رپورتاژ آگهی


هر آنچه درباره استایل با طرح مارپیچ باید بدانید

رنگ و طرح پارچه‌ها، دنیای وسیع و متنوعی دارند. برخی طرح و نقش‌های خاص در هر دوره مورد توجه طراحان مد و فشن قرار می‌گیرند. انواع طرح پارچه گلدار، پلنگی، راه‌راه و … از جمله‌ طرح‌های پرطرفدار و کاربردی دنیای مد و فشن هستند. در این میان، طرح مارپیچ نیز یکی از طرح‌هایی است که همواره مورد استقبال عده‌ زیادی قرار می‌گیرد. طرح مارپیچ از جمله طرح‌های خاص است که برای استایل آن باید به برخی نکات حتما توجه داشت. در ادامه این مطلب، سعی داریم این نکات استایل با طرح مارپیچ را شرح دهیم. پس اگر از علاقه‌مندان لباس‌هایی با طرح مارپیچ هستید، تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

طرح مارپیچ

طرح مارپیچ یا حلزونی به طرحی گفته می‌شود که خطوط در آن از نقطه‌ای مرکزی شروع شده و هر چه پیش می‌روند به تدریج از مرکز دور می‌شوند. در واقع طرح مارپیچ شکلی شبیه به لاک حلزون دارد. پارچه‌های طرح‌های مارپیچ می‌توانند به صورت مارپیچ تک بزرگ یا تشکیل شده از چندین مارپیچ کوچک و درون یکدیگر باشند.

هر آنچه درباره استایل با طرح مارپیچ باید بدانید

ویژگی‌های طرح مارپیچ

همانطور که اشاره کردیم، طرح مارپیچ طرحی خاص است که می‌تواند باعث خطای دید بسیاری نیز در مخاطب شود. در واقع این طرح معمولاً حالتی سه بعدی دارد که باعث گسترده‌تر دیده شدن سطح زمینه خود می‌شود. مارپیچ حالتی جسورانه دارد و استفاده از آن در استایل بسیار ریسکی است. طرح مارپیچ همچنین، طرحی نسبتاً شلوغ است که ممکن است باعث ایجاد سردرد در مخاطب شود و حس خوبی را القا نکند. از این رو، برای استفاده از این طرح باید احتیاط و به برخی نکات مهم که در ادامه به آن‌ها پرداخته خواهد شد، توجه کرد.

نکات استایل با طرح مارپیچ

اگر از علاقه‌مندان برای داشتن استایل با طرح مارپیچ هستید، باید برای داشتن یک استایل بی‌نقص، به برخی نکات توجه داشته باشید.

توجه به فرم اندام

مهم‌ترین و اساسی‌ترین نکته در انتخاب طرح مارپیچ، توجه به فرم اندام است. طرح مارپیچ از جمله طرح‌هایی است که برای هر اندامی مناسب نیست. بهترین فرم اندام‌هایی که می‌توانند از این طرح استفاده کنند، اندام‌های ظریف و لاغر هستند. چرا که طرح مارپیچ حالت بزرگنمایی برای اندام به وجود می‌آورد و افراد با فرم اندام‌های پر و استخوان‌بندی درشت، در صورت استفاده از این طرح بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. از این رو، بهتر است از طرح مارپیچ برای قسمت‌های کوچک‌تر بدن استفاده شود. به عنوان مثال اگر قسمت بالاتنه بدن نسبت به پایین‌تنه کوچک‌تر باشد، استفاده از بالاپوش با طرح مارپیچ می‌تواند این عدم تناسب را اصلاح کند.

استفاده از تنها یک آیتم با طرح مارپیچ

نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، رعایت اعتدال در استفاده از طرح مارپیچ است. طرح مارپیچ طرحی شلوغ است و استفاده بیش از حد از آن به هیچ عنوان ظاهری مطلوب ندارد. به همین دلیل، بهتر است از تنها یک آیتم مارپیچ برای هر سبک استایلی استفاده شود. و همانطور که در بخش قبل گفتیم، این تک آیتم مارپیچ باید برای ظریف‌ترین و کوچک‌ترین قسمت بدن استفاده شود. به طور مثال تنها خرید یک شومیز ساده یا شلوار یا دامن با طرح مارپیچ انتخاب مناسبی است.

استفاده از رنگ‌های محدود در استایل

یکی از دیگر نکات حائز اهمیت در استفاده از آیتم مارپیچ، انتخاب رنگ مناسب است. برای داشتن بهترین استایل با طرح مارپیچ بهتر است از نهایتاً دو رنگ در استایل خود استفاده کنید. طرح‌های مارپیچ معمولاً دارای دو رنگ در زمینه و خط‌های مارپیچ هستند. هر چه رنگ زمینه تیره‌تر و خط‌های مارپیچ باریک‌تر باشند، میزان بزرگنمایی طرح مارپیچ کمتر خواهد بود. و هر چه زمینه روشن‌تر و خط‌های مارپیچ درشت‌تر باشند، بیشترین حد بزرگنمایی را در طرح مارپیچ می‌بینیم. مارپیچ‌های زمینه روشن، بهترین انتخاب برای افراد لاغر اندام هستند. برای ست کردن رنگ آیتم‌های دیگر استایل نیز، می‌توانید از یکی از دو رنگ طرح مارپیچ خود استفاده کنید. طرح زبرا یا پلنگی از جذاب ترین طرح های مارپیچ هستند که در پیراهن های زنانه استفاده می شوند.

هر آنچه درباره استایل با طرح مارپیچ باید بدانید

کلام آخر

در نهایت باید بگوییم، استفاده از طرح و رنگ متناسب با فرم بدن و رنگ پوست تأثیر مثبت بسیاری در جلوه نهایی یک استایل دارد. در این میان، برخی طرح‌ها جزئیات بیشتری نسبت به سایر طرح‌ها دارند و هنگام استایل آن‌ها باید به نکاتی اساسی توجه داشت. طرح مارپیچ یکی از این طرح‌های خاص و جسورانه در صنعت مد و فشن است که در این مطلب به بررسی نکات مهم آن پرداختیم. بدون شک با رعایت این نکات ذکر شده، بهترین استایل با طرح مارپیچ را خواهید داشت.