خبر خوب برای هواداران پلتفرم PC این است که بازی River City Melee با نام کامل River City Melee: Battle Royal Special به تازگی برای این پلتفرم عرضه شده است. اگر نسبت به دانستن اطلاعات تکمیلی در رابطه با بازی River City Melee کنجکاو هستید، می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

بازی River City Melee تازه ترین نسخه از مجموعه بازی‌های Kunio-Kun محسوب می‌شود. مجموعه بازی‌هایی که کار خود را برای نخستین بار در سال ۱۹۸۹ میلادی با انتشار بازی River City Ransom برای کنسول NES آغاز کردند و به تدریج آن را روی پلتفرم‌های مختلف از نسل‌های گوناگون ادامه دادند. به احتمال فراوان آن دسته از گیمرهایی که در طول دوران کودکی خود بازی با کنسول NES را تجربه کرده‌اند، نسخه‌های ورزشی این مجموعه مانند بازی Nintendo World Cup را به یاد می‌آورند. بازی خاطره‌انگیزی که می‌بایست در آن ورزش فوتبال را همراه با مشت و لگد و شوت‌های ویژه‌ای که توپ را به اشیا و اجسام مختلفی نظیر ماهی، مداد یا گلوله‌ها‌ی آتش تبدیل می‌کرد، تجربه می‌کردید.

حال کسانی که با نسخه‌های قدیمی مجموعه بازی‌های Kunio-Kun خاطرات فراوانی دارند، می‌توانند این خاطرات را با نسخه‌ی جدید این مجموعه یعنی بازی River City Melee از نو زنده کنند. اثری که چندی پیش برای کنسول PS4 عرضه شده بود و در روز ۲۲ شهریور ماه یعنی دو روز قبل، از طریق شبکه‌ی استیم برای پلتفرم PC نیز منتشر شد.

بازی PC

تجربه‌ی زد و خورد دیوانه‌وار در بازی River City Melee

اکنون مدتی است که امتیاز مجموعه بازی‌های Kunio-Kun در اختیار اعضای استودیو Arc System Works قرار دارد. استودیویی که علاقه‌مندان عناوین مبارزه‌ای اعضای آن را با کار روی مجموعه بازی‌های BlazBlue و Guilty Gear می‌شناسند. بنابراین هیچ عجیب نیست که شاهد بهبود روند مبارزات و پر و پیمان‌تر شدن زد و خوردها در بازی River City Melee باشیم. در این بازی حالت جدیدی به نام حالت خشم تعریف شده است که با کتک خوردن شما توسط افراد حریف فعال می‌شود. با فعال شدن حالت خشم شما از این امکان برخوردار می‌شوید که حرکات و فنون ویژه‌ای را روی حریفان خود پیاده کنید و ضربات قدرتمندتری را به آن‌ها وارد آورید.

در کنار این موضوع مبارزان بازی River City Melee اکنون از قابلیت‌ گرفتن و پرتاب اجسام بهره می‌برند. قابلیتی که توسط آن می‌توان اجسام مختلف موجود در محیط را گرفته و آن‌ها را به سمت دشمنان خود پرتاب کرد. همچنین وجود این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که بتوانید با گرفتن دشمنان و پریدن روی هوا، حرکات و فنون مختلفی را روی آن‌ها پیاده کنید. در مجموع به مدد وجود فنون و حرکات جدید، زد و خوردها در بازی River City Melee از جذابیت بیشتری نسبت به نسخه‌های پیشین این مجموعه برخوردار هستند.

در واقع می‌توان بازی River City Melee را دنباله‌ای برای بازی River City: Super Sports Challenge محسوب کرد. بنابراین اگر پیش‌ از این، اثر یاد شده را در کنسول PS3 یا پلتفرم PC تجربه کرده باشید، اکنون کم و بیش می‌دانید که اوضاع در بازی River City Melee از چه قرار خواهد بود. چرا که هسته‌ی اصلی گیم‌پلی این بازی درست مانند بازی River City: Super Sports Challenge طراحی شده است.

  بازی اکشن

مراحل و بخش‌های مختلف بازی River City Melee

در کنار پیاده‌سازی فنون و حرکات جدید در بازی River City Melee گیمرها می‌تواند شاهد وجود بخش‌های تازه‌ای در این اثر باشند. بخش‌هایی نظیر استادیوم فوتبال و کارخانه‌ی متروکه که هر کدام از آن‌ها از ویژگی‌های مختص به خود برخوردار هستند و به گونه‌ای کاملا متفاوت بر گیم‌پلی این بازی تاثیر می‌گذراند.

به عنوان مثال در زمین فوتبال شما می‌توانید با به ثمر رساندن هر گل، به دشمنان خود آسیب بیشتری وارد آورید و به تدریج آن‌ها را از میدان مبارزه به در کنید. در واقع در طول تجربه‌ی این بخش از بازی River City Melee هر چقدر توپ‌های بیشتری را وارد دروازه‌ی حریف کنید، می‌توانید به اعضای تیم رقیب خود آسیب‌های جدی‌تری وارد آورید و راحت‌تر از پس آن‌ها بر بیایید.

همچنین هنگام حضور در کارخانه، با فشردن دکمه‌ای خاص اجسام متفاوتی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اجسامی که می‌توان توسط آن‌ها حسابی از خجالت اعضای تیم رقیب در آمد. به این ترتیب هر کدام از مراحل بازی River City Melee از قوانین مختص به خود بهره می‌برد و به گونه‌ای کاملا متفاوت گیمرها را سرگرم می‌کند.

وجود این تنوع با احتساب بخش‌های مختلف بازی River City Melee حتی بیشتر از حالت عادی می‌شود. چرا که علاوه بر بخش تک نفره (با امکان تجربه‌ی داستان اختصاصی مربوط به هر کدام از ۲۵ تیم حاضر در این بازی) امکان تجربه‌ی بخش مبارزات آزاد و بخش چند نفره‌ی آنلاین نیز در بازی River City Melee وجود دارد. در بخش مبارزات آزاد شما می‌توانید میدان نبرد اختصاصی خود را با قوانین منحصر به فرد آن طراحی کنید و همراه با چهار تن از دوستان خود به تجربه‌ی این مبارزات بپردازید. در بخش آنلاین نیز می‌توان همراه با سایر گیمرها حضور در میدان‌های مبارزه‌ی مختلف را تجربه کرد و به انجام مبارزات نفس‌گیر با حریفان پرداخت.

بازی جدید

همچنین با توجه به این نکته که امتیاز مجموعه بازی‌های Double Dragon نیز هم‌اکنون در اختیار استودیو Arc System Works قرار دارد، تعدادی از شخصیت‌های این مجموعه در بازی River City Melee به عنوان شخصیت‌های مهمان حضور خواهند داشت.

با این اوصاف شاید برخی از دارندگان پلتفرم PC نسبت به تجربه‌ی بازی River City Melee: Battle Royal Special و تجدید خاطرات قدیمی خود توسط این اثر علاقه‌مند شده باشند. این دسته از گیمرها می‌توانند با از نظر گذراندن بخش پایانی این مطلب، با مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای بازی River City Melee: Battle Royal Special آشنا شده و از امکان اجرای این اثر توسط سیستم کامپیوتری خود خاطرجمع شوند.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی River City Melee

 • سیستم عامل: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
 • پردازنده: Intel Core2 Duo
 • کارت گرافیک: nVidia GeForce 7900 GT or better / AMD Radeon X1900 / nVidia GeForce GT 620 (Windows 8.1)o
 • حافظه رم: ۲۵۶ مگابایت
 • نسخه‌ی دایرکت اکس: DirectX Version 11
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی River City Melee

 • سیستم عامل: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
 • پردازنده: Intel Core i5 / i7
 • کارت گرافیک: nVidia GeForce 8800 GT or better / AMD Radeon HD3700 / nVidia GeForce GT 650 (Windows 8.1)o
 • حافظه رم: یک گیگابایت
 • نسخه‌ی دایرکت اکس: DirectX Version 11
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

این مطلب به شکل اختصاصی توسط نویسندگان مجله قرمز تهیه شده است.

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.