جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی که در سال 2019 محبوب خواهند بود

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی که در سال ۲۰۱۹ محبوب خواهند بود

دنیای طراحی دکوراسیون دنیایی پویا و در حال رشد است و طراحان برتر و شرکت‌های بزرگ طراحی هر سال جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی را به دنیا معرفی می‌کنند. این سبک‌ها و مدل‌ها از فلسفه‌های طراحی غالب روز مثل طبیعت گرایی، توجه به فضاهای خصوصی و تقویت ارتباطات نشات می‌گیرند و ترندهای زیبایی شناسی مثل رنگ سال و ... نیز در شکل گیری آن‌ها دخیل است. اما جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی کدامند؟ شما با استفاده کردن از کدام سبک‌ها می‌توانید فضای منزل خود را به روز کنید؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز جدیدترین سبک‌ها و مدل‌های طراحی داخلی را که در سال ۲۰۱۹ محبوب و پرطرفدار خواهند بود به شما معرفی خواهیم کرد.

استفاده از رنگ زرد خردلی

اگرچه رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ معرفی شده است اما در دنیای طراحی داخلی رنگ‌های دیگری حکمرانی می‌کنند. رنگ‌های خردلی، عسلی و دیگر رنگ‌های تیره اما نسبتا خنثی از خانواده زرد را این روزها می‌توان در جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی خانه‌های لوکس در سراسر جهان مشاهده کرد. این رنگ‌ها کاملا غنی و موقر اما در این حال شاد و انرژی بخش هستند و به فضای خانه شما عمق و زیبایی خاصی می‌دهند. فرقی نمی‌کند اگر دکوراسیون منزل خود را برای فصل تابستان آماده می‌کنید یا فصل زمستان، چون این رنگ با هر فصلی هماهنگی دارد، در زمستان گرم و ملایم است و در تابستان شاد و پرشور. پس اگر احساس می‌کنید فضای خانه شما از رنگ‌های تیره و تکراری پر شده است وقت آن رسیده که با اضافه کردن اکسسوری‌ها و مبلمان خردلی و عسلی و ... به آن رنگ و روی تازه‌ای بدهید.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

شومینه از جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

سیستم‌های گرمایشی در هر خانه‌ای یک ضرورت به شمار می‌روند و بدون وجود آن‌ها زندگی ممکن نیست. بنابراین عادی است اگر در هر خانه‌ای حضور بخاری و شوفاژ و گرمایش از کف و ... را مشاهده کنیم. اما به نظر می‌رسد این سیستم‌های گرمایشی دیگر مخفی نخواهند بود چون آمارها نشان می‌دهد استفاده از گرمایش‌های تزئینی در دکوراسیون منزل مثل شومینه در سال گذشته ۷۶۳ درصد افزایش پیدا کرده است. این شومینه‌ها هم کارایی لازم را برای گرم کردن منزل دارند و هم زیبایی خاصی به فضا می‌دهند. پس اگر به دنبال اضافه کردن یک حس نوستالژیک و قدیمی به فضای مدرن اتاق نشیمن خود هستید و می‌خواهید بهانه‌ای برای دور هم جمع کردن اعضای خانواده بتراشید بهتر است به فکر تهیه یک شومینه باشید. البته لازم است که نکات ایمنی را در ارتباط با نصب و استفاده از این وسیله جدی بگیرید.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

استفاده از بافت و منسوجات

منسوجات جایگاه خاصی در دکوراسیون منزل دارند و ما در قسمت‌های مختلف خانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم، از فرش و تابلوفرش گرفته تا رومیزی و روتختی و روفرشی و رومبلی و کوسن و چیزهای دیگری که کاربرد تزئینی یا عملکردی دارند. اما اگر نگاهی به جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی در فصل‌های اخیر بیندازید خواهید دید که کاربرد این منسوجات تغییر کرده  و آویزهای پارچه‌ای تزئینی و حتی مجسمه‌های پارچه‌ای تزئینی به جزء لاینفک این دکوراسیون‌های جدید تبدیل شده‌اند. آمار نشان می‌دهند که استفاده از منسوجات تزئینی و آویزهای پارچه‌ای در سال گذشته بیش از ۱۸ برابر شده است پس اگر به دنبال روشی هستید که با استفاده از آن ظاهر تازه‌ای به منزل خود بدهید و آن را به روز نگه دارید کافی است از این اکسسوری‌های پارچه‌ای تزئینی استفاده کنید.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

استفاده از کاکتوس‌ها و گیاهان سبز به روش جدید

گیاهان سبز مزایای زیادی دارند، وجود آن‌ها در فضای داخل منزل باعث تصفیه شدن هوا، متعادل شدن رطوبت هوا و افزایش انرژی مثبت و خنثی شدن استرس و اضطراب اعضای منزل می‌شود. پس حداقل برای بهره مند شدن از این مزایا هم که شده باید گیاهان سبز را در فضای منزل خود جا دهید. اما این گیاهان به خصوص کاکتوس‌ها از جدیدترین سبک‌ها و مدل‌های طراحی داخلی هستند. جالب است بدانید که طبق آمار استفاده از کاکتوس در فضاهای منزل طی سال گذشته ۲۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها شاهد از مد افتادن آن‌ها باشیم. پس اگر می‌خواهید خانه خود را سرسبز و جذاب و به روز طراحی کنید حتما برای کاکتوس‌های مختلف در آن فضایی در نظر بگیرید.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

حتی اگر به کاکتوس واقعی دسترسی ندارید می‌توانید از کاکتوس‌های مصنوعی و حتی اشیای تزئینی به شکل گیاهان سبز و کاکتوس برای زیباتر کردن فضای منزل خود بهره ببرید. اما این ترند تنها به کاکتوس محدود نیست، باغچه‌های خانگی یا گلخانه‌های داخل پاسیو هم این روزها بسیار محبوب شده‌اند و طبق آمار استفاده از آن‌ها طی سال گذشته چهار برابر شده است. پس اگر به حیاط دسترسی ندارید می‌توانید در گوشه‌ای از منزل خود یک باغ کوچک بسازید و از زیبایی و مزایای دیگر آن بهره مند شوید.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

سطوح نقش برجسته از جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

سطوح نقش برجسته از گذشته جایگاه خاصی در طراحی داخلی داشته‌اند، همه شما شیشه‌های مشجر چند دهه قبل را به خاطر می‌آورید و حتما کاشیکاری‌های نقش برجسته را در خانه‌های قدیمی و امروزی مشاهده کرده‌اید. این سبک هرگز به طور کامل فراموش نشده است اما در سال ۲۰۱۹ بازگشت مجددی به دنیا طراحی داشته است. اگر به تصاویر محبوب پینترست در شاخه طراحی داخلی توجه کنید خواهید دید که سطوح نقش برجسته در اشکال مختلف این روزها بارها و بارها پین شده‌اند و بسیار پرطرفدار هستند. آمارها نشان می‌دهد که استفاده از این سطوح و طرح‌ها طی سال گذشته بیش از شش برابر افزایش پیدا کرده است. این سطوح می‌توانند براق، شیشه‌ای، فلزی، کهنه کاری و ... باشند و با طرح و نقش خاص خود جلوه‌ای متفاوت به بخش‌های مختلف منزل بدهند.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

استفاده از طرح‌های هندسی در سطوح مختلف

در مقالات قبلی مجله قرمز عنوان شد که سبک نقاشی منزل با طرح‌ها و اشکال هندسی نامنظم برای سال ۲۰۱۹ محبوب خواهد بود اما این سبک تنها محدود به نقاشی منزل نیست بلکه شما می‌توانید در همه سطوح و حتی منسوجات نیز از طرح فرم‌های هندسی استفاده کنید. در صورتی که رنگ غالب فضای منزل شما رنگ‌های تیره و خنثی است این سطوح هندسی را در رنگ‌های متنوع انتخاب کنید. رومیزی‌ها، روتختی‌ها و هر سطحی می‌تواند شامل این سبک باشد به شرطی که رنگ و طرح آن با سلیقه کافی انتخاب شده باشد. طبق آمار منتشر شده، استفاده از این طرح‌های هندسی در دیوارها، منسوجات و سطوح مختلف منزل بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است و این روش و سبک می‌تواند بهترین روش برای به روز کردن و جذاب کردن فضای منزل شما باشد.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

رنگ کردن سرامیک‌ها و کاشی‌های قدیمی منزل

اگر از کاشی‌ها و سرامیک‌های قدیمی منزل خود خسته شده‌اید آن‌ها را کنار نگذارید چون جدا کردن کاشی‌های قدیمی و نصب کاشی‌های جدید نه تنها هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند بلکه زندگی شما را برای چند روز مختل خواهد کرد. اگر می‌خواهید خانه خود را به روز کنید و از ظر این کاشی‌ها و سرامیک‌های قدیمی و تکراری خلاص شوید آن‌ها را نقاشی کنید. این سبک یکی از جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی است و انجام آن طبق آمار طی سال گذشته بیش از ۱۳ برابر افزایش داشته است. در این مورد شما می‌توانید سراغ نقاشان ساختمانی بروید و یا خودتان دست به قلمو شوید و خلاقیت خود را با نقاشی کردن طرح‌های جذاب و جالب به نمایش بگذارید. البته سادگی همیشه در اولویت است و هرگز هم از مد نخواهد افتاد.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

محبوبیت مجدد کاغذ دیواری به جای نقاشی دیوارها

مدتی بود که گفته می‌شد کاغذ دیواری از مد افتاده است و اگر می‌خواهید خانه به روزتری داشته باشید بهتر است سراغ نقاشی ساختمان بروید. اما این دوره به سر آمده و کاغذدیواری‌ها مجددا محبوب شده‌اند. پس اگر هنوز برای نقاشی منزل خود اقدام نکرده‌اید می‌توانید سراغ جدیدترین مدل‌های کاغذدیواری بروید. در میان سبک‌ها و مدل‌های مختلف کاغذدیواری، کاغذ دیواری‌های بلوکی ساده که بدون طرح بودند تقریبا فراموش شده‌اند و اگر می‌خواهید خانه خود را به روز طراحی کنید بهتر است سراغ مدل‌های طرح‌دار و لوکس بروید که به خودی خود زیبایی و شکوه خاصی به دیوارهای منزل می‌دهند. هرچه طرحی که انتخاب می‌کنید رنگارنگ‌تر و جسورانه‌تر باشد فضای منزل شما نیز شیک‌تر و به روزتر خواهد شد.

جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی

استفاده نکردن از مواد و محصولات شیمیایی و توجه به محیط زیست

همان طور که گفتیم جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی از فلسفه‌های غالب در دنیای طراحی نشات می‌گیرند. امروزه محیط زیست یکی از موضوعات مورد توجه در جهان است که طراحان هم نگاه ویژه‌ای به آن دارند و به خصوص در طراحی محیط‌های داخلی و خارجی آن را مد نظر قرار می‌دهند. پس اگر شما هم می‌خواهید از این روند عقب نمانید بهتر است به حفظ محیط زیست در طراحی خانه خود توجه کنید مثلا از مواد سمی و مضری که به محیط زیست آسیب می‌زنند یا قابل تجزیه در خاک نیستند استفاده نکنید، به بهینه سازی مصرف انرژی هم توجه داشته باشید و از چیزهایی که باعث هدررفت منابع مواد و انرژی می‌شوند اجتناب کنید.

 

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه دکوراسیون داخلی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Amara (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

پاک کننده صورت طبیعی
۱۰ پاک کننده صورت که می‌توانید خودتان درست کنید
42
موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
187
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,233
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,737
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,466
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,704

مقالات سلامت

رادیکولوپاتی
رادیکولوپاتی (عصب تحت فشار) ؛ انواع، علل، علائم و درمان
22
غذاهای تحریک کننده سردرد
غذاهای تحریک کننده سردرد که باید از آنها پرهیز کنید
37
مضرات دمپایی لا انگشتی
دمپایی لا انگشتی (دمپایی ابری) را به این ۱۱ دلیل هرگز نپوشید
79
کولونوسکوپی
کولونوسکوپی ؛ دلایل، نحوه انجام، آمادگی پیشرفته و روشهای جایگزین
59
رفع جوش چرکی
رفع جوش چرکی با ۴ درمان طبیعی و سریع و روشهای موثر دیگر
78
آمیلوئیدوز
آمیلوئیدوز بر چند نوع است، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
62

مقالات آشپزی

خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
68
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
177
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
206
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
295
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
454
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
355

مقالات تغذیه

شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
35
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
42
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
43
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
67
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
81
مکمل ملاتونین
مکمل ملاتونین چه فوایدی دارد، دوز توصیه شده و عوارض آن چیست؟  
153