جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۷
  • ۱۸:۰۰
  • 1,108
با این روش بدون استفاده از حرارت موهای صاف و زیبایی خواهید داشت

با این روش بدون استفاده از حرارت موهای صاف و زیبایی خواهید داشت

داشتن موهای صاف مزایای زیادی دارد از جمله این که موهای شما درخشان و جذاب خواهند شد و شانه کردن و مرتب کردن آن‌ها هم بسیار ساده‌تر خواهد بود. اما صاف کردن موها با سشوار و اتومو و ... عوارض زیادی برای موها دارد و انجام مکرر آن باعث می‌شود که موها کدر شوند و آسیب ببینند. اما داشتن موهای صاف بدون استفاده از ابزارهای حرارتی هم امکان پذیر است. ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز به ترفندهایی برای صاف کردن موها خواهیم پرداخت که شما با به کار بردن آن‌ها بدون نیاز به محصولات حرارتی، می‌توانید موهای صاف و زیبایی داشته باشید. در ادامه نیز ترفندها و نکاتی را بیان خواهیم کرد که برای رنگ کردن موهای صاف به آن‌ها نیاز دارید.

استفاده از محصولات نرم کننده و صاف کننده

محصولات مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند موهای شما را صاف کنند. با استفاده کردن از این محصولات شما نیازی به ابزارهای حرارتی نخواهید داشت و در نتیجه هیچ آسیبی هم به موهای شما نخواهد رسید. البته این روش بیشتر روی موهایی جواب می‌دهد که فقط کمی موجدار هستند و موهای فر فشرده را نمی‌توان به این روش کاملا صاف کرد. این محصولات صاف کننده معمولا به صورت ژل‌ها و کرم‌های موضعی یافت می‌شوند و روش استفاده آن‌ها به این شکل است که شما آن‌ها را روی موهای خیس یا خشک (بسته به نوع محصول و روشی که روی آن توضیح داده شده است) بمالید و موها را شانه کنید. سپس اجازه دهید موها به طور طبیعی خشک شوند. پس از خشک شدن موها کمی اسپری براق کننده یا روغن روی آن‌ها بمالید و از صافی و زیبایی موهای خود لذت ببرید.

موهای صاف بدون حرارت

صاف کردن موها زمانی که خیس هستند

استفاده از بیگودی‌های بزرگ یا رولرهای سیلیکونی بهترین و موثرترین روش برای صاف کردن موها بدون استفاده از حرارت است. این فرآیند که تثبیت موهای خیس نام دارد پس از شستن موها انجام می‌شود. برای این کار ابتدا تا حد ممکن با حوله موها را خشک کنید سپس با یک موس با قدرت نگهدارندگی متوسط آن‌ها را پوشش دهید. در مرحله بعد موها را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید تا راحت‌تر بتوانید از رولر روی آن استفاده کنید. با یک شانه معمولی گره موها را تا حد ممکن باز کنید و هر دسته را دور رولر بپیچید و با سنجاق محکم کنید. سپس باید صبر کنید، آن قدر که موها به طور کامل خشک شوند و هیچ رطوبتی روی آن‌ها باقی نماند. برای راحتی می‌توانید یک روسری روی موها ببندید و به کارهای روزمره بپردازید. پس از این که موها خشک شد رولرها را باز کنید و موها را برس کشیده و با اسپری حالت آن را تثبیت کنید.

موهای صاف بدون حرارت

پیچیدن موها برای داشتن موهای صاف

این تکنیک یکی از بی‌ضررترین روش‌ها برای صاف کردن مو است که هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌کند. برای این کار ابتدا باید موها را کاملا بشویید و زمانی که نمدار هستند آن‌ها را با یک برس بزرگ کاملا صاف کرده و دور سر خود بپیچید و با تعدادی سنجاق مویی، موها را در محل خود نگه دارید. وقتی موها به این حالت خشک می‌شوند کاملا صاف می‌شوند بدون آن که فشار یا حرارت اضافی به آن‌ها وارد شود یا از مواد حالت دهنده روی موها استفاده شود. پس از خشک شدن کامل موها، سنجاق‌ها را باز کنید و موها را برس بکشید و از موهای صاف و سالم خود لذت ببرید.

موهای صاف بدون حرارت

ترفندهایی برای رنگ کردن موهای صاف

رنگ کردن موهای صاف هم مثل هر جنس موی دیگری ترفندها و روش‌های خاص خود را دارد و اگر می‌خواهید موهای شما درخشان و زیبا باقی بماند و رنگ مو به بهترین شکل روی موها بنشیند بهتر است این بخش از مقاله را مطالعه کنید و این نکات و ترفندها را به خاطر بسپارید.

نکاتی که قبل از رنگ کردن موهای صاف باید در ذهن داشته باشید: اگر به طور کلی بخواهیم بیان کنیم موهای صاف بیشتر از هر جنس و بافت دیگری، عیوب رنگ مو را نشان می‌دهند چون موی صاف یک سطح صاف و دوبعدی است که هر چیزی را به طور کامل روی خود نشان می‌دهد. در حالی که موهای فر و حالت‌دار بیشتر عیوب و ناهماهنگی‌ها را در خود مخفی می‌کنند و ایرادهای آن کمتر به چشم می‌آید. مهم‌ترین نکته در رنگ کردن موهای صاف، انتخاب تکنیک مناسب است و در انتخاب این تکنیک باید بافت طبیعی مو و ترجیح شما را در این بافت در نظر بگیرید.

موهای صاف بدون حرارت

 مثلا اگر موهای صاف دارید اما همیشه آن‌ها را فر می‌کنید باید تکنیک رنگ کردن برای موهای فر را در ذهن داشته باشید. علاوه بر این باید به تضاد رنگی در این دو نوع مو توجه داشته باشید مثلا اگر موهای حالت‌دار و فر دارید می‌توانید از تضاد رنگی بیشتری برای هایلایت و لولایت موها بهره ببرید اما اگر موهای صافی دارید باید هایلایت و لولایت را زودتر از روی موها بشویید تا بیش از حد آن‌ها را روشن نکنند و تضاد رنگی کمتری روی موها ایجاد شود. البته در بیشتر موارد برای اومبره کردن و بالیاژ کردن موها بهتر است به آرایشگر متخصص مراجعه شود چون او بهتر از هر کسی می‌داند که از چه ترکیب رنگی و به چه روشی باید روی موهای شما استفاده کند.

بهترین تکنیک برای رنگ کردن موهای صاف چیست؟ همان طور که گفتیم مهم‌ترین نکته در رنگ کردن موهای صاف انتخاب یک تکنیک مناسب برای بافت مو است. اگر بافت موهای شما صاف است بهتر است بین تکنیک فویل کردن موها و بالیاژ یکی را انتخاب کنید تا هایلایت حاصل شده، محوتر و سایه روشن‌تر باشد چون در روش‌های دیگر تضاد رنگی ایجاد شده بیشتر است و مرز مشخصی دارد که روی موهای صاف زیبا دیده نخواهد شد. البته دقت داشته باشید که بالیاژ را با اومبره اشتباه نگیرید، بالیاژ یک تکنیک است اما اومبره نتیجه‌ای است که از بالیاژ حاصل می‌شود در نتیجه موی اومبره یا موی بالیاژ شده همان چیزی است که مد نظر شما است.

 این موی اومبره را می‌توان با تکنیک بالیاژ، فوبل کردن و یا شانه زدن به عقب و یا ترکیبی از این روش‌ها به دست آورد که بستگی به مهارت و تخصص آرایشگر شما دارد. اما اگر بافت طبیعی موهای شما صاف است اما آن‌ها را فر یا ویو می‌کنید می‌توانید از هایلایت‌هایی که مناسب موهای فر هستند نیز استفاده کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که تکنیک رنگ کردن مو و نتیجه حاصل از آن تا حد زیادی به استایل و روش درست کردن موهای شما نیز بستگی دارد پس بهتر است در این مورد با آرایشگر خود مشورت داشته باشید.

موهای صاف بدون حرارت

سوالاتی که قبل از رنگ کردن موهای صاف باید از آرایشگر خود بپرسید: سوالات متعددی وجود دارند که به شما در رسیدن به بهترین نتیجه در رنگ کردن مو کمک می‌کنند و مهم‌ترین این سوالات این موارد هستند:

  • آیا صفحه اینستاگرام دارید؟ یک آرایشگر متخصص، باتجربه و به روز نتایج کارهای خود را در معرض دید مشتریان قرار می‌دهد و وقتی این نتایج در دسترس شما باشند شما بهتر می‌توانید به مهارت و تخصص آرایشگر خود اعتماد کنید و نتیجه بهتری خواهید گرفت.
  • برای نتیجه مد نظر شما چند جلسه مراجعه لازم است؟ اگر یکی از تصاویر موجود در آلبوم و صفحه اینستاگرام آرایشگر خود را پسندیدید و تصمیم گرفتید موهای خود را به این رنگ درآورید قبل از هرچیزی از آرایشگر بپرسید که برای رسیدن به این نتیجه چند جلسه باید به سالن بیایید و چند بار لازم است که موهای شما رنگ شوند و از تثبیت کننده‌ها و تغذیه کننده‌ها و ... روی آن استفاده شود.
  • کدام محصولات و درمان‌ها برای ترمیم و حفظ سلامت و زیبایی موهای رنگ شده شما لازم است؟ پس از رنگ کردن موها (به خصوص اگر چند جلسه متوالی انجام شوند) آسیب خواهند دید و نیاز به ترمیم و تغذیه خواهند داشت. پس در این مورد هم باید از آرایشگر خود سوال کنید و محصولاتی را که برای احیای موهای شما لازم هستند بشناسید. همچنین اگر استفاده از محصول یا ابزاری روی موهای شما مناسب نیست بهتر است از این مورد هم آگاه باشید.

کدام ابزارها و محصولات برای موهای صاف رنگ شده مناسب است؟ شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده حاوی ترکیباتی هستند که از شکنندگی موها جلوگیری می‌کنند و مهم‌تر از همه این که ماندگاری رنگ را روی  موها بیشتر می‌کنند در نتیجه شما نیاز کمتری به مراجعه به سالن زیبایی و ترمیم رنگ موها خواهید داشت و در نتیجه موهای شما سالم‌تر باقی خواهند ماند. در این دوره بهتر است تا حد ممکن استفاده از ابزارهای حرارتی را کنار بگذارید و از فر کردن و سشوار کشیدن موها که باعث از بین رفتن لایه محافظ ساقه مو و شکنندگی و پاک شدن رنگ مو می‌شوند اجتناب کنید. استفاده از نرم کننده‌های حاوی روغن‌های طبیعی و تغذیه کننده مو نیز به خصوص پس از هر بار شستشو توصیه می‌شود.

موهای صاف بدون حرارت

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه مراقبت و زیبایی مو مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,111
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,567
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
5,439
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,477
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
5,035
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
1,805

مقالات سلامت

فواید شی باتر
فواید شی باتر برای سلامت و زیبایی پوست و مو و روشهای استفاده
9
بزرگی دهلیز چپ به چه علتهایی بوجود می‌آید و چه عواقبی را به دنبال دارد؟
52
کمبود ویتامین B12
علائم کمبود ویتامین B12 که باید به آنها توجه کرد
87
اندومتریوز
اندومتریوز ؛ علائم، علتها، تشخیص و درمانهای طبی و سنتی
59
آب آلو
آب آلو و معرفی ۱۱ مورد از فواید شگفت انگیز این نوشیدنی
107
شیوه صحیح پوشیدن ماسک
پوشیدن ماسک به شیوه صحیح و بررسی ۱۱ اشتباه در این مورد
69

مقالات آشپزی

پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
87
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
185
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
220
طرز تهیه بامیه در فر
طرز تهیه شیرینی بامیه در فر با چند طعم مختلف و بدون نیاز به سرخ کردن
3,866
بهترین کیک هویج
بهترین کیک هویج که می‌توانید با موادی ساده در خانه درست کنید
626
نان تورتیلا خانگی
نان تورتیلا خانگی با آرد گندم، بدون نیاز به فر و مخمر
1,623

مقالات تغذیه

کمبود ویتامین B12
علائم کمبود ویتامین B12 که باید به آنها توجه کرد
87
آب آلو
آب آلو و معرفی ۱۱ مورد از فواید شگفت انگیز این نوشیدنی
107
درمان بیماری خروسک
بیماری خروسک و هشت اسانس برای درمان سرفه های شدید ناشی از این بیماری
155
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
185
آب سیب زمینی
آب سیب زمینی و نگاهی به چندین مورد از خواص این ماده غذایی
138
مقاله اسید فسفریک
اسید فسفریک چیست؟ نگاهی به ویژگی ها و نکات مهم در مواجهه با این ماده
148