رپورتاژ آگهی


در اتاق خواب به وضوح نیاز به ایجاد فضایی راحت، صمیمی و دلنشین احساس می شود. طرح و جنس روتختی (ملحفه)، نقش ویژه ای در طراحی اتاق خواب، ایفا می کند. صرف نظر از سبک داخلی، هر اتاق خوابی نیاز به نرمی، گرما و فضایی صمیمی دارد. به عنوان یک قاعده، جزء اصلی اتاق خواب، تخت و ملحفه آن است.

یک ست ملحفه خوب نقش مهمی در زیبایی اتاق شما دارد. زیبایی اتاق بیشتر به سرویس ملحفه سرویس خواب بستگی دارد، بنابراین روتختی باید با رنگ اتاق شما مطابقت داشته باشد تا هارمونی مضاعف ایجاد و حس آرامش بیشتری احساس شود. البته هر چیزی که برای تزئین اتاق خواب لازم است، مهم می باشد؛ اما در میان همه این موارد، رو تختی سرویس خواب از اساسی ترین اجزا در دکوراسیون و تعیین سبک اتاق خواب شما است. در نتیجه خرید یک ملحفه مناسب یک تصمیم سرمایه گذاری بزرگ است. فاکتورهای زیادی در هنگام خرید روتختی مهم تلقی می شود، از جمله:

 • جنس روتختی باید کیفیت بسیار خوبی داشته باشد
 • سایز روتختی باید کامل باشد
 • رنگ و طرح ملحفه باید با دکور اتاق همخوانی داشته باشد
 • چشم نواز باشد.

پس خرید بهترین و مناسب ملحفه به طوری که با پرده ها و سایر عناصر دکوراسیون اتاق خواب به خوبی هماهنگ شود، بسیار مهم است.

خرید روتختی

رنگ روتختی در طراحی اتاق خواب

چند دهه پیش، هنگام انتخاب ملحفه ، مشتریان با یک اصل هدایت می شدند: رنگ ملحفه باید با رنگ پرده ترکیب شود. نمی توان گفت که اکنون این قاعده کاملاً به فراموشی سپرده شده است، اما به این شدت عمل نمی کند.

اصلا لزومی ندارد که رنگ رو تختی و پرده های اتاق خواب کاملاً با یکدیگر همخوانی داشته باشند، با این حال مطلوب است که بافت این اکسسوری ها به هم مرتبط باشند. به عنوان مثال، اگر در اتاق خواب پرده های تیره وجود دارد، روتختی ساتن یا بسیار روشن کاملا هماهنگ به نظر نمی رسد. مجموعه ای از پرده های ملیله یا مخمل و رو تختی از همان جنس بسیار زیباتر به نظر می رسد. در مورد تطبیق رنگ رو تختی و طراحی اتاق خواب، در این مورد چندین قانون وجود دارد:

 1. رنگ رو تختی و پرده هنوز هم قابل ترکیب است. اما اکنون این روش عمدتا برای بازسازی سبک های کلاسیک سختگیرانه استفاده می شود. اگر فضای داخلی اتاق خواب شما وسایل کمی دارد، می توانید ملحفه رنگی انتخاب کنید که یک یا دو رنگ آن با رنگ پرده، هماهنگی داشته باشد یا برعکس. اگر می خواهید از ملحفه تک رنگ استفاده کنید، می توانید از اکسسوری های تزئینی مثل کوسن های رنگی برای ایجاد هماهنگی با رنگ پرده ها، استفاده کنید.

قیمت روتختی

 1. از سوی دیگر، فضای داخلی اتاق خواب بسیار زیبا به نظر می رسد اگرکه در آن رنگ روتختی با رنگ کاغذ دیواری مطابقت داشته باشد. در این مورد، استفاده از هر دو ترکیب کامل و جزئی از سایه ها نیز مناسب است. به عنوان مثال، اگر درکاغذ دیواری اتاق خواب نقاشی یا الگویی وجود دارد، برای ست تخت خواب، رنگ همان طرح و الگو را بردارید.
 2. رنگ روتختی را می توان با رنگ مبلمان نیز ترکیب کرد. این راه حل به ویژه در صورتی موفق به نظر می رسد که تخت بخشی از یک مجموعه مبلمان باشد.
 3. رنگ روتختی اتاق خواب اغلب با رنگ اصلی داخلی مطابقت دارد و در این ترکیب لزوما نباید رنگ ها یکسان باشند. به عنوان مثال، اگر اتاق خواب به رنگ آبی روشن دکور شده باشد، ملحفه می تواند آبی کاربنی، تیره، فیروزه ای و غیره باشد.
 4. در فضای داخلی مدرن اغلب از ست روتختی شاخص استفاده می شود، یعنی رنگ آن نباید با طراحی کلی مرتبط باشد. با این حال، این روش فقط در صورتی هماهنگ به نظر می رسد که اتاق خواب با رنگ های خنثی یا پاستلی تزئین شده باشد و تخت، مکان مرکزی اتاق را اشغال کند. به عنوان مثال رنگ کاغذ دیواری و دکور را می توان در رنگ های بژ و شنی و رنگ ملحفه را به رنگ نارنجی ارائه داد. اگر این شیوه طراحی به نظر شما کمی شیک نیست، رنگ ملحفه را با سایه های لوازم اتاق خواب گره بزنید. برای مثال می توان این اکسسوری را با آباژور یا فرش ترکیب کرد.

روتختی اسپرت

جنس روتختی در طراحی اتاق خواب

بافت متریال به روش خاص خود نوع طراحی داخلی را تعیین می کند. به عنوان مثال، یک پتوی خز روی تخت، فضای اتاق خواب را راحت‌تر و گرم‌تر نشان می دهد. اگر در فضای داخلی اتاق خواب اغلب اکسسوری های براق است، روتختی ابریشمی یا ساتن بردارید که بافت آن مکمل دکوراسیون است. روتختی‌ های لحافی روی تخت، به خصوص اگر نقاشی هایی روی آنها وجود داشته باشد، برای فضای داخلی نوستالژی و رمانتیک ایده آل هستند.

همچنین انتخاب پارچه برای ملحفه به اندازه تخت بستگی دارد. به عنوان مثال، روی یک تخت دو نفره، رو تختی‌ های ساخته شده از مواد ضخیم بهتر به نظر می رسند، در حالی که تخت یک نفره را می توان با ملحفه سبک تری به طور هماهنگ تزئین کرد.

خرید سرویس روتختی

انواع سرویس روتختی بر اساس طرح

 • اسپرت
 • نیمه اسپرت
 • ساده
 • ساده ترکیبی
 • عروس
 • هاوایی
 • بچه گانه
 • سنگی
 • سلطنتی
 • کلاسیک
 • هتلی

روتختی اسپرت

طرح های روتختی اسپرت ساده است. در واقع ویژگی منحصر به فردی که باعث می شود انواع روتختی اسپرت از سایر ست ملحفه های بازار متمایز شوند، طرح بندی آن ها است. هیچ شلوغی و بی نظمی در طرح رو تختی های اسپرت وجود ندارد و به همین دلیل سادگی طرح ها، جوانان را بیشتر جذب خود می کند. با اینکه رنگبندی ملحفه های اسپرت متنوع است، اما از یک یا دو رنگ بیشتر در دوخت آن ها استفاده نمی شود. دلیل این کار در سادگی طرح های اسپرت است. در واقع طرح های اسپرت به عنوان طرح های مدرن هم به شمار می روند و یکی از مهمترین المان هایی که باعث می شود یک روتختی مدرن به نظر برسد، پرهیز از هر گونه شلوغی در طرح و رنگ است.

برای طراحی این سبک ملحفه، سعی می شود که از ترکیب رنگ های متضاد هم استفاده کنند که از سادگی کامل خارج شود. مثلا از ترکیب رنگ مشکی و سفید، رو تختی ‌های شیک و زیبایی طراحی می شوند. همچنین تولیدکنندگان از رنگ های شاد در این اکسسوری استفاده می کنند تا سلایق بیشتر مشتریان را پوشش دهند.

اگر ظاهر اتاق شما مدرن و امروزی است، قطعا استفاده از روتختی ‌های گلدوزی یا سلطنتی و … کار درستی نیست. شما می بایست برای ست تخت خواب هم از طرح های مدرن و امروزی استفاده کنید تا به زیبایی فضا و دکوراسیون اتاق بیفزایید. انواع ملحفه اسپرت، به مدرن سازی و زیبایی هر چه بیشتر فضای اتاق می افزایند.

ارزانچی

ارزانچی ارائه دهنده بیشترین تنوع در سرویس روتختی

خرید روتختی مناسب با دکور اتاق خواب، پیچیده و گیج کننده است. رنگ ها، بافت ها، اندازه ها، طرح ها و الگوهای ملحفه ها ممکن است شما را کاملا سردرگم کنند. بنابراین بسیار مهم است که ابتدا در ذهن خود کاملاً روشن کنید که چه نوع، رنگ و اندازه ملحفه ای را می خواهید. برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق‌خواب خود، ملحفه هایی را باید خریداری کنید که برای تخت شما مناسب باشند. ملحفه های بسیار بلند و برعکس آن کوتاه، ظاهر تخت و اتاق شما را نیز خراب می کنند. بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که قبل از خرید ملحفه، تشک را به درستی اندازه بگیرید.

با توجه به تاثیر سرویس روتختی بر روی دکوراسیون اتاق خواب، خرید از فروشگاهی قابل اعتماد هم به لحاظ کیفیت دوخت و متریال مورد استفاده و هم به لحاظ ارائه تنوع برای کسب رضایت هر نوع سلیقه و افزایش حق انتخاب مشتری، بسیار بااهمیت است. فروشگاه ارزانچی با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه فروش کالای خواب به صورت حضوری، فعالیت خود را در فضای مجازی نیز آغاز کرده با بتواند دسترسی راحت‌تری را برای هموطنان ایجاد کند. این فروشگاه با ارائه شرایط ویژه اعم از خرید مستقیم و بدون واسطه، امکان سفارشی سازی محصولات با طرح و رنگ دلخواه، خرید در سایزهای مختلف، کیفیت بالای دوخت و پارچه، قیمت منصفانه، امکان خرید هم به صورت حضوری در بازار تهران و هم به صورت اینترنتی و در نهایت ارسال رایگان، اشاره کرد. مشتریان محترم می توانند پیش از ثبت سفارش، از مشاوره رایگان تخصصی برای تهیه ملحفه هماهنگ با دکوراسیون اتاق خواب خود بهره مند شوند.

به یاد داشته باشید که پوشش روی تخت نه تنها یک عنصر تزئینی است، بلکه از لوازمی است که با پوست تماس می گیرد؛ بنابراین سعی کنید اولویت خود را بر شرکت های اثبات شده که از متریال ضد حساسیت و باکیفیت استفاده می کنند، قرار دهید.