آموزش بازی های ویدیویی برای افراد تازه کار همواره دشوار و سخت بوده است. اما می توان مهارت های خاص را از طریق برخی بازی های ساده کسب کرد. در این مقاله قصد داریم تا با برخی از این بازی های آموزشی آشنا شویم.

آموزش بازی

بسیاری از طرفداران بازی های ویدیویی تمال دارند وقتی ما بازی می کنیم این کار به یک عادت تبدیل شود. ما به ژانر های خاصی علاقه مندیم و آنها را با راه های خاصی بازی می کنیم. برخی از افراد هر بازی نظامی تیر اندازی که عرضه شود می خرند. سپس ۲۰ ساعت به شکل دیانه واری با آن وقت می گذرانند تا با یک روش حمله ی پیش فرض آن پیش روند. دیگران ساعت ها صرف خواهند کرد تا در یک بازی ماجراجویانه به گشت و گذار بپردازند و هرگونه حمله از امنیت موجود را برنامه ریزی کنند. بیشتر بزای ها ساخته شده اند تا رفتار های خاصی را نهادینه کنند.

اما برخی از محرک های فعال سبب می شوند تا از عادت روزمره خود تغییر یابید یا  آنقدر متفاوت و جذاب هستند که باعث می شوند بخواهید چیز جدیدی را انتخاب کنید. تعداد کمی هنوز به اندازه ای زیبا هستند که مهارت های قابل انتقالی را برای شما فراهم می کنند. به شما این اجازه را می دهند تا چیزهایی را که آموخته اید به بازی های متوالی منتقل کنید.

در اینجا ۵ عنوان آورده شده است که به این گروه تعلق دارند. در جایگاه خود بازی های عالی هستند اما به شما مهارت ها و ایده هایی را می آموزند که شما را به طور کلی به یک بازیکن حرفه ای تبدیل می کند. هر کدام از این بازی ها را تنها برای چند ساعت بازی کنید؛ آنگاه خواهید دید که به فرد بهتری تبدیل شده اید یا حداقل در بخش های مختلف بازی های مختلف مهارت های کافی را دارید. چه کسی از این بازی ها بدش می آید؟

آموزش بازی از طریق بازی Overwatch

اموزش بازی های ویدیویی

بازی آنلاین تیراندازی فوق العاده Blizzard یاد می دهد که چگونه بیشتر مهارت هایی که برای تبدیل شدن به یک رقابت کننده طراز اپل در تیر اندازی نیاز دارید فراگیرید. شما درباره ی انواع سلاح های مختلف، درباره ی اینکه چطور به طور ایمن در میان محیط های رقابتی حرکت کنید و درباره نیاز به تمرین و تسلط بر نقشه ها می آموزید تا بتوانید در جاهایی که حمله می آید شرکت کنید. در صدر همه اینها این بازی به شما درباره ی تسلط بر توانایی های خاص و نفوذ به نقاط ضعف دشمن می آموزد که برای تمام عناوین اکشن ماجراجویی کاربردی است. و این بازی تمام این ها را در یک محیط دوستانه و صمیمی انجام می دهد که بازیکنان تازه کار بدون اینکه احساس ضعیف بودن بکنند در رقابت ها شرکت کنند.

آموزش بازی از طریق بازی

Project Cars

اموزش بازی های ویدیویی

هردوی Forza Motorsport  و Gran Turismo کمک های متناسبی برای مبتدی ها فراهم کرده اند تا مهارت های گوشه گیری، شتاب گیری و سبقت گرفتن را در حد حرفه ای بیاموزند. به هرحال Project Cars چیز ها را در دسترس تر و از طریق داشتن حالت های مختلف مسابقه، خودروها و قوانین متنوع تر کرده است و تمام آنها را خارج از سیستم در دسترس قرار داده است. مدیریت توسط برخی به خاطر اینکه خیلی به بازی ها شباهت دارد و شبیه سای مناسبی طراحی نشده است، مورد انتقاد قرار گرفته است. اما برای تازه کارها کسب مهارت های قابل انتقال مسابقه دادن؛ رنج، تنوع و دردسترس بودن تجربه انندگی فوق العاده است.

آموزش بازی از طریق بازی

Street Fighter IV

اموزش بازی های ویدیویی

با اینکه زیبایی تصویری Street Fighter V داشته است Capcom’s 2008 همچنان جایگاه خود را برای یادگیری تکنیک های مبارزه ای بازی های ویدیویی حفظ کرده است. این بازی دارای تمام ۸ کاراکتر Street Fighter II به اضافه تعدادی از شخصیت های جالب جدید در کنار حالت های مختلف تمرین برای یادگیری حرکت ها می باشد. همچنین به شکل قابل بحثی متعادل تر و پیچیده تر از آنچیزی است که نشان می دهد. سبک های مختلفی برای بازی را به وسیله شش کلید سنتی پوشش می دهد. گذراندن بر روی چند کاراکتر در SFIV که به آنها تمرکز بر حمله ها و جنگ ها را می آموزد، به شما دوره های استراتژی حمله و دفاع کاربردی را خواهد داد.

آموزش بازی از طریق بازی

Rocket league

اموزش بازی های ویدیویی

این بازی Rocket ممکن است زمانی که آغاز می شود بازی آسانی برای همه افراد باشد اما بازیکنان مبتدی را تنها برای چند دقیقه نگاه کنید؛ خواهید دید که این بازی یک بازی تکنیکی و بسیار دشوار است. یادگیری درباره موقعیت گیری، گرفتن مسیر های مختلف و پرش ها و چرخش های حرفه ای به شما کمک تا در تیم حرفه ای بازی های اسپورت قرار گیرید. درس هایی که در اینجا درباره پوشش دادن دیگر بازیکنان و اطمینان از تسلط مکانی می تواند برای بازی های چند نفره فیفا درست مثل تیراندازی های آنلاین تیمی در دسترس باشد.

آموزش بازی از طریق بازی

Super Mario 64

آموزش بازی

Nintendo با پلتفورم افسانه ای ۱۹۶۴ تاثیر گذارترین خصیصه هایی که برای بازی های اکشن ماجراجویی سه بعدی تعریف شده است بوجود آورده است. با بازی کردن Super Mario 64 شما درس های ارزشمندی راجع به محیط های چند بعدی، کشف مکان های سری و مواجهه با دشمنان می آموزید. زبان دیداری سری  Super Mario بسیار قوی، باجزئیات و ذاتی است. بازی کردن Super Mario مانند یادگیری خواندن و گفتن در حالتی جدید از ارتباطات است. تنها مشکل موجود این است که پس از بازی کردن و تسلط بر این عناوین شما تا همیشه ضعف سیستم حرکات و یا دوربین سه بعدی دیگر بازی ها را احساس خواهید کرد.

کاری از تیم ترجمه تخصصی مجله قرمز 

شما می توانید در بخش نظرات ما را با تجربیات خود آگاه کنید.