مد و فشن برای بیشتر افراد جذابیت دارد اما هرچیزی در کنار جذابیت‌هایش دردسرهایی هم دارد که می‌تواند شما را کلافه کند. دردسرهای لباس پوشیدن مثل چسبیدن لباس‌ها به هم دگیر بر اثر ایجاد الکتریسیته ساکن و خراب شدن موها بر اثر آن و یا درد و آزردگی ناشی از پوشیدن کفش پاشنه بلند که می‌تواند غیرقابل تحمل باشد. اما همه این دردسرهای لباس پوشیدن چاره‌ای هم دارند و اگر راه‌حل مقابله با آن‌ها را بشناسید به راحتی می‌توانید با آن‌ها مقابله کنید.

الکتریسیته ساکن در لباس‌ها

لباس‌ها مختلف از الیافی با جنس‌های متفاوت تهیه می‌شوند و وقتی این لباس‌ها را روی هم می‌پوشیم مالیده شدن ان‌ها به یکدیگر و به بدن باعث ایجاد الکتریسیته ساکن می‌شود که این الکتریسیته ساکن باعث جذب شدن لباس‌ها به هم و به بدن ما می‌شوند. برای این مشکل شایع، راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد، یک راه استفاده از دستمال خیس است. کافی است یک دستمال را کمی خیس کرده و روی لباس‌های خود بکشید تا الکتریسیته آن تخلیه شود. راه دیگر استفاده از فلزات رسانا است، یک سنجاق قفلی فلزی را بردارید و به درز داخلی لباس خود ببندید، تماس این فلز با بدن الکتریسیته آن را تخلیه می‌شود. البته برخی نرم کننده‌های لباس این ویژگی را دارند که با نرم کردن الیاف لباس مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن روی لباس‌ها می‌شوند.

درد ناشی از پوشیدن کفش پاشنه بلند

اگر به مدت طولانی از کفش پاشنه بلند استفاده کنید در قسمت کف پا و ساق پا دچار درد شدیدی خواهید شد. البته توصیه می‌شود که کفش پاشنه بلند را به مدت طولانی نپوشید چون آسیب‌های جبران ناپذیری برای عضلات و تاندون‌های پا دارد اما با ترفندهایی می‌توان شدت این درد را کاهش داد. یکی از روش‌های موثر در کاهش درد ناشی از پوشیدن کفش پاشنه بلند استفاده از چسب زخم است. چسب زخم را بردارید و انگشت سوم و چهارم پای خود را با آن بپیچید، این کار مانع از فشار زیاد به کف پا می‌شود و درد را کم می‌کند. روش دیگر، استفاده از دئودورانت است، دئودورانت رولی را به کف کفش بزنید و سپس ان را بپوشید، این کار مانع از سر خوردن پا داخل کفش شده و استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند. توصیه دیگر که برای پوشیدن کفش پاشنه بلند برای بیرون مناسب است پوشیدن آن به همراه جوراب است که درد و فشار را تا حد زیادی کم می‌کند.

درد کفش پاشنه بلند از دردسرهای لباس پوشیدن

پرزهای لباس روی مانتو و شلوار مشکی

اگر یک لباس پشمی و پرزدار را روی مانتوی کتان  پوشیده باشید حتما متوجه شده اید که مقدار زیادی پرز از آن لباس روی مانتوی شما چسبیده و به این سادگی‌ها پاک نمی‌شود. این یکی از شایع‌ترین دردسرهای لباس پوشیدن است که راه حل ساده‌ای هم دارد. کافی است کمی پول جمع کنید و یک پرزگیر لباس باکفیت تهیه کنید و لباس‌هایی را که پرز به خود گرفته اند تمیز کنید. البته توصیه می‌کنیم موقع انتخاب لباس‌های پشمی و لباس‌هایی که مستعد پرز دادن هستند به جنس و کیفیت آن‌ها دقت کنید و آن‌ها را از بهترین کیفیت تهیه کنید.

پرز دادن لباس یکی از دردسرهای لباس پوشیدن

پوشیدن لباس‌های تکراری

اگر تعداد لباس‌های اصلی شما محدود است این احتمال وجود دارد که چندین بار با یک تیپ تکراری دیده شوید. اگر از این مساله راضی نیستید یک راه حل کلیدی برای شما وجود دارد: اکسسوری‌ها. اکسسوری‌ها قابلیت بالایی در مانور دادن دارند و با اضافه کردن چند اکسسوری رنگی و جذاب مثل کیف، عینک آفتابی، جواهرات و چیزهای دیگر می‌توانید تیپ خود را از حالت تکراری آن خارج کنید. البته در استفاده از اکسسوری زیاده روی نکنید و تیپ خود را ساده نگه دارید.

چروک شدن لباس‌ها

زمانی که عجله دارید و لباسی که می‌خواهید بپوشید چروک است چه می‌کنید؟ لباس دیگری انتخاب می‌کنید؟ اگر آن لباس با تیپ شما هماهنگ نبود چطور؟ چاره کار این است که چروک‌های لباس خود را در کمترین زمان از بین ببرید. اما شما عجله دارید و وقتی برای اتو کردن و استفاده از بخارشو ندارید. به جای منصرف شدن از بیرون رفتن، قسمت‌های چروک شده لباس را کمی نم دار کنید، تا زمانی که به مقصد برسید لباس شما خشک می‌شود و چروک‌های آن تا حد زیادی از بین می‌رود.

کنده شدن دکمه لباس

یکی از دردسرهای لباس پوشیدن کنده شدن دکمه لباس است که راه حل این مشکل را همه می‌دانند، دوختن دکمه کنده شده. اما اگر در بیرون از منزل باشید چه خواهید کرد؟ آیا تمام روز را با حالتی پریشان سپری خواهید کرد تا به منزل برسید و دکمه کنده شده را بدوزید یا با یک سنجاق قفلی سروته قضیه را هم خواهید آورد؟ به همین دلیل همیشه باید یک کیت خیاطی در کیف خود همراه داشته باشید، این کیت شامل سوزن و چند نخ رنگ و چند دکمه در سایزهای مختلف است.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک‌پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WhoWhatWear (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)