جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
ابروهای نامتقارن را به این روش اصلاح و هماهنگ کنید

ابروهای نامتقارن را به این روش اصلاح و هماهنگ کنید

داشتن ابروهای نامتقارن به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد، ممکن است شما در سال‌های گذشته در برداشتن ابروها زیاده روی کرده باشید و رشد طبیعی آن‌ها را مختل کرده باشید یا این که به دلایل ژنتیکی یا بیماری‌های خاص ابروهایی نازک و کم مو داشته باشید که به طور متقارن رشد نمی‌کنند. در حال حاضر ابروها در صنعت زیبایی جایگاه خاصی پیدا کرده‌اند و محصولات آرایش ابرو بسیار متنوع‌تر از گذشته هستند، از مداد ابرو گرفته تا ژل ابرو، سایه ابرو، پماد ابرو و انواع محصولاتی که رشد موهای ابرو را تقویت می‌کنند. در این شرایط می‌توان ابروهای نامتقارن و نامتعادل را به روش‌های مختلف اصلاح کرد. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز ما به شما خواهیم گفت که چطور ابروهای نامتقارن و ناهماهنگ خود را اصلاح کنید و ابروهایی زیبا و بی‌نقص داشته باشید.

قبل از این که سراغ روش‌های اصلاح ابروهای نامتقارن برویم این نکته لازم به ذکر است که زیبایی لزوما به معنای بی‌نقص بودن نیست. بلکه گاهی برخی نقص‌ها و عدم تقارن‌ها هم می‌تواند به منزله زیبایی باشد. پس اگر ابروهای شما دقیقا متقارن و هم شکل نیست نباید به دنبال این باشید که تقارنی غیرطبیعی و مصنوعی ایجاد کنید. اینجاست که زیبایی ابروهای طبیعی حتی در صورت نامتقارن بودن بر ابروهای کشیده شده و تتو شده که مصنوعی به نظر می‌رسند می‌چربد. پس سعی کنید به دنبال زیبایی طبیعی ابروها باشید نه این که بخواهید با نازک کردن و تتو کردن و هاشور زدن و ... به دنبال یک نوع بی‌نقصی غیرطبیعی و ناخوشایند بروید.

ابروهای نامتقارن

هماهنگ کردن ابروها در هفت گام

داشتن ابروهای متقارن تنها با اصلاح و برداشتن موهای اضافی امکان پذیر است و شما لازم نیست سراغ کارهایی مثل تتو و هاشور و ... بروید. برخی افراد ممکن است به طور طبیعی ابروهای متقارنی داشته باشند که در این صورت نیاز به اصلاح ابرو ندارند و تنها با برداشتن چند تار موی اضافی می‌توانند ابروهایی زیبا و بی‌نقص داشته باشند. اما اگر ابروهای نامتقارن دارید یا از این مورد مطمئن نیستید این گام‌ها را دنبال کرده و ابروهای نامتقارن خود را اصلاح کنید.

گام اول: در گام اول برای اصلاح ابروهای نامتقارن سعی کنید به مدت ۴ تا ۶ هفته به آن‌ها دست نزنید. در این مورد می‌توانید از یک متخصص زیبایی مشورت بگیرید و در این فاصله زمانی با ابزارهای آرایشی بی‌ضرر فرمی مرتب و مناسب به ابروهای خود بدهید.

گام دوم: پس از این زمان شما می‌توانید به رشد طبیعی ابروهای خود توجه کنید. این گام‌ها را می‌توانید خودتان در منزل انجام دهید و یا از یک آرایشگر و متخصص ابرو کمک بگیرید تا تقارن و عدم تقارن ابروهای شما را بررسی کند. موهای رشد کرده ابرو را بررسی کنید و فاصله آن‌ها را از پل بینی چک کنید تا ببینید آیا ابروها ارتفاع یکسانی دارند؟ اگر این طور نیست ابرویی را که پایین‌تر است با برداشتن یک یا دو ردیف از زیر آن با ابروی دیگر هم ارتفاع کنید.

گام سوم: در این گام بلندی ابروها را بررسی کنید. برای این کار از گوشه خارجی بینی و گوشه خارجی چشم کمک بگیرید. یک خط فرضی از این دو نقطه رسم کنید و انتهای دم ابرو را با این خط مقایسه کنید. اگر فاصله دم هر دو ابرو از این خط یکی باشد ابروهای شما متقارن است در غیر این صورت ابروهای نامتقارن دارید و باید دم هر رو ابرو را به یک اندازه برسانید. این کار با کوتاه کردن ابرویی که بلندتر است به اندازه یکی دو خط مو ممکن خواهد شد.

گام چهارم: در گام چهارم باید قوس ابروها را بررسی کنید. قوس ابروها باید دوسوم پایانی آن را دربر بگیرند و نباید در وسط ابرو باشند. چون ابروهایی که قوس آن در وسط قرار بگیرد حالتی کمانی یا مثلثی خواهد داشت که بسیار غیرطبیعی و نازیبا به نظر می‌رسد. دقت کنید که میزان این قوس در هر دو طرف به یک اندازه باشد و ارتفاع یکسانی داشته باشد. از برداشتن بیش از حد زیر ابروها اجتناب کنید چون ابروهای پهن نه تنها مد روز هستند بلکه شما را جوان و شاداب نشان می‌دهند.

گام پنجم: در این گام باید سراغ قیچی کرن ابروها بروید اما در این کار زیاد روی نکنید و فقط موهایی را که خارج از محدود ابرو به نظر می‌رسند بچینید. داشتن موهای بلند ابرو یک نعمت است چون با کمک آن‌ها می‌توان ابروهای نامتقارن و ناهماهنگ را کلفت و هماهنگ نشان داد. ابروها را با برس به سمت بالا شانه کنید و در جهتی حالت دهید که این عیوب را می‌پوشانند. استفاده از ژل‌های ابرو هم می‌تواند در این مورد کمک کننده باشد.

گام ششم: در این گام می‌توانید از مداد ابرو کمک بگیرید. البته مداد را روی تمام ابرو نکشید بلکه فقط قسمت‌هایی را که پس از قیچی کردن و برس زدن خالی به نظر می‌رسد با خطوط نازک و مومانند، پر کنید و دقت کنید که رنگ مداد با رنگ ابروهای شما کاملا یکسان باشد. البته همه ممکن است به مداد کشیدن نیاز نداشته باشند به خصوص کسانی که ابروهای تیره دارند و نقاط خالی و مشخصی روی آن دیده نمی‌شود.

گام هفتم: در گام آخر باید یک برنامه برای مرتب کردن و اصلاح ابروها داشته باشید. معمولا مراجعه به سالن‌های زیبایی، یک بار در ماه برای این کافی است اما در فاصله بین آن نیز می‌توانید هر دو هفته یک بار موهای مشخص رشد کرده در زیر و بین ابروها را با احتیاط بردارید. اما به محدوده اصلی ابروهای خود دست نزنید چون خراب شدن و نامتقارن شدن ابروها با همین اشتباه آغاز می‌شود.

کمک گرفتن از مداد ابرو

گاهی نامتقارن بودن ابروها در حدی است که چاره‌ای جز متوصل شدن به مداد ابرو وجود ندارد. اگرچه برای ابروهای روشن‌تر استفاده از پودر و سایه ابرو گزینه خوبی است و باعث عمق دادن به ابرو می‌شود اما مداد ابرو همیشه بهترین راه حل برای اصلاح ابروهای نامتقارن است. اگر قسمتی از ابروی شما به دلیل وجود زخم، رشد نامتعادل و یا هر دلیل دیگری خالی است شما می‌توانید با مداد ابرو این اشکال را برطرف کرده و ابروهایی یکدست و طبیعی داشته باشید که به خوبی با هم متقارن هستند. مدادهای ابرویی که سطح مقطع مستطیلی دارند بهترین گزینه برای پر کردن ابروها هستند چون شما می‌توانید با سطح نازک مداد، دور ابروها را مشخص کنید و با سطح عریض آن داخل ابروها را پر کنید. با نوک تیز آن نیز می‌توانید جزئیات و ریزه‌کاری‌های دیگر را انجام دهید. واضح است که مدادهای پیچی می توانند سطح مقطع مستطیلی داشته باشند و با مدادهای ابروی گرد نمی‌توان چنین اثری را ایجاد کرد.

ابروهای نامتقارن

استفاده از سرم ابرو

موهای ابروها هم مثل موهای سر و بدن و قسمت‌های دیگر، مراحل رشد، استراحت و ریزش را طی می‌کند یعنی در طول چند ماه رشد می‌کند، سپس رشد آن متوقف می‌شود و پس از مدتی می‌ریزد. در نتیجه موهای ابرو، چیزهای ثابتی نیستند و نمی‌توانید انتظار داشته باشید که شکل ابروی شما در طول ماه‌ها تغییر نکند. البته خاصیت، یک ویژگی مثبت هم دارد و شما می‌توانید با استفاده از محصولات مختلف مثل سرم‌های تقویت کننده، کمک کنید تا ابروها مدت بیشتری در مرحله رشد باقی بمانند و در نتیجه ابروهای پرتری داشته باشید. کارشناسان استفاده از محصولاتی را توصیه می‌کنند که حاوی پپتاید هستند و استفاده از محصولات حاوی هورمون را نیز به صلاح شما نمی‌دانند.

ابروهای نامتقارن

استفاده از سرم‌های تقویت کننده  یک راه حل مناسب برای اصلاح ابروهای نامتقارن است. این سرم‌ها اگر از برندهای معتبر باشند و توسط پزشک متخصص تجویز شوند می‌توانند موهای موجود در ابرو را تقویت کنند، فولیکول‌های آسیب دیده را بازسازی کنند و پوست اطراف ابروها را نیز محکم‌تر و سالم‌تر کنند. این سرم‌ها الاستیسیته موها را هم تقویت می‌کنند و با افزایش دادن جریان خون و رطوبت در محیط رشد مو، حجم آن را بیشتر می‌کنند. البته استفاده از این محصولات نیاز به صبر و حوصله شما دارد و برای مشاهده نتیجه کامل، حدود ۶ تا ۸ هفته زمان لازم است. این سرم‌ها را هر روز صبح و عصر روی پوست تمیز و شسته شده و خشک شده بزنید و ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید سپس از سایر محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده کنید.

نکته آخر برای اصلاح ابروهای نامتقارن

فراموش نکنید که اصلاح ابروهای نامتقارن و بدفرم نیاز به صبر و حوصله شما دارد و لازم است که قبل از انجام هر گونه درمان زیبایی و آرایشی، شش هفته تمام از دست زدن و کندن و حتی قیچی کردن موهای ابرو اجتناب کنید تا فرم طبیعی و واقعی آن را پیدا کنید. در هر صورت رسیدن به بهترین نتیجه به چندین جلسه درمان و صرف چندین ماه زمان نیاز دارد که این زمان بسته به سن و ژنتیک شما متفاوت خواهد بود. اما در بدترین شرایط هم می‌توان تا شش ماه به نتایج قابل قبولی رسید، پس از این زمان خودتان می‌توانید کنترل ابروها را به دست بگیرید و  خواهید دید که رسیدگی و آرایش ابروهای شما دیگر  به صرف زمان و زحمت زیادی نیاز ندارد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

پاک کننده صورت طبیعی
۱۰ پاک کننده صورت که می‌توانید خودتان درست کنید
36
موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
176
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,232
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,735
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,444
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,703

مقالات سلامت

غذاهای تحریک کننده سردرد
غذاهای تحریک کننده سردرد که باید از آنها پرهیز کنید
21
مضرات دمپایی لا انگشتی
دمپایی لا انگشتی (دمپایی ابری) را به این ۱۱ دلیل هرگز نپوشید
67
کولونوسکوپی
کولونوسکوپی ؛ دلایل، نحوه انجام، آمادگی پیشرفته و روشهای جایگزین
54
رفع جوش چرکی
رفع جوش چرکی با ۴ درمان طبیعی و سریع و روشهای موثر دیگر
75
آمیلوئیدوز
آمیلوئیدوز بر چند نوع است، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
62
داروی رمدسیویر درمانی قدرتمند برای غلبه بر بیماری کرونا
134

مقالات آشپزی

خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
62
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
171
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
204
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
288
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
444
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
346

مقالات تغذیه

شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
30
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
38
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
42
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
64
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
80
مکمل ملاتونین
مکمل ملاتونین چه فوایدی دارد، دوز توصیه شده و عوارض آن چیست؟  
150