جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  • ۱۰:۳۱
  • 2,073
این لباس‌های غیررسمی برای هر نوع فرم اندام مردانه مناسب هستند

این لباس‌های غیررسمی برای هر نوع فرم اندام مردانه مناسب هستند

اگر قصد ارتقاء استایل خود را دارید و همین الان هم یک دست کت و شلوار و لباس رسمی سطح بالا برای خودتان تهیه کرده‌اید که از هر جهت مناسب شماست، به فرم اندام مردانه شما می‌آید و شما را خوش تیپ نشان می‌دهد در کار خود موفق بوده‌اید. اما برای موقعیت‌های دیگر چه خواهید کرد؟ همیشه که نمی‌توان کت و شلوار و لباس رسمی پوشید. شما به لباس‌های روزمره و دم دستی هم نیاز دارید و این لباس‌ها هم باید برای فرم اندام مردانه شما مناسب باشند و نشان دهند که شما فردی خوش لباس و شیکپوش هستید. در این مقاله از مجله قرمز لباس‌هایی را معرفی خواهیم کرد که برای هر نوع فرم اندام مردانه مناسب هستند و شما می‌توانید به عنوان لباس‌های روزمره و دم دستی خود از آن‌ها استفاده کنید.

وقتی صحبت از تیپ غیررسمی مردانه می‌شود لباس‌های بدفرم و گشاد که اندازه بدن هم نیستند به ذهن متبادر می‌شود اما دلیلی برای این ناهماهنگی وجود ندارد و در لباس‌های غیررسمی هم می‌توان شیک و خوش تیپ بود به شرطی که لباس مناسب فرم اندام مردانه انتخاب شود. فرم اندام مردانه به پنج دسته کلی تقسیم می‌شود که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد و هدف از انتخاب لباس باید تعدیل کردن این ویژگی‌ها و متعاد نشان دادن اندام باشد. برای این کار شما به لباس‌های متعددی نیاز ندارید و می‌توانید با ترکیب درست و حساب شده با تعداد محدودی لباس مناسب هم این کار را انجام دهید و تیپ غیررسمی خود را بسازید. در هر صورت این سه قانون را در انتخاب لباس برای فرم اندام مردانه همیشه مد نظر داشته باشید:

  • اندازه بودن لباس
  • توجه به تناسبات و تعادل
  • تاکید روی قسمت‌های دلخواه اندام

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای آقایان خیلی لاغر

آقایان خیلی لاغر معمولا عرض شانه و کمر نزدیک به هم دارند و باید  لباس‌های انتخاب کنند که عرض شانه‌ها را بیشتر نشان دهد و در قسمت کمر باریکتر باشد تا صافی اندام را متعادل کند. لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک پیراهن همه کاره: یک پیراهن با خطوط افقی در نزدیکی شانه‌ها می‌تواند عرض شانه‌ها را بیشتر نشان دهد و پارچه پیراهن باید به اندازه کافی محکم و سنگین باشد تا ساختار خوبی زیر لباس‌های دیگر داشته باشد. اگر بلندی پیراهن هم کمی بیشتر باشد می‌تواند یک سایز کوچکتر بگیرید تا روی سرشانه‌ها کاملا اندازه بایستد.

یک ژاکت دکمه‌دار: برای ایجاد کمی حجم روی اندام و کنترل بهتر روی فرم اندام استفاده از چنین ژاکتی توصیه می‌شود حتی اگر هوا چندان خنک نباشد. از رنگ‌ها و فرم‌های کلاسیک با یقه هفت و کمر باریک استفاده کنید، ژاکت کلاه‌دار هم مورد قبول است.

یک شلوار اسلیم فیت با رنگ روشن: چنین شلواری به ایجاد حجم روی پایین تنه و پرتر دیده شدن اندام کمک می‌کند. رنگ‌های  روشن مثل کرم، خاکی یا بژ هم اثر بزرگ کنندگی دارند و پاهای شما چندان لاغر به نظر نخواهند رسید.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای فرم اندام مردانه چاق و درشت

این فرم اندام در میان آقایان شیوع زیادی دارد چون چاقی مردانه معمولا در قسمت شکم رخ می‌دهد و این افراد با داشتن شکم بزرگ پاهای لاغری دارند. اگر اندام چاق و درشتی دارید باید لباس‌هایی انتخاب کنید که بدن شما را باریک‌تر و لاغرتر نشان دهد، لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک کت مردانه راسته با یقه عریض: کت راسته مردانه در قسمت کمر خود دارت ندارد در نتیجه فرم شکم را مخفی می‌کند، اگر عرض قسمت یقه هم زیاد باشد درشتی بالاتنه تا حد زیادی خنثی خواهد شد و چنین کتی بهترین انتخاب برای آقایان درشت هیکل است.

یک شلوار کلاسیک با فاق متوسط: اگر شلوار شما فرم کلاسیک داشته باشد، کاملا اندازه باشد و کمر آن روی خط طبیعی کمر بیفتد شما در چنین شلواری احساس راحتی و آزادی بیشتری خواهید داشت و اندام شما لاغرتر به نظر خواهد رسید.

ساسپند به جای کمربند: کمربند یکی از دردسرهای آقایانی است که شکم بزرگی دارند چون پیدا کردن کمربند با سایز درست ساده نیست و بستن آن به شکم فشار وارد می‌کند. اما ساسپند چنین دردسرهایی را ندارد و شما با کمک آن به راحتی می‌توانید شلوار خود را نگه دارید.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای آقایان با اندام عضلانی

معمولا ورزشکاران و آقایانی که فعالیت بدنی انجام می‌دهند چنین اندامی دارند. در این افراد عرض سینه و شانه بیشتر و کمر، باریک‌تر است. این فرم اندام مردانه یک فرم ایده‌آل است اما باز هم باید در انتخاب لباس مناسب آن نکاتی در نظر گرفته شود. لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک تیشرت یقه هفت اندازه: این تیشرت باید طوری اندازه باشد که به بدن نچسبد ولی فرم بدن را به خوبی نشان دهد. یقه هم نباید خیلی پایین باشد چون پوشیدن لباس یقه باز برای آقایان مناسب نیست. رنگ تیشرت را هم در رنگ‌های ساده و ترکیباتی انتخاب کنید که قسمت کمر را باریک‌تر نشان دهد.

شلوار با طرح‌های راه راه افقی ملایم: در اندام ورزشکاری معمولا پایین تنه لاغر است و برای ایجاد تعادل می‌توان از شلوارهایی استفاده کرد که راه راه‌ها یا چهارخانه های افقی ملایمی روی خود دارند. اما اگر پاهای شما هم عضلانی است بهتر است از شلوارهای سفارشی دوز استفاده کنید.

یک کت نازک: اندام ورزشکاری نیازی به فرم دادن ندارد و یک کت نرم و نازک بدون ساختار یا اپل می‌تواند اندام را به خوبی نمایش دهد به شرطی که کاملا اندازه بدن باشد.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای آقایانی که پایین تنه درشتی دارند

چاقی در برخی از آقایان در قسمت پایین تنه رخ می‌دهد و در این افراد پاها چاق‌تر از بالاتنه است. برای چنین اندامی باید لباس‌هایی انتخاب شود که تعادل بیش این دو قسمت را برقرار کند. لباس‌های پیشنهادی برای این فرم اندام مردانه عبارتند از:

یک پیراهن روزمره با اپل ظریف: تاکید روی شانه‌ها و بازوها این اندام را متعادل می‌کند پس بهتر است از پیراهن‌هایی استفاده کنید که روی سرشانه‌های ان اپل ظریف دوخته شده باشد و یا ترکیب رنگی ان طوری باشد که در قسمت کمر تیره‌تر باشد تا بازو و شانه بزرگ‌تر به نظر برسد.

شلوار فلانل یا مخمل کبریتی: هرچه پارچه‌ شلوار سنگین‌تر و ضخیم‌تر باشد پاها لاغرتر دیده شده و قسمت میانی اندام پرتر خواهد شد. در نتیجه تعادل بین بالاتنه و پایین تنه تعادل برقرار خواهد شد. البته این شلوار باید برش کلاسیک داشته باشد و کمر آن روی خط طبیعی کمر بیفتد.

دستمال گردن: شاید بستن دستمال گردن به نظرتان کاری بیهوده و قدیمی به نظر برسد اما یکی از بهترین راه‌ها برای تاکید روی بالاتنه و متعادل کردن اندام استفاده از اکسسوری‌هایی مثل همین دستمال گردن است.

فرم اندام مردانه

لباس مناسب برای فرم اندام مردانه متوسط

اگر اندام معمولی و متوسطی دارید که در آن عرض شانه از کمر بیشتر است جزو افراد خوش شانسی هستید که بیشتر لباس‌های مردانه برای آن‌ها طراحی شده است. اما برای تاکید بیشتر روی تناسب اندام خود می‌توانید این لباس‌ها را بپوشید:

کتی که فرم طبیعی بدن را دنبال کند: شما باید تناسب و سادگی را در لباس‌های خود رعایت کنید چون خودتان اندام متناسبی دارید. یک کت برش‌دار کمر باریک که فرم اندام شما را دنبال کند بهترین گزینه برای شما است.

پیراهن اسلیم فیت یا معمولی: در مورد پیراهن هم باید تناسب و تعادل را رعایت کنید و از پیراهنی استفاده کنید که کاملا اندازه باشد و فیت آن هم بسته به سلیقه و استایل شما تنگ یا متوسط باشد.

اکسسوری‌های جذاب: برای تاکید روی اندام و تناسب آن شما می‌توانید از اکسسوری‌های چشمگیر و زیبا استفاده کنید، اکسسوری‌هایی مثل کراوات، کلاه و … که شما را خاص و متفاوت نشان دهد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
134
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
156
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
182
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
322
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
233
ضد لک شیرین بیان
بهترین محصولات ضد لک حاوی شیرین بیان را بشناسید
351

مقالات سلامت

لیکن پلان
لیکن پلان از انواع و علائم تا علتها و درمانهای مختلف
80
سوختگی درجه سه
سوختگی درجه سه و آنچه باید راجع به آن بدانید
118
میگرن کودکان
میگرن کودکان چه علائمی دارد و روشهای درمان آن چیست؟
94
چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
93
درمان قطعی تنبلی تخمدان
آیا قرص ضد بارداری درمان قطعی تنبلی تخمدان و اختلالات هورمونی زنان است؟
66
علل مشکل در دفع مدفوع
علل مشکل در دفع مدفوع و آنچه که باید انجام دهید
181

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
86
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
52
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
89
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
279
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
369
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
753

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
93
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
74
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
85
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
73
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
194
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
116