جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۴ شهریور ۱۳۹۷
  • ۱۵:۰۰
  • 556
خودتان برای تزئین دیوارهای منزلتان آثار هنری دست ساز زیبا بسازید

خودتان برای تزئین دیوارهای منزلتان آثار هنری دست ساز زیبا بسازید

هر خانه‌ای برای زیباتر شدن به آثار هنری نیاز دارد اما هزینه خرید این لوازم معمولا بیشتر از آن است که بتوان بودجه‌ای را برای آن اختصاص داد. در این شرایط آثار هنری دست ساز خود شما می‌توانند زینت بخش دیوارهای منزل باشند، شاید فکر کنید به اندازه کافی هنرمند نیستید تا بتوانی اثر هنری خلق کنید، اما بدودن هیچ گونه استعداد نقاشی و هنرهای تجسمی و فقط با کمی سلیقه به خرج دادن و با کمک وسایل ساده و در دسترس می‌توان آثار هنری دست ساز زیبایی را آفرید. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز چند روش ساده و کم هزینه برای خلق آثار هنری دست ساز به شما آموزش خواهیم داد. این آثار هنری بسیار ساده و سریع آماده می‌شوند و می‌توانند زینت بخش دیوارهای منزل شما باشند.

آثار هنری دست ساز با تایپوگرافی پرینت شده

این روش شاید ساده‌ترین روش برای خلق آثار هنری دست ساز باشد که نیاز به هیچ ابزار و وسیله‌ای هم ندارد. فقط کافی است یک تصویر زیبا مثل تایپوگرافی‌های جذاب را با یک پرینتر رنگی یا سیاه سفید (بسته به نوع تصویر) پرینت بگیرید و در یک قاب مناسب قرار دهید و از دیوار منزل خود آویزان کنید تا هم الهام بخش شما باشد و هم دیوارهای خالی منزل را زیباتر کند.

آثار هنری دست ساز زیبا

تابلوی دست ساز با اسپری رنگ

شما می‌توانید یک گام جلوتر بروید و با کمک حروف و نشانه‌ها آثار زیبایی خلق کنید. ابتدا یک عکس زیبا (از خودتان یا هر عکس دیگری) را بردارید، یک نوشته انتخاب کنید و حروف آن را روی عکس بچینید، بهتر است برای تمیزی بیشتر از کاغذهای چسبدار استفاده کنید که در این صورت باید عکس انتخابی شما گلاسه باشد تا موقع جدا کردن حروف به عکس آسیبی نرسد. سپس یک اسپری رنگ سفید بردارید و روی عکس بزنید. پس از خشک شدن رنگ، حروف را جدا کنید و عکس را قاب کنید.

آثار هنری دست ساز زیبا

یک تابلوی ساده با رنگ‌های سایه روشن

تابلوهای مدرن خیلی ساده قابل تقلید هستند و به استعداد خاص نقاشی و طراحی نیازی ندارند. یک نمونه از این آثار مدرن که به راحتی قابل کپی است رنگ‌های سایه روشن است. برای این کار شما به یک رنگ سفید و یک رنگ دلخواه مثل آبی (اکرلیک یا هر نوع دیگری) نیاز دارید. این دو رنگ را در چند مرحله با هم مخلوط کنید و طوری روی بوم بکشید که مثل تصویر حالت سایه روشن در آن ایجاد شود.

آثار هنری دست ساز زیبا

آویزان کردن وسایل قدیمی از دیوار به عنوان آثار هنری دست ساز

گاهی وسایل قدیمی و نوستالژیک می‌توانند آثار هنری زینت بخش دیوارهای منزل شما باشند. مثلا می‌توانید از تابه‌ها و سینی‌های مسی یا وسایل خاص و جالب قدیمی دیگری که در منزل دارید برای آویزان کردن از دیوار به خصوص دیوار  آشپزخانه استفاده کنید.

آثار هنری دست ساز زیبا

ساخت تابلو با کمک میخ و نخ

تابلوهای میخی این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و می‌توانند زینت بخش منزل شما هم باشند. برای ساخت این تابلوها شما به یک قطعه چوبی به اندازه مناسب، تعداد زیادی میخ و مقدار زیادی نخ در رنگ دلخواه نیاز دارید. ابتدا طرح دلخواه (مثل قلب، ماه یا هر طرح ساده دیگری) را روی چوب بکشید و دور تا دور آن را میخ بکوبید. سپس یخ سر نخ را به یکی از میخ‌ها گره زده و سعی کنید سطح طرح را با نخ بپوشانید.

آثار هنری دست ساز زیبا

ساخت تابلوهای زیبا با پارچه و بوم

اگر در منزل بوم‌ها یا چارچوب‌هایی خالی در اختیار دارید می‌توانید از آن‌ها برای ساخت تابلوهای زیبا استفاده کنید. برای این کار فقط به کمی پارچه در اندازه بوم مورد نظر نیاز دارید. طرح پارچه باید طوری باشد که مثل یک تابلوی مدرن و اصیل به نظر برسد، پس از کشیدن پارچه روی بوم با میخ آن را محکم کنید و در صورت امکان روی آن آهار یا چسب چوب بزنید تا محکم شود.

آثار هنری دست ساز زیبا

پر کردن یک بوم خالی با طرح‌های تکراری زیبا

یک بوم خالی سفید زمینه‌ای عالی برای خلق آثار هنری دست ساز است اما برای این کار لازم نیست حتما هنرمند باشید. می‌توانید از مهرهای آماده در طرح دلخواه استفاده کنید، این مهر‌ها را در استامپ بزنید و چندین بار به اشکال مختلف روی بوم بزنید. وقتی طرح دلخواه شما روی بوم ایجاد شد آن را قاب کرده و به دیوار منزل خود آویزان کنید.

آثار هنری دست ساز زیبا

قاب کردن پارچه‌های طرح‌دار

پارچه‌های طرح دار زیبا که از ارزش زیادی برخوردار هستند و از کارهای خیاطی اضافه مانده‌اند می‌توانند اثری هنری دست ساز شما در منزل باشند. فقط کافی است این پارچه‌ها را در قاب مناسب قرار دهید و از دیوار منزل خود آویزان کنید، خواهید دید که این تابلوها هیچ تفاوتی با تابلوهای مدرن هنری ندارند به شرطی که در انتخاب پارچه سلیقه کافی به خرج دهید.

آثار هنری دست ساز زیبا

ساخت تابلو با کمک پونز

پونزهایی که از آن‌ها برای نصب چیزهای مختلف به دیوار استفاده می‌کنیم بهترین وسیله برای خلق آثار هنری خاص و جالب هستند. برای ساخت چنین آثاری شما به یک قاب ساده (از یک قطعه چوب مستطیلی رنگ شده هم می‌توانید استفاده کنید) و تعداد زیادی پونز نیاز دارید. پونزها را در طرح دلخواه روی قاب بزنید و اثر هنری خود را شکل دهید.

آثار هنری دست ساز زیبا

ساخت آثار هنری دست ساز با کمک چوب بستنی

چوب بستنی‌ها وسایلی ظاهرا دور ریختنی هستند که می‌توان از آن‌ها به روش‌های مختلف استفاده کرد و حتی آثار هنری زیبایی با آن‌ها خلق کرد. یک راه ساده برای این کار برش دادن چوب بستنی در ابعاد مختلف و رنگ کردن آن‌ها است. سپس این قطعات چوبی رنگ شده را در قاب‌های خالی مانند تصویر قرار دهید و اثر هنری مدرن خود را کامل کنید.

آثار هنری دست ساز زیبا

ساخت تابلوی نقاشی با برگ و اسپری رنگ

اثر استعداد خلق تابلوهای نقاشی را ندارید نگران نباشی با کمی رنگ و برگ و یک قاب خالی این کار بسیار ساده است. ابتدا زمینه قاب را به رنگ دلخواه درآورید، سپس برگ‌های مورد نظر را روی آن قرار داده و با رنگ دیگری روی قاب را اسپری کنید. وقتی برگ را بردارید با یک تابلوی ساده و زیبا مواجه خواهید شد که می‌تواند زینت بخش منزل شما باشد.

آثار هنری دست ساز زیبا

ساخت تابلوی نقاشی با نخ و اسپری رنگ

برای ساخت این تابلو شما به یک بوم، چند اسپری رنگ مختلف و کمی نخ نیاز دارید. نخ را دور بوم به طور عمودی چندین دور بپیچید سپس اسپری‌ها را بردارید و طرح دلخواه را روی بوم اسپری کنید. در مرحله آخر پس از خشک شدن رنگ‌ها، نخ‌ها را باز کنید و تابلوی مدرن و زیبای دست ساز خود را مشاهده کنید.

آثار هنری دست ساز زیبا

ساخت تابلوهای مدرن با کمک کاغذ رنگی

این روش یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای ساخت تابلوهای رنگارنگ و زیبا است که برای انجام آن فقط به یک قاب خالی، تعدادی کاغذ رنگی نازک و کمی چسب نیاز دارید. کاغذهای رنگی را در اشکال پایه مثل دایره یا مربع و … برش دهید و با کمک چسب روی بوم بچسبانید، به همین سرعت و سادگی اثر هنری شما آماده استفاده است.

آثار هنری دست ساز زیبا

قاب کردن بدون هزینه عکس‌ها با نوارهای رنگی

همه ما دوست داریم عکس‌هایی از خودمان و اعضای خانواده مان به دیوار منزل نصب کنیم اما گاهی هزینه قاب عکس بیشتر از تصور ما است و نصب عکس بی قاب روی دیوار هم جلوه خوبی ندارد. در این شرایط بهترین و ارزان‌ترین راه استفاده از نوارهای چسب رنگی است که زیبایی خاصی به عکس می‌دهد و به خصوص برای اتاق خواب بسیار مناسب است.

آثار هنری دست ساز زیبا

قاب کردن آینه با سیخ‌های چوبی

اگر آینه کوچکی دارید که قاب مناسبی برایش پیدا نمی‌کنید می‌توانید این قاب را خودتان بسازید. برای این کار به تعداد زیادی سیخ چوبی بلند نیاز دارید، این سیخ‌ها را در ابعاد مختلف برش دهید و دور آینه به طور شعاعی بچسبانید و یک قاب جذاب و مدرن برای آینه کوچکتان بسازید.

تزئین دیوارهای منزل

خلق آثار هنری دست ساز مدرن با رنگ و نخ

ساخت این تابلو به کمی حوصله و زمان نیاز دارد اما به سادگی قابل انجام است. برای این کار شما به کمی نخ، چسب، یک قاب خالی و یک اسپری رنگ نیاز دارید. ابتدا دستکش نایلونی به دست کنید و نخ را به چسب آغشته کرده و روی تابلو قرار دهید طوری که فرم مارپیچی به خود بگیرد. وقتی تمام سطح تابلو را پوشاندید اجازه دهید چسب خشک شود. سپس با یک اسپری رنگ سطح آن را رنگ کنید.

تزئین دیوارهای منزل

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش فرهنگ و هنر در مجله قرمز شاخه هنر در خانه مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Life Hacks (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
345
مدل‌های جدید مو که در سال 2019 محبوب و پرطرفدار هستند
مدل‌های جدید مو که در سال ۲۰۱۹ محبوب و پرطرفدار هستند
355
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
380
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌‌ها از آن‌ها آگاه هستند
493
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
325
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال 2019 آشنا شوید
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
464

مقالات سلامت

معرفی داروی کوازپام
داروی کوازپام و نگاهی جامع به تاثیرات و ویژگی های این دارو
48
تست ویتامین D آزمایش خون
تست ویتامین D آزمایش خون؛ مقدار نرمال و علت ضرورت
42
رفع یبوست نوزادان
رفع یبوست نوزادان با بهترین درمانهای خانگی
241
روغن گیاهی تزریقی
طرز تهیه روغن گیاهی تزریقی با گیاهان دارویی به چندین روش متفاوت
140
آلرژی به بادمجان
آلرژی به بادمجان ؛ علائم، درمان و غذاهایی که باید اجتناب کرد
169
ورم معده علائم و درمان
ورم معده (Gastritis)؛ علتها، علائم، تشخیص و درمان طبی و سنتی
306

مقالات آشپزی

مرغ سوخاری در فر
مرغ سوخاری در فر با کمترین مقدار روغن و طعم و رنگی عالی
16
شیرینی نخودچی
طرز تهیه شیرینی نخودچی (نان نخودچی) با طعم هل؛ بدون گلوتن و وگان
189
طرز تهیه خورش کوفته کباب (خورش کوفته قلقلی)
طرز تهیه خورش کوفته کباب (خورش کوفته قلقلی)
268
طرز تهیه مربای پرتقال
طرز تهیه مربای پرتقال (مارمالاد پرتقال) به دو روش و شیوه تست غلظت مربا
289
ترافل ولنتاین
ترافل ولنتاین با ۷ نوع مختلف شکری، لیمویی و شکلاتی
214
نان مسطح خمیرترش
طرز تهیه چند نوع نان مسطح با خمیرترش و استارتر خمیرترش با آرد سبوسدار
302

مقالات تغذیه

روشهای کاهش قند خون
روشهای کاهش قند خون بدون دارو و بررسی باورهای اشتباه بیماران دیابتی
207
عوامل عود بیماری التهاب مفاصل
بیماری التهاب مفاصل و بدترین غذاهای مصرفی برای این بیماری
345
خواص دانه کنجد
خواص دانه کنجد با ۱۵ خاصیت عالی برای سلامتی کل بدن و حتی تیروئید
441
گلو درد و بهترین غذاها در مواجهه با آن
گلو درد و بهترین مواد غذایی برای مصرف در هنگام ابتلای به این عارضه
529
رژیم غذایی قلیایی
رژیم غذایی قلیایی چه فوائدی دارد و غذاهای قلیایی چه هستند؟
224
افزایش تعداد گلبولهای قرمز
افزایش تعداد گلبولهای قرمز با تغذیه و مکمل چگونه ممکن است؟
227