با وجود این که اکنون بیش از سه سال از انتشار بازی GTA V زمان می‌گذرد، هنوز هم بسیاری از بازی‌دوستان با تجربه‌ی این بازی (به خصوص بخش آنلاین آن یعنی GTA Online) سرگرم هستند تا این اثر همچنان سود سرشاری را عاید ناشر خود یعنی شرکت Take Two کند. با این حال بیم آن می‌رود که با پیدا شدن یک رقیب تازه، گیمرها دیگر سراغی از بازی GTA V نگیرند و راه خود را از شهر لوس سانتوس به سمت وادی دیگری کج کنند. اما سران ارشد شرکت Take Two نظر دیگری در این زمینه دارند. برای آگاهی بیشتر از این موضوع می‌توانید در ادامه‌ی مطلب پیش رو با مجله قرمز همراه باشید.

بنابر آخرین تاخیرهایی که بازی RDR2 یا همان Red Dead Redemption 2 با آن روبرو شد، تاریخ انتشار این اثر اکنون به بهار سال ۲۰۱۸ میلادی موکول شده است. با توجه به این نکته که نسخه‌ی دوم از سری Red Dead Redemption علاوه بر بخش تک نفره از بخش چند نفره‌ی آنلاین نیز برخوردار خواهد بود، بسیاری از بازی‌دوستان عقیده دارند که شاید با پیدا شدن سر و کله ی این بازی بازار بازی GTA V و بخش آنلاین این اثر یعنی GTA Online کساد شود. اما مدیرعامل شرکت Take Two یعنی استراوس زلنیک (به عنوان صاحب امتیاز اصلی هر دو اثر) چنین اعتقادی ندارد.

دو بازی GTA V و RDR2 رقبای یکدیگر نیستند

زلنیک معتقد است که در حال حاضر تمام بخش‌های فعال در صنعت سرگرمی، از فیلم گرفته تا کتاب و سرگرمی‌های مرتبط با تلفن‌های هوشمند، در حال رقابتی سخت با یکدیگر به منظور تصاحب بخش کوچکی از اوقات فراغت مردم هستند. امری که دو بازی GTA V و RDR2 نیز از آن مستثنا نخواهند بود. با این حال او اعتقاد دارد که این دو بازی هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند و از همین رو نمی‌توانند رقیبی برای هم تلقی گردند.

رد دد

گفته‌های استراوس زلنیک در جریان برگزاری نشست مربوط به عملکرد مالی شرکت Take Two بیان شد. محفلی که در آن زلنیک و همکار او کارل اسلتاف (رئیس شرکت Take Two) بار دیگر از تایید رسمی فرآیند انتشار بازی Red Dead Redemption 2 برای پلتفرم PC سر باز زدند و به این نکته اشاره کردند که اخبار جدید مرتبط با این بازی تنها از سوی ناشر و سازنده‌ی آن یعنی شرکت راک استار گیمز اعلام خواهد شد.

در راستای همین موضوع کارل اسلتاف به این نکته اشاره کرد که بازار بازی‌های PC بازار بسیار خوب و بزرگی برای شرکت Take Two به شمار می‌رود. با این حال این ماهیت بازی‌های کامپیوتری است که تعیین می‌کند عناوین جدید باید روی چه پلتفرم‌هایی منتشر شوند. بنابر نظر اسلتاف بازی‌هایی نظیر مجموعه‌ی Civilization یا XCOM عناوینی هستند که حتما باید برای پلتفرم PC عرضه شوند و وزن و اعتبار خاصی روی این پلتفرم دارند. با این حال مسلم است که تمام عناوین ساخته شده در دنیای بازی‌های کامپیوتری از چنین خصلتی برخوردار نیستند و نمی‌توانند روی هر پلتفرمی عرضه شوند.

ادامه‌ی موفقیت‌های بازی GTA V

استراوس زلنیک در میان صحبت‌های خود این نکته را پیش کشید که بخش آنلاین بازی GTA V یعنی GTA Online در چارک دوم سال مالی جاری دوره‌ی بسیار موفقی را پشت سر گذاشت و توانست بهترین دوران بازی GTA Online را، از زمان انتشار این اثر، رقم بزند. موضوعی که موجب شده تا زلنیک و همکارانش نسبت به ادامه‌ی موفقیت مالی بازی GTA V در سال مالی آینده نیز امیدوار باشند. بر این اساس جای تعجبی وجود ندارد که آن‌ها بخواهند همچنان به حمایت‌‌های ویژه‌ی خود از این بازی ادامه دهند و شرکت راک استار را به پشتیبانی از بازی GTA V و طراحی محتوای تازه برای GTA Online تشویق نمایند.

رد دد ردمپشن

بنابر ادعای زلنیک پنجمین عنوان اصلی از مجموعه بازی‌های GTA تا این لحظه بیش از ۸۰ میلیون نسخه فروش داشته است و امید می‌رود که موفقیت‌های آن همچنان ادامه یابد. بر این اساس باید منتظر ماند و دید که انتشار بازی Red Dead Redemption 2 تا چه اندازه بر میزان استقبال از بازی GTA V تاثیرگذار خواهد بود و اعضای شرکت Take Two و راک استار چه برنامه‌هایی برای ایجاد توازن در مخاطبان این دو بازی بزرگ دارند.

در این میان با توجه به این نکته که بازی GTA V نیز در ابتدای کار برای پلتفرم PC معرفی نشده بود و تنها پس از گذشت چندین ماه از عرضه‌ی نسخه‌های کنسولی این اثر، برای کامپیوترهای خانگی منتشر شد، PC گیمرها همچنان امیدوار هستند تا شاید گشایشی در کارشان حاصل شود و بالاخره روزی بتوانند شاهد ملاقات با بازی Red Dead Redemption 2 در پلتفرم محبوب خود باشند. هرچند که سرگذشت نسخه‌ی پیشین این مجموعه در پلتفرم PC می‌تواند امیدهای آن‌ها در این زمینه را اندکی کم رنگ کند.

اگر مایل به آشنایی با اثری مشابه بازی Red Dead Redemption در پلتفرم PC هستید، می‌توانید این مطلب را از نظر بگذرانید.

منبع: اکسپرس (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.