تابستان آغاز شده است و این فصل هم مانند فصل‌های دیگر ترندها و سبک‌های فشن و آرایش متنوعی را با خود آورده است. آرایش تابستانی آرایشی است که با شرایط آب و هوایی گرم و آفتاب تند و داغ تابستان هماهنگ باشد و حال و هوای شاد و دلپذیر تابستانی را در ذهن تداعی کند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال یک سبک آرایشی جدید برای فصل تابستان هستند توصیه می‌کنیم ادامه این مطلب را مطالعه کنید چون در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز شما با جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی برای امسال آشنا خواهید شد. این مدل‌ها الهام گرفته از سبک آرایش چهره‌های مد و زیبایی دنیای امروز هستند که می‌توانند الهام بخش شما برای داشتن یک آرایش زیبا و امروزی برای فصل تابستان باشند.

سایه چشم با رنگ خاص، مدل جدید آرایش تابستانی

سایه چشم رنگی با رنگ‌های تند و خاص را به جرات می‌توان مهم‌ترین و جالب‌ترین سبک و ترند آرایش تابستانی برای امسال برشمرد. در این روش سایه زدن نه تنها رنگ‌های تند و غیرملایم برای سایه انتخاب می‌شود بلکه سایه‌ها به شکلی روی چشم زده می‌شوند که مرز آن تا اندازه‌ای مشخص باشد و به صورت یک نیم دایره اطراف چشم را دربربگیرد. در این سبک، رنگ‌های هولوگرامی، نئون و رنگ‌های متالیک هم مجاز هستند و فقط پلک بالا را پوشش می‌دهند تا جایی که در زیر ابروها محو شوند. این مدل سایه زدن در دهه ۸۰ میلادی بسیار محبوب بود و از آن‌جایی که سبک‌های دهه ۸۰ مجددا به دنیای مد بازگشته‌اند می‌شد حدس زد که این سبک آرایشی هم در حال تکرار و بازگشت است. سایه‌هایی که با رنگ‌های خاص و تند روی چشم زده می‌شوند هماهنگی خاصی با آرایش تابستانی دارند چون استفاده از رنگ‌های تند و روشن در تابستان هماهنگی خاصی با حال و هوای آن دارد. مهم‌ترین نکته در این روش آرایشی انتخاب رنگ مناسب برای سایه است، به طور مثال رنگ‌هایی مثل نارنجی روی پوست‌های گندمی و بلوند جلوه زیباتری دارند اما رنگ‌های سرد مثل سفید و آبی برای پوست‌های روشن و سرد مناسب هستند در حالی که رنگ‌هایی مثل بنفش و یاسی که لیلی کالینز برای آرایش خود به کار برده است برای همه طیف‌های رنگ پوست مناسب و هماهنگ هستند.

جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی

ترکیب رنگ رژگونه و سایه برای آرایش تابستانی

رژگونه یکی از بخش‌های مهم آرایش مجلسی و روزمره به شمار می‌رود که در آرایش تابستانی هم جایگاه خاصی دارد و در رنگ‌ها و سبک‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از روش‌های جدید و جذاب برای استفاده از رژگونه ترکیب کردن آن با سایه چشم است طوری که سایه و رژگونه که رنگ مشترکی هم دارند با هم تلاقی پیدا می‌کنند و کناره‌های صورت و بالای چشم را به طور یکدست پوشش می‌دهند. این سبک آرایشی در دهه ۸۰ بسیار محبوب بود و چهره‌های مد آن زمان از این روش برای کامل کردن آرایش خود استفاده می‌کردند و حالا ترکیب کردن رژگونه و سایه چشم که به آن آرایش Full Face هم گفته می‌شود مجددا مد روز شده است و شما می‌توانید در آرایش تابستانی امسال خود از آن استفاده کنید. رنگ‌هایی که در این سبک به کار می‌روند معمولا رنگ‌هایی روشن و تابستانی هستند مثل رنگ صورتی متالیک خاصی که ریهانا برای آرایش خود به کار برده است و باعث درخشش و شادابی چهره او شده است. اگر پوست شما روشن است مثل جیجی حدید می‌توانید از رنگ‌های روشن‌تر مثل صورتی کمرنگ و یاسی برای این کار استفاده کنید و آرایش تابستانی خود را کامل کنید.

جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی

آرایش اکلیلی و براق مدل محبوب آرایش تابستانی

اکلیل در آرایش چیز جدیدی نیست و محبوبیت آن به دهه ۹۰ میلادی بازمی‌گردد، در آن دوره آرایش اکلیلی و براق به خصوص برای آرایش نوجوانان و جوانان بسیار باب بود و چهره‌های مد مثل کیت ماس و نائومی کمپل از مواد آرایشی اکلیلی برای آرایش روزمره خود نیز استفاده می‌کردند. حال آرایش براق و اکلیلی دوباره به دنیای مد بازگشته است و محبوبیت آن به حدی رسیده است که لارا دوروارت روزنامه نگار مد و فشن می‌نویسد: ” این روزها اگر حتی قصد رفتن به یه خیابان بالاتر برای خرید را هم داشته باشید حتما باید کمی اکلیل و برق در آرایش و لباس‌های شما وجود داشته باشد و یا حداقل اکلیل و برق آرایش یکی از رهگذاران چشم شما را می‌گیرد.” محبوبیت لوازم آرایشی اکلیلی روز به روز در حال افزایش است و حتی فروش پودرها و اسپری‌های اکلیل‌های خالی که برای براق کردن ناخن و سایه و کل آرایش کاربرد دارند به شدت افزایش یافته است. مزیت آرایش اکلیلی در تنوع روش‌های استفاده از آن است و شما می‌توانید از آن برای سایه چشم، رژ لب، رژ گونه و هر قسمتی که دوست دارید طبق سلیقه خود استفاده کنید و آن قسمت را به نقطه کانونی آرایش خود تبدیل کنید.

جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی

رژ لب قرمز یک سبک جدید برای آرایش تابستانی

رژ لب قرمز از محبوب‌ترین رنگ‌های رژ لب است که همه خانم‌ها حداقل یک عدد از آن را در کشوی لوازم آرایشی خود دارند. استفاده از رژ لب قرمز ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای شیک شدن است و حتی به نظر بسیاری از کارشناسان این رژ لب در حد یک اکسسوری کامل روی استایل شما اثر می‌گذارد و می‌تواند یک چهره بدون آرایش را بسیار جذاب و شاداب نشان دهد. بیشتر خانم‌ها تصور می‌کنند که این رنگ رژ لب مخصوص فصل زمستان و بهار است و رنگ قرمز برای فصل تابستان بیش از حد تند و تیره است. اما رنگ قرمز برای رژ لب جزو ترندهای مهم برای آرایش تابستانی امسال است. اگر شما جزو افرادی هستید که فکر می‌کنند رنگ قرمز به آن‌ها نمی‌آید سطح در اشتباه هستید. رنگ قرمز طیف‌های متنوعی دارد و هر کسی با هر رنگ پوستی می‌تواند از یکی از آن‌ها برای آرایش چهره خود استفاده کند. مثلا اگر شما مثل سلنا گومز و زندیا پوست تیره‌ای دارید می‌توانید رژ قرمز خالص و یا مایل به قهوه‌ای بزنید و یا اگر مثل الی فنینگ پوست روشنی دارید می‌توانید سراغ طیف‌های سرد و قرمز مایل به آبی بروید.

جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی جدیدترین و زیباترین مدل‌های آرایش تابستانی مدل‌های آرایش تابستانی

سایه چشم چند رنگ برای آرایش تابستانی

تابستان‌ها همیشه یادآور روزهای طولانی با غروب خورشید زیبا و دیرهنگامی است که با رنگ‌های سرخ و نارنجی و بنفش و طلایی زیبا هر چشمی را به خود خیره می‌کند. غروب خورشید یک نوع سبک سایه زدن هم هست که رنگبندی مختلفی دارد و در آن از رنگ‌های گرم متنوع در کنار هم استفاده می‌شود. پس در کنار رنگ‌های روشن و تندی که برای سایه چشم مد روز شده‌اند شما می‌توانید چند رنگ گرم را با هم ترکیب کنید و سایه غروب خورشید مخصوص خود را برای تابستان بسازید، این نوع سایه تنها محدود به پلک بالا هم نیست و روی پلک پایین هم می‌توان آن را امتداد داد. شما می‌توانید از رنگ‌های غنی مثل نارنجی، صورتی، قرمز و هر رنگی که دوست دارید در هر شدتی که می‌خواهید برای این سبک سایه استفاده کنید و حتی ضرورتی برای استفاده از خط چشم هم نیست و تنها با یک ریمل ساده مشکی و یا رنگی هم می‌توان این سبک آرایشی را کامل کرد. شکلی که سایه‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و ترکیب رنگی که می‌تواند آن‌ها را شکل دهد به سلیقه، فرم چشم و سبک آرایشی که می‌خواهید داشته باشید بستگی دارد و می‌تواند اشکال و رنگ‌های متنوعی داشته باشد.

مدل‌های آرایش تابستانی مدل‌های آرایش تابستانی مدل‌های آرایش تابستانی

برنزه کننده ملایم مدل جدید آرایش تابستانی

برنزه نقش مهمی در آرایش مجلسی و روزمره دارد و با عمق بخشیدن به چهره می‌تواند فرم صورت شما را به شکلی که می‌خواهید تغییر دهد. شما با برنزه کردن زیر گونه، اطراف بینی و پیشانی و چانه می‌توانید گونه‌های خود را برجسته‌تر و پیشانی را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کنید. واضح است که در تابستان هم می‌توان از برنزه کننده استفاده کرد و پوست برنزه با حال و هوای تابستان هم هماهنگی خوبی دارد اما اگر می‌خواهید آرایش تابستانی زیبایی داشته باشید بهتر است برنزه کننده را طوری استفاده کنید که صورت شما فقط کمی آفتاب سوخته به نظر برسد و از درخشش و براقی آن چیزی کم نشود چون پوست درخشان و براق شما را جوان و جذاب و سالم نشان می‌دهد و آرایش زیادی نیاز ندارد. پس با استفاده کم از برنزه کننده سعی کنید حالتی طبیعی و مناسب با حال و هوای تابستان به چهره خود بدهید و با آرایش ملایم برای بقیه صورت، آرایش تابستانی خود را کامل کنید.

مدل‌های آرایش تابستانی مدل‌های آرایش تابستانی مدل‌های آرایش تابستانی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)