جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • هالث
  • ۱ مهر ۱۳۹۸
  • ۲۲:۵۸
  • 193
درمان سوزش سردل

درمان سوزش سردل با انواع روشهای طبیعی و درمانهای خانگی

سوزش سردل مشکلی آزار دهنده است اما ما در اینجا چند روش برای درمان سوزش سردل داریم که بدون استفاده از داروهای بدون نسخه و تنها با استفاده از مواد طبیعی و در خانه انجام می‌شود.

آیا سوزش سردل شما را کلافه کرده است؟درمان سوزش سردل

به گزارش موسسه ملی دیابت و گوارش و بیماری‌های کلیوی آمریکا، سوزش سردل ناشی از ریفلاکس اسید است. ریفلاکس اسید، برگشت مایعات یا مواد غذایی هضم شده است که با اسید معده مخلوط شده‌اند. این ترکیب اسیدی به سمت مری و گلو می‌رود که موجب سوزش می‌شوند. هر چیزی که فشار روی شکم را افزایش دهد می‌تواند محتوای معده را به داخل مری فشار دهد از جمله چاقی و بارداری. سوزش سردل گاه به گاه، موجب نگرانی نیست اما سوزش مکرر می‌تواند منجر به اختلالات گوارشی مزمن شود. چگونه می‌توان درمان آن را پیدا کرد. در اینجا ما چندین درمان سوزش سردل را که براحتی در خانه انجام می‌شوند، خواهیم گفت.

درمان سوزش سردل با گزینه ارزان آدامسدرمان سوزش سردل

دکتر اولیویا رز پزشک طب سنتی در کانادا می‌گوید: یکی از هوشمندانه‌ترین روشهای درمان سوزش سردل در خانه، آدامس است. جویدن آدامس می‌تواند به خنثی کردن اسید معده کمک کند. همچنین به تحرک سیستم گوارشی کمک می‌کند که کاهش دهنده خطر برگشت محتویات معده است. بخاطر داشته باشید که قند و الکل قند، موادی در آدامس هستند که می‌توانند مقداری سوزش سردل ایجاد کنند.

نوشیدن مقداری آب برای درمان سوزش سردلدرمان سوزش سردل

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای درمان سوزش سردل ممکن است بهترین راه باشد. نوشیدن آب به حفظ حرکت غذا در مسیر گوارشی کمک می‌کند. آبرسانی برای عملکرد خوب دستگاه گوارش نیز مهم است.

وضعیت خواب را تغییر دهیددرمان سوزش سردل

اگر آخر شب شام میل کردید احتمالا وقتی به خانه برگردید یک راست به رختخواب می‌روید. بعدا سعی کنید که زمان غذا خوردن‌تان را به زمانی زودتر جابجا کنید. بهترین کار این است که بین غذا خوردن و خوابیدن چند ساعت فاصله بگذارید. رز می‌گوید اگر باز هم نیاز به دراز کشیدن دارید، روی پهلوی چپ دراز بکشید یا با یک حوله یا پتو در زیر پاها، آنها را ۱۰ تا ۱۵ سانت بالا ببرید. این کارهای ساده می‌توانند به میزان زیادی علائم سوزش سردل و ریفلاکس اسید معده را کاهش دهند که آنها را یکی از بهترین روشهای درمان سوزش سردل می‌سازد.

تمرین تنفس عمیق برای درمان سوزش سردلدرمان سوزش سردل

تنفس عمیق یکی از درمانهای خانگی سوزش سردل است که همه می‌توانند آن را انجام دهند. تمرین تنفسی عمیق می‌تواند مقدار هوای بلعیده را کاهش دهد و عضلات اطراف اسفنکتر مری که عامل برخی از علائم ریفلاکس اسید است، تقویت کند. تمرین تنفسی به نحو غیر قابل باوری ساده است: فقط عمیق نفس بکشید و بازدم را به آهستگی انجام دهید. پژوهشی در هپاتولوژی و گاستروانترولوژی بالینی در سال ۲۰۱۸ نشان داد که تنفس دیافراگمی (تنفس خیلی عمیق یا تنفس شکمی) آروغ زدن و سایر علائم ریفلاکس را کاهش می‌دهد.

خودداری از غذاهایی که موجب سوزش سردل می‌شونددرمان سوزش سردل

غذاهایی که بیش از همه مسئول سوزش سردل هستند شامل قهوه، شکلات، الکل، غذاهای پرادویه، غذاهای سرخ شده و غذاهای اسیدی (مانند گوجه) می‌شوند.

رژیم غذایی مدیترانه‌ای و اجتناب از غذاهای چربدرمان سوزش سردل

با توجه به پژوهشی در نشریه اوتولارینژولوژی و جراحی گردن، غذاهایی که بر پایه سبک رژیم غذایی مدیترانه‌ای باشند به کاهش علائم ریفلاکس مری به گلو (ریفلاکس اسید که معمولا گلو را تحریک می‌کند) همپای درمان سه دارویی استاندارد، کمک می‌کند که این روش را یکی از بهترین روشهای خانگی درمان سوزش سردل می‌سازد. رژیم غذایی در این تحقیق ۹۰% گیاهی بود و همچنین شرکت کنندگان آب قلیایی هم می‌نوشیدند. غذاهای چرب ریفلاکس ایجاد می‌کنند و سوزش را بیشتر می‌کنند.

کاهش وزن و خوردن وعده‌های کوچکدرمان سوزش سردل

چاقی روی شکم فشار وارد می‌کند که در نتیجه محتویات معده را بالاجبار به سمت مری می‌فرستد. وعده‌های سنگین و بزرگ نیز فشار روی شکم را افزایش می‌دهد و منجر به ریفلاکس اسید می‌شود. خوردن وعده‌های کوچکتر و کاهش چند کیلو از وزن، یکی از روشهای خانگی درمان سوزش سردل است که موثر عمل می‌کند.

ترک سیگاردرمان سوزش سردل

دلیل دیگری برای ترک سیگار: دخانیات ماهیچه حلقوی تحتانی مری را که مجموعه‌ای از عضلات مسئول نگه داشتن محتویات به خارج از مری است، ضعیف می‌کند. وقتی این نوار عضلانی خیلی ضعیف شود، غذا برگشت داده شده و اسید معده به راحتی وارد مری می‌شود.

کلسیم مایع بخوریددرمان سوزش سردل

یک روش برای درمان درد سوزش معده حاد می‌خواهید؟ مصرف یک قاشق از کلسیم مایع یا مکمل منیزیم است. قلیایی شدن بیشتر می‌تواند اسید معده را خنثی کند که در اکثر موارد درمانی فوری محسوب می‌شود. گزینه دیگر ماست ساده است.

شیرین بیان را بیشتر مصرف کنیددرمان سوزش سردل

اگر نگران هستید که شام آینده شما همراه با احساس سوزش سردل باشد سعی کنید DGL  (deglycyrrizinated licorice) مصرف کنید. رز می‌گوید: این عصاره ریشه شیرین بیان است و گیاه مورد علاقه من برای کمک به رفع ریفلاکس اسید است. این ماده ممکن است به حفظ سلولهای پوششی معده در برابر تشکیل اسید هم کمک کند. عصاره شیرین بیان معمولا جایگزین ضد اسیدهای دیگر است. این ماده را می‌توان برای کمک به کنار گذاشتن رژیم سه دارویی هم استفاده کرد. یک دوز از این ماده را ۱۰ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا خوردن مصرف کنید.

دمنوش گیاهی برای تسکین معده و درمان سوزش سردلدرمان سوزش سردل

چای گرم فقط تشکین دهنده روح نیست. نوشیدن چای نارون و مارشمالو (نوعی ختمی) می‌تواند یک درمان دم دستی برای سوزش معده باشد. این چای‌ها واجد خواص تسکین دهنده‌ای هستند که می‌توانند معده و مری را پوشش دهند و تحریک بافت مخاطی را کاهش دهند. این دو چای را می‌توان پوشش دهنده گلو هم به حساب آورد. چای بابونه نیز گزینه خوب دیگری برای گلو است.

از نعناع و سرکه سیب اجتناب کنیددرمان سوزش سردل

بعضی از افراد سعی می‌کنند تا چای نعناع بنوشند و این نوشیدنی در حالی که به گوارش کمک می‌کند می‌تواند سوزش سردل را تحریک کند. روغن نعناع  که در کپسولهای انتریک کوتد است، هم کمک می‌کند). به همین ترتیب بعضی از افراد هم ممکن است از سرکه سیب به عنوان یک تسکین دهنده گوارشی استفاده کنند اما دانشکده پزشکی هاروارد اشاره می‌کند که مدارک کمی برای استفاده از این ماده برای درمان ریفلاکس وجود دارد. این ماده در صورتی مفید است که علائمی که از کمبود اسید معده و یا هضم ضعیف ناشی می‌شوند نیز منجر به ریفلاکس و علائم مشابه شوند.

زنجبیل هم برای درمان سوزش سردل خوب استدرمان سوزش سردل

بسیاری از گیاهان دارویی برای کمک به گوارش مشهور هستند. در عین حال به لحاظ فنی ریشه زنجبیل یکی از گزینه‌های خوشمزه است که از قرنها پیش برای تسهیل سیستم گوارشی تحریک شده، استفاده می‌شود. حداقل بیشتر اوقات چون در بعضی از افراد می‌تواند تحریک کننده و باعث سو هاضمه شود. مهم نیست که چه چیزی را می‌پزید، گزینه‌های گیاهی وجود دارند که می‌توانند آن را کامل کنند.

ترجمه اختصاصی توسط مجله قرمز منبع: thehealthy

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
130
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
960
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
1,862
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
2,263
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
894
کوتیکول خشک ناخن‌ها را به این روش درمان و برطرف کنید
کوتیکول خشک ناخن‌ها را به این روش درمان و برطرف کنید
1,845

مقالات سلامت

کاهش تری گلیسرید
کاهش تری گلیسرید به روشهای طبیعی و بدون استفاده از دارو
90
نگاهی به داروی زئومین
داروی زئومین جانشینی مناسب و کارا برای استفاده به جای بوتاکس
117
معرفی داروی زالپلون
داروی زالپلون و نگاهی به ویژگی های کارکردی این دارو
94
معرفی چای ترش
چای ترش و معرفی ۱۱ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی محبوب
227
معرفی داروی سولینداک
داروی سولینداک و نگاهی به ویژگی های کارکردی این دارو
121
معرفی داروی ارتوویسک
داروی ارتوویسک درمانی کارا برای غلبه بر بیماری آرتروز
288

مقالات آشپزی

طرز تهیه کوفته قلقلی
طرز تهیه کوفته قلقلی با گوشت برای همراهی با انواع غذاها
440
خوشمزه ترین دسرها برای مهمانی
طرز تهیه چهار دسر خیلی خوشمزه برای مهمانی‌ها
481
سالاد هلو
سالاد هلو با مرغ کبابی و سس مخصوص عسلی
595
مافین کدو سبز
مافین کدو سبز یک مافین خوشمزه و عالی برای عصرهای تابستانی
664
نان چاودار دانمارکی
طرز تهیه نان چاودار دانمارکی (RugbrØd) به صورت مرحله به مرحله
568
کلوچه جو دوسر
کلوچه جو دوسر با کشمش و گردو و طعم دارچین
989

مقالات تغذیه

کاهش تری گلیسرید
کاهش تری گلیسرید به روشهای طبیعی و بدون استفاده از دارو
90
معرفی چای ترش
چای ترش و معرفی ۱۱ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی محبوب
227
کدو حلوایی
کدو حلوایی و بررسی ۸ خاصیت شگفت انگیز این ماده غذایی
645
مصرف کم پروتئین
مصرف کم پروتئین موجب چه تغییراتی در بدن می‌شود؟
125
ساعت بیولوژیکی بدن
ساعت بیولوژیکی بدن و عادات غذایی
125
مصرف ویتامین‌ها
چند باور اشتباه رایج در مورد مصرف ویتامین‌ها و یک مورد که واقعا درست است
184