جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

داشتن قد کوتاه و جثه کوچک و لاغر کار انتخاب لباس را برای آقایان بسیار مشکل می‌کند مثلا انتخاب پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر بسیار مشکل‌تر از انتخاب یک مدل پیراهن برای فردی است که قد متوسط و جثه متوسط دارد چون طراحان و تولیدکنندگان همیشه اکثریت افراد جامعه را در نظر می‌گیرند و بر اساس آن‌ها الگو طراحی می‌کنند اما این به معنای ناامیدی برای آقایان قدکوتاه و لاغر نیست. برندها مختلفی افراد ریزجثه را به عنوان مشتریان هدف خود در نظر گرفته‌اند و با خرید از آن برندها می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید. در این مقاله می‌خوانید که پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا خوش‌فرم و شکیل روی تن آن‌ها بایستد.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر باید اندازه آن‌ها باشد

منظور ما از اندازه بودن خریدن لباس‌هایی نیست که سایزبندی اسمال یا ایکس اسمال دارند، این نوع لباس‌ها برای آقایانی طراحی شده‌اند که جثه متوسط و استانداردی دارند اما لاغرتر هستند در نتیجه شما باید به دنبال لباس‌هایی باشید که تناسبات متفاوتی نسبت به لباس‌های معمولی دارند که چنین لباس‌هایی در هر برندی پیدا نمی‌شود. برخی برندهای خاص لباس‌های سایزکوچک مخصوص افراد ریزجثه تولید می‌کنند که شناختن این برندها و فروشگاه‌های مرتبط با آن‌ها می‌تواند به مشکل شما را حل کند. این نکته را هم مد نظر داشته باشید تناسبات لباس‌ها در کشورهایی مثل آمریکا با ژاپن تفاوت زیادی دارد چون ژاپنی‌ها ریزجثه‌تر از آمریکایی‌ها هستند بنابراین شاید میان برندهای ژاپنی یا کره‌ای شما شانس بیشتری برای پیدا کردن پیراهن مردانه اندازه خود داشته باشید. قصد توهن نداریم اما ممکن است میان پوشاک نوجوانان هم شانسی برای پیدا کردن یک پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر وجود داشته باشد.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

پیراهن را با نیازهای خود تطبیق دهید

فراموش نکنید که لباس باید با نیازهای شما تطبیق پیدا کند نه این که شما با لباس تطبیق پیدا کنید. اگر این فرصت و شانس را دارید که یک پیراهن دست دوز به خیاط سفارش دهید حتما این کار را انجام دهید، این کار شاید هزینه و وقت بیشتری را بطلبد و به سادگی خرید از فروشگاه نباشد اما نتیجه همیشه عالی خواهد بود و چنین پیراهنی کاملا اندازه شما می‌شود به شرطی که خیاطی ماهر برای این کار پیدا کرده باشید. همیشه هم لازم نیست یک لباس کامل به خیاط سفارش دهید، اگر لباس آماده‌ای خریده‌اید که در قسمت سینه کمی گشاد است یا یقه آن زیادی باز است و یا آستین‌های بلندی دارد اما بقیه قسمت‌های آن مشکلی ندارد می‌توانید آن را به خیاط بدهید تا بر اساس اندازه‌های بدن شما آن را تغییر دهد تا کاملا مناسب تن شما شود.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر باید یقه باریکی داشته باشد

یقه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پیراهن مردانه است و انواع مختلفی دارد. دلیل این مدل‌ها متنوع و مختلف این است که بتوان برای هر نوع جثه  و فرم اندام یقه مناسبی را انتخاب کرد. آقایان لاغر و قدکوتاه با فرم‌های عمودی و ظریف بیشتر و بهتر تطبیق پیدا می‌کنند در نتیجه یقه‌ای برای آن‌ها مناسب است که باریک‌تر و کوتاه‌تر باشد.یک یقه با بال‌های باز که نوک آن به سمت بیرون متمایل شده است توجه را به سمت گردن شما متمایل می‌کند و کمک می‌کند درشت‌تر و هیکلی‌تر از آنچه که هستید به نظر برسید. یقه‌های باریک‌تر که نوک آن به سمت پایین متمایل شده باشد توجه را به سمت صورت شما متمایل می‌کند و در نتیجه شما بلندتر به نظر می‌رسید. به طور کلی قانون خاصی در این مورد نمی‌توان تعیین کرد اما یقه پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر نباید در گوشه‌ها دکمه داشته باشد در ضمن از یقه‌های نامرتب و شل هم اجتناب کنید، یقه‌های آهار زده و مرتب و دکمه شده شما را بلندتر نشان می‌دهند. کراوات باریک‌تر و کوتاه‌تر را نیز فراموش نکنید.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

طرح‌های عمودی بر بقیه طرح‌ها اولویت دارند

حتما این قانون را شنیده‌اید که خطوط عمودی باعث بلندتر و کشیده تر شدن اندام شما خواهند شد. این قانون در مورد پیراهن‌های مردانه هم صادق است و هر مردی باید یک پیراهن با خطوط راه راه عمودی در کمد لباس‌های خود داشته باشد، این نوع پیراهن می‌تواند در دسته پیراهن‌های رسمی هم دسته بندی شود به شرطی که رنگ بندی ساده‌تر و خطوط باریک‌تری داشته باشد بنابراین پراهن راه راه عمودی را می‌توانید با هر تیپ و لباسی بپوشید و مورد قبول اجتماع باشید. اما در استفاده از این خطوط عمودی زیاده روی نکنید و طرح‌های تکرنگ و باریک را انتخاب کنید وو سراغ طرح‌های چندرنگ با خطوط قطور و ضخیم نروید تا توجه مخاطب کمتر به لباس‌های شما جلب شود و آن‌ها متوجه تلاشی که شما برای بلندتر و درشت‌تر به نظر رسیدن کرده‌اید نشوند.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

از جزئیات غیر ضروری اجتناب کنید

یکی از رازهای شیک‌پوشی سادگی است که افراد با شرایط خاص مثل آقایان قدکوتاه و ریزجثه باید بیش از بقیه به آن توجه داشته باشند و در انتخاب لباس‌های خود آن را رعایت کنند. البته بسیاری از لباس‌های آماده امروز جزئیات زیادی روی خود دارند مثل جیب پاکتی روی سینه و یا گلدوزی‌های لوگو که روی یقه و سینه انجام می‌شود و نمی‌توان کاری برای آن‌ها کرد. در این مورد اهمیت و ضرورت سفارش دادن لباس به خیاط بیشتر خود را نشان می‌دهد مثلا می‌توانید به خیاط توصیه کنید که برای پیراهن شما جیب نگذارد یا از دکمه‌های همرنگ استفاده کند تا جلب توجه نکنند. خودتا هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید و حتی داخل جیب پاکتی خود خودکار هم قرارندهید (هرچند این کار به هیچ یک از آقایان شیکپوش توصیه نمی‌شود) چون این جزئیات باعث پرت شدن حواس مخاطب از سادگی لباس‌ها می‌شود و باعث می‌شود شما نامرتب و قدکوتاه به نظر برسید.

پیراهن را داخل شلوار قرار دهید

آخرین توصیه برایا انتخاب یک پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر در مورد پوشیدن آن است. اگر پیراهن مناسبی را پیدا کردید که به شما می‌آید و شما را درشت‌تر و بلندتر نشان می‌دهد اما آن را داخل شلوار خود قرار ندادید راه را اشتباه رفته‌اید. آقایان لاغر و قدکوتاه حتما باید پیراهن خود را داخل شلوار قرار دهند. حتی در شرایطی که از نظر استایل و شرایط اجتماعی هم قرار دادن پیراهن داخل شلوار ضروری نیست لازم است که شما این کار را انجام دهید چون آویزان بودن لبه‌های پیراهن از اطراف شلوار باعث تقسیم شدن بدن به دو قسمت و کوتاه و لاغر به نظر رسیدن شما خواهد شد، حتی اگر پیراهن شما آنقدر بلند نیست که آویزان شود باز هم آن را داخل شلوار قرار دهید چون تنها در این صورت است که پیراهن اندازه بدن شما به نظر خواهد رسید.

پیراهن برای آقایان قدکوتاه و لاغر

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
116
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
142
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
177
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
300
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
227
ضد لک شیرین بیان
بهترین محصولات ضد لک حاوی شیرین بیان را بشناسید
330

مقالات سلامت

لیکن پلان
لیکن پلان از انواع و علائم تا علتها و درمانهای مختلف
30
سوختگی درجه سه
سوختگی درجه سه و آنچه باید راجع به آن بدانید
70
میگرن کودکان
میگرن کودکان چه علائمی دارد و روشهای درمان آن چیست؟
52
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
66
درمان قطعی تنبلی تخمدان
آیا قرص ضد بارداری درمان قطعی تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی زنان است؟
50
علل مشکل در دفع مدفوع
علل مشکل در دفع مدفوع و آنچه که باید انجام دهید
144

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
27
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
43
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
84
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
256
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
361
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
741

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
66
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
73
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
84
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
70
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
181
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
112