و زیبا مناسب محیط کار انجام دهید

در سه گام یک مانیکور ساده و زیبا مناسب محیط کار انجام دهید

همه دوست دارند ناخن‌هایی زیبا و مرتب داشته باشند و برای این منظور به مانیکور و لاک زدن روی می‌آورند. اما هر نوع مانیکور و رنگ لاکی برای هر محیطی مناسب نیست مثلا شما نمی‌توانید با ناخن‌‌های بلند و قرمز در محیط کار حاضر شوید و حتی نتوانید با کیبورد خود کار تایپ کردن و نوشتن را هم انجام دهید و انتظار داشته باشید که همکارانتان شما را جدی بگیرند. چیزی که برای محیط کار مناسب است یک مانیکور ساده است که در عین حال زیبا هم باشد و برای محیط کاری شما مناسب باشد. در این مقاله می‌خواهیم شرایط یه مانیکور ساده مناسب برای چنین محیط‌هایی را بیان کنیم و در ادامه توضیح خواهیم داد که چطور این کار را در سه گام ساده انجام دهید.

خانم‌های شاغل معمولا وقت زیادی ندارند و نمی‌توانند هر هفته یکی دو ساعت را در سالن‌های آرایشی بگذارنند یا این که خودشان این کار را به صورت حرفه‌ای و کامل انجام دهند. در نتیجه یک مانیکور ساده و مناسب برای خانم‌های کارمند مراحل کمتری نسبت به مانیکور کامل دارد اما قابل اغماض نیست. شما نمی‌توانید کار زیاد را بهانه کنید و به ناخن‌های خود رسیدگی نکنید، هر کسی بر اساس شرایط و موقعیت خود باید در یک سطحی این کار را انجام دهد چون دست‌ها و ناخن‌ها نشان دهنده سلیقه و بهداشت شخصی شما است و در پذیرش اجتماعی شما هم نقش مهمی دارد. مسلما کسی که همیشه ناخن‌هایی کثیف و نامرتب دارد تصویر مناسبی از خود در جامعه ارائه نمی‌دهد و در مقابل کسی که تفاوت عروسی و محیط کار را درک نمی‌کند نیز روش غلطی را برای این کار انتخاب کرده است. پس همیشه باید جانب اعتدال را رعایت کنید و از افراط و تفریط بپرهیزید.

مانیکور ساده

شما برای طراحی یک مانیکور ساده با چند انتخاب مواجه هستید. انتخاب اول فرم و شکل ناخن است که در این مورد حتما توصیه می‌شود از فرم‌های گرد و ساده کوتاه یا متوسط استفاده کنید. ترجیحا توصیه می‌شود ناخن‌های طبیعی خود را داشته باشید اما اگر به هر دلیلی (مشکل سلامت ناخن یا شکستن آن) از ناخن مصنوعی یا ژلی استفاده می‌کنید حتما انواع کوتاه (حداکثر سه تا چهار میلیمتر بالاتر از صدف ناخن) را انتخاب کنید. این کار هم در ظاهر ساده مانیکور شما نقش دارد و هم محدودیتی در کار کردن و عملکرد روزانه برای شما ایجاد نخواهد کرد (این که هربار موقع استفاده از سوئیچ ماشین یا بستن کمربند نگران شکستن و خم شدن ناخن‌ها باشید و یا غلط‌های تایپی شما به خاطر ناخن‌های بلند افزایش یابد اصلا فکر خوبی نیست!).

انتخاب دوم که مهم‌ترین انتخاب هم هست رنگ لاک ناخن است. کارشناسان توصیه می‌کنند ترجیحا از لاک ناخن استفاده نکنید و سعی کنید با باف کردن ناخن‌ها و شکل دادن زیبا به آن ناخن‌هایی طبیعی داشته باشید. البته استفاده از رنگ‌های خنثی مثل بژ و صورتی کمرنگ برای تنوع می‌تواند جذاب باشد اما ناخن‌های رنگی و بدتر از آن طراحی‌های پیچیده (که نشان می‌دهد شما ساعت‌ها برای آن وقت گذاشته‌اید و اصلا در کار خود جدی نیستید) به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در هر صورت پس از آن که تصمیم خود را در این دو مورد گرفتید و با مطالعه مقالات مجله قرمز در بخش مانیکور کارهای پایه مانیکور مثل تمیز کردن ناخن و عقب دادن کوتیکول ناخن را انجام دادید نوبت به انجام دادن مانیکور ساده در سه گام می‌رسد، مانیکوری که حتی در خود محیط کار و پشت میز کار خود هم می‌توانید انجام دهید:

مانیکور ساده

گام اول برای یک مانیکور ساده: از دستمال‌های لاک پاک کن استفاده کنید

اولین گام برای هر مانیکوری پاک کردن لاک ناخن قبلی شما است. حتی اگر تصور می‌کنید که مدت زیادی از لاک قبلی شما گذشته و همه آن خود به خود کنده شده است باز هم باید از لاک پاک کن استفاده کنید. مشکل اصلی در استفاده از لاک پاک کن برای بیشتر خانم‌ها بوی تند استون آن است و بدتر از آن، مشکلاتی که این ماده برای ناخن ایجاد می‌کند. استفاده مکرر از لاک پاک کن‌های حاوی استون باعث خشک شدن ناخن و پوسته پوسته شدن آن و بافت اطراف ناخن می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از لاک پاک کن‌های غیراستونی که ترکیبی چرب دارند استفاده کنید. این لاک پاک کن‌ها نه تنها ناخن را خشک نمی‌کنند بلکه خاصیت مرطوب کنندگی هم دارند. دستمال‌های لاک پاک کن که به صورت بسته‌های آماده در بازار موجود هستند کاربرد بسیار ساده‌ای دارند و بهترین انتخاب برای شما هستند و بهتر است یک عدد از آن‌ها را همیشه در کیف خود داشته باشید تا در صورت لزوم استفاده کنید.

گام دوم برای یک مانیکور ساده: از یک سوهان ناخن فلزی استفاده کنید

مرحله دوم در یک مانیکور ساده سوهان کشین  ناخن‌ها است. ناخن‌ها همیشه بر اثر رشد کردن و یا لب پر شدن و شکستن دچار زائده‌هایی می‌شوند که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود ممکن است به شکستن ناخن بیانجامند. البته استفاده از سوهان ناخن می‌تواند تنها برای کوتاه کردن یا شکل دادن ناخن هم باشد. پس ابتدا در مورد فرم ناخن خود تصمیم بگیرید و با سوهان آن را به شکل دلخواه خود (گرد، بیضی یا مربعی و یا ترکیبی از این‌ها) درآورید. بهتر است سوهان ناخن خود را حتما در کیف خود داشته باشید چون معلوم نیست چه زمانی به آن احتیاج پیدا خواهید کرد تا به محض لب پر شدن و شکستن ناخن‌ها از آن استفاده کرده و سطح ناخن را صاف کنید تا زائده‌های ناخن به لباس‌ها گیر نکند و مشکلات جدی‌تری پیش نیاید.

مانیکور ساده

گام سوم برای یک مانیکور ساده: لاک بزنید

این مرحله دلخواه است و شما می‌توانیید اصلا لاک نزنید یا این که تنها از برق ناخن استفاده کنید. در هر صورت رنگ لاکی که برای محیط کار انتخاب می‌کنید باید مناسب این محیط باشد، قبلا هم گفتیم بهترین انتخاب، رنگ‌های خنثی مثل صورتی کمرنگ و بژ هستند که چندان توی چشم نباشند اما در شرایط خاصی می‌توان از رنگ‌های دیگر هم استفاده کرد که در ادامه به بررسی این رنگ‌ها می‌پردازیم:

رنگ قرمز: این انتخاب بستگی به محیط کار شما دارد، اگر در محیطی شاد و غیررسمی کار می‌کنید احتمالا می‌توانید لاک قرمز هم بزنید اما برای بیشتر محیط‌های کاری رنگ قرمز و طیف آن مثل نارنجی و زرشکی و صورتی تند مناسب نیست.

رنگ زرد: زرد تندترین رنگ است و بیش از هر رنگ دیگری چشم‌ها را به خود جلب می‌کند پس برای هر محیط کاری که تصور کنید رنگ زرد و طیف آن مثل فسفری و سبز انتخاب خوبی نیست.

رنگ آبی: این رنگ تنوع طیف بالایی دارد، آبی تند رنگی نیست که برای محیط‌های کاری به خصوص محیط‌های رسمی مناسب باشد اما آبی آسمانی و کمرنگ که مایل به خاکستری باشد انتخاب مناسبی برای مانیکور ساده شما است. در مورد طیف‌های دیگر آبی مثل بنفش هم این قضیه صادق است و بهتر است به جای بنفش جیغ از بنفش یاسی مایل به خاکستری استفاده کنید.

مانیکور ساده

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان خشکی لب
بهترین محصولات آرایشی بهداشتی برای درمان برای خشکی لب
176
لوازم آرایشی
خرید لوازم آرایش اصل و با کیفیت از داروخانه آنلاین
63
اصل بودن ادکلن
روش های ساده برای تشخیص اصل بودن ادکلن کرید اونتوس
128
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
445
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
242
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
446

مقالات سلامت

مکمل برای آرتروز
۲۰ ویتامین و مکمل برای آرتروز که برای کنترل علائم مفید هستند
120
رژیم روزه داری متناوب
روزه داری متناوب، حافظه و عملکردهای شناختی را بهبود می‌دهد
127
بیماری کرونا
با تست کرونا در منزل نگرانی خود را کاهش دهید
162
مدفوع بدبو
اسهال و مدفوع بدبو نشانه چیست و چگونه می‌توان آن را رفع کرد؟
233
نوروپاتی محیطی
نوروپاتی محیطی چیست، انواع روشهای تشخیص و درمان آن چه هستند؟
106
استرس و بارداری
استرس و بارداری؛ استرس چگونه مانع از بارداری و رشد جنین می‌شود؟
94

مقالات آشپزی

شربت توت فرنگی
شربت توت فرنگی خانگی؛ تازه و آسان با طعمی دلپذیر
117
شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
377
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
844
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
296
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
645
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
942

مقالات تغذیه

رژیم فستینگ
رژیم فستینگ؛ آیا این رژیم برای لاغری و سلامتی موثر است؟
51
رژیم روزه داری متناوب
روزه داری متناوب، حافظه و عملکردهای شناختی را بهبود می‌دهد
127
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
156
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
445
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
95
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
147