جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۷
  • ۱۵:۰۱
  • 6,503
بهترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری در خانه‌های کوچک

بهترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری در خانه‌های کوچک

نگهداری گیاهان سبز در محیط خانه مزایای زیادی دارد. گیاهان آپارتمانی باعث می‌شوند که محیط منزل زیباتر و دلبازتر شده هوای خانه تمیزتر شود و رطوبت موجود در آن نیز تنظیم شود. برخی افراد تصور می‌کنند که نگهداری از گیاهان آپارتمانی به خصوص در خانه‌های کوچک کار ساده‌ای نیست و دردسرهای زیادی دارد. اما گیاهانی وجود دارند که نیاز به مراقبت‌های خاصی ندارند و با محیط کوچک خانه شما نیز به راحتی خو می‌گیرند. اما این گیاهان آپارتمانی کدامند و روش مراقبت از آن‌ها چگونه است؟ ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز بهترین گیاهان آپارتمانی را که برای نگهداری در خانه‌های کوچک مناسب هستند و مراقبت از آن‌ها بسیار ساده است به شما معرفی خواهیم کرد.

گیاه پول چینی یا پپرومیا پیله آ

این گیاه اپارتمانی زیبا به مراقبت متوسطی نیاز دارد و نور روشن و غیرمستقیم برای آن ایده آل است. فقط آب دادن به این گیاه کمی پیچیده است و شما باید هر بار تمام سطح خاک آن را با آب بپوشانید و تا زمانی که خاک کاملا خشک نشده است مجددا به آن آب ندهید. در کنار این آب دادن هر هفته یک بار نیز برگ‌های گرد و زیبای آن را با اسپری آب مرطوب کنید تا براق و درخشان شوند.

بهترین گیاهان آپارتمانی

پلاتی سریوم از گیاهان آپارتمانی زیبا

نگهداری از پلاتی سریوم یا سرخس شاخدار بسیار ساده است. این گیاه به نور متوسط و کم نیاز دارد و اگر رطوبت محیط اطراف آن متوسط باشد به بهترین شکل رشد خواهد کرد. برگ‌های این گیاه روی دیوار زیبایی خاصی دارند و هیچ فضایی را از منزل شما اشغال نمی‌کنند.

بهترین گیاهان آپارتمانی

زبان مادر شوهر

گیاه ماری یا زبان مادر شوهر نیز به مراقبت ساده‌ای نیاز دارد. نور غیر مستقیم برای این گیاه ایده آل است و آب دادن به آن تنها زمانی ضروری است که خاک آن کاملا خشک شده باشد. گلدان این گیاه را روی سطحی قرار دهید که با زمین فاصله دارد و در گوشه‌ای خلوت در منزل بگذارید تا فضا را زیباتر کند.

بهترین گیاهان آپارتمانی

انجیر برگ ریز

گیاه انجیر برگ ریز نیاز به مراقبت متوسطی دارد و نور روشن اما غیرمستقیم برای آن مناسب است. این گیاه هر چند روز یک بار به آب دادن نیاز دارد و خاک آن باید همیشه مرطوب باشد. بهترین محل برای این گیاه، اتاق نشیمن و سایر مکان‌های مشترک در منزل است و از آنجایی که برگ‌های آن زیاد و شلوغ است به یک گلدان ساده نیاز دارد تا زیباتر دیده شود.

بهترین گیاهان آپارتمانی

کاکتوس از گیاهان آپارتمانی محبوب

همان طور که می‌دانید نگهداری از کاکتوس‌های کوچک بسیار ساده است. این گیاه باید در نور طبیعی قرار بگیرد آب دادن به آن در بهار و تابستان یک بار در هفته و در پاییز و زمستان هر سه هفته یک بار ضروری است. اگر به این گیاه علاقه دارید آن را در اندازه‌های مختلف و چند عدد تهیه کنید و کنار هم بچینید تا زیبایی آن‌ها بیشتر به چشم بیاید.

بهترین گیاهان آپارتمانی

کالاتیا

نگهداری از کالاتیا بسیار ساده است. این گیاه به نو غیرمستقیم علاقه دارد و نور مستقیم رنگ‌های زیبای برگ‌های آن را از بین می‌برد. خاک آن هم باید نه چندان مرطوب و نه چندان خشک باشد تا به خوبی رشد کند. برای این که رنگ‌های برگ کاتالیا بیشتر به چشم بیاید آن را در یک گلدان سفید ساده قرار دهید.

بهترین گیاهان آپارتمانی

گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا عاشق نو خورشید است و نگهداری از آن هم بسیار ساده است.  آب دادن به آلوئه ورا فقط یک بار در هفته کافی است و باید دقت کنید که بین هر مرتبه آب دادن خاک گیاه کاملا خشک شود. این گیاه را در یک گلدان بلند بکارید تا برگهای آن به سطح زمین نرسد.

بهترین گیاهان آپارتمانی

دراکائنا مارگیناتا

درخت اژدها یا دراکائنا مارگیناتا یکی از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار است که برگ‌های تیز و بلندی دارد و نگهداری از آن به دقت نیاز دارد. نور مستقیم به این گیاه صدمه می‌زند و باید در محلی قرار گیرد که هم سایه و هم نور کافی در اختیار داشته باشد. فرم خاص این گیاه با یک گلدان مدرن به خوبی هماهنگ می‌شود.

بهترین گیاهان آپارتمانی

گیاه یشم از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار

نگهداری از گیاه یشم بسیار آسان است و فقط کمی نور متوسط برای چند ساعت در روز جهت رشد این گیاه کافی است. آب دادن به آن نیز هر چند روز یک بار که خاک گیاه خشک شود ضروری است. از آنجایی که این گیاه برگ‌های تیره‌ای دارد در یک گلدان رنگی روشن، زیباتر به نظر خواهد رسید.

بهترین گیاهان آپارتمانی

گل چمچه‌ای

نگهداری از گل چمچه‌ای بسیار آسان است و نور کم و متوسط برای رشد آن کافی است. تنها باید زمانی به این گیاه آب بدهید که سطح خاک آن خشک شده باشد. این گیاه با گل‌های سفید زیبایی که دارد در گلدان‌هایی با فرم‌های منحنی زیبایی خود را بیشتر به نمایش خواهد گذاشت.

بهترین گیاهان آپارتمانی

انجیر ربابی

نگهداری از انجیر ربابی بسیار آسان است و نور غیرمستقیم و روشن برای آن کاملا ایده آل است. تنها زمانی باید به این گیاه آب بدهید که تا دو سانتی‌متر از سطح خاک آن کاملا خشک شده است. این گیاه را در یک گوشه از منزل قرار دهید تا نقطه‌ای کانونی و جذاب به وجود آورید و فضای منزل خود را زیباتر کنید.

بهترین گیاهان آپارتمانی

پاپیتال از گیاهان آپارتمانی زیبا

پیچک انگلیسی یا پاپیتال به مراقبت متوسطی نیاز دارد و چهار ساعت نور مستقیم در طول روز به اضافه نور غیر مستقیم در بقیه روز برای آن مناسب است. رطوبت محیط این گیاه هم باید پایدار و ثابت باشد تا سالم و شاداب باقی بماند. گلدان این گیاه باید فضای کافی داشته باشد تا فرم پیچکی آن به خوبی رشد کند.

بهترین گیاهان آپارتمانی

پوتوس طلایی

نگهداری از پوتوس طلایی در آپارتمان بسیار آسان است. نور روشن و غیرمستقیم برای این گیاه ایده آل است و مقدار متوسط آب برای آن کافی است البته دقت کنید که هرگز نباید سطح خاک آن با آب پر شود. با توجه به فرم خاص این گیاه می‌توان از گلدان‌های فانتزی و زیبا برای جذاب‌تر کردن آن استفاده کرد.

بهترین گیاهان آپارتمانی

گیاه عنکبوتی

نگهداری از گیاه عنکبوتی هم آسان است و نور روشن و غیر مستقیم برای چند ساعت در روز آن را کاملا شاداب می‌کند. آب دادن به این گیاه هم برنامه خاصی ندارد و هر زمان که فرصت داشته باشید می‌توانید به آن آب بدهید. این گیاه در گلدان‌های اویز زیبایی بیشتری پیدا می‌کند و برگ‌های آن به خوبی حالت می‌گیرند.

بهترین گیاهان آپارتمانی

مارچوبه سرخسی

مراقبت از مارچه سرخسی بسیار آسان است و نور غیرمستقیم برای آن بهترین گزینه است. البته این گیاه به آب زیادی نیاز دارد به شرطی که خاک آن از آن پر نشود. این گیاه برگ‌های بلندی دارد که در یک گلدان آویز، بیشتر می‌تواند زیبایی و شادابی خود را نشان دهد.

بهترین گیاهان آپارتمانی

سنسیو رولیانوس

گیاه رشته مروارید یا سنسیو رولیانوس نگهداری نسبتا ساده‌ای دارد و نور غیرمستقیم برای آن ایده آل است. آب دادن به این گیاه هم باید مستمر باشد تا خاک آن مرطوب باقی بماند. شاخه‌های این گیاه به سرعت بلند می‌شوند و به فضایی نیاز دارند تا راحت‌تر رشد کنند در نتیجه یک گلدان آویز بزرگ بهترین گزینه برای آن است.

بهترین گیاهان آپارتمانی

فیکوس از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار

فیکوس از معروف‌ترین گیاهان آپارتمانی است که تقریبا در هر خانه‌ای یافت می‌شود. نگهداری از فیکوس بسیار ساده است و به نو روشن غیرمستقیم نیاز دارد. تنها زمانی باید به این گیاه آب بدهید که خاک آن کاملا خشک شده باشد. این گیاه قدرت بالایی در تمیز کردن هوای منزل دارد و بهتر است آن را نزدیک صندلی‌های اتاق نشیمن قرار دهید تا از این ویژگی فیکوس بهره مند شوید.

بهترین گیاهان آپارتمانی

برگ انجیری

نگهداری از این گیاه ساده است و نور غیرمستقیم و روشن به همراه رطوبت ثابت و مستمر بهترین محیط را برای رشد گیاه برگ انجیری فراهم می‌کند. این گیاه شاخه‌های بلند و برگ‌های بزرگی دارد که در یک گلدان بزرگ و رنگی به بهترین شکل می‌تواند زیبایی خود را نشان دهد.

بهترین گیاهان آپارتمانی

کالانکو تیریسفلوریا

گیاه پارویی یا کالانکو تیریسفلوریا به نگهداری ساده‌ای نیاز دارد و نور مستقیم به مدت چند ساعت در روز آن را شاداب می‌کند. برای آب دادن نیز زمانی باید اقدام کنید که خاک گلدان تا عمق پنج سانتی‌متری خشک شده باشد. این گیاه برگ‌های بزرگ و عریضی دارد که در یک گلدان بزرگ و کم عمق بیشتر زیبایی خود را نشان می‌دهند.

بهترین گیاهان آپارتمانی

تیلاندزیا

گیاه هوایی یا تیلاندزیا به مراقبت متوسطی نیاز دارد. این گیاه در هر محیطی رشد می‌کند اما محیطی با نور روشن و غیرمستقیم برای آن بهتر است. برای آب دادن به آن نیز کافی است هر هفته یک بار خاک آن را به مدت ده دقیقه با آب پر کنید. این گیاه با فرم خاصی که دارد در گلدان‌های مدرن بیشتر می‌تواند زیبایی خود را به رخ بکشد.

بهترین گیاهان آپارتمانی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه گیاهان و حیوانات خانگی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: House Beautiful (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
143
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
265
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
1,331
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
440
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
432

مقالات سلامت

دیسپلازی معده
دیسپلازی معده چیست، روشهای تشخیص آن چه هستند؟
58
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
جوش زیر پوستی
جوش زیر پوستی را با روشهای ساده در خانه درمان کنیم
244
درد پهلو
درد پهلو چه علتهایی دارد و روشهای درمان هر کدام چیست؟
192
کاتتر ورید مرکزی
کاتتر ورید مرکزی (CVC): انواع و شیوه نصب آن برای بیمار
136
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110

مقالات آشپزی

شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
116
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
635
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
216
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
389
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
699
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
687

مقالات تغذیه

تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
44
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
73
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
57
خواب و چاقی
خواب و چاقی؛ تاثیر ریتم شبانه‌روزی بدن بر چاقی وسایر بیماری‌های مزمن
110
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
243
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
153