رپورتاژ آگهی


در دیزاین داخلی خانه های کوچک بر خلاف فضاهای بزرگ، باید از نورهای روشن و سفید استفاده کرد. همچنین وسایل باید ابعاد کوچکتری داشته باشند، استفاده از کمدهای توکار نیز کمک می کند تا فضای کافی برایتان به وجود بیاید و کمتر اطرافتان شلوغ باشد.

شما باید برای دیزاین داخلی خانه های کوچک، از انتخاب وسایل کاربردی مناسب گرفته تا نوع چیدمان کابینت زیر گاز دقت کافی داشته باشید. برای بهینه تر شدن فضای آشپزخانه تان نیز پیشنهاد می کنیم از کابینت های چرخشی بهره بگیرید. در ادامه به بررسی سایر فاکتورهای برای افزایش فضا می پردازیم.

ساده ترین دیزاین داخلی خانه های کوچک

بهترین ایده ها برای دیزاین داخلی خانه های کوچک

بهترین ایده ها برای دیزاین داخلی خانه های کوچک عبارت هستند از:

استفاده از بازتاب نور

هر چه از بازتاب نور بیشتری برای فضا استفاده کنید، محیط بزرگتر جلوه می کند. شما می توانید از رنگ های روشن نیز برای نورپردازی بهره ببرید تا فضا بزرگتر از اندازه واقعی اش به نظر برسد.

پیشنهاد می دهیم که برای سرویس های بهداشتی تان از کاشی های سفید براق و برای آشپزخانه تان از کابینت هایی با رنگ بندی روشن استفاده کنید. نصب چندین آینه در بخش های مختلف خانه نیز باعث انعکاس بیشتر نور شده و در نهایت محیطتان بزرگتر جلوه می کند.

استفاده از درب کشویی برای دیزاین داخلی خانه های کوچک

درب های کشویی تقریبا هیچ فضایی از محیط خانه تان را اشغال نمی کنند، بنابراین بهترین گزینه برای خانه های کوچک هستند. این درب ها حتی نور بیشتری را به داخل خانه انتقال می دهند، بنابراین می توانید آنها را برای تراس یا ورودی نصب کرده و نور طبیعی بیشتری را وارد خانه تان کنید.

استفاده از گالری تصاویر، ساده ترین دکوراسیون داخلی

شاید فکر کنید که بین گالری تصاویر و بزرگتر نشان دادن فضای خانه هیچ ارتباطی وجود ندارد، اما در اشتباه هستید! استفاده از گالری تصاویر مختلف برروی یک دیوار باعث می شود تا چشم مهمانان یا حتی خودتان تا سقف بالا برود. این کار ناخودآگاه باعث بزرگتر دیده شدن فضای منزلتان خواهد شد.

توصیه می کنیم که برای دیوار پشت تلویزیون نیز از طراحی های مخصوص استفاده کنید، انجام این کار نیز به بزرگتر دیده شده فضا کمک خواهد کرد. تابلو ها را کوچک و بزرگ انتخاب نمومده اما بین آنها معنا و ارتباط وجود داشته باشد.

استفاده از گالری تصاویر در روی دیوارها

استفاده از وسایل چندکاره

در خانه های کوچک نیازی به خرید چندین وسیله نیست! شما می توانید یک وسیله با کارایی های مختلف را بگیرید. مثلا به جای خرید همزن، مخلوط کن، آبمیوه گیر و … صرفا یک غذاساز بخرید. همچنین به جای خرید جاروبرقی و بخارشوی به صورت جداگانه، محصولی را بخرید که هر دوی این امکانات را فقط در یک وسیله ارائه می دهد. برخی افراد نیز برای انجام هر کار میزی مخصوص تهیه می کنند، اما در بسیاری از مواقع امکان استفاده از یک میز با اهداف مختلف وجود دارد.

استفاده از فضای دیوارها

شما می توانید از دیوارهای بی فایده مثل دیوار کنار سرویس بهداشتی تان نهایت استفاده را ببرید. مثلا در کنار آینه سرویس بهداشتی تان چند شلف یا قفسه را به صورت عمودی نصب کنید و تمام وسایل و محصولات بهداشتی از جمله مسواک ها، خمیردندان ها، صابون ها، مایع شوینده، خوشبوکننده و … را در آنها قرار دهید.

با انجام این کار نیازی نیست برای هر یک از این وسایل بخش خاصی در نظر گرفته و فضای سرویس بهداشتی را شلوغ نمایید. همچنین می توانید از پنل های شیشه ای برای جداسازی فضای استحمام و سرویس بهداشتی بهره بگیرید.

پوشاندن اتصالات

اتصالات باعث شلوغ و آشفته دیده شدن خانه تان می شوند و روی زیبایی آن تاثیر می گذارند. شما می توانید روی انواع اتصالات مثل لوله یا سیم های روکار را با استفاده از برچسب های پتینه، پارچه های طرح دار یا اکسسوری های زینتی بپوشانید. با انجام این کار جذابیت فضای خانه تان حفظ می شود و اتصالات روکار دیگر دست و پا گیر و آزاردهنده نخواهند بود.

دیزاین داخلی خانه های کوچک

استفاده از سبک زندگی سنتی در کنار مدرن

در گذشته افراد نیازی به استفاده از میزهای ناهارخوری نداشتند، بنابراین روی زمین و با سفره غذا می خوردند. آنها حتی به جای استفاده از تخت خواب از رختخواب روی زمین استفاده می کردند. اگر فکر می کنید فضای خانه تان بسیار کوچک است، از خرید این وسایل تا منزل بعدی تان صرف نظر کنید و کمی به زندگی سنتی روی بیاورید تا شرایط برایتان مساعدتر شود و خانه ای با محیط بزرگتر بخرید.

عدم استفاده از میز تلویزیون

این روزها کمتر کسی از میز تلویزیون استفاده می کند و بیشتر مردم ترجیح می دهند که تلویزیون خود را به دیوار متصل کنند. این کار به خصوص برای افرادی که صاحب فرزند خردسال هستند، بسیار پیشنهاد می شود، چون جلوی آسیب دیدگی تلویزیون بر اثر شیطنت های فرزندشان را می گیرند. میزهای تلویزیون ابعاد بزرگی دارند و معمولا بلااستفاده هستند، بنابراین صرفا بخشی از فضای خانه تان را در بر خواهند گرفت.

لوازم توکار، بهترین دیزاین داخلی برای خانه های کوچک

اگر در دیزاین داخلی خانه های کوچک از لوازم توکار بهره بگیرید، دیگر با کمبود جا روبرو نخواهید شد، مثلا تختخواب تان به صورت تاشو باشد یا تختتان به صورت مبله بوده و دارای دو کاربرد متفاوت باشد. همچنین آشپزخانه تان را در این سبک از حالت اپن خارج کنید تا فضای کمتری بگیرد.

استفاده از طرح ها و رنگی های خنثی

به هیچ عنوان از طرح ها و رنگ های شلوغ برای طراحی خانه های کوچک استفاده نکنید، چون این کار صرفا باعث شلوغتر به نظر رسیدن فضا می شود. به جای انجام این کار توصیه می کنیم که از رنگ های خنثی استفاده کنید. رنگ های خنثی فضایی مینیمال به خانه هدیه می دهند و آنجا را بزرگتر نشان خواهند داد.

Interior design of small houses of 40 meters

کمدهای دیواری، ارزانترین لوازم دیزاین داخلی خانه های کوچک

شما می توانید از کمد های دیواری نهایت استفاده را ببرید تا دیگر نیازی به محصولات اضافه مانند کمدهای آماده، آینه و دراور، میز آرایش و … نداشته باشید.

در واقع شما می توانید با ایجاد فضای مخصوص برای هر یک از وسایل مختلف در کمدهای دیواری نیازتان را به صورت کامل به خرید آنها از بین ببرید.

میزهای دیواری بخرید

چرا به جای استفاده از میزهای معمولی، از میزهای دیواری استفاده نکنید؟ این میزها به دیوار متصل شده و قابلیت باز و بسته شدن دارند؛ بنابراین هر بار که نیازتان برطرف شد، امکان بستن آنها را دارید تا دیگر فضای اضافه ای از خانه را اشغال نکنند. این میزها برای مطالعه، استفاده از لپتاپ و … بسیار مناسب بوده و در انجام کارهایتان کمکتان خواهند کرد.

دیزاین داخلی خانه های کوچک، نکته ای با اهمیت

دیزاین داخلی خانه های کوچک به قدری اهمیت دارد که حتی بروز کوچکترین اشتباه می تواند فضا را شلوغ و به هم ریخته در آنجا نشان دهد؛ بنابراین توصیه می کنیم که برای طراحی فضای داخلی خانه تان در ابتدا ایده های این مطلب را عملی کرده و سپس حتی از کارشناسان حرفه ای طراحی دکوراسیون داخلی نیز کمک بگیرید تا آنها بر اساس تجربه و دانش خود راهنمایی های تخصصی تری به شما داشته باشند.