جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه بدون قربانی کردن استایل و شیک پوشی

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه بدون قربانی کردن استایل و شیک پوشی

این روزها با افزایش قیمت‌ها، هزینه‌های پوشاک هم به طرز سرسام آوری افزایش یافته‌اند و آقایان به دنبال راه‌هایی برای صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه هستند. البته راه‌های ساده‌ای برای صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه وجود دارد مثلا استفاده از لباس‌های ارزان‌تر و کم‌کیفیت‌تر که به معنای از دست رفتن استایل شیک و سطح بالای شما است و در درازمدت باعث افزایش هزینه‌های شما هم می‌شود بنابراین این کار اصلا توصیه نمی‌شود. اما نگران نباشید در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز ما چند راه ساده برای صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه به شما آموزش خواهیم داد بدون آن که نیازی به قربانی کردن استایل وجود داشته باشد. در ادامه نیز با چیزهای عجیبی که آقایان شیک پوش در کمد لباس‌های خود دارند آشنا خواهید شد.

یک حسابرسی کامل برای صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه داشته باشید

قبل از این که بخواهید برای صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه برنامه ریزی کنید باید به چند سوال مهم پاسخ دهید:

  • پول شما از کجا می‌آید و چقدر است؟
  • هر ماه چقدر خرج می‌کنید؟
  • آیا قسط و بدهی دارید؟ چقدر؟
  • سود درآمد و بدهی‌های شما چقدر است؟

اگر هنور پاسخ این سوال‌ها را نمی‌دانید همین الان قلم و کاغذ بردارید و یک حسابرسی کامل از درآمد و هزینه خود داشته باشید. وقتی که بدانید چقدر پول دارید واقع بینانه‌تر خرج خواهید کرد و در صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه موفق‌تر خواهید بود. اگر قصد دارید یک کمد لباس جدید و پر از لباس‌های شیک برای خودتان بسازید باید قبل از این کار مشخص کنید که آیا قدرت خرید چنین لباس‌هایی را دارید؟ اگر به چهار سوال فوق پاسخ داده باشید می‌توانید قدرت خرید خود را نیز تخمین بزنید. مثلا اگر لباس‌هایی که می‌خواهید بخرید بیش از دو میلیون تومان برای شما هزینه دارد بهتر نیست ابتدا بدهی‌های خود را صاف کنید و در موقعیتی مناسب‌تر این مبلغ را هزینه کنید و گرفتار بدهی‌های بیشتر نشوید؟ اگر دخل و خرج ماهانه شما بسیار و پیچیده است برای این حساب و کتاب‌ها می‌توانید از یک حسابدار هم کمک بگیرید و یا از نرم افزارهای حسابدار مختلفی که برای این منظور تهیه شده‌اند استفاده کنید.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

بدانید که کجاها اجازه ولخرجی دارید و کجا باید صرفه جویی کنید

پس از این که منابع مالی خود را شناختید و تصوری واقع بینانه‌تر از وضعیت اقتصادی خود پیدا کردید می‌توانید برای خرید لباس اقدام کنید. اما برای صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه ابتدا باید بدانید که چطور باید پول خود را هزینه کنید. واقعیت این است که برخی از لباس‌ها و اکسسوری‌ها ارزش هزینه کردن را دارند اما در برخی دیگر بهتر است صرفه جویی کنید و سراغ گزینه‌هایی بروید که قیمت مناسب‌تری دارند. هر چیزی ارزش هزینه‌های گزاف را ندارد مثلا شما می‌توانید برای خرید یک دست کت و شلوار شیک و عالی مبلغی در حد قدرت خرید خود بپردازید اما لباس‌هایی که کمتر مورد استفاده شما هستند ارزش چنین هزینه‌هایی را ندارد. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید به مقاله مجله قرمز در این ارتباط مراجعه کنید.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

پس انداز کردن پول را فراموش نکنید

شما هرچقدر هم که درآمد بالایی داشته باشید نیاز به پس انداز دارید چون معلوم نیست در شرایط مختلف چه اتفاقاتی رخ دهد و شما باید برای این شرایط غیرمنتظره آماده باشید و حتی این شرایط غیرمنتظره ممکن است در مورد لباس‌های شما رخ دهد مثلا تنها کفش چرم مشکی که دارید بر اثر اتفاقی از بین برود و شما به خرید یک کفش جدید نیاز پیدا کنید. پس صرف داشتن پول زیاد نمی‌تواند دلیلی برای خرید لباس‌های گران قیمت و تمام کردن پول باشد و لازم است که شما همیشه درصدی از درآمد اضافی خود را به پس انداز اختصاص دهید. راز موفقیت برای این کار پس انداز خودکار است یعنی شما هر ماه درصدی از درآمد خود را، پیش از آن که به پول قابل خرج تبدیل شود پس انداز کنید، کارشناسان توصیه می‌کنند حداقل ده تا سی درصد از درآمد خود را به این منظور اختصاص دهید تا همیشه از بابت هزینه‌های غیرمنتظره خیالتان راحت باشد.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

 

آقایان شیک پوش این چیزهای عجیب را در کمد لباس‌های خود دارند

نگهداری از لباس یکی از اصول اولیه شیک پوشی است که رازهای خاصی دارد که هر کسی از آن آگاه نیست. آقایان شیک پوش روش‌های خاصی برای مراقبت از لباس‌های خود دارند و برای این روش‌ها از ابزارهای خاص و عجیبی هم استفاده می‌کنند بنابراین اگر به کمد لباس و اتاق این افراد نگاه کنید با چیزهای غیرمعمولی مواجه خواهید شد که همین چیزها اتفاقا راز شیک پوشی و جذابیت دائمی استایل آن‌ها است. در ادامه شما با این ابزارها و کارکرد هر کدام آشنا خواهید شد.

ویترین برای اکسسوری‌های شما: آقایان شیک پوش شاید قصد خودنمایی هم داشته باشند اما کاربرد این ابزارها برای خودنمایی نیست. واقعیت این است که آن‌ها از اکسسوری‌های گران و باکیفیت (مثل ساعت، عینک آفتابی، کراوات و … ) استفاده می‌کنند و از ارزش واقعی آن‌ها آگاه هستند بنابراین آن‌ها را در محفظه‌هایی قرار می‌دهند که به خوبی قابل مشاهده باشند تا هم پیدا کردن آن‌ها راحت باشد و هم به خوبی از آن‌ها محافظت شود. حتی برای حمل اکسسوری‌ها هم می‌توان از این ویترین‌ها و باکس‌ها استفاده کرد به طور مثال بهترین باکس و ویترین برای ساعت مچی باید چند ویژگی داشته باشد، اول این که کیفیت ساخت مناسبی داشته باشد، دوم این که بتواند ساعت‌هایی با ابعاد مختلف را در خود جای دهد، قابلیت‌های اضافی مثل کوک کردن منظم ساعت را داشته باشد و ابعاد مناسب برای حمل در سفر و … را داشته باشد.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

ابزارهای مخفی برای نگه داشتن لباس‌ها: وقتی صحبت از استایل می‌شود فقط منظور خود لباس‌ها نیستند بلکه نحوه ترکیب و استفاده از آن‌ها نیز اهمیت دارد. آقایان شیک پوش از این مساله آگاه هستند و از ابزارهای مختلف و مخفی برای درست نگه داشتن لباس‌های خود استفاده می‌کنند. یکی از کاربردی‌ترین این ابزارها گیره‌های نگه دارنده پیراهن هستند که می‌توانند پیراهن را فارغ از گشادی و بلندی و تنگی و کوتاهی زیر شلوار نگه دارند و به این ترتیب شما نگران بیرون زدن پیراهن از زیر شلوار خود نخواهید بود.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

چند اتو: اتو کردن یکی از مراحل مهم مراقبت از لباس است و پوشیدن لباس‌های صاف و اتو شده نقش زیادی در شیک پوشی شما دارد. اما آقایان شیک پوش تنها به داشتن یک اتو بسنده نمی‌کنند به طور مثال یک اتوی خاص برای لباس‌های پشمی و یک اتوی خاص دیگر برای لباس‌های ظریف و ابریشمی. در کنار این اتوها یک اتوی سفری و یک اتوی سرد برای اتمام کار اتو کردن نیز می‌تواند ضروری باشد.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

انواع ابزارهای نظافت لباس: لباس‌ها به نظافت نیاز دارند اما همیشه نمی‌توان آن‌ها را شست چون برخی از کثیفی‌ها با ابزارهای ساده تری قابل رفع هستند به همین دلیل آقایان شیک پوش ابزارهای مختلفی برای این کار دارند مثل ابزار پرزگیر و یا  سمباده‌هایی که دون دون‌های روی لباس را می‌گیرند. با این ابزارها شما می‌توانید از مرتب بودن و تمیز بودن لباس‌های خود کاملا مطمئن باشید.

 

چوب لباسی‌های باکیفیت: اگر می‌خواهید لباس‌های شما همیشه مرتب و اتو کرده باشند و به خوبی از آن‌ها مراقبت شود باید استفاده از چوب لباسی‌های ارزان قیمت را فراموش کنید. آقایان شیک پوش اهمیت خاصی برای چوب لباسی‌ها قائل هستند و همیشه از چوب لباسی‌های چندکاره و با کیفیت ساخت عالی استفاده می‌کنند. اگرچه این چوب لباسی‌ها گران قیمت هستند اما ارزش سرمایه گذاری را دارند چون عمر لباس‌های شما را افزایش می‌دهند.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

محصولات مختلف برای نگهداری از کفش‌ها: کفش‌های شما چیزهای زیادی درباره شما می‌گویند و زیبایی آن‌ها نشانه استایل زیبای شما است. بنابراین سالم نگه داشتن کفش‌ها اهمیت بسیار زیادی در شیک پوشی دارد و آقایانی که کفش‌های گران قیمت و باکیفیت می‌پوشند از این مساله کاملا آگاه هستند و ابزارها و محصولات مختلفی برای مراقبت از کفش‌های خود دارند مثل انواع واکس، قالب کفش، پاشنه کش و چند بند اضافی برای کفش‌ها.

صرفه جویی در هزینه پوشاک مردانه

انواع فرچه‌ها و برس‌ها: شما در طول روز به انواع مختلفی از برس‌ها و فرچه‌ها نیاز پیدا می‌کنید که احتمالا خودتان هم از این نیاز باخبر نیستید. اما آقایانی که ب ظاهر خود اهمیت می‌دهند انواع مختلفی از این برس‌ها را در منزل دارند (گاهی هم با خود حمل می‌کنند) که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از یک برس برای ناخن‌ها، یک برس برای تیغ اصلاح، یک برس برای چمدان و کیف و یک برس برای گردگیری کفش‌ها.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
112
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
724
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
335
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
338
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
880
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
336

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
182
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
290
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
154
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
129
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
257
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
378

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
475
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
159
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
232
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
536
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
564
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
1,007

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
212
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
135
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
113
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
118
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
401
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
188