بازی Pathfinder Kingmaker اثر مستقل جدیدی است که علاقه‌مندان به دنیای بازی‌های کامپیوتری به زودی شاهد ملاقات با آن خواهند بود. با توجه به پتانسیل‌های قابل توجهی که بازی Pathfinder Kingmaker برای جلب نظر مخاطبان خود دارد، در مطلب پیش رو نگاهی به این اثر و زیر و بم آن خواهیم داشت. پس در صورت تمایل می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

بازی Pathfinder Kingmaker توسط استودیوی بازی‌سازی مستقلی به نام Owlcat Games در دست تولید است. استودیویی که افراد فعال حاضر در در آن پیش از این سابقه‌ی کار در سایر استودیوهای بازی‌سازی را داشته و همکاری در تولید آثاری نظیر Heroes of Might and Magic V را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده‌اند. با این حال آن چه که بیش از همه به بازی Pathfinder Kingmaker ارزش و اعتبار می‌بخشد، همکاری کریس اولون در نوشتن داستان این بازی است. علاقه‌مندان کهنه‌کار دنیای بازی‌های کامپیوتری قطعا با نام او آشنایی دارند. به این دلیل که کریس اولون تا کنون در خلق طرح داستانی بازی‌های کامپیوتری فراوانی دخیل بوده و کار روی آثار شاخصی نظیر Planescape: Torment، Fallout 2، Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords، Baldur’s Gate: Dark Alliance و Neverwinter Nights 2  را در کارنامه‌ی کاری خود به ثبت رسانده است. از جمله کارهای اخیر او نیز می‌توان به همکاری در ساخت بازی Prey اشاره کرد.

داستان بازی Pathfinder Kingmaker

داستان بازی Pathfinder Kingmaker در دنیای پر آشوبی به نام سرزمین‌های مسروقه جریان دارد. منطقه‌ای که برای قرن‌ها دچار نا آرامی و بی‌ثباتی بوده و نبردهای فراوانی را به خود دیده است. نبردهایی که به شکل پی در پی موجب فروپاشی قلمروی پادشاهان قدیمی و ظهور پادشاهان جدید بوده‌اند. حال شما در قالب قهرمان داستان این بازی باید به این همه نا آرامی پایان داده و با فتح کامل این سرزمین‌های پر حادثه، یک بار برای همیشه ثبات و آرامش را به آن‌ها باز گردانید.

بازی جدید کامپیوتر

داستان بازی Pathfinder Kingmaker به همراه شخصیت‌ها، موجودات و رویدادهای آن همگی بر اساس دنیای Pathfinder طراحی شده‌اند. از جمله آثار شاخص نقش‌ آفرینی مبتنی بر قلم و کاغذ که هواداران پرشماری میان علاقه‌مندان به این گونه آثار دارد. در واقع بازی Pathfinder Kingmaker نخستین بازی کامپیوتری ساخته شده بر اساس دنیای گسترده‌ی Pathfinder خواهد بود.

به این ترتیب آن دسته از گیمرهایی که با دنیای Pathfinder آشنایی دارند، هیچ مشکلی برای برقراری ارتباط با نسخه‌ی کامپیوتری این بازی و روایت‌های موجود در آن نخواهند داشت. البته بازی Pathfinder Kingmaker قرار است به گونه‌ای طراحی شود که داستان آن برای تازه‌واردان هم قابل فهم باشد. به این معنی که قرار نیست نکته‌ی مبهمی در ساختار داستانی این اثر وجود داشته باشد که گیمرهای نا آشنا به دنیای Pathfinder را از ادامه دادن این بازی منصرف کند.

گیم‌پلی بازی Pathfinder Kingmaker

بازی Pathfinder Kingmaker اثری است در سبک نقش آفرینی که همانند برخی از آثار کلاسیک این سبک از زاویه‌ی ایزومتریک روایت می‌شود. همانند این آثار به یاد ماندنی، در گیم‌پلی بازی Pathfinder Kingmaker نیز می‌توان عمق فراوانی را شاهد بود. حتی در گیم‌پلی این بازی ریزه‌کاری‌هایی وجود دارد که نمونه‌های مشابه با آن را این روزها تنها می‌توان در آثار استراتژی مشاهده کرد.

بازی کامپیوتری جدید

در بازی Pathfinder Kingmaker شما آزادی عمل قابل توجهی برای گشت و گذار در سرزمین‌های مسروقه خواهید داشت. به این معنی که می‌توانید به هر کجا اراده کردید بروید و بخش های مختلف این سرزمین را به تصرف خود در بیاورید. البته با تصرف این بخش‌ها چیزی تمام نمی‌شود و شما ناگزیر از اداره‌ی آن‌ها خواهید بود. موضوعی که می‌تواند بُعد کاملا متفاوتی به گیم‌پلی این بازی ببخشد. این‌ جاست که تصمیمات شما نقش بسیار مهمی در پیشبرد بازی Pathfinder Kingmaker ایفا می‌کند و پیامدهای مختلفی به همراه خواهد داشت.

با اداره‌ی درست سرزمین‌هایی که به تصرف خود در آورده‌اید می‌توانید شهرهای آبادی در اختیار داشته باشید و بر مردمی شاد حکومت کنید. در این میان به خدمت گرفتن صنعت‌گران سلطنتی و استفاده از مهارت‌های متفاوت آن‌ها در امور مختلف نقش مهمی در به وجود آوردن عمران و آبادانی یاد شده ایفاد خواهد کرد. حتی به کمک توانایی‌های منحصر به فرد آن‌ها می‌توان سرنوشت نبردها را نیز تغییر داد. چرا که برخی از آن‌ها در پر کردن انبارهای اسلحه‌ی شما از ساز و برگ‌های خاص و قدرتمند مهارت فراوانی دارند.

در عین حال شما می‌توانید در بازی Pathfinder Kingmaker با نادیده گرفتن موارد یاد شده و بی‌کفایتی هر چه تمام‌تر همه چیز را به باد دهید و متحمل شکست‌های فراوان و پی در پی در اهداف خود شوید. در واقع تمام نتایج محتمل در بازی Pathfinder Kingmaker به خود شما و اقدامات گوناگونی که در دنیای این اثر انجام می‌دهید بستگی خواهد داشت. پس می‌توانید هر آن‌گونه که دوست دارید در این بازی به رفتار و عمل بپردازید و شاهد مواجه شدن با پیامدهای متفاوت مربوط به آن باشید.

بازی جدید نقش آفرینی

مخلص کلام این که در گیم‌پلی عناوین نقش‌ آفرینی این روزها کمتر می‌توان شاهد وجود جزییاتی نظیر استفاده از دیپلماسی یا اتخاذ سیاست‌های متفاوت برای پیشبرد اهداف مهم بازی بود. ویژگی خاص و منحصر به فردی که در گیم‌پلی بازی Pathfinder Kingmaker وجود دارد و وجود آن ارزش تجربه‌ی این بازی را بالاتر از حالت عادی می‌برد.

بازی Pathfinder Kingmaker در یک نگاه

  • این بازی دارای چهل ساعت گیم‌پلی مفید در بخش داستانی خواهد بود.
  • با احتساب ماموریت‌های جانبی و مراحل فرعی موجود در دنیای این اثر، گیم‌پلی مفید بازی Pathfinder Kingmaker به بیش از هشتاد ساعت خواهد رسید.
  • به موجب انجام این ماموریت‌ها شما می‌توانید چهارده منطقه‌ی مختلف را تصاحب کرده و آن‌ها را به قلمرو خود اضافه کنید.
  • در مجموع چیزی نزدیک به سیصد رویداد مختلف در قلمروهای گوناگون بازی Pathfinder Kingmaker وجود خواهد داشت که به طور کل شش بخش مختلف داستانی را شامل می‌شوند. علاوه بر این رویدادها شما قادر به اجرای صد پروژه‌ی گوناگون نیز در بخش‌های مختلف گیم‌پلی این بازی خواهید بود.
  • رویدادهای داستانی بازی Pathfinder Kingmaker در طول پنج سال به وقوع می‌پیوندد. پنج سالی که به نظر می‌رسد به شکل پی در پی و پشت سر هم روایت می‌شوند.
  • در این بازی بیش از ۱۰ کلاس مختلف وجود دارد که هر کدام از آن‌ها از قابلیت‌های متفاوت و ریزه‌کاری‌های مختص به خود برخوردارند. در مجموع به مدد امکانات فراوان موجود در این بخش، عمق قابل توجهی را در زمینه‌ی شخصی‌سازی قابلیت‌های قهرمانان حاضر در بازی Pathfinder Kingmaker شاهد خواهیم بود.
  • در مجموع بیش از چهارصد قابلیت مختلف برای کلاس‌های موجود در بازی Pathfinder Kingmaker وجود دارد.
  • تعداد آیتم‌های جادویی ویژه در این بازی بیش از پانصد گونه‌ی مختلف را شامل می‌شود و بیش از سیصد جادوی متفاوت نیز در طول تجربه‌ی مراحل این اثر قابل استفاده است.
  • تعداد نژادهای موجود در بازی Pathfinder Kingmaker در حال حاضر هفت نژاد است. همچنین بر اساس اطلاعات موجود، بیش از صد هیولای مختلف نیز در گوشه و کنار دنیای این بازی وجود خواهد داشت.

سازندگان بازی Pathfinder Kingmaker یعنی اعضای استودیو Owlcat Games به تازگی بودجه‌ی لازم برای تولید این بازی که مبلغی بیش از پانصد هزار دلار بوده را از طریق پروسه‌ی کراود فاندینگ تامین کرده‌اند. به این ترتیب می‌توان مراحل پیش تولید این بازی را تمام شده دانست و ادعا کرد که دیگر مانع قابل توجهی بر سر راه تولید این بازی وجود ندارد. به این ترتیب بازی‌دوستان می‌توانند در آینده‌ای نزدیک شاهد به بازار آمدن اثر تازه‌ای در سبک نقش آفرینی باشند. هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار بازی Pathfinder Kingmaker اعلام نشده است. اما تنها پلتفرم مقصد این بازی پلتفرم PC خواهد بود.

منبع: وب‌سایت رسمی استودیوی سازنده‌ی بازی پث فایندر (همراه با تحلیل، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.