بستن بند کفش شاید از نظر بسیاری از آقایان مساله مهمی نباشد و همین که بند کفش شما بتواند تنگی و گشادی آن را کنترل کند کافی است. اما بستن بند کفش رسمی با کفش‌های غیررسمی و کتانی تفاوت دارد و بند کفش‌های کتانی را می‌توان ضربدری بست در حالی که کفش‌های رسمی باید بندهای موازی و ساده داشته باشند و اگر بندهای آن به صورت ضربدری بسته شود کفش شما نامرتب و غیررسمی به نظر خواهد رسید. اما روش صحیح بستن بند کفش مردانه رسمی چیست؟ چطور می‌توان بندها را طوری بست که موازی باشند و نه ضربدری؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز تفاوت کفش چرم ایتالیایی با دیگر انواع چرم را بیان خواهیم کرد و در ادامه روش صحیح بستن بند کفش مردانه را به شما آموزش خواهیم داد تا با موازی شدن خطوط بند کفش، ظاهر کفش شما شیک و حرفه‌ای به نظر برسد.

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

آموزش روش صحیح بستن بند کفش مردانه

حال که دانستید کفش‌های رسمی مردانه بنددار باید با بندهای موازی بسته شوند لازم است که روش صحیح بستن بند کفش به این شکل را بدانید. در اولین گام لازم است که یک بند کفش مناسب و باکیفیت برای کفش خود انتخاب کنید، البته اگر بند خود کفش به اندازه کافی خوب و باکیفیت است لزومی به این کار نیست اما اگر به هر دلیل این بند کهنه یا فرسوده شده است لازم است که یک جفت بند نو و زیبا در رنگ خود کفش تهیه کنید. برای بستن بند کفش به روش حرفه‌ای و رسمی گام‌های زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا بندهای کفش را درآورید و در اولین قدم دو انتهای بند را در سوراخ‌های پایینی کفش فرو کنید.
  • ابتدا تعداد جفت‌های سوراخ‌های بند کفش خود را بشمارید، اگر این تعداد زوج باشد (مثلا ۴ جفت) بندها را از هر دو طرف بکشید تا کاملا مساوی شوند. اما اگر این تعداد فرد باشد (مثلا پنج جفت) یک طرف بند کفش را بکشید تا کمی از طرف دیگر بلندتر شود.
  • بند سمت راست را که در تصویر با رنگ آبی مشخص شده است از سوراخ بالایی آن در قسمت زیر کفش عبور دهید و به سوراخ سمت چپ برسانید و داخل کفش فرو ببرید.
  • بند سمت چپ را که با رنگ مشکی مشخص شده است از سوراخ سمت چپ (یک سوراخ بالاتر که هنوز خالی است) عبور دهید و از قسمت بیرون کفش خارج کنید.
  • دوباره سراغ بند قبلی (رنگ آبی) بروید و آن را از سوراخ سمت چپ یعنی یک سوراخ بالاتر که هنوز خالی است عبور دهید و از از قسمت بیرونی کفش خارج کنید.
  • این بار سراغ بند سمت دیگر (رنگ مشکی) بروید و آن را در سوراخ سمت راست فرو ببرید و از دو سوراخ بالاتر که هنوز خالی است عبور دهید و از قسمت بیرون کفش خارج کنید.
  • این کار را ادامه دهید تا به آخرین سوراخ برسید و هر دو بند در قسمت بیرون کفش باشند، دقت کنید که در این مرحله طول هر دو بند یکسان باشد در غیر این صورت باید با جابجا کردن، بندها را مجددا تنظیم کنید.
  • وقتی از بستن بند کفش به روش صحیح و مساوی اطمینان حاصل کردید کفش را بپوشید و میزان گشاد و تنگی بند را تنظیم کنید. حال کفش شما آماده است و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را بپوشید و بندها را گره بزنید.
  • برخلاف آن چه که به نظر می‌رسد در این روش بستن بند کفش، گشاد کردن و تنگ کردن بند بسیار ساده‌تر از روش ضربدری است و به خصوص برای بوت‌های مردانه کارایی زیادی دارد.

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

تفاوت کفش چرم ایتالیایی با کفش چرم آمریکایی

ایتالیا یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان چرم در جهان است و چرمی که در ایتالیا تولید می‌شود بهترین کیفیت را دارد. کفش‌های چرم ایتالیایی بسیار زیبا، گران قیمت و بادوام هستند و طرفداران زیادی دارند. اما آمریکا نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان کفش چرم در این عرصه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در کفش‌های چرم مردانه آمریکایی، کارایی و عملکرد اهمیت بیشتری دارد در حالی که تولیدکنندگان کفش چرم در ایتالیا به محصولات خود به چشم آثار هنری نگاه می‌کنند. اما کدام یک از این دو نوع کفش بهتر و برتر از دیگری است؟ در ادامه با یک مقایسه و شمردن برتری‌های کفش‌های ایتالیایی و آمریکایی به این سوال پاسخ خواهیم داد.

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

 

چهار دلیل برای برتری کفش‌های چرم ایتالیایی

۱- ظرافت در ساخت: ساخت کفش در ایتالیا یک هنر دستی است و همه مراحل آن در کارگاه‌ها توسط هنرمندان ایتالیایی با دست انجام می‌شود از برش و دوخت چرم گرفته تا قالبگیری و تمیزکاری. اگرچه در کشورهای صنعتی مثل آمریکا این روش انجام کار، قدیمی و از مد افتاده تلقی می‌شود اما ساخت کفش با دست به آن ظرافت و هویتی می‌دهد که باعث می‌شود هر کدام از این محصولات مانند آثار هنری ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی داشته باشند که در تولید صنعتی چنین ظرافتی امکان پذیر نیست.

۲- بهترین نوع چرم: ایتالیایی‌ها جدیت خاصی در تولید چرم باکیفیت دارند و از این چرم‌های کامل با بهترین دوام و کیفیت برای تولید کفش استفاده می‌کنند. چرم کامل بافتی طبیعی دارد و نه تنها به مرور زمان کهنه و فرسوده نمی‌شود بلکه روز به روز زیباتر هم می‌شود. این نوع چرم از قسمت‌های خاصی از بدن حیوان گرفته می‌شود که ضخامت و قابلیت ارتجاع مناسبی دارد و البته قیمت آن هم بسیار بالاتر از انواع دیگر چرم است.

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

۳- زیبایی و منحصر به فرد بودن: وقتی کفش شما دست دوز است یعنی هزاران کپی مشابه آن در بازار وجود ندارد و کفش شما منحصر به فرد است. از طرف دیگر وقتی کفش شما از چرم خالص تهیه شده باشد درخشش و زیبایی خاصی خواهد داشت و چشم همه را به خود خیره خواهد کرد. کفش‌های ایتالیایی رنگبندی متنوع و مدل‌های خاص و منحصر به فردی هم دارند که نظیر آن‌ها را نمی‌توان در میان تولیدات دیگر کشورها مشاهده کرد.

 

۴- راحتی بیشتر: کفشی که از چرم خالص تهیه شده است به مرور زمان فرم پای شما را به خود می‌گیرد و کاملا راحت و انعطاف پذیر هستند. در این کفش‌ها، نه تها رویه بلکه زیره هم از چرم تهیه می‌شود و همین مساله باعث دوام و راحتی بیشتر کفش خواهد شد. کفش‌های یک تکه ایتالیایی هم جزو مدل‌های پرطرفداری هستند که هیچ دوختی در رویه آن‌ها وجود ندارد و این به معنای راحتی و انعطاف پذیری بیشتر کفش است.

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

چهار دلیل برای برتری کفش‌های چرم آمریکایی

۱- قیمت مناسب‌تر: قیمت معمولی‌ترین و ارزان‌ترین کفش‌های دست دوز ایتالیایی بالای ۶۰۰ دلار است و قاعدتا هر کسی نمی‌تواند آن‌ها را تهیه کند. اما کفش‌های آمریکایی که به تولی انبوه می‌رسند هزینه تولید کمتری دارند و به طور متوسط نصف این قیمت را دارند که اگرچه همچنان گران است اما نسبت به کفش‌های ایتالیایی مقرون به صرفه‌تر است در حالی که از نظر کیفیت و دوام چیزی از آن کم ندارد.

۲- ضدآب بودن: تولید کنندگان کفش‌های آمریکایی نسبت به دوام و کارایی کفش‌های خود بسیار حساس هستند و سعی می‌کنند آن‌ها را طوری طراحی و تولید کنند که ضدآب باشند. همان طور که می‌دانید آب از عوامل آسیب زننده به چرم است و تا زمانی که کفش در معرض رطوبت و خیس شدن باشد دوام چندانی نخواهد داشت. پس ضدآب بودن کفش می‌تواند دوام و کارایی کفش را افزایش داده و عمر آن را طولانی‌تر کند.

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

۳- هماهنگی با کت و شلوار رسمی: کفش‌های ایتالیایی عرض کمتری نسبت به کفش‌های دیگر دارند و سبک‌تر هستند و از این نظر با کت و شلوار ایتالیایی که کمی باریک‌تر و کشیده‌تر است هماهنگی دارند در حالی که کفش‌های آمریکایی با لباس‌های رسمی مثل کت و شلوار کلاسیک هماهنگ‌تر است و اگر کفش ایتالیایی با کت و شلوار کلاسیک استفاده شود ظاهر استایل کمی نامتعادل به نظر خواهد رسید.

۴- عریض بودن: گفتیم که کفش‌های ایتالیایی باریک هستند و این باریک بودن گاهی به حدی می‌رسد که نمی‌توان به طور کامل در آن احساس راحتی کرد. این باریک بودن از نظر زیبایی مطرح است و هدف از آن کفش‌ها کشیده نشان دادن پاها و بلندتر دیده شدن قد است. در حالی که کفش‌های آمریکایی ارگونومیک‌تر هستند و عرض بیشتری دارند. از این جهت بیشتر افراد در این مدل از کفش‌ها احساس راحتی بیشتری خواهند داشت.

روش صحیح بستن بند کفش مردانه چیست؟

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک آقایان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Men Real Style (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)