فصل پاییز در راه است و خانم‌های شیک پوش بیش از هر چیز دیگری به فکر ساختن یک استایل پاییزی شیک و زیبا برای خود هستند تا در این فصل هم استایلی شیک و جذاب داشته باشند. اما یک استایل پاییزی زیبا چه ویژگی‌هایی دارد و چطور می‌توان به آن دست یافت؟ اولین قدم برای داشتن یک استایل پاییزی جذاب، تهیه کردن لباس‌های مناسب است، لباس‌هایی که اساس استایل پاییزی شما را تشکیل می‌دهند و آن را کامل می‌کنند. لباس‌های پاییزی انواع مختلفی دارند که شما قطعا به همه آن‌ها نیاز ندارید اما برخی از لباس‌های پاییزی بهترین گزینه برای ساختن بهترین استایل پاییزی برای شما هستند. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز ویژگی‌های یک استایل پاییزی شیک را بیان خواهیم کرد و همه لباس‌هایی را که برای ساختن یک استایل پاییزی شیک و زیبا به آن نیاز دارید معرفی خواهیم نمود.

دامن کوتاه بخش مهمی از استایل پاییزی مجلسی

دامن‌های کوتاه جین و کتان یکی از بهترین لباس‌ها برای کامل کردن استایل مجلسی پاییزی شما هستند. این دامن‌های زیبا را می‌توان در رنگ‌های مختلف تهیه کرده و با لباس‌های مختلفی مثل یک بلوز مجلسی اورسایز، ژاکت بافتنی و لباس‌های دیگر همراه کرد و استایلی شیک و جذاب به وجود آورد. یک نکته جالب در مورد پوشیدن این دامن‌ها که کمتر جدی گرفته می‌شود این است که بلوز و ژاکت خود را هنگام پوشیدن کمی زیر دامن قرار دهید. با این ترفند هم استایل شما به روز و جذاب به نظر می‌رسد و هم این کار با خطای دید کمک می‌کند که پاهای شما کشیده‌تر و اندامتان لاغرتر دیده شود.

استایل پاییزی شیک

ژاکت بافتنی بدون آستین برای استایل پاییزی

ژاکت‌های بافتنی پاییزی انواع مختلفی دارند که همه آن‌ها می‌توانند در استایل پاییزی شما مورد استفاده قرار بگیرند. اما توصیه ما برای شیک پوشی بیشتر و استایل ساده‌تر استفاده از ژاکت‌های بافتنی بدون آستین است. این ژاکت‌ها را می‌توان به عنوان بخشی از لایه‌های لباس روی هم پوشید و یا به تنهایی به عنوان یک ترکیب شیک و سطح بالا همراه با شلوار جین و … از آن استفاده کرد. البته این ژاکت‌ها هم مدل‌های مختلفی دارند مثلا مدل‌های بلندتر آن برای پوشیدن با شلوار جین و … مناسب است اما مدل‌های کوتاه‌تر آن را می‌توانید زیر کت‌های پاییزی مثل کت جین و چرم بپوشید و استایل خود را کامل کنید.

استایل پاییزی شیک

بلوز آستین بلند نازک برای استایل پاییزی شما

روی هم پوشیدن لباس‌ها یکی از رازهای شیک پوشی در فصل پاییز است و یک ترفند ساده برای موفقیت در این کار استفاده از بلوزهای آستین بلند و نازک است. شما می‌توانید این بلوزهای آستین بلند و نازک را به عنوان لایه زیرین لباس‌های خود به کار ببرید و روی آن لایه‌های دیگر مثل مانتو، کت، جلیقه کوتاه یا بلند و … را بپوشید و در عین راحتی، گرم و شیک باقی بمانید. این بلوزها را ترجیحا در رنگ‌های خنثی و تیره تهیه کنید تا در ترکیب رنگی لباس‌ها دچار مشکل نشوید و استایلی هماهنگ و جذاب داشته باشید.

استایل پاییزی شیک

یک سارافون برای روی هم پوشیدن لباس‌ها

سارافون‌ها از لباس‌های زنانه محبوب و پرکاربردی هستند که کمتر کسی اهمیت و جایگاه آن‌ها را در استایل پاییزی جدی می‌گیرد. اما یک سارافون زیبا و شیک می‌تواند لباس‌های روزمره شما را به ترکیبی سطح بالا و جذاب تبدیل کند و همزمان شما را گرم و راحت نگه دارد. به طور مثال اگر روی یک بلوز راحتی و دم دستی منزل یک سارافون مشکی زیبا بپوشید ترکیب لباس‌های خود را به یک ترکیب شیک و  سطح بالا تبدیل کرده‌اید که با اکسسوری‌های مناسب (مثل کیف و کفش و …) هم کامل‌تر شده و حتی برای یک مهمانی دوستانه و دور همی هم مناسب خواهد بود.

استایل پاییزی شیک

سرهمی مشکی برای کامل کردن استایل پاییزی

سرهمی مشکی جزو لباس‌هایی است که محدود به  فصل خاصی نیست و شما باید در همه فصول سال آن را در کمد لباس‌های خود داشته باشید. اما کاربرد این لباس زیبا و تطبیق پذیر در فصل پاییز بیش از هر فصل دیگری است و شما می‌توانید در این فصل به روش‌های متفاوت‌تر و متنوع‌تری از آن استفاده کنید. مثلا می‌توانید زیر این سرهمی یک ژاکت بافتنی زیبا و ساده بپوشید و یا روی آن از یک کت و پالتوی جذاب استفاده کنید. در همه حال فراموش نکنید که یک کمربند شیک و زیبا کامل کننده سرهمی شما است و همین اکسسوری ساده به راحتی می‌تواند اندام شما را زیبا و کامل نشان دهد.

استایل پاییزی شیک

لباس‌هایی در رنگ‌های سیاه و سفید و خاکستری

یکی از نکات مهم در انتخاب لباس‌های پاییزی، رنگبندی آن‌ها است. همه ما لباس‌های رنگی و شاد را دوست داریم اما تنوع رنگی زیاد در لباس‌ها به خصوص لباس‌های پاییزی تنها محدودیت ما را در انتخاب بیشتر می‌کند. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند از رنگ‌های محدودتری در طیف لباس‌های پاییزی خود استفاده کنید و بیشتر سراغ رنگ‌های خنثی مثل سیاه و سفید و خاکستری بروید. البته به خاطر داشته باشید که این به معنای آن نیست که همه لباس‌های شما قرار است مشکی و خاکستری تیره باشد بلکه این رنگ‌ها فقط زمینه رنگی استایل شما را تشکیل خواهند داد و این سایر رنگ‌ها هستند که آن را کامل می‌کنند.

استایل پاییزی شیک

بلوز یقه اسکی بخش مهمی از استایل پاییزی شما

بلوز یقه اسکی شاید یکی از آشناترین و اساسی‌ترین بخش‌های استایل پاییزی باشد که کاربردهای مختلف و متعددی دارد. شما مانند هر ژاکت و بلوز بافتنی یا کشباف دیگری می‌توانید آن را به عنوان بخشی از لایه‌های لباس‌های خود به کار ببرید و روی آن از کت، پالتو یا لباس‌های گرم دیگر استفاده کنید. البته توصیه ما این است که این بلوز را در رنگ‌های خنثی مثل کرم، توسی، شتری و … انتخاب کنید تا در هماهنگی رنگی مشکلی نداشته باشید. در هر صورت بلوز یقه اسکی قابلیت‌های زیادی برای مانور در لباس‌های پاییزی شما دارد و شما می‌توانید از آن به عنوان یک عنصر موثر شیک پوشی استفاده کنید.

استایل پاییزی شیک

یک لباس رویی در رنگ‌های جذاب و متفاوت

همان طور که گفتیم رنگ‌های خنثی باید اساس استایل پاییزی شما را تشکیل دهند اما این به معنای محدود کردن و حذف رنگ‌ها از لباس‌های شما نیست. یک روش ساده اما بسیار موثر برای جذاب‌تر کردن رنگبندی استایل پاییزی، استفاده از یک لایه رویی در رنگ و طرح متفاوت است. به طور مثال یک کت یا پالتو در رنگ شاد یا طرح‌دار و چند رنگ که به نشانه‌ای از سبک شخصی شما تبدیل شود می‌تواند رنگ و زیبایی را به استایل شما هدیه کند بدون آن که در ترکیب رنگ و طرح سایر لباس‌ها با آن دچار مشکل و محدودیت شوید.

استایل پاییزی شیک

یک کت و پالتوی شتری برای استایل پاییزی شما

در کنار مواردی که گفته شد برخی از لباس‌های کلاسیک همیشه و در هر موقعیتی بهترین انتخاب به شمار می‌روند و می‌تواند انتخاب شیک و بدون ریسک شما برای فصل پاییز هم باشند. یکی از این لباس‌های کلاسیک پالتو یا بارانی در رنگ شتری یا نخودی است که هم به دلیل خنثی بودن رنگ آن، تطبیق پذیری بسیار بالایی دارد و هم به هر کسی با هر رنگ پوستی می‌آید. این رنگ زیبا با حال و هوای فصل پاییز کاملا سازگار است و شما می‌توانید همراه با آن از هر لباس پاییزی در هر رنگ و مدلی که دوست دارید استفاده کرده و استایل خود را کامل کنید.

استایل پاییزی شیک

یک جفت کتانی سفید برای روشن کردن استایل پاییزی

گفتیم که رنگ‌های تیره و خنثی بخش اصلی استایل پاییزه را تشکیل می‌دهند اما این مساله می‌تواند به تیره شدن و دلگیر شدن ترکیب لباس‌های شما منجر شود. در این شرایط یک لباس و اکسسوری در رنگ روشن و سفید می‌تواند به متعادل شدن بیشتر ترکیب رنگی لباس‌ها کمک کند مثلا یک جفت کفش کتانی سفید ساده که هم راحت و تطبیق پذیر است و هم برای فصل پاییز مناسب است با روشنی خود می‌تواند بهترین انتخاب برای متعادل کردن یک استایل پاییزی تیره و کدر باشد. البته فراموش نکنید که این کفش‌ها باید همیشه تمیز و مرتب نگه داشته شوند تا اثر مثبت خود را روی ترکیب لباس‌های پاییزی زیبای شما داشته باشند.

استایل پاییزی شیک

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه مدل‌های جدید لباس مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: The Every Girl (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)