بیشتر خانم‌ها رژ لب، ریمل یا کانسیل را وسیله آرایشی محبوب و ضروری روزمره خود می‌دانند اما کمتر کسی از اهمیت و تاثیر هایلایت آگاه است. همان طور که می‌دانید هایلایت کردن یکی از بخش‌های اصل کانتور به شمار می‌رود اما با توسعه ترفندهای جدید آرایشی حال می‌دانیم که هایلایت می‌تواند به تنهایی هم به کار رود. هایلایت کردن نه تنها باعث برجسته‌تر شدن نقاط خاص چهره مثل گونه‌ها و زیر ابرو می‌شود بلکه باعث روشن‌تر شدن صورت و پوشیده شدن نقاط تیره و سایه‌ها در پوست هم می‌شود. اما هایلایت کردن روش و ترفند خاص خود را دارد که اگر درست انجام نشود نتیجه جالبی نخواهد داشت. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز روش سریع هایلایت کردن چهره را در آرایش خواهید خواند و خواهید دید که رنگ هایلایت مناسب برای رنگ پوست شما چیست.

روش سریع هایلایت کردن چهره

فرقی نمی‌کند هایلایت کردن را به عنوان مرحله آخر کانتور انجام دهید یا این که بخواهید از تکنیک استراب کردن و تنها با کمک هایلایت چهره خود را روشن و برجسته کنید، در هر صورت یک روش مشخص و صحیح برای هایلایت کردن وجود دارد که باعث می‌شود چهره شما درخشان، سه بعدی و جذاب به نظر برسد. همان طور که می‌دانید هایلایت تنها روی قسمت‌های خاصی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که عبارتند از بالای گونه‌ها، زیر ابرو، روی تیغه بینی، وسط پیشانی، روی چانه و بالای لب که برای هر فرم و شکل صورت ممکن است کمی تغییر در این بخش‌ها لازم باشد. اما اگر یک روش سریع برای این کار می‌خواهید که بتواند جایگزین کانتور کامل شود باید این ترفند را اجرا کنید:

میانه صورت را در نظر بگیرید، این بخش از وسط ابرو، روی بینی و بالای لب می‌گذرد، هایلایت کردن این بخش از چهره بدون دست زدن به خطوط افقی صورت باعث می‌شود صورت شما کشیده‌تر به نظر برسد بدون آن که نیازی به کانتور کردن داشته باشید. بنابراین تنها با هایلایت کردن سه نقطه صورت (وسط پیشانی، روی بینی و بالای لب که در تصویر زیر می‌بینید) در کمترین زمان می‌توانید چهره‌ای جذاب‌تر داشته باشید. فرقی نمی‌کند از چه نوع هایلایتی برای این کار استفاده کنید، فقط باید رنگ هایلایتی که به کار می‌برید با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد. اما فراموش نکنید که هایلایت‌های کرمی و مایع باید با انگشت روی صورت زده و محو شوند و تنها برای انواع پودر آن است که به برس نیاز دارید.

روش سریع هایلایت کردن

 

بهترین رنگ هایلایت برای رنگ پوست شما

حال که روش درست و سریع هایلایت کردن را در کمترین زمان یاد گرفتید باید بدانید که کدام هایلایت برای این کار مناسب است. نوع هایلایت شما (مایع، کرمی یا پودری) بستگی به سبک آرایش شما و میزان مهارت شما در انجام این کار دارد اما رنگ هایلایت باید متناسب با رنگ پوست شما انتخاب شود و یکی دو درجه از رنگ اصلی پوست شما روشن‌تر باشد. اگر رنگی که انتخاب می‌کنید با این معیار متناسب نباشد آرایش شما غیرطبیعی و نازیبا به نظر خواهد رسید. پس در اولین گام باید بدانید که میزان تیرگی و روشنی پوست شما در چه حد است، سپس بر اساس تقسیم بندی زیر رنگ هایلایت مناسب برای خودتان را انتخاب کنید.

اگر پوست خیلی روشن یا روشن دارید: اگر پوست روشن یا خیلی روشن دارید احتمالا فکر می‌کنید طیفی روشن‌تر از رنگ پوست شما وجود ندارد که بخواهید از آن برای هایلایت کردن استفاده کنید. شاید تصور شما درست باشد و رنگی که روشن‌تر از پوست شما باشد و در طیف رنگ‌های پوست قرار بگیرد موجود نباشد به همین دلیل باید از طیف رنگ‌های پوست خارج شوید و سراغ رنگ‌هایی بروید که طیف نقره‌ای و حتی رنگ‌هایی مثل یاسی خیلی روشن در خود دارند، به خصوص اگر ته رنگ پوست شما سرد باشد. اگر پوست روشن و خیلی روشن دارید می‌توانید از طیف‌های مرواریدی هم برای هایلایت استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که راز موفقیت در کاربرد این طیف از رنگ‌ها، استفاده خیلی کم از آن‌ها است که تنها برقی از آن هایلایت را به جا بگذارد نه این که حالتی خمیری و مشخص پیدا کند.

روش سریع هایلایت کردن

اگر پوست متوسط روشن یا متوسط دارید: اگر پوست شما روشن و مایل به متوسط است و به اصطلاح در دسته پوست‌های گندمی قرار می‌گیرید احتمال این که رنگ هایلایت خود را خیلی روشن یا خیلی تیره انتخاب کنید وجود دارد و برای جلوگیری از این اشتباه باید سراغ رنگ‌هایی بروید که طیف هلویی یا رزگلد با کمی براقی در خود دارند. این رنگ‌ها هم طیف سرد در خود دارند و هم طیف گرم و فرقی نمی‌کند ته رنگ پوست شما گرم باشد یا سرد، با استفاده از این رنگ‌ها کمی گرمی و جذابیت به چهره شما اضافه خواهد شد بدون آن که به نظر برسد بیش از حد تلاش کرده‌اید. با انتخاب این طیف رنگ چهره شما ظاهری طبیعی خواهد داشت و هایلایت شما خیلی روشن یا تخت به نظر نخواهد رسید.

روش سریع هایلایت کردن

اگر رنگ پوست شما متوسط تیره تا زیتونی است: اگر پوست شما در میانه طیف‌های رنگ پوست قرار می‌گیرد یعنی تیره‌تر از گندمی و مایل به زیتونی است باید از رنگ‌های خیلی روشن و مرواریدی برای استفاده به عنوان هایلایت اجتناب کنید چون این رنگ‌ها نه تنها اثر در زیبایی چهره شما ندارند بلکه حالتی خاکستری و مصنوعی هم به آن می‌دهند. شما باید سراغ رنگ‌هایی بروید که ته رنگ گرم و ملایمی دارند مثل صورتی روشن یا هلویی که با طیف رنگ صورت شما هماهنگ هستند و به آن گرمی و درخشش طبیعی و دلپذیری می‌دهند.

روش سریع هایلایت کردن

اگر پوست شما زیتونی تا تیره است:  اگر رنگ پوست شما از طیف متوسط فراتر رفته و در دسته رنگ‌های تیره قرار می‌گیرد باز هم احتمال خطا کردن و استفاده از هایلایت خیلی روشن برای شما زیاد است. به طیف اصلی رنگ پوست خود نگاه کنید و سعی کنید دو تا سه درجه روشن‌تر از آن را تصور کنید. این رنگ همان رنگی است که شما برای هایلایت کردن نیاز دارید، حال اگر این رنگ کمی براقی هم در خود داشته باشد چهره شما روشن‌تر و درخشان‌تر خواهد شد. افرادی که پوست زیتونی و تیره دارند باید سراغ رنگ‌های طلایی یا برنزه برای هایلایت کردن بروند. این رنگ‌ها با حالتی طبیعی و جذاب باعث برجسته شدن پوست شده و به آن گرما و درخششی زیبا می‌دهند.

روش سریع هایلایت کردن

اگر پوست شما خیلی تیره است: اگر رنگ پوست شما در انتهای طیف‌های رنگ پوست قرار می‌گیرد دست شما برای انتخاب رنگ هایلایت باز است و حتی از کرم پودرها و کانسیلرهای معمولی هم می‌توانید به عنوان هایلایت استفاده کنید. اما بهتر است سراغ رنگ‌هایی بروید که طیف طلایی یا مسی با کمی براقی در خود دارند، البته این براقی نباید از حد مشخصی فراتر برود چون باعث می‌شود چهره شما خاکستری و مصنوعی به نظر برسد و هایلایت اثر مناسب و مثبتی روی چهره نداشته باشد.

روش سریع هایلایت کردن

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)