جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
  • ۱۱:۳۷
  • 1,086
مهم‌ترین و کلیدی‌ترین رازهای شیک‌پوشی و خوش لباسی برای خانم‌ها و آقایان

مهم‌ترین و کلیدی‌ترین رازهای شیک‌پوشی و خوش لباسی برای خانم‌ها و آقایان

دنیای فشن دنیایی پر از زیبایی و جذابیت است و همه به نحوی دوست دارند که در این دنیا سهیم باشند و جزو افراد شیک‌پوش دسته بندی شوند. اما رازهای شیک‌پوشی چیست؟ با استایل لباس پوشیدن به چه معناست؟ افرادی که همیشه سرمشق و الگوی لباس پوشیدن برای دیگران هستند چه ویژگی‌هایی دارند و از چه ترفندهایی برای رسیدن به این مرحله استفاده کرده‌اند؟ در این مقاله با رازهای شیک‌پوشی برای خانم‌ها و آقایان آشنا شوید.

داشتن اعتماد به نفس

شخصیت خود را نشان دهید: لباس پوشیدن با سبک و استایل، چیزی فراتر از لباس پوشیدن معمولی است. یعنی چیزی که شما درباره خودتان با لباس پوشیدن به بقیه اعلام می‌کنید، حال اگر این بیان با اعتماد به نفس انجام شود همه پیام آن را درک خواهند کرد. اما اگر اعتماد به نفس نداشته باشید تنها چیزی که بقیه خواهند دید خودنمایی است. علاوه بر این فراموش نکنید که اعتماد به نفس بهترین اکسسوری شماست.

نشانه مخصوص خود را بسازید: این نشانه چیزی است که از استایل شما به یاد می‌ماند و می‌تواند با تاکید روی لباس یا بخش خاصی از بدن یا شخصیت شما که بیشتر مورد علاقه شماست شکل بگیرد. همه ما دوست داریم به نحوی در یادها بمانیم و چه بهتر که این چیز یک چیز زیبا و فوق‌العاده در مورد ما باشد. به طور مثال اگر شما فردی اجتماعی و پرشور هستید نشانه شما می‌تواند جواهرات رنگی و بزرگ باشد و یا اگر موهای مشکی زیبایی دارید همین می‌تواند نشانه و محور استایل شما باشد.

استایل شخصی خود را تعریف کرده و شکل دهید: لباسی که انتخاب می‌کنید در واقع انعکاسی است از چیزی که هستید و چیزهایی که به آن علاقه دارید، الهامات و آرزوهای شما. هرچه به استایل شخصی خود وفادارتر باشید اعتماد به نفس شما بیشتر به چشم خواهد آمد. شما می‌توانید علایق خود مثل موزیک و فیلم مورد علاقه، اهداف و آرزوهای خود را به نحوی در لباس‌ها بگنجانید تا تعریف بهتری از چیزی که هستید ارائه دهید. مثلا اگر دوست دارید مدیر یک شرکت بزرگ باشید مانند یک مدیر لباس بپوشید و این علاقه را نشان دهید.

مشاهده و تقلید، یکی از رازهای شیک‌پوشی

برای الهام گرفتن، لباس‌های بقیه را مشاهده کنید: در دنیای امروز فشن ما را دربرگرفته است و کافی است نگاهی به دوروبر خود بیندازید و به لباس‌هایی که بقیه پوشیده‌اند توجه کنید. ترکیب رنگ‌ها، اکسسوری‌ها و جنس لباس‌ها را در تیپ‌هایی که پسندیده‌اید ببینید و حس کنید تا بفهمید چه چیزی باعث شده آن را دوست داشته باشید.

از ترکیب‌هایی که دوست دارید تقلید کنید: تقلید بهترین کاری است که برای ابزار علاقه می‌توان انجام داد! بله، استایل شخصی مهم است اما زمانی که هنوز مبتدی هستید تقلید کردن بسیار سودمند است. ترکیب لباسی را که دوست دارید کپی کنید و برخی از قسمت‌ها را به نحوی تغییر دهید تا مناسب شما شود مثلا رنگبندی آن را بر اساس ظاهر خودتانن عوض کنید.

از مجلات و سایت‌های مد استفاده کنید: برای حرفه‌ای شدن در هرکاری باید سراغ متخصص آن کار برویم. شما با مطالعه مجلات و سایت‌های مد می‌توانید مطالب مفیدی را درباره رازهای شیک‌پوشی و اصول آن فرا بگیرید و با مشاهده عکس‌های متنوع از تیپ‌های جذاب ایده‌های خوبی بگیرید. پس لازم است روزانه مدتی را صرف این کار کنید.

به ترندها توجه کنید: همیشه لازم نیست پیرو مد باشید اما شناختن ترندها و توجه به آن‌ها دانش شما را در مورد فشن تکمیل می‌کند و ایده‌های جدیدی به شما می‌دهد. ممکن است برخی ترندها را دوست داشته باشید و برخی را دوست نداشته باشید در هر صورت لازم نیست خودتان را به چیزی محدود کنید و فقط از ترندها به عنوان یک ابزار برای ایده گرفتن و نو کردن لباس‌ها و استایل کمک بگیرید.

خطر کنید و چیزهای جدید را بیازمایید تا راه خود را پیدا کنید: کشف استایل شخصی نیاز به تجربه و زمان دارد تا بتوانید چیزهایی را که دوست دارید و دوست ندارید پیدا کنید. پس لازم است به خودتان زمان بدهید و ریسک کنید و رنگ‌ها و فرم‌های مختلف را بیازمایید و خودتان را محدود نکنید. زمانی که تجربه کافی کسب کردید خواهید توانست استایل شخصی خود را بر اساس آن بسازید.

رازهای شییک‌پوشی خانم ها و آقایان

پیدا کردن لباس مناسب، یکی از رازهای شیک‌پوشی

رنگی را که به شما می‌آید پیدا کنید: هرکسی رنگ پوست و ته رنگ پوست خاصی دارد. رنگ پوست میزان تیرگی و روشنی آن را نشان می‌دهد و از خیلی روشن تا خیلی تیره متغیر است اما ته رنگ به سردی و گرمی پوست اشاره دارد و سه نوع است؛ سرد، گرم و خنثی. پوست سرد ته رنگ صورتی و آبی دارد، پوست سرد ته رنگ زرد، هلویی و طلایی و پوست خنثی ترکیبی از هردو را دارد. طبیعتا به کسانی که پوست گرم دارند رنگ‌های گرم، به کاسنی که پوست سرد دارند رنگ‌های سرد و همه انواع رنگ به پوست خنثی می‌آید.

بهترین فرم لباس برای خودتان را پیدا کنید: پس از رنگ نوبت به فرم لباس می‌رسد. هر کسی فرم اندام خاصی دارد و فرم خاصی از لباس با اندام وی سازگار است و آن را زیباتر جلوه می‌دهد. برای شناخت فرم اندام و لباس مناسب برای آن می‌توانید مقالات مرتبط در مجله قرمز را مطالعه کنید.

چندین نمونه بخرید: وقتی که فرم و رنگ مناسب لباس برای خودتان را پیدا کردید چندین نمونه از آن را در چند رنگ مختلف داشته باشید. مثلا اگر یک لباس مجلسی خیلی به شما می‌آید آن را در دو سه رنگ بخرید.

مناسب سن خود لباس بپوشید: یکی از رازهای شیک‌پوشی شناخت لباس مناسب برای سن است. هرچند مرز مشخصی برای سنین و تیپ‌ها وجود ندارد و نمی‌توان گفت دقیقا از چه سنی کدام لباس مناسب هست یا نیست اما به طور کلی:

  • دهه بیست زندگی دهه اکتشاف و امتحان چیزهای تازه است. در این دوره می‌توانید هرچیزی در هر رنگی بپوشید و از زندگی لذت ببرید.
  • در دهه سی زندگی شما به تدریج جا می‌افتد و می‌توانید خود واقعیتان را پیدا کنید. در همین سن است که شما می‌توانید استایل شخصی واقعی خود را پیدا کنید و به آن متعهد بمانید.
  • در دهه چهل شما باید خودتان را لوس کنید و برای خودتان لباس‌های باکیفیت و گران بخرید تا پختگی شخصیت خود را به نمایش بگذارید.
  • در دهه پنجاه زندگی شما از نیمه گذشته و به آسایش رسیده‌اید و تجارب زیادی کسب کرده‌اید. در این دوره باید راحتی و کاربردی بودن لباس‌ها باید اهمیت بیشتری داشته باشد.
  • در درهه شصت زندگی و پس از ان وقت آن است که زندگی لاکچری و ظاهر سطح بالایی از خود به نمایش بگذارید مثل کت خز، جواهرات گران قیمت و …

تعیین چارچوب و بخش‌های اصلی استایل شما

کفش کلاسیک مخصوص خودتان را انتخاب کنید: این کفش می‌تواند یک کفش پاشنه بلند مشکی باشد و یا یک جفت کتانی ساده. در هر صورت باید از میان کفش‌های کلاسیک که همیشه مد است انتخاب کنید.

یک کیف شاخص برای خودتان داشته باشید: برای خرید یک کیف کلاسیک باکیفیت که از مد نخواهد افتاد سرمایه‌گذاری کنید. هرچند داشتن چند کیف مزایای زیادی دارد اما کیف شاخص شما تنها یک مدل است. برای آقایان این مورد می‌تواند ساعت مچی یا کیف پول باشد.

یک عطر مخصوص داشته باشید: استایل شخصی تنها از طریق حس بینایی منتقل نمی‌شود، عطرها هم می‌توانند نشانه شما باشند و همه جا خاطره شما را زنده کنند.

فراموش نکنید مشکی بالاترین رنگ است: ترندها می‌آیند و می‌روند اما رنگ مشکی همیشه پابرجاست. طرح‌ها و بته جقه‌ها گاهی نشانه شیک‌پوشی هستند و گاهی سطح پایین اما طرح ساده مشکی هرگز فراموش نمی‌شود و همیشه می‌تواند یکی از رازهای شیک‌پوشی شما باشد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک‌پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه‌ اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 1
Subscribe
اعلام کردن به
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی
Inline Feedbacks
View all comments

چقدر مقاله قشنگی بود. دستتون درد نکنه. واقعا چقدر خوبه که ادم همیشه خوش لباس و شیک پوش باشه. آدم هر چقدر به خودش برسه کمه و در واقع زمانی که به ملاقات بقیه هم میریم این باعث احترام به اونا هم میشه. من از عطر و ادکلن سان تارا هم همیشه دیدن می کنم و معتقدم آدم خوش پوش هم خوش لباسه و هم خوش عطر.

مقالات زیبایی

درمان خشکی لب
بهترین محصولات آرایشی بهداشتی برای درمان برای خشکی لب
186
لوازم آرایشی
خرید لوازم آرایش اصل و با کیفیت از داروخانه آنلاین
68
اصل بودن ادکلن
روش های ساده برای تشخیص اصل بودن ادکلن کرید اونتوس
138
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
461
لوازم آرایشی
محصولات پیپا انتخابی مناسب در هنگام خرید لوازم آرایشی
244
درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
451

مقالات سلامت

مکمل برای آرتروز
۲۰ ویتامین و مکمل برای آرتروز که برای کنترل علائم مفید هستند
137
رژیم روزه داری متناوب
روزه داری متناوب، حافظه و عملکردهای شناختی را بهبود می‌دهد
134
بیماری کرونا
با تست کرونا در منزل نگرانی خود را کاهش دهید
177
مدفوع بدبو
اسهال و مدفوع بدبو نشانه چیست و چگونه می‌توان آن را رفع کرد؟
252
نوروپاتی محیطی
نوروپاتی محیطی چیست، انواع روشهای تشخیص و درمان آن چه هستند؟
109
استرس و بارداری
استرس و بارداری؛ استرس چگونه مانع از بارداری و رشد جنین می‌شود؟
98

مقالات آشپزی

شربت توت فرنگی
شربت توت فرنگی خانگی؛ تازه و آسان با طعمی دلپذیر
121
شیر جو دوسر خانگی
طرز تهیه شیر جو دوسر خانگی و انواع روشهای استفاده از آن
397
نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
852
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
298
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
660
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
953

مقالات تغذیه

درشت مغذی
درشت مغذی ها در کدام مواد غذایی یافت می‌شوند و چه فوایدی دارند؟
7
رژیم فستینگ
رژیم فستینگ؛ آیا این رژیم برای لاغری و سلامتی موثر است؟
62
رژیم روزه داری متناوب
روزه داری متناوب، حافظه و عملکردهای شناختی را بهبود می‌دهد
134
تغذیه سالم
تغذیه سالم فقط به معنی افزایش سبزیجات و کاهش چربی‌ها نیست!
157
غذاهای سرشار از کلاژن
غذاهای سرشار از کلاژن که پوست شما را به گذشته خوب می برند
461
توت فرنگی
خواص توت فرنگی این دلربای اردیبهشتی؛ میوه ای کم قند و خوش طعم
95