آلرژی یکی از مشکلات تنفسی و حساسیت  زای شایع به خصوص در فصل های بهار و پاییز است. عوامل ایجاد آلرژی در بسیاری از مکان های غیر منتظره منزل شما خود را پنهان می کنند. در این مقاله، در مورد چگونگی کاهش واکنش های آلرژیک در خانه شما با تمیز کردن و گرفتن تجهیزات مناسب، صحبت می کنیم.

درهم و برهمی و جمع کننده های گرد و غبار

خانه کثیف محل خوبی برای گرد و غبار،  قارچ ، و موش است. روزنامه های قدیمی، مجلات، قوطی، کیسه و کیسه های مواد غذایی در طول هفته و در سطل خارج از شما نگه داری کنید.

فرش ها به عنوان پناهگاه غبار و کنه

غبار کنه و موی حیوانات خانگی فرش را دوست دارند، بنابراین فرش خود را هر هفته تمیز کنید. از یک فیلتر (HEPA) برای به دام انداختن ذرات کوچک استفاده کنیدکه به شما وقتی که زمان جایگزین کردن فیلتر آن است، هشدار می دهد.

تختخواب و ملافه آن

کنه ها و قارچ ها را با شستن ملافه در آب ۱۳۰ درجه به صورت هفتگی، از میان بردارید. برای این کار می توانید از یک بخارشوی که دارای یک چرخه ویژه ای است که بیش از ۹۵ درصد از مواد آلرژی زا حذف می کند، استفاده کنید.

حمام

حمام های مرطوب یا زیر زمین مکان های خوبی برای رشد قارچ هستند. آنها را با محلول کلر سفید کننده (۱ اونس سفید کننده در ۱ لیتر H2O) پاک کنید که قارچ ها را حداقل مقدار نگه می دارد. در پاییز، قارچ ها از طریق برگ های مرطوب ، کفش و یا چوب مرطوب وارد خانه می شوند. چوب ها را در یک فضای خشک جداگانه، مانند گاراژ، و یا یک حیاط بدون برگ، نگه داری کنید.

خرده نان در آشپزخانه

خرده نان و زباله باعث جذب موش و سوسک می شود که مدفوع آنها می تواند آلرژی را تشدید کند. فضای آشپزخانه خود را تمیز نگه دارید. همچنین، از اسید بوریک استفاده و از تله برای به دام انداختن جانوران موذی خانگی، استفاده کنید.

پنجره های باز ، مواد آلرژی زا را به داخل خانه می آورند

نسیم پاییز گرده ها و آلرژن ها را به داخل خانه می آورند. پنجره های را بین ساعت ۱۰ صبح ۱۵تا که تعداد گرده در هوا بالاست، را بسته نگه دارید (اگر خانه گرم است تهویه هوا را روشن نگه داریدکه باعث تصفیه هوا و حذف گرده در داخل خانه شما می شود). فیلتر آنرا به صورت ماهانه تغییر دهید و کفش ها را در خارج برای جلوگیری از ورود گرد و غبار قرار ندهید.

چگونه با قارچ زیر زمین مقابله کنید

با خرید یک دستگاه رطوبت زا و تنظیم رطوبت بین ۳۵ و ۴۵ درصد با قارچ ، مبارزه کنید. دستگاه رطوبت گیر در اندازه های مختلفی به بازار می آید. قبل از خرید، یک رطوبت سنج به ارزیابی میزان محیط نیاز دارید.

گیاهان خانگی که می توانند قارچ ها را نگه دارند

گیاهان گلدانی شما می توانند باعث تولید قارچ های مولد عطسه شوند. هر برگ کپک زده را بلافاصله قیچی کنید و اجازه ندهید که آب زیادی در گلدان باقی بماند. اگر مشکل شما همچنان ادامه دارد، در این زمینه، با یک متخصص مراقبت از گیاهان و نباتات مشورت کنید . همچنین سالمترین گیاهان را برای خانه خود، انتخاب کنید.

شوره حیوانات خانگی

شوره و بزاق حیوان خانگی مشکل حدود ۳۰ درصد از افراد مبتلا به آلرژی است. لباسشویی و یا مسواک زدن حیوان خانگی خود در طول هفته (آن را خارج از خانه باید انجام دهید) می تواند سطح شوره حیوانات خانگی خانه شما را کاهش دهد. همچنین،سگ و گربه را دور از اتاق خواب نگه داشته ، و منافذ هوا را با تور برای حفظ شوره و گسترش آن از اتاق به اتاق، بپوشانید.

پارچه مبل باعث نگه داشته شدن غبار و شوره می شود

برای جلوگیری از این امر، پتو و فرش را در آب داغ شستشو کنید (و یا آنها را با بخار تمیز کنید). انتخاب کنید تا خز حیوان خانگی با دلبستگی اثاثه یا لوازم داخلی VAC خود را، و سعی کنید که حیوانات خانگی را دور از مبلمان و اثاثیه خانه خود، نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که دما هوا کمتر از ۷۰ درجه فارنهایت است چون کنه، و همچنین قارچ ها و سوسک، دماهای سرد را دوست ندارند.

مواد آلرژی و حساسیت زا

منبع: HEALTH
این مقاله توسط مجله قرمز به صورت اختصاصی، ترجمه شده است. در صورتی که این مطلب، برای شما مفید است ، لطفا نظرات، انتقادات و موضوعات مورد علاقه پیشنهادی خود را با ما برای بهبود هرچه بیشتر مطالب ارائه شده، به اشتراک بگذارید.َ