قبلا هم گفته‌ایم که استفاده از عطر می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. اما مطالعات نشان داده است که برخی از عطرهای قوی می‌توانند به شما احساس قدرت بیشتر و روحیه بهتر هم بدهند. قدرت و تاثیر حس بویایی از سایر حواس ما قوی‌تر و ماندگارتر است و نقش مهم‌تری در شکل گیری خاطرات و تجربیات دارد بنابراین اگر می‌خواهید با اعتماد به نفس و قدرت بیشتری در جامعه ظاهر شوید به عطرهای قوی و مناسب این کار نیاز دارید. در یک نظرسنجی سایت Byrdie از مخاطبان صفحه فیسبوک خود خواسته است که عطر مورد علاقه خود یعنی عطری را که در آن احساس روحیه بهتر و قدرت بیشتری را دارند نام ببرند. در ادامه، این سایت نتایج نظر سنجی خود را منتشر کرد و عطرهای قوی را که احساس قدرت و اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهند به این ترتیب معرفی کرد و ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز به معرفی این عطرها خواهیم پرداخت.

عطر Frédéric Malle Music for a While

این عطر از برند فردیک ماله یکی از عطرهای قوی و تاثیرگذاری است که به اذعان مصرف کنندگان آن، تحسین اطرافیان را برمی‌انگیزد و می‌تواند اعتماد به نفس را به شما بازگرداند. این عطر رایحه‌ای شیرین و آروماتیک دارد و نوت اولیه آن از رایحه اسطوخودوس، پرتقال، برگاموت و دیگر رایحه‌های میوه تشکیل شده است. نوت میانی آن نیز متشکل از گرانیوم و آناناس و نوت پایانی آن از کارامل و شکر با پاتچولی ترکیب شده است.

عطرهای قوی

عطر Frédéric Malle Carnal Flower Eau de Parfum

این عطر نیز یک محصول دیگر از برند فردیک ماله است که رایحه‌ای خاص و جذب کننده دارد و استفاده از آن احساس ستارگان قدیمی هالیوود را در شما تداعی می‌کند. این عطر ترکیبی از رایحه گل‌ها را در خود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به رایحه اکالیپتوس، گل مریم، شکوفه پرتقال، یاسمن و یلانگ یلانگ اشاره کرد. در کنار این  رایحه‌های گل رایحه برخی میوه‌ها مثل طالبی، برگاموت و نارگیل هم وجود دارد که همراه با رایحه مشک به جذاب‌تر شده این عطر کمک کرده است.

عطرهای قوی

 

 عطر Nemat Amber Eau de Parfum

عطر انبر از برند نمات یک عطر خاص و منحصر به فرد است که با رایحه عنبر خود در دسته عطرهای قوی قرار می‌گیرد و می‌تواند تجربه شما را در مورد عطرهای مجلسی تغییر دهد. همان طور که از نام این عطر پیداست رایحه اصلی آن رایحه عنبر است، رایحه‌ای قوی، خاص و اثرگذار که می‌تواند تاثیر اولیه شما را روی مردم شکل دهد. رایحه عنبر به خوبی با بوی بدن ترکیب شده و بویی متفاوت و منحصر به فرد به وجود می‌آورد که فقط مخصوص شما و معرف شما است.

عطرهای قوی

عطر Chanel Coco Mademoiselle

تقریبا هیچ کسی را نمی‌توان یافت که با دنیای عطرها کمی آشنایی داشته باشد اما نام و رایحه عطرهای برند شانل به بو و گوش او نخورده باشد. عطر کوکو مادمازل از برند شانل یکی از عطرهای شناخته شده و خوشبویی است که همه آن را می‌شناسند. این عطر از رایحه مرکباتی مثل پرتقال، پرتقال ماندارین، برگاموت و همچنین هلو و میموسا و گل رز ترکی در کنار یاسمن و دانه تونکا و یلانگ یلانگ و پاتچولی ترکیب شده و رایحه‌ای ماندگار و قوی به وجود آورده است.

عطرهای قوی

عطر Dior Poison از عطرهای قوی و تاثیرگذار

این عطر از برند دیور همان طور که از نامش پیداست شما را جادو و مسحور خود می‌کند و هر کسی هم که بوی شما را استشمام کند جادو و هیپنوتیزم خواهد شد. این عطر در دسته عطرهای قوی و اثر گذاری قرار می‌گیرد که شیرین است و از رایحه وانیل به مقدار زیاد در آن استفاده شده است. همچنین می‌توان رایحه آلو، زردآلو و نارگیل را هم در کنار گل مریم، اسمن و زنبق دره به همراه گ رز و مشک در آن احساس کرد.

 

عطر Hermès Kelly Calèche

این عطر از برند ارمس رایحه قوی چرم در خود دارد که با رایحه‌های دیگری مثل زنبق دره، گرپ فروت و نرگس به همراه گل رز، میموسا و گل مریم پوشیده شده است اما در نوت نهایی آن می‌توان رایحه چرم را همراه با ایریس به خوبی اشتشمام کرد. این عطر یک عطر قوی با ماندگاری بالا است که با وجود داشتن رایحه چرم یک عطر زنانه محسوب می‌شود و انتخابی عالی برای خانم‌هایی است که می‌خواهند قوی به نظر برسند.

عطرهای قوی

عطر Mondo Mondo Cowboy Perfume

این عطر جزو عطرهایی است که شاید کمتر کسی نام آن را شنیده و با رایحه آن آشنایی داشته باشد. اما عطر کابوی از برند موندو موندو جزو عطرهای قوی و تاثیرگذاری است که می‌تواند حس قدرت و اعتماد به نفس را به شما بازگرداند. این عطر با رایحه‌های خاکی و زمینی خود باعث می‌شود که شما به عنوان یک زن احساس قدرت مردانه‌ای داشته باشید و از این احساس قدرت، لذت ببرید.

عطرهای قوی

عطر YSL Black Opium

این عطر از برند ایو سن لوران یک عطر معروف با ماندگاری متوسط و بالا است که رایحه‌های متنوعی در خود دارد از جممله رایحه وانیل که با رایحه فلفل صورتی، شکوفه پرتقال و گلابی ترکیب شده و در نوت میانی آن هم می‌توان رایحه قهوه‌، یاسمن، باددام تلخ و شیرین بیان را احساس کرد. نوت پایانی آن نیز در کنار وانیل، رایحه چوب سدر، چوب کشمیری و پاتچولی در خود دارد که در مجموعه ترکیبی قوی و اثرگذار را به وجود آورده است.

عطرهای قوی

عطر Glossier You

این عطر از برند گلاسیه یک عطر مشترک برای استفاده خانم‌ها و آقایان است که در دسته عطرهای مشکی و پودری قرار می‌گیرد و رایحه‌ای گرم و جذاب دارد. رایحه این عطر ترکیبی از رایحه‌های مشک و ریشه زنبق با  رایحه‌های پودری است که ماندگاری آن متوسط بوده و برای استفاده روزمره در همه فصل‌ها مناسب است و می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش داده و احساس قدرت را در شما زنده کند.

عطرهای قوی

عطر Killian Kissing از عطرهای قوی و خوشبو

این عطر با بسته بندی خاص و جالب خود نظر هر کسی را جلب می‌کند اما رایحه آن نیز کم از این بسته بندی و بطری ندارد. رایحه عطر کیلیان در بخش آغازین آن کاملا زنانه و متشکل از رایحه گل هستند اما وقتی به نوت پایانی عطر می‌رسید رایحه‌های گرم و ادویه‌ای را احساس می‌کنید که کاملا گرم و تند هستند و حس قدرت را به شما القا می‌کنند. این عطر یک عطر با ماندگاری بالا است که رایحه‌ای به یادماندنی دارد و حضور شما را در اذهان بقیه ثبت می‌کند.

عطرهای قوی

عطر Tory Burch Love Relentlessly

این عطر از برند توری برچ یک عطر ترکیبی از رایحه گل و میوه است که در سال ۲۰۱۶ تولید شده است. نوت آغازین این عطر از فلفل صورتی با رایحه انواع میوه‌ها تشکیل شده و نوت میانی آن هم ترکیبی از گل رز و ریشه زنبق است. نوت پایانی هم از رایحه‌هایی مثل عنبر، امبرتونیک، خس خس، پاتچولی و چوب صندل ساخته شده است که ترکیبی از حس زنانگی و قدرت را در شما القا خواهد کرد.

عطرهای قوی

عطر Calvin Klein Obsessed for Him

این عطر مردانه یک عطر با رایحه گرم و ادویه‌ای است که خاطرات گذشته را در ذهن شما تداعی می‌کند. نوت آغازین این عطر از رایحه گرپ فروت، لیمو، هل، فلفل و اسطوخودوس تشکیل شده و رایحه میانی آن نیز ترکیبی از آناناس، چوب سدر، چرم و شمعدانی و گل لادن است. وقتی به نوت پایانی عطر می‌رسید می‌توانید رایحه دارچین، وانیل، پاتچولی و چوب عنبر را نیز احساس کنید.

عطرهای قوی

عطر Armani Privé Bleu Lazuli Eau de Parfum

این عطر از برند آرمانی یک عطر مشترک بین خانم‌ها و آقایان است که در سال ۲۰۱۸ تولید شده است و رایحه‌ای شیرین و میوه‌ای دارد. ماندگاری این عطر بسیار بالا و رایحه آن بسیار قوی است که از ترکیب بوهای دلپذیری مثل برگاموت و هل و آلو و یاسمن تشکیل شده است. در نوت پایانی این عطر هم می‌توان رایحه وانیل، عسل، تنباکو و چوب صندل را احساس کرد که ترکیبی قوی و ماندگار است.

عطرهای قوی

عطر Tom Ford Velvet Orchid Lumiere

برند تام فورد سابقه درخشانی در تولید عطرهای قوی و ماندگار دارد که عطر ارکیده سیاه هم یکی از آن‌ها است. این عطر محبوب و پرطرفدار رایحه‌ای شیرین دارد که از ترکیب برگاموت، عسل، پرتقال و عصاره نیشکر به همراه رایحه گل‌های مریم، رز  و ارکیده سیاه ساخته شده است. در نوت پایانی این عطر هم می‌توان رایحه وانیل، چوب صندل و مر را احساس کرد که ترکیبی دلپذیر و به یادماندنی است.

عطرهای قوی

عطر Maison Margiela Replica Jazz Club

مزون مارتین مارگیلا در کنار تولید لباس‌های زیبا، در عطرسازی هم دستی دارد و عطر رپلیکا جاز کلاب یکی از این عطرهای ماندگار و قوی است. این عطر مردانه در سال ۲۰۱۳ تولید شده است که رایحه‌ای شیرین و تنباکویی دارد و از ترکیب فلفل صورتی، لیمو، بهارنارنج و خس خس ساخته شده است و در نوت پایانی آن می‌توان رایحه وانیل، تنباکو و بوته وحشی جاوی را احساس کرد.

عطرهای قوی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه عطر و ادکلن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)