اکسسوری‌ها هم مثل همه عناصر مد و فشن ترندهای خاص خود را دارند و در هر فصلی مدل‌های مختلفی از آن‌ها محبوب و پرطرفدار می‌شوند. مثلا اکسسوری‌های تابستانی مخصوص فصل تابستان طراحی می‌شوند و برای شرایط خاص آب و هوایی و تفریحی که بر ماه‌های گرم سال حاکم است مناسب هستند. در میان این اکسسوری‌های تابستانی هم می‌توان مدل‌هایی را یافت که نسبت به مدل‌های دیگر پرطرفدارتر هستند و ترند غالب آن دوره به شمار می‌روند. حال این سوال پیش می‌آید که در حال حاضر کدام مدل‌های اکسسوری‌های تابستانی پرطرفدار و مد روز هستند؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز ما جدیدترین و بهترین اکسسوری‌های تابستانی را که امسال مد روز هستند و شما برای کامل کردن استایل خود به آن‌ها نیاز دارید به شما معرفی خواهیم کرد.

اهمیت اکسسوری‌ها در استایل شما

همان طور که می‌دانید اکسسوری‌ها در دسته‌های اصلی عناصر مد و فشن قرار نمی‌گیرند و اگرچه یک استایل از نظر تکینیکی و کاربردی بدون اکسسوری هم کامل و قابل استفاده است اما از نظر زیبایی شناسی دچار نقص است. نقش اکسسوری‌ها را در استایل می‌توان با نقش ادویه در غذا یکی دانست، یک غذا بدون ادویه هم قابل خوردن است اما خوشمزگی کافی ندارد. البته زیاده روی در استفاده از اکسسوری‌ها هم چنین حکمی دارد و می‌تواند باعث به همریختگی استایل شود. در هر صورت، ضرورت استفاده از اکسسوری‌ها قابل انکار نیست و همه ما برای کامل کردن استایل خود به استفاده از اکسسوری‌ها نیاز داریم اما در این میان انتخاب اکسسوری مناسب هم اهمیت زیادی دارد و زمانی که اکسسوری‌ها با موقعیت، استایل و سبک شخصی و ترکیب کلی لباس‌های شما هماهنگ باشند می‌توان گفت که انتخاب موفقی داشته‌اید.

بهترین اکسسوری‌های تابستانی

گوشواره با فرم‌های هندسی از بهترین اکسسوری‌های تابستانی

جواهرات بخش مهمی از اکسسوری‌های زنانه را تشکیل می‌دهند و نقش آن‌ها در استایل زنانه غیر قابل اغماض است. واضح است که جواهرات مخصوص فصل خاصی نیستند و در همه فصول می‌توان از انواع مختلف آن‌ها استفاده کرد اما جواهراتی که در فصل تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرند با جواهرات زمستانی تفاوت‌های زیادی دارند مثلا جواهرات تابستانی شلوغ‌تر، درشت‌تر بوده و رنگبندی متنوع‌تری دارند اما جواهرات زمستانی ظریف‌تر و ریزتر و مناسب شرایط این فصل طراحی می‌شوند. در میان انواع جواهراتی که در فصل تابستان کاربرد دارد نقش گوشواره از همه پررنگ‌تر است چون این اکسسوری در نزدیک‌ترین فاصله با صورت قرار دارد و تاثیر زیادی روی آن می‌گذارد. پس انتخاب یک گوشواره مدل جدید می‌تواند به سادگی، استایل شما را به روز کرده و ارتقاء دهد. در حال حاضر مدل‌های مختلفی از گوشواره‌های زنانه برای تابستان امسال مد روز و محبوب هستند اما توصیه ما مدل‌های هندسی است. گوشواره‌هایی که از فرم‌های هندسی ساده تشکیل شده‌اند مثل دایره، مستطیل، مربع و ترکیبی از این فرم‌ها در ابعاد بزرگ و از جنس فلزات کلاسیک گران قیمت جزو محبوب‌ترین مدل‌های اکسسوری‌های تابستانی هستند و می‌توانند استایل معمولی شما را کامل و زیبا کنند.

بهترین اکسسوری‌های تابستانی

کلاه‌های حصیری نوشته دار از جدیدترین اکسسوری‌های تابستانی

تابستان بهترین زمان برای رفتن به ساحل و گردش‌های کنار دریا است چون در این فصل بیش از هر زمان دیگری می‌توان از آفتاب گرم و زیبای ساحل لذت برد و خاطرات ماندگاری را به وجود آورد. وقتی در حال آماده شدن برای سفر به کنار دریا هستید چه چیزهایی را با خود همراه می‌برید؟ یک کلاه حصیری شاید جزو ضروری‌ترین اکسسوری‌ها برای این سفر باشد و این اکسسوری هر کسی را به یاد ساحل و آفتاب کنار دریا و فصل تابستان می‌اندازد. شاید فکر کنید این اکسسوری ساده و دم دستی در دنیای مد و فشن جایگاهی ندارد و نمی‌تواند ترند خاصی داشته باشد. اما طراحان مد و لباس پا را فراتر گذاشته و سراغ این کلاه‌های حصیری کاربردی هم آمده‌اند و آن‌ها را به یک اکسسوری شیک و مد روز تابستانی تبدیل کرده‌اند. مدل جدید این کلاه‌ها از نظر کلی تفاوت زیادی با یک کلاه حصیری بزرگ ندارد اما وقتی به جزئیات آن دقت کنید با چیزهای جالبی  مواجه خواهید شد. نوشته‌های جالب و خواندنی که روی این کلاه‌ها دوخته شده است آن‌ها را به چیزی متفاوت و ماندگار تبدیل کرده که می‌توانند تصاویری جذاب و عالی از سفر کنار دریای شما به یادگار بگذارند.

بهترین اکسسوری‌های تابستانی

دمپایی‌های پاشنه بلوکی از کاربردی‌ترین اکسسوری‌های تابستانی

پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند یک راه ساده برای داشتن قد بلند و اندام کشیده و زیبا است. اما پوشیدن چنین کفش‌هایی در هر شرایطی امکان پذیر نیست مثلا وقتی در حال سفر هستید و سطوح ناهموار قدم برمی‌دارید حفظ تعادل با کفش‌های پاشنه بلند غیرممکن است و می‌تواند به زمین خوردن و حتی اتفاقات بدتری منجر شود. البته این به معنای آن نیست که شما نمی‌توانید در فصل تابستان و در شرایط سفرور تفریح کفش پاشنه بلند بپوشید، بلکه مدل کفشی که می‌خواهید انتخاب کنید باید نسبت به موقعیت‌های دیگر متفاوت باشد. به طور کلی حفظ تعادل با کفشی که پاشنه‌های قطور دارد ساده‌تر است چون در این حالت نقطه ثقل بدن روی قسمت بزرگ‌تری از پاشنه می‌افتد و احتمال زمین خوردن نیز بسیار کمتر می‌شود. از طرف دیگر کفشی مناسب تابستان است که تمام پا را پوشش ندهد و به این شکل از گرم شدن پاهای شما جلوگیری کند پس با کنار هم گذاشتن این دو شرط می‌توان بهترین کفش پاشنه بلند مناسب تابستان را انتخاب کرد. یک صندل پاشنه بلوکی با ارتفاع مناسب در رنگ‌های مختلف هم به راحتی از پا درمی‌آید هم به سادگی می‌توان با آن راه رفت بدون آن که احساس گرما و ناراحتی داشته باشید.

بهترین اکسسوری‌های تابستانی

کیف‌های گرد حصیری از جدیدترین اکسسوری‌های تابستانی

در حال حاضر دور ترند مهم و تاثیرگذار در دنیای کیف‌های زنانه در حال جولان دادن هستند و همه ترندهای دیگر را تحت الشعاع خود قرار داده‌اند، اولین ترند، ترند کیف‌های با فرم‌های هندسی است که در میان آن‌ها کیف‌های گرد از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار بوده و جزو مدل‌های پرطرفدار فصل تابستان هم به شمار می‌رود، دومین ترند هم که چندین فصل دنیای کیف‌های تابستانی را به تسخیر خود در آورده است ترند کیف‌های حصیری است. حال با کنار هم گذاشتن این دو ترند مهم و جذاب می‌توان به جالب‌ترین و پرطرفدارترین مدل کیف تابستانی زنانه برای امسال رسید یعنی کیف گرد حصیری. این کیف‌ها از هر نظر مناسب فصل تابستان هستند و می‌توان از آن‌ها برای گردش‌های بیرون شهر، سفر، خرید و … استفاده کرد. یک کیف گرد به اندازه کافی جادار است و می‌توان همه لوازم ضروری را در آن جای داد و از طرف دیگر جنس حصیری آن باعث سبکی کیف شده و آن را به یک کیف با قابلیت جابجایی آسان تبدیل کرده است.

بهترین اکسسوری‌های تابستانی

عینک آفتابی گربه‌ای از شیک‌ترین اکسسوری‌های تابستانی

اهمیت عینک آفتابی در کامل کردن استایل بر هیچ کس پوشیده نیست. یک عینک آفتاب معمولی این قابلیت را دارد که یک استایل ساده و دم دستی را به استایلی شیک و سطح بالا تبدیل کند پس حتی با نادیده گرفتن جنبه عملکردی این عینک‌ها هم ضرورت استفاده از آن برای شیک پوش شدن برای همه واضح است. اما عینک‌های آفتابی اکسسوری‌هایی کاملا تابع مد هستند و فرم و شکل آن‌ها بر اساس مدل‌ها و ترندهای هر دوره تغییر می‌کند. در حال حاضر عینک‌های آفتابی با فریم باریک و گربه‌ای جزو محبوب‌ترین مدل‌ها هستند و چهره‌های مد مثل آنجلینا جولی و زویی کراویتز از این عینک‌ها در موقعیت‌های مختلف استفاده کرده‌اند. مزیت اصلی این عینک‌ها جدا از شیک بودن و مد روز بودن در تطبیق پذیری کامل آن ها است چون این مدل عینک به همه می‌آید و همه می‌توانند با هر فرم صورت از آن استفاده کرده و استایل خود را با آن کامل کنند.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه جواهرات و اکسسوری مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: The Every Girl (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)