خرید اکسسوری هم مانند خرید لباس‌های اساسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اکسسوری‌ها اگرچه اساس استایل شما را تشکیل نمی‌دهند ولی در تکمیل و ارتقاء آن نقش مهمی دارند. اگر خرید اکسسوری بدون دقت و در نظر گرفتن یک سری نکات کلیدی انجام شود در مجموعه هم از نظر اقتصادی و هم از نظر مد و فشن تاثیری منفی خواهد داشت. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز می‌خواهیم مجموعه نکات کلیدی در انتخاب و خرید اکسسوری را برای شما بیان کنیم.

گام‌های اساسی در خرید اکسسوری

اولین گام برای خرید اکسسوری انتخاب محل مناسب برای خرید است. بدیهی است که اگر از فروشگاه‌های بزرگ و معتبر خرید کنید به اجناس اصل و باکیفیت دسترسی خواهید داشت. البته هرچه اجناس کیفیت بهتری داشته باشند قیمت بالاتری هم خواهند داشت پس اگر مشکل مالی دارید بهتر است در فصل تخفیف‌ها خرید کنید. اما تحت هیچ شرایطی اجناس بی کیفیت و ارزان نخرید چون در مجموع از نظر اقتصادی به زیان شما تمام خواهد شد و از آن بدتر تیپ شما نیز خراب خواهد شد.

خرید اکسسوری

اگر قبلا از فروشگاهی خرید موفقی داشته اید مجددا به همان فروشگاه بروید چون احتمال پیدا کردن چیزی که با سلیقه شما هماهنگ باشد در آن محل بیشتر است. در مورد برندها نیز همین توصیه صادق است یعنی اگر محصولی از یک برند با تیپ و سلیقه شما هماهنگ است خرید مجدد از همان برند به احتمال بالاتری موفق خواهد بود.

قبل از خرید به خوبی فکر کنید و تصمیم بگیرید. چیزهایی را که دارید به دقت بررسی کنید، چیزهایی را که خراب یا کهنه یا دمده شده اند دور بریزید و به چیزهایی که نیاز دارید فکر کنید، چه مدل و رنگی با بقیه اکسسوری‌ها و لباس‌های شما هماهنگی بیشتری خواهد داشت؟ همه این نکات را یادداشت کنید و مدل‌های مورد نیاز خود را در ذهن داشته باشید تا در مواجهه با مدل‌های متنوع سردرگم نشوید و انتخاب ساده‌تری داشته باشید.

خرید اکسسوری

در کوچه و خیابان به دقت تیپ افراد خوش لباس را بررسی کنید و اگر ترکیب خاصی را پسندیدید آن را تحلیل کنید و به خاطر بسپارید. یک توصیه جالب در این زمینه برگزاری مهمانی اکسسوری است. در این مهمانی شما دوستان و آشنایان را دعوت کرده و از آنان می‌خواهید اکسسوری‌هایی را که لازم ندارند با خود بیاورند. به این ترتیب هر کس می‌تواند چیزهایی را که دوست دارد و دیگران لازم ندارند برای خود بردارد.

توصیه‌های مهم در خرید اکسسوری

  • خرید مجموعه‌ای هم روش مناسبی برای خرید اکسسوری است به شرطی که بخواهید تحولی اساسی در تیپ خود به وجود آورید. به طور مثال اگر می‌خواهید یک جفت کفش قرمز رنگ بخرید هماهنگ کردن بقیه اکسسوری‌ها با آن ساده نخواهد بود مگر آن که کیف یا کمربند هماهنگ با ان را نیز تهیه کنید.
  •  اگر یکی از اکسسوری‌های مدل جدید توجه شما را جلب کرده است و می‌خواهید مد روز لباس بپوشید بهتر است اقتصادی فکر کنید و پول زیادی را خرج اکسسوری‌های مد روز نکنید چون این ترندها عمر کوتاهی دارند و شما نهایتا یک یا دو فصل خواهید توانست از آن اکسسوری استفاده کنید پس خرج کردن پول زیاد برای آن مقرون به صرفه نخواهد بود. در عوض خرج کردن پول زیاد برای  اکسسوری‌های کلاسیک و بادوام کار بسیار عاقلانه‌ای است.
  • حتی الامکان سعی کنید هنگام انتخاب اکسسوری به هرکدام از آن‌ها به عنوان یک عنصر مستقل نگاه کنید و فکر کردن به هماهنگ شدن یا نشدن با بقیه لباس‌ها را کنار بگذارید. تنها در این صورت می‌توانید کیفیت واقعی یک اکسسوری را که می‌تواند تیپ شما را ارتقا دهد درک کنید.
  • اگر برای لباس خاصی، مثلا لباس مجلسی خود می‌خواهید اکسسوری بخرید بهتر است هنگام خرید آن لباس را با خود همراه داشته باشید. اگر در مورد هماهنگی رنگی لباس‌های خود حساس هستید بهتر است رنگ‌های مورد استفاده خود را به دو یا سه رنگ محدود کنید.
  • بهتر است از خرید اکسسوری‌هایی با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع خودداری کنید چون این کار هماهنگ کردن استایل شما را مشکل خواهد کرد.
  • خرید آنلاین از سایت‌های ناشناس نمی‌تواند کیفیت اکسسوری شما را تضمین کند پس بهتر است از برندهای شناخته شده و سایت‌های معتبر خرید کنید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه جواهرات و اکسسوری مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه‌ اختصاصی توسط مجله قرمز)