اگر ترندهای جدید لباس در سال های اخیر را دنبال کرده باشید احتمالا می‌دانید که دوره لباس‌های تنگ و کوتاه به سر آمده و لباس گشاد و اورسایز مد روز شده است. این سبک لباس پوشیدن در دهه ۸۰ مد روز بود که با در نظر گرفتن چرخه مد مجددا تکرار شده است اما لباس گشاد به سبک امروزی تفاوت زیادی با لباس‌های دهه هشتادی دارد و بسیار مدرن‌تر و شیک‌تر است. گشاد بودن لباس می‌تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد اما تا زمانی که شما لباس گشاد مناسب اندام خود را انتخاب کنید نه تنها مد روز خواهید بود بلکه این لباس اندام شما را نیز زیباتر نشان خواهد داد. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز به سبک لباس گشاد خواهیم پرداخت و خواهیم گفت که شلوار گشاد مناسب اندام شما چیست، در ادامه نیز ترفندهایی برای استفاده از لباس گشاد برای خانم‌های ریزجثه را بیان خواهیم کرد.

لباس گشاد یک سبک جدید و شیک برای لباس پوشیدن

همان طور که گفتیم لباس‌های گشاد در دهه ۸۰ میلادی بسیار محبوب بودند و لباس‌های زنانه اپل دار و بزرگ از نشانه‌های شاخص آن دوره به شمار می‌رفتند. حال لباس‌های گشاد و اورسایز مجددا به عرصه مد بازگشته‌اند و جزو لباس‌های شیک عصر حاضر به شمار می‌روند و از این به بعد دیگر پوشیدن مانتوهای کوتاه و گشاد چندان جذاب و مد روز به شمار نمی‌رود. لباس‌های گشاد عصر حاضر فقط محدود به مانتو و بلوز نیست و در شلوارها هم می‌توان تاثیر آن را مشاهده کرد. ممکن است این تصور به وجود آید که  لباس‌های گشاد به هر کسی نمی‌آیند و با هر فرم اندامی سازگاری ندارند اما واقعیت این است که لباس‌های گشاد مدل‌های مختلف و متنوعی دارند و حتی کسانی که تصور می‌کنند لباس گشاد مناسبی برای آن‌ها وجود ندارد با رعایت چند نکته از این سبک جدید بی‌بهره نخواهند ماند.

 

بهترین مدل شلوار گشاد برای فرم اندام شما

شلوارهای گشاد در سال‌های اخیر یکی از محبوب‌ترین انواع شلوارهای زنانه بوده‌اند که نه تنها بسیار راحت و کاربردی هستند بلکه استایل شیک و زیبایی هم دارند. اما ممکن است این تصور به وجود آید که شلوارهای گشاد برای هر فرم اندامی مناسب نیست و کسانی که پاهای چاقی دارند و یا تناسب کاملی در اندامشان برقرار نیست نمی‌توانند شلوار گشاد بپوشند. این مساله فقط به فرم اندام شما بستگی دارد و تا زمانی که شلوار گشاد خود را مناسب اندام خود انتخاب کرده باشید نباید از این مساله نگران باشید. اما شلوار گشاد مناسب اندام شما چیست؟ پاسخ این سوال را در ادامه این مقاله پیدا کنید.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

برای خانم‌های ریزجثه: اگر شما جزو افرادی هستید که قد متوسط به پایین دارند و به اصطلاح در دسته اندامهای ریزجثه تقسیم بندی می‌شوند باید شلوارهایی بپوشید که بیش از اندازه گشاد نباشد چون گشادی زیاد و پارچه اضافی می‌تواند اندام کوچک شما را در خود ببلعد و شما را ریزتر نشان دهد. پس به دنبال شلوارهایی باشید که قسمت باسن آن نسبتا تنگ است و خط کمر ساده‌ای دارد. اگر طرح پارچه شلوار هم ساده نباشد و خطوط راه راه عمودی در خود داشته باشد به کشیده‌تر دیده شدن پاهای شما کمک خواهد کرد.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

برای خانم‌هایی که باسن چاقی دارند: خانم‌هایی که باسن چاقی دارند معمولا از پوشیدن شلوارهای خیلی گشاد اجتناب می‌کنند چون معتقدند این کار باعث می‌شود تمام پاهای آن‌ها به اندازه باسن چاق به نظر برسد.  برخی دیگر هم دوست ندارند با این کار اندام خود را مخفی نگه دارند در نتیجه شلوارهای راسته و تنگ را ترجیح می‌دهند. اما شلوار گشاد مناسب برای این فرم اندام هم وجود دارد، شلوارهایی که فرم‌های منحنی در خود دارند و کناره‌های ساق پا در آن‌ها چاکدار و باز است بهترین گزینه برای این فرم اندام به شمار می‌رود.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

برای خانم‌هایی که ران‌های چاقی دارند: پوشیدن شلوارهای گشاد معمولی ممکن است پاهای خانم‌هایی را که ران‌های چاقی دارند چاق‌تر نشان دهد اما اگر از شلواری استفاده کنید که پارچه آن نسبتان ضخیم و محکم باشد و فرم کلی شلوار طوری باشد که در قسمت بالا باریک‌تر و در قسمت پایین گشاد‌تر باشد (فون) باعث می‌شود که اندام شما باریک‌تر به نظر برسد و تعادل بین قسمت ران و ساق پا برقرار شود.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

برای خانم‌هایی که شکم بزرگی دارند: داشتن شکم بزرگ قطعا نمی‌تواند مانعی برای پوشیدن لباس گشاد مدل جدید به خصوص شلوارهای گشاد باشد. اگر شکم بزرگی دارید و می‌خواهید کمر شما باریک به نظر برسد بهتر است از شلوارهایی استفاده کنید که دارای کمربند روبانی هستند. این نوع کمربند باعث می‌شود که خط کمر شما مشخص تر شود و در نتیجه اندام شما ساعت شنی و لاغر به نظر برسد.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

برای خانم‌های قدبلند: اگر قد شما بالاتر از متوسط است خیلی خوش شانس هستید چون تقریبا از هر نوع شلواری می‌توانید استفاده کنید به خصوص شلوار گشاد. مدل‌های مختلف شلوار گشاد روی یک اندام کشیده و بلند زیبا و متعادل به نظر می‌رسند البته اگر شما سلیقه خاصی دارید و می‌خواهید از مدل‌های متفاوت شلوار گشاد استفاده کنید توصیه ما شلوارهای چاکدار گشاد است که زیبایی خاصی دارند و برای مهمانی‌ها بسیار مناسب هستند.

آیا خانم‌های ریزجثه می‌توانند لباس گشاد بپوشند؟

خانم‌های ریزجثه مشکلات زیادی در پیدا کردن لباس اندازه خود دارند، به طور مثال تا زدن و کوتاه کردن لبه شلوار جین نو یکی از کارهای ضروری برای این افراد است. با این شرایط نمی‌توان تصور کرد که خانم‌های ریزجثه هم بتوانند لباس گشاد بپوشند اما هیچ کاری غیرممکن نیست و اگر شما جزو علاقمندان به ترند جدید یعنی لباس‌های گشاد هستید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید به شرط این که چند مورد زیر را در ترکیب لباس‌های خود مد نظر داشته باشید.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

ایجاد تعادل در اندام: تعادل راز شیک پوشی است و شما با اندام کوچک خود زمانی شیک پوش به نظر خواهید آمد که تعادل در همه قسمت‌های آن برقرار باشد یعنی اگر یک ژاکت بافتنی گشاد را برای بالاتنه انتخاب کرده‌اید بهتر است به جای یک شلوار گشاد و کفش کتانی، با یک شلوار تنگ و بوت بلند ترکیب لباس‌های خود را کامل کنید تا تعادل برقرار شود.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

استفاده از کمربند: خانم‌های قدکوتاه و ریزجثه هرگز نباید تاثیر کمربند را در استایل خود دست کم بگیرند این اکسسوری کوچک و کم اهمیت می‌تواند راز موفقیت شما در شیک پوشی باشد مثلا اگر یک مانتوی بلند و گشاد را برای خود انتخاب کرده‌اید روی آن کمربند ببندید تا کمر شما باریک به نظر برسد و داخل این مانتو گم نشوید. فراموش نکنید که این کار به بلندتر دیده شدن اندام شما نیز کمک می‌کند.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

استایل خانمانه: بیشتر لباس‌های سایز بزرگ حالتی مردانه دارند مثل مانتوهای اپل دار و کت‌های اورسایز که باعث می‌شوند شما کوچک‌تر و ریزتر به نظر برسید. اما اگر همراه با این لباس‌های گشاد و اورسایز از لباس‌هایی استفاده کنید که استایل خانمانه دارند مثل اکسسوری‌های ظریف و کفش پاشنه بلند و بوت، تعادل در استایل شما برقرار می‌شود و شما خوش‌تیپ‌تر خواهید شد.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

استفاده از شلوارهای فاق بلند: همان طور که در بخش قبلی مقاله نیز عنوان شد بهترین شلوار گشاد برای خانم‌های ریزجثه شلوارهایی هستند که فاق بلندی دارند. در این شلوارها خط کمر بالاتر از حد معمول است و این تفاوت باعث می‌شود که پاهای شما کشیده‌تر به نظر برسد و تعادل در اندام شما برقرار شود و با وجود گشادی شلوار شما کوتاه به نظر نخواهید رسید.

انتخاب لباس گشاد مناسب فرم اندام

قرار دادن پیراهن داخل شلوار: اگر روش‌های مختلفی را که در این مقاله بیان شد امتحان کردید و به نتیجه دلخواه نرسیدید نگران نباشید، شما باز هم می‌توانید استایل زیبای خود را با لباس‌های گشاد بسازید. برای این کار کافی است از یک ترفند ساده بهره بگیرید، بلوز گشاد خود را کمی داخل شلوار یا دامن (مانند تصویر) قرار دهید و از نتیجه به دست آمده برای متعادا کردن و زیباتر کردن استایل خود بهره بگیرید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه پوشاک بانوان و مدل‌های جدید لباس مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)