داشتن استایل شیک به چه معنا است؟ چه عوامل سبب می‌شود که فردی شیک‌پوش تلقی شود؟ ستارگان دنیای مد چطور به تیپ سطح بالای خود دست پیدا کرده‌اند؟ آیا داشتن تعداد زیاد لباس و هزینه‌های گزاف می‌تواند باعث شیک‌پوش شدن شما شود؟ استایل شیک چه ویژگی‌هایی دارد و چطور می‌توان به آن دست یافت؟ همه این سوالات هر روز ذهن افراد را به خود درگیر می‌کند و پاسخ دقیقی برای آن پیدا نمی‌کنند در حالی که شیک‌پوش شدن کار سختی نیست و نیاز به استعداد شگرف یا هزینه زیادی ندارد. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز با بررسی سبک و استایل تعدادی از چهره‌های شناخته شده مد به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

در فصل‌های اخیر تغییرات عمده‌ای در تعریف و معنای شیک‌پوشی صورت گرفته است و این روزها دیگر ظاهر اتو کشیده و رسمی دیگر معنای کاملی از شیک‌پوشی در خود ندارد. اکنون می‌توان با پوشیدن یک سوئیشرت با آستین‌های بلند و شلوار جین و کفش کتانی هم استایل شیکی داشت. این تغییر یک معنای عمیق در خود دارد و آن هم توجه به راحتی در لباس‌ها و افزایش اهمیت آن است که البته نمی‌توان آن را حذف و از بین رفتن استایل شیک کلاسیک تعبیر کرد چون همان طور که می‌دانید کلاسیک هرگز از بین نمی‌رود و دمده نمی‌شود و برخی از چهره‌های فعال در دنیای مد هم ثابت کرده‌اند که به سادگی می‌توان میان شیک بودن و رسمی بودن و فعال بودن و راحت بودن تعادل برقرار کرد. این افراد هرگز دنباله رو مد نیستند بلکه شکل دهنده آن هستند و سبک خاص خود را به وجود آورده‌اند و همیشه به آن پایبند باقی می‌مانند. در ادامه این مقاله به معرفی این افراد فعال و تحلیل استایل آن‌ها و نظراتی که آن‌ها در مورد استایل خود دارند می‌پردازیم.

استایل شیک کارولین عیسی Caroline Issa

استایل شیک کارولین عیسی

کارولین عیسی سردبیر مجله تنک است، یک مجله نو اما موفق در دنیای مد که حرف‌های تازه‌ای برای گفتن داشته است. کارولین رگه‌های نژادی متنوعی دارد پدرش دورگه ایرانی و لبنانی است و مادری چینی دارد که این رگه‌ها را می‌توان به سادگی در چهره خاصش مشاهده کرد. در کنار همه این‌ها کارولین همیشه یکی از زیباترین و شیک‌ترین تیپ‌های زنانه را در میان چهره‌های مد جهان داشته است. او بدون تلاش با شکوه و جذاب به نظر می‌رسد در حالی که اگر تک تک لباس‌هایش را به صورت جداگانه بررسی کنید شاید مورد پسند خیلی‌ها نباشد و چیزهایی معمولی و دم دستی به نظر برسند. اما این لباس‌ها بسیار خوش دوخت و با تن خوری عالی هستند و کاملا مناسب فرم اندام او انتخاب شده‌اند که راز استایل جذاب کارولین می‌تواند همین باشد. خود او می‌گوید زمان زیادی را صرف انتخاب و هماهنگ کردن لباس‌هایش نمی‌کند و تنها انجام یک مانیکور ساده مهم‌ترین کاری است که برای بالا بردن اعتماد به نفس و ظاهر خود انجام می‌دهد و معتقد است که این کار او را مرتب و شیک نشان می‌دهد.

امیلیا ویکستد Emilia Wickstead

امیلیا ویکستد طراح لباس شناخته شده بریتانیایی است که در بررسی تخصصی هفته مد لندن به تحلیل مجموعه بهار و تابستان ۲۰۱۸ وی پرداختیم. امیلیا به پوشیدن لباس‌های بلند و ساده بدون ابزارهای اضافی و شلوغ‌کاری علاقه دارد که با برش‌های عالی و خوش‌دوخت کاملا هماهنگ با ظاهر و اندام خود او تهیه شده‌اند. رنگ این لباس‌ها معمولا روشن و تند و یکدست است و از سبک طراحی خود وی خبر می‌دهند که ظریف و خانمانه است. لباس‌های معمولی و روزمره او شیک و سطح بالا هستند طوری که می‌توان آن‌ها را برای مراسم فرش قرمز هم پوشید. در کنار انتخاب و طراحی لباس‌های زیبا و ساده و چشمگیر او یک راز کوچک و ساده هم برای شیکپوشی خود دارد و آن مدل مو و آرایش مناسب است. امیلیا همیشه از یک دم اسبی ساده همراه با لباس‌هایش استفاده می‌کند و با یک رژ لب قرمز آرایش خود را تکمیل می‌کند. البته او نقش کفش‌ها در استایل شیک را هم نادیده نمی‌گیرد و همیشه کفش تخت و شیک می‌پوشد.

استایل شیک جنی والتون Jenny Walton

استایل شیک جنی والتون

جنی والتون از ستاره‌های جوان استایل خیابانی است که در کنار آن کار وبلاگ نویسی مد، طراحی و تصویرسازی مد را نیز انجام می‌دهد. او با وجود جثه کوچک و قد کوتاه خود جزو شیک‌پوش‌ترین چهره‌های متخصص دنیای مد است و همیشه توجه عکاسان فشن خیابانی را به خود جلب می‌کند. او همیشه استایل خانمانه بی‌نقصی دارد و لباس‌هایی که استفاده می‌کند همیشه کلاسیک و یادآور مدل‌های قدیمی هستند مثل بلوزهایی شبیه به بلوز مادربزرگ‌ها، گوشواره‌های کلیپسی و کفش پاشنه گربه‌ای ظریف. در کنار انتخاب لباس جنی توجه خاصی هم به مدل موهایش دارد و می‌گوید همین که موهایم را بالای سرم جمع کنم احساس مرتب بودن می‌کنم و بخش مهمی از مراحل آماده شدن را پشت سر می‌گذارم. او هیچ وقت موهایش را کاملا ترو تمیز و مرتب جمع نمی‌کند و کمی حالت نامرتب به آن می‌دهد چون معتقد است به این شکل استایل او حالت شیک‌تر و بدون تلاشی خواهد داشت که می‌توان گفت راز شیکپوشی و جذابیت تیپ او نیز در همین سادگی و بدون تلاش بودن آن است. چهره جنی هم همیشه ساده است و به ندرت آرایش مشخصی روی آن دیده می‌شود که می‌تواند الگوی مناسبی برای خانم‌های شیکپوش امروزی باشد.

پونی لیم Peony Lim

استایل شیک پونی لیم

اگر سری به سایت پونی لیم بزنید می‌توانید با سبک و سلیقه این ستاره مد دنیای مجازی آشنا شوید. پونی لیم دورگه چینی و انگلیسی است و در لندن زندگی می‌کند. او از تاثیرگذارترین چهره‌های مد خیابانی لندن به شمار می‌رود و در وبسایت خود به مردم اجازه می‌دهد تا به داخل کمد لباس وی نگاهی بیندازند و از انتخاب‌های او برای لباس پوشیدن آگاه شوند. او استعداد خاصی در ترکیب کردن لباس‌ها دارد و می‌تواند از آن‌ها ترکیب‌هایی متفاوت که تاکنون ندیده‌اید بسازد مثلا یک بلوز سفید را با یک تاپ رنگی و شلوار جین گشاد ترکیب می‌کند و تعریفی جدید از استایل شیک ارائه می‌دهد که می‌تواند الهام بخش هزاران نفر دنبال کنندگانش در فضای مجازی باشد. جالب است بدانید که پونی لیم راز شیک پوشی خود را در لباس‌هایش نمی‌داند و معتقد است تنها یک کار ساده باعث می‌شود ظاهرش جذابیت بیشتری داشته باشد و آن شانه کردن موها است! این کار معمولی و دم دستی که خیلی‌هایمان به آن اهمیت نمی‌دهیم نفش مهمی در شیک و مرتب به نظر رسیدن شما دارد و بهتر است هرروز با برس‌های خوب و باکیفیت آن را انجام دهید تا اثر آن را مشاهده کنید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WhoWhatWear (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)