رپورتاژ آگهی


تشک نرم بهتر است یا سفت؟

یک خواب خوب شبانه با داشتن تشک مناسب شروع می‌شود؛ بنابراین وقتی نوبت به خرید تشک می‌رسد، باید از تناسب آن با سلیقه و نیازهای شخصی مطمئن شوید. امروزه با گزینه‌های متنوع کالای خواب، ممکن است انتخاب بهترین نوع تشک با چالش‌هایی همراه باشد. برای مثال «تشک نرم بهتر است یا سفت؟» یکی از سوال‌های رایج در هنگام خرید رخت‌خواب است. مزایای متعددی برای هر دو نوع تشک وجود دارد. با‌این‌حال، چگونه بدانیم کدام‌یک مناسب‌تر است؟ مطالعه کامل این متن فرصت خوبی است تا مزایا و معایب تشک سفت و نرم را بررسی کنیم. بعد از مطالعه این مطلب، به‌راحتی مناسب‌ترین تشک را انتخاب خواهید کرد.

توجه به راحتی تشک نرم و سفت؛ ویژگی مهم برای خرید رخت‌خواب

راحتی اولین مشخصه‌ای است که برای خرید تشک در نظر می‌گیریم. همه افراد ترجیح می‌دهند که فارغ از استاندارهای ارگونومیک و سلامت فیزیکی در هنگام خواب راحت باشند؛ بنابراین ترجیح و سلیقه شخصی برای انتخاب راحت‌ترین تشک در اولویت قرار می‌گیرد. ستون فقرات انسان‌ها سه انحنای جزیی دارد که این انحنا باید در حالت نشسته، دراز کشیده و ایستاده حفظ شوند؛ در غیر این‌صورت فرد در طولانی‌مدت دچار عارضه‌های فیزیکی ناخوشایندی خواهد شد.

باتوجه‌به انحنای ستون فقرات یک تشک مناسب باید بدن فرد را در حالت درستی نگهدارد. برای این کار هیچ فشاری نباید به قسمت‌های مختلف بدن وارد شود. تشک نرم انعطاف‌پدیری بیشتری در مقایسه با رخت‌خواب سفت دارد؛ بنابراین فشار کمتری را به قسمت‌های مختلف بدن وارد می‌کند. البته نرمی یا سفتی تشک تاثیری بر قیمت کالای خواب ندارند. همین‌طور برای افرادی با کمردرد یا آسیب‌دیدگی شانه تشک نرم انتخاب بهتری محسوب می‌شود.

آیا به کمردرد مبتلا هستید؟ پوشش کامل گودی کمر با تشک طبی سفت

تشک نرم بهتر است یا سفت؟ برای پاسخ این سوال باید به سلامت جسم خود توجه داشته باشید. عواملی مثل داشتن کمردرد نیز بر انتخاب نوع بهتری از رختخواب موثر خواهد بود. معمولاً افرادی با کمردرد معمولی تا شدید باید از تشک با سفتی مناسب استفاده کنند. در‌صورتی‌که فرد به کمردرد مبتلا باشد، نرمی بیش از حد رخت‌خواب باعث می‌شود تا بدن داخل تشک فرو برود. تشک با سفتی مناسب از ستون فقرات حمایت کرده و از تشدید کمردرد جلوگیری می‌کند. البته افرادی که به کمردرد‌های شدید مبتلا هستند، برای خرید تشک مناسب باید با پزشک خود مشورت کنند.

تشک نرم بهتر است یا سفت؟

تشک‌های فنری انواعی از کالای خواب هستند که به مبتلایان به بیماری‌های اسکلتی و عضلانی و دچار به دردهای عضلانی توصیه می‌شوند؛ بااین‌حال نباید بدون تجویز پزشک از تشک‌های فنری استفاده کرد. در این مدل‌کالای خواب نیز انواع تشک خیلی نرم، متوسط و بسیار سفت نیز وجود دارد. برای خرید این مدل تشک به فروشگاه منسوجات بهداشتی صفاهوم مراجعه کنید. این فروشگاه علاوه‌بر کالای خواب، وسایل دیگری مثل رومیزی و حوله نیز عرضه می‌کند. برای مشاهده تنوع بالای محصولات صفاهوم و کسب اطلاعات بیشتر مثل قیمت رومیزی و سایر منسوجات بهداشتی با این فروشگاه تماس بگیرید.

انعطاف‌پذیری تشک نرم و سفت؛ در نظر داشتن عادات فردی هنگام خواب

یکی دیگر از معیار‌هایی که برای پاسخ به سوال «تشک نرم بهتر است یا سفت» باید در نظر گرفت، نحوه خوابیدن هر فرد است. خوابیدن روی تشک خیلی سفت باعث می‌شود تا استخوان‌ها وزن بدن را تحمل کنند؛ بنابراین به عضلات فشاری وارد نمی‌شود و جریان خون به‌راحتی و سرعت در بدن پخش می‌شود. به‌این‌ترتیب اکسیژن بیشتری به مغز می‌رسد و آرامش فرد افزایش می‌یابد.

تشک‌های نرم برای افرادی که به پهلو می‌خوابند، گزینه مناسب‌تری به شمار می‌رود. با خوابیدن روی تشک‌های نرم به بازو و کتف فرد فشار بالایی وارد نمی‌شود. همچنین این نوع رختخواب برای افرادی با وزن کم بسیار مناسب است؛ چراکه با گذر زمان فرد در تشک فرو می‌رود. فرو رفتن فرد سنگین‌وزن در تشک باعث افزایش تعریق می‌شود؛ یعنی تشک فشرده و فرورفته نمی‌شود.

سفتی یا نرمی تشک در انواع تشک‌های فنری نیز وجود دارد؛ بنابراین در هنگام خرید تشک فنری به درجه سفتی تشک توجه کنید و برای خرید تشک به توصیه پزشک توجه کنید؛ در صورت مبتلا بودن به بیماری‌های اسکلتی عضلانی نباید از تشک‌هایی با سفتی یا نرمی بیش از حد استفاده کنید. این نوع کالای خواب خیلی نرم یا به‌شدت سفت نیست؛ بنابراین ویژگی‌های مثبت هر دو نوع تشک را در برمی‌گیرد.

تشک نرم بهتر است یا سفت؟

بررسی استحکام تشک‌های سفت و نرم؛ عاملی برای خرید تشک‌های دونفره

تشک‌های دونفره ممکن است بر اثر زمان و اختلاف وزنی افراد تغییر شکل بدهند. استحکام تشک باید به نحوی باشد که فشار از یک بخش به بخش دیگری منتقل نشود؛ بنابراین در هنگام استفاده از تخت دونفره، نباید یک سمت تخت فشار بالا را تحمل کند و تخت فقط در این بخش فرو برود.

تشک‌های فنر پاکتی منفصل امکان پخش فشار در تخت‌های دونفره را دارند؛ ازاین‌رو دچار فرورفتگی‌های یک‌طرفه نمی‌شوند. هنگام خرید رخت‌خواب دونفره به میزان سفتی و نرمی آن توجه داشته باشید تا کیفیت تشک نرم یا سفت بعد از مدتی تغییر نکند.

تشک نرم بهتر است یا سفت؟

طول عمر؛ تشک‌های سفت ماندگاری بیشتری دارند

ساختار داخلی تشک‌ها، نرمی و سفتی آن‌ها و همچنین طول عمر تشک را تعیین می‌کند. تشک نرم طول عمر کمتری دارند؛ این نکته را نیز در نظر بگیرید که به‌مرورزمان نرم‌تر نیز می‌شوند. به‌طور‌کلی تشک فنری بدون لایه راحتی یا از جنس لاتکس سفت‌تر بوده و در عین حال ماندگاری بیشتری نیز دارند. تشک‌های نرم از جنس فوم هستند و به همین دلیل ماندگاری جنس آن کمتر خواهد بود.

از‌این‌رو پیشنهاد می‌شود اگر به‌دنبال رخت‌خوابی نرم برای استراحت هستید، از تشک‌های سفت با رویه نرم استفاده کنید. برای مثال رویه فوم حافظه‌دار یک لایه ساده برای تبدیل یک تشک سفت به رخت‌خواب معمولی و راحت است؛ این تشک در عین داشتن ویژگی‌های رخت‌خواب سفت، کیفیت خواب افراد را نیز افزایش می‌دهد.

خرید انواع تشک‌های نرم، سفت و متوسط از کالای خواب صفاهوم

در این مقاله به بررسی ویژگی‌های دو مدل تشک نرم و سفت پرداختیم تا پاسخ «تشک نرم بهتر است یا سفت» را بدانیم. تشک نرم از فرورفتگی بر اثر وزن بالای فرد جلوگیری می‌کند. درعین‌حال گزینه مناسبی برای افراد مبتلا به کمردرد محسوب می‌شود. این تشک منطبق با سه انحنای اصلی ستون فقرات ساخته شده است تا در هنگام خواب فشاری به مهره‌های کمر وارد نشود.

تشک سفت برای جلوگیری از تغییر شکل رخت‌خواب در طولانی‌مدت و بر اثر وزن بالای افراد گزینه مناسبی است. این تشک‌ها با لایه رویی فوم حافظه‌دار از سفتی بالا جلوگیری می‌کنند تا خواب فرد بهم نریزد. با همه موارد گفته‌شده، توصیه ما این است که از تشک‌هایی با درجه سفتی و نرمی متوسط استفاده کنید. این تشک‌ها علاوه‌بر ایجاد خوابی باکیفیت، مزایای هر دو رخت‌خواب با درجه سفتی و نرمی بالا را فراهم می‌کند.

برای خرید انواع کالای خواب مثل تشک طبی سفت یا نرم بازدید از فروشگاه‌هایی با تنوع بالا راهکار مطلوبی است تا با مدل‌های مختلف و مزایای آن‌ها آشنا شوید. فروشگاه صفاهوم یکی از انتخاب‌های در دسترس برای خریدی مطمئن به شمار می‌رود. تنوع بالای کالای خواب در این فروشگاه تجربه خرید ارزشمندی را برای افراد فراهم می‌کند. اگر قصد خرید تشک نرم یا سفت باکیفیت دارید، فقط باید نام «صفاهوم» را در گوگل جستجو کنید.