فاکس ؛ ستاره پر طرفدار NBA گمان مى کند بتواند به پیشرفت رقابت های بازی های ویدیویی کمک کند .

صنعت بازی های کامپیوتری روز به روز در حال نفوذ به تمام بخش های زندگی افراد است و اشخاص مهمی در حال ورود به این عرصه هستند . همین مسائل سبب گردیده تا هر روز داستان ها و اتفاقات جدید و جالبی دراین زمینه بشنویم . اتفاقاتی که شاید دور از باور باشند . از ورود اشخاص مشهور و نام دار به این عرصه تا شرکت هایی غول آسایی که به طور تخصصی در این زمینه در حال فعالیت های حرفه ای هستند . یکی دیگر از اتفاقات مهمی که در این عرصه در حال رخ دادن است ، لیگ های رقابتی است که به طور جدی پیگیری می شود و تماشاگران زیادی دارد . در زیر مطلب جالبی از یکی از این تیم های بازی های ویدیویی را با هم می خوانیم .  

فاکس ماجرایی دیگر

یک روز صبح در ماه ژانویه ریک فاکس از خواب بیدار شد و به باشگاه رفت . آن یک فاصله استاندارد برای فاکس است که می خواهد که سه بار جایزه بازیکن قهرمان را برای لوس آنجلس لیکرز در سال های ابتدایی ۲۰۰۰ دریافت کرده است . اما او برای تمرین برنامه ریزی نمی کرد . در عوض او به ساختمانی در سانتا مونیکا در کالیفرنیا رفت و  از گروه چند نفره از مردهایی که به آنها پول پرداخت می کرد تا بازی کنند .

رقابت های جهانی

فاکس در کنار سه شریک اقتصادی خود اکو فاکس را راه اندازی کرده است . شرکتی که افرادی را استخدام کرده تا در لیگ های تخصصی بازی های ویدیویی با هم به رقابت بپردازند . مردی که او در این روز به خصوص با آن دیدار می کرد لیگ افسانگان را بازی می کند ، یک بازی با تم افسانه ای که توسط ریوت گیم توسعه داده شده است . ( یاری دهنده شرکت عظیم چینی Tencent Holdings ) در این بازی دو تیم شخصیت هایی را که به دنبال از بین بردن پایه های دشمنان خود هستند در حالی که باید از خود هم دفاع کنند . این بازی یکی از بزرگترین عنوان هایی است در حیطه بازی های Pro مطرح شده است . فاکس از کارکنانش دعوت کرده تا در باشگاه تمرین کنند : در چند روز آینده  لیگ آمریکای شمالی سری لیگ قهرمانان ، یکی از لیگ های پایدار بازی های ویدیویی در جهان ، فصلش را آغاز می کند .

فاکس علاقه مند است تا رقابت های بازی های ویدیویی Pro ، که به ورزش های الکترونیکی نیز معروف است ، با بسکتبال Pro مقایسه کند . اما تفتوت های بسیاری بارزی نیز وجود دارند . بسکتبال دارای پریدن و دویدن است ، در حالی که ورزش های الکترونیکی شامل نشستن بر روی صندلی ها و کلیک کردن کلید ها است . فاکس همچنان امیدوار است باشگاه به تیم LCS او کمک خواهد کرد تا عملکرد ناامیدکننده فصل گذشته خود را جبران کند . زمانی که بدترین رکورد در لیگ را داشتند . او می گوید : زمانی که ما ذهن ها را درگیر کشش می کنیم و همزمان بدن های آنها را هم منقبض می کنیم ، آنها فواید آن را خواهند دید .

بازیکنان حرفه ای

برای ساعت ها ، مربیان بازیکنان در یک سری از تست های فیزیکی و ذهنی قرار می دهند . بعضی از آنها هیچ ارتباط آشکاری با بازی های ویدیویی نداشتند ، مثلا آنهایی که درصد چربی و پرش عمودی را محاسبه می کردند . تست دیگر که از یک دستگاه ویژه استفاده می کند تعداد کلیک هایی که هر بازیکن می تواند در ده ثانیه انجام دهد ، شناسایی می کند . همچنین کلاس های یوگا ، مدیتیشن و چرخیدن هم وجود دارند که یک آموزنده که خیلی خوب مراحل به او آموزش داده شده بر روی یک دوچرخه تمرینی پدال می زند و در مدار هایی می چرخد . در یک جلسه تیمی در شب گذشته جک فیف ، مدیر تیم ، به بازیکنان یادآوری کرد که پوشیدن شلوار یا شلوارک در باشگاه اختیاری است اما لباس جین نباید باشد .

در طول تور فاکس با هنریک هانسن ، جوان بیست و سه ساله که به عنوان کاپیتان تیم انتخاب شده ، گفت و گو کرد . هانسن با نام مستعار Froggen  بازی می کند . نامی که به گفته او خیلی تصادفی از سن ۱۶ سالگی انتخاب کرده است . فاکس سبک رهبری Froggen  را به افسانه های NBA ، کوب بریانت و لری برد تشبیه کرده است . زمانی که آنها استخر را چک کردند ، فاکس یکی از نکات مهم خود مراقبتی را بنا کرد . او با یک حالت سرزنش گفت : ما هز نتونستیم تو را متقاعد کنیم تا سبزیجات بخوری .

کلاب های بازی

هانسن می گوید : بعضی وقت ها سبزیجات می خوردم اما نکته را نمی فهمم . من مولتی ویتامین ها را دریافت می کنم .

فاکس رو به یکی از آموزنده ها کرد و گفت : تمام موفقیت تو مبتنی بر این است که بتوانی Froggen  را متقاعد کنی تا سبزیجات بخورد .

در واقع مشخص نیست که آیا رژیم تغذیه هنسن بر روی نتیجه های رقابت تاثیر می گذارد . فرومل موفقیت های اکو فاکس همچنان سخت و گیج کننده است . فاکس می گوید : دوست دارد شرکت همچون لیکرز برای ورزش های الکترونیکی باشد . اما مدل اقتصاد آن اساسا متفاوت است . سازمان وارد تیم های مختلفی در لیگ های متفاوت شده است . فاکس و دیگر افراد این شرکت از صحبت کردن در مورد مسائل اقتصادی آن خودداری کردند . اما همین کافی است که پیشرفت در چند سال اخیر اصلا راضی کننده نبوده است .

بر اساس تحقیقات لقتصادی که توسط موسسه تحقیقاتی  SuperData صورت گرفته است با تمام درآمد هایی که از طریق تبلیغات ها به دست می آید ورزش الکترونیکی در سال ۲۰۱۷ به یک صنعت میلیارد دلاری تبدیل می شود . این شرکت تخمین زده است ۲۱۳ نیلیون نفر به صورت آنلاین بازی های ویدیویی رقابتی را می بینند و آنها را دنبال می کنند . بازی های قهرمانی لیگ افسانگان در یک سالن مثل مرکز اتپلز ، جایی که دو تیم نهایی در میان ماشین های دود ساز در بین جمعیت عظیم ۱۰۰۰۰ نفری با هم رقابت خواهند کرد انجام می گیرد .

منتشکنندگان رقابت ها را فرصت مناسبی برای تبلیغات و اخیرا به عنوان یک مرکز سود آور می بینند . آمازون در سال ۲۰۱۴ مفهوم بازی های ویدیویی را به عنوان یک ورزش بسیار پر طرفدار تایید کرده بود . درست در همان زمان که نزدیک ۱ میلیارد دلار پول برای خرید Twitch ، سرویس پیشرو آنلاین برای گیمر ها ، پرداخت شده بود . اخیرا NBA اعلام کرده است در حال آغاز لیگ ورزش های الکترونیکی خودش بوده ، جایی که تیم های واقعی NBA با تیم های دیجیتالی وارد میدان می شوند تا در NBA 2K ، یک بازی ویدیویی بسکتبال که توسط شرکتTake-Two Interactive Software ارائه شده است ،  با هم رقابت کنند .

فاکس ورزش و بازی های ویدیویی

ریک فاکس فرزند یک نابغه در رشته پرش ارتفاع و یک تاجر که صاحب کارخانه یخ در باهاماس است ، می باشد . او بسیار زیبا است . حتی افرادی که بسکتبال را دنبال نمی کنند او را می شناسند ، چون او در برخی نمایش هاو فیلم های تلویزیونی مثل Melrose Place, HBO’s Oz  و Disney Channel’s KC Undercover ظاهر شده است . او با وانسا ویلیام ازدواج کرده بود . وقتی در لوس آنجلس می رفت ، بسیاری از طرفدارانش او را تشویق می کردند .

فاکس وقتی در باهاماس بزرگ می شد شروع به بازی های ویدیویی کرد . پدرش ۲۰ دلار به او می داد و هر روز صبح او را در راه رفتن به محل کار در یک کافه پیاده می کرد . این انگیزه بزرگی برای او بود تا در بازی های ویدیویی پیشرفت کند . پولی که هر روز دریافت می کرد باید تا پایان روز کاری پدرش باقی می ماند . او هنوز به قدرت خود در بازی Galaga ، یک بازی فضاپیمایی در اوایل دهه ۱۹۸۰ ، افتخار می کرد .

فاکس حدود یک دهه پیش ، وقتی او و هال بر روی یک پانل مشترک در مورد سرگرمی های دیجیتال در یک کنفرانس به نتیجه رسیدند ، شروع به تلوتلو خوردن در صنعت بازی کرد . همچنین هال هم خیلی قدبلند و ورزیده بود ؛ همچون یک ورزشکار حرفه ای . و فاکس اینطور فکر کرد که او هم بازیکن بسکتبال است . هال می گوید : من از زمانی که بازی های ویدیویی بوجود آمدند یک بازیکن بازی های ویدیویی هستم . با فرهنگ صد در صد گیمر و سبک زندگی بازی .

مشکلات رقابتی اکو فاکس خیلی زود شروع شد . در بهار سال ۲۰۱۶ پیش از خروج از دور خم شد . تیم با نتیجه ۱-۱۷ به پاان رسید و در خطر سقوط به لیگ های کم اهمیت قرار گرفت . مطمئنا این مشکل بزرگی برای تیم بوجود خواهد آورد ؛ چون که اخیرا اسپانسر جدیدی هم یافته بود . و ممکن کمتر کسی دیگر به بازی های آنها نگاه کند . درست مثل آن بود که New York Yankee یک سال بد داشته و مجبور باشد تا مثل Trenton Thunder بازی کند .

منبع : نشریه Bloomberg

این مطلب به طور اختصاصی توسط تیم ترجمه مجله قرمز ترجمه شده است . با مراجعه به شاخه بازى می توانید دیگر مقالات ما را دنبال کنید .