رپورتاژ آگهی


دوره آموزش کاشت مو در مشهد، افراد علاقه مند به این حوزه را به تکنسین های ماهری تبدیل می کنند. ریزش مو یا آلوپسی اتفاقی است که به دلایل مختلف می تواند در افراد ایجاد شود. تغییرات هورمونی، عوارض بعضی از داروها، انواع کم خونی، ژن ها و… عواملی هستند که موجب ریزش مو در افراد می شود. به این نکته توجه کنید که آلوپسی بیشتر در ناحیه سر اتفاق می افتد. بعضی از افراد می توانند به راحتی با ریزش موی خود کنار بیایند و به زندگی خود ادامه بدهند. در مقابل این افراد اشخاصی هستند که نمی توانند با آلوپسی کنار بیایند و به دنبال راه حلی برای درمان این موضوع هستند.

همه افراد تمایل دارند که موهای پر پشتی داشته باشند. از گذشته تا به اکنون راه های مختلفی برای پرپشتی مو و جلوگیری از ریزش مو ارائه شده است. در حال حاضر روش های مختلفی برای درمان طاسی ارائه می شود. در این بین پیوند مو موثر ترین و بهترین روش برای بازیابی موهای از دست رفته است. برای آن که بتوانید یک پیوند خوب و موفقیت میز داشته باشید؛ لازم است تخصص و مهارت لازم برای این کار را داشته باشید. برای آنکه بتوانید کاشت مو را به درستی آموزش ببینید لازم است که آن را از افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه آموزش ببینید.

راهنمای دوره آموزش کاشت مو در مشهد

تاریخچه کاشت مو

همانطور که گفته شد، از گذشته روش های مختلفی برای بازیابی موهای از دست رفته ارائه داده می شد. تاریخچه پیوند مو به ژاپن و به سال ۱۹۳۰ بر می گردد. شخصی به نام دکتر ساساواکو، اولین فردی بود که اقدام به پیوند مو کرد. دکتر اوکادا ۹ سال بعد از دکتر ساساکاوا، روش جدیدی را برای پیوند مو ایجاد کرد. تحقیقات دکتر اوکادا تحت تاثیر جنگ قرار گرفت و نتوانست به صورت کامل تحقیقات خود را به اتمام برساند. کاشت مو توسط دکتر اوکادا کاملا متفاوت از شیوه های کاشت مو در حال حاضر است. اما تحقیقات وی کمک شایانی به پیشرفت این روش کرد.

تعرفه کاشت مو در مشهد

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل روش کاشت مو و میزان کاشت مو بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه کاشت مو می توانید به یکی از کلینیک های کاشت مو در مشهد مراجعه کرده و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

تعداد جلسات لازم برای کاشت مو

تعداد جلسات لازم برای کاشت مو از شخصی به شخص دیگر کاملا متفاوت است. تعداد این جلسات به وسعت کاشت مو وروش انتخابی برای کاشت مو بستگی دارد. به صورت کلی افرادی که تمایل دارند تا کاشت مو انجام دهند بین یک تا سه جلسه احتیاج دارند. اما این تعداد می تواند از فردی به فرد دیگر تغییر کند.

احتمال ریزش موهای کاشته شده هست؟

مهم ترین عامل ریزش مو، هورمون تستوسترون است. تکنسین کاشت مو، موهای کاشته شده را از قسمت های دیگر بدن مراجعه کننده مانند ریش، سینه، پشت سر و… بر می دارد.

این موها به دلیل آن که گیرنده هورمون تستوسترون را ندارند، پاسخی به این هورمون نمی دهند. همانطور که گفته شد اصلی ترین عامل ریزش مو هورمون تستوسترون است. به همین دلیل این موها نخواهند ریخت. موهای کاشته شده، موهای خود شخصی هستند. این موها کاملا طبیعی بوده و قابلیت رشد و کوتاه کردن را دارند.

راهنمای دوره آموزش کاشت مو در مشهد

تراکم کاشت مو

موها باعث زیبایی و سلامت بدن انسان ها و موجودات هستند. موهای کاشته شده تراکم کمتری نسبت به موهای طبیعی انسان دارند. نباید انتظار داشته باشید بعد از کاشت مو، تراکم موهایتان مانند موهای طبیعی شما باشد.

عواملی وجود دارند که می توانند در افزایش تراکم موهای شما تاثیر بگذارد. این عوامل شامل میزان مهارت تکنسین و هم چنین روش انتخابی برای کاشت مو است. این عوامل می توانند تراکم موهایتان را افزایش داده و زیبایی شما را دو چندان کند.

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو باید مراقبت های لازم صورت بگیرد تا از موهای کاشته شده محافظت شود. تا سه روز باید از کلاه استفاده شود تا موهای کاشته شده در برابر آلودگی ها و تابش نور خورشید محافظت شوند.

بعد از طی این مدت زمان (سه روز) همچنان می توانید از کلاه استفاده کنید. اما دقت کنید که این کلاه ها باید شل بوده و جنس آن ها نخی باشد تا موجب کشیده شدن موهای کاشته شده نشود.

شغل تکنسین کاشت مو

می توانید با گذراندن دوره های کاشت مو، به درآمد بسیار بالایی برسید. می توانید با آموزش این مهارت درآمد بسیار بالایی داشته باشید و از این راه کسب درآمد کنید.

زمانی که تکنولوژی و علم کاشت مو به ایران وارد شد، فقط پزشکان و جراحان زیبایی می توانستند کاشت مو را انجام دهند. در حال حاضر دانشجویان پیراپزشکی و حتی افرادی که هیچ مدرک دانشگاهی ندارند می توانند در دوره های آموزشی کاشت مو شرکت کرده و این مهارت را آموزش ببینند.

امروزه افراد دچار مشکل ریزش مو هستند. در حال حاضر تعداد زیادی از افراد کاندیدای کاشت مو هستند و تمایل دارند با استفاده از این روش کاشت مو انجام داده و موهای پرپشت داشته باشند. این رغبت سبب می شود تا افرادی که این مهارت را آموزش دیده اند، بتوانند به عنوان تکنسین کاشت مو به درآمد های بالایی برسند.

با چه مدارکی می توان کاشت مو انجام داد؟

در ایران فقط پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان می توانند کاشت مو انجام دهند. افرادی که مدرک پیراپزشکی ندارند، نمی توانند به عنوان تکنسین کاشت مو فعالیت کنند. این افراد فقط می توانند به عنوان دستیار تکنسین ها مشغول به کار شوند. البته قابل ذکر است که درآمد دستیار کاشت مو نیز مناسب بوده و افراد علاقه مند می توانند با طی کردن دوره های کاشت مو به درآمد بالایی برسند.

راهنمای دوره آموزش کاشت مو در مشهد

مسیر کاشت مو

برای انجام کاشت مو لازم است تا یک سری فرآیندها و مسیر هایی طی شود. شما با استفاده از دوره های آموزشی طراحی شده می توانید تمام این مراحل را به صورت حرفه ای آموزش ببینید. کاشت مو شامل چندین مرحله است که در این دوره ها با تمامی این مراحل آشنا می شوید.

 • به صورت کلی دراین دوره های آموزشی با مجوزهای تکنسین ها، ساعات کاری آشنا شده و به طور کلی بیش از پیش با با شغل تکنسین کاشت مو آشنا می شوید و اطلاعات بیشتری در این زمینه دریافت می کنید.
 • در این دوره ها با انواع راه های درمان ریزش مو آشنا می شوید و نسبت به مزایا و معایبآن آشنایی پیدا می کنید. آموزش انواع راه های درمان ریزش مو بسیار مهم است و نباید آن را نادید گرفت. دلیل این موضوع هم آن است که همه افراد برای درمان نیاز به کاشت مو ندارند و می توانند از روش های دیگر درمان شوند.
 • در این دوره ها با الگو های ریزش مو و همچنین نحوه کاشت مو آشناییت پیدا می کنید. البته یکی دیگر از مولفه های موثر در کاشت مو بانک موی افراد است که این نکات نیز در دوره های آموزشی آموزش داده می شود.
 • با آزمایشات لازم و مورد نیاز برای کاشت مو آشنایی پیدا می کنید. با استفاده از این دوره ها می توانید چگونگی تحلیل آزمایشات و نکات مرتبط با آن را آموزش ببینید.
 • با استفاده از دروه های آموزش کاشت مو در مشهد می توانید متوجه شوید که چه افرادی نباید کاشت مو انجام دهند. همچنین می توانید در این دوره ها با انواع کاندیدا های کاشت مو آشنا شوید.
 • کاشت مو با استفاده از دستگاه ها و ابرارآلات خاصی صورت می گیرد. برای آنکه بتوانید کاشت مو انجام دهید لازم است که به صورت دقیق و کامل با این ابزار ها آشنایی پیدا کنید.
 • آشنایی با وضعیت مو، ساختار جمجمه و پوست شرکت کننده مواردی هستند که آموزش داده می شوند. آشنایی و کسب اطلاعات در این زمینه ها می توانند به دانشجویان دوره کمک کنند تا مشاوره صحیحی انجام داده و در نهایت کاشت خوبی برای مراجعه کننده داشته باشند.
 • آشنایی با مبحث بانک مو، یکی از مهم ترین نکاتی است که باید برای کاشت مو آموزش ببینید. منظور از مفهوم بانک مو آن است که از چه مناطقی می توانیم مو برداشته و از چه مناطقی نباید مو برداریم.
 • برداشت مو یکی از مهم ترین نکات در فرآیند کاشت مو است. در این دوره ها، می توانید نحوه تزریق بی حسی و کار با دستگاه های برداشت مو را آموزش ببینید.
 • یک تکنسین ماهر باید این توانایی را داشته باشد که بر اساس فرم صورت و بانک مویی مراجعه کننده بتواند خط رویش استاندارد را برای متقاضی ترسیم کند.
 • استیک زدن یا تیغ زدن را باید به صورت اصولی و حرفه ای آموزش ببینید. این قسمت از کاشت مو را باید به صورت عملی

انواع روش های کاشت مو

یکی از مهم ترین نکاتی که در دوره های آموزشی کاشت مو آموزش داده می شود، انواع روش های کاشت مو است. به دلیل پیشرفت تکنولوژی، روش های مختلفی برای کاشت مو ابداع می شود. هر کدام از این روش ها، مزایا و معایب خود را دارند. با صلاح دید هر تکنسینی، یکی از این روش ها برای کاشت مو انتخاب می شود.

در ایران و در شهر مشهد هزینه کاشت مو به مراتب کمتر از سایر کشورهای دیگر است. کلینیک های شهر مشهد، کاشت مو را به صورت حرفه ای و با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته انجام می دهند. به همین دلایل افراد زیادی هستند که از سایر کشورهای دیگر به ایران آمده و کاشت موی خود را در ایران انجام می دهند.

کاشت مو به روش fut

این شیوه قدیمی و دارای عوارض بسیاری است.  در این روش فرد را با استفاده از داروهای بیهوشی، بیهوش می کنند. سپس بخش هایی از سر را که دارای موهای مقاوم و پر پشت است را بریده و در قسمتی که دچار ریزش مو شده است پیوند می دهند. همانطور که گفته شد این روش، معایب بسیاری دارد. ماندن جای بخیه در سر، درد بسیار به دلیل برش بعد از عمل، عوارض دارو های بیهوشی و… ازجمله معایب این روش بودند.

راهنمای دوره آموزش کاشت مو در مشهد

به دلیل معایب بسیار این روش کاشت مو، به مرور این شیوه منسوخ شد. معمولا دیگر از این روش برای کاشت مو استفاده نمی شود.

کاشت مو fit

به مرور این روش کاشت مو جایگزین روش قبلی شد. این روش توسط محققان و کار شناسان کاشت مو ابداع و به کار گرفته شد. در این روش مو از قسمت هایی که پر پشت بودند جدا میشد و به قسمت های کم پشت پیوند داده می شد.

این روش نیز مانند روش قبلی عوارض بسیار داشت که موجب شد محققان به فکر روش دیگری برای کاشت مو باشند. این روش عوارضی مانند دوران نقاهت طولانی، تورم، درد بسیار، خونریزی و… داشت که فرد مراجعه دچار مشکلات بسیاری بعد از کاشت مو می شد.

کاشت موbht

در این روش کاشت مو، مو از سایر نواحی بدن مراجعه کننده برداشت می شدو سپش به موی سر پیوند داده می شد. این روش نیز عوارض بسیاری داشت. این عوارض سبب شد که استفاده از این روش نیز به مرور کم رنگ تر شود.

راهنمای دوره آموزش کاشت مو در مشهد

کاشت مو sut

یکی از روش های کاشت مو، sut است. در حال حاضر این روش کاشت مو، بهترین است. در این روش کاشت مو بر خلاف سایر روش های قبلی با استفاده از دستگاه های پیشرفته انجام می شود.

این روش دارای عوارض کم تری بوده و مشکلات کمتری را برای بییمار ایجاد می کند. این روش، در بهترزین کلینک های جهان از جمله شهر مشهد انجام می گیرد. بسیاری از تکنسین ها، از این روش به دلیل ساده تر و کارآمد تر بودن استفاده می کنند.

با استفاده از این روش، بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو می شوند می توانند صاحب موهای پرپشت شوند. اگر یکی از دوستان یا آشنایانتان دچار مشکل ریزش مو شده است می توانید این روش کارآمد را معرفی کنید.

کاشت مو دارای عورض بسیاری است. اما به دلیل پیشرفت تکنولوژی و تلاش محققان تلاش شده است تا به مرور روش های بهتری ابداع شود. داوطلبان کاشت مو، مدت کوتاهی بعد از طی کردن دوران نقاهت خود به زندگی عادی خود برمی گردند.

درد، خونریزی، تورم در صورتو سر، وجود نکروز در پوشت مشکلاتی است که می تواند در فرد ایجاد شد. ضمن آنکه کاشت مو حتی به روش sut  دارای دوران نقاهت و نیاز به دارو های مسکن برای کاهش درد متقاضی است.

بانک مو

یکی از عبارات و جملات مهمی که در کاشت مو شنیده می شود، بانک مو است. بانک مو چیست؟ بانک موی قوی چیست؟ این ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن هر فردی که اقدام به کاشت مو می کند و یا می خواهد یک تکنسین ماهر در زمینه کاشت مو شود ایجاد شود.

راهنمای دوره آموزش کاشت مو در مشهد

بانک مو به نواحی از پوست بدن گفته می شود که دارای موهای پرپشت و مقاوم در برابر ریزش مو است. می توان با استفاده از روش sut با استفاده از دستگاه های پیشرفته از این نواحی موهای مقاوم را برداشت و به قسمت های مورد نیاز بکاریم. معمولا موهای پشت سر و موهای پشت گوش پرپشت و مقاوم است. این نواحی بنک موی قوی و مقاوم دارند که می توان از آن ها برای کاشت مو استفاده کرد.

کاشت مو دردناک است؟

بسیاری از افرادی که اقدام به کاشت مو می کنند و یا می خواهند دوره های کاشت مو را بگذرانند، نگران درد بیمار هستند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که دارای روحیه حساسی هستید، ممکن است با دیدن لکه های قرمز رنگ ممکن است دچار احساس اضطراب و نگرانی داشته باشید.

متخصص و پزشک قبل از کاشت مو دارو های بی حس کننده را به متقاضی کاشت مو تزریق می کند. این دارو ها به بیمار کمک می کند تا در حین کاشت مو احساس درد نداشته باشد. بعد از کاشت مو نیز داروهایی برای کاهش درد برای بیمار تزریق می شود که کمک می کنند تا درد بیمار کاهش پیدا کند. در نتیجه لازم نیست تا نگرانی در مورد درد بیمار داشته باشید.