جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
پرنسس دایانا و درس‌هایی که می‌توانیم از شیک پوشی او بیاموزیم

پرنسس دایانا و درس‌هایی که می‌توانیم از شیک پوشی او بیاموزیم

حتما شما هم جزو افرادی هستید که هفته گذشته عروسی سلطنتی را دنبال کردید و مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل را از طریق رسانه‌ها مشاهده کردید. البته ما قرار نیست در این مقاله به ازدواج سلطنتی بپردازیم و این موضوع را به مقالات بعدی موکول می‌کنیم. ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز درباره استایل پرنسس دایانا که به عنوان یکی از ستاره‌ها و آیکن‌های مد دهه هشتاد و نود شناخته می‌شود و درس‌هایی که می‌توانیم از شیک پوشی پرنسس دایانا بیاموزیم مطالبی را بیان خواهیم کرد.

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا که بود؟

پرنسس دایانا ملقب به شاهدخت ولز یکی از شخصیت‌های مهم و برجسته قرن بیستم بود که در سال ۱۹۶۱ در نورفولک انگلستان به دنیا آمد. او فرزند هشتمین ارل اسپنسر بود که از خاندان‌های مهم بریتانیایی به شمار می‌روند و با خاندان سلطنتی رابطه نزدیکی دارند. دایانا در بیست سالگی با چارلز، شاهزاده ولز و پسر ملکه انگلستان ازدواج کرد و شاهدخت ولز لقب گرفت. مراسم عروسی این دو در تابستان سال ۱۹۸۱ برگزار شد و گفته می‌شود ۷۵۰ میلیون نفر به طور زنده آن را از تلویزیون تماشا کردند و ششصدهزار نفر نیز در فضای بیرون کلیسا حاضر بودند. در سال‌های بعد دایانا با شرکت در مراسم داخلی و خارجی مختلف به یک چهره محبوب جهانی تبدیل شد و همیشه مورد توجه رسانه‌ها و عکاسان پاپاراتزی بود. او در سال‌های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۵ دو فرزند پسر به نام‌های ویلیام و هری به دنیا آورد اما ازدواج او با شاهزاده ولز مدت زیادی به طول نینجامید و این دو در سال ۱۹۹۶ از هم جدا شدند و یک سال بعد دایانا بر اثر حادثه رانندگی در تونل آلما در نزدیکی پاریس کشته شد.

پرنسس دایانا

فعالیت‌های انسان دوستانه (به طور مثال گرفتن دست یک بیمار مبتلا به ایدز) و زیبایی و محبوبیت پرنسس دایانا (که پس از مرگش بیشتر هم شد) باعث شد که به عنوان یک چهره ماندگار و تاثیرگذار در میان آیکن‌های مد قرن بیستم شناخته شود طوری که تاثیر او بر سبک‌های مد دهه هشتاد انکار نشدنی است. یکی از زیباترین کیف‌های برند دیور به دلیل استفاده پرنسس دایانا از آن به نام لیدی دایانا شناخته شد و به یکی از پرفروش‌ترین و ماندگارترین کیف‌ها در دنیای مد تبدیل شد. پرنسس دایانا همکاری نزدیکی با برندهای مختلف از جمله ورساچی و دیور داشت و استایل شخصی او همیشه مورد توجه رسانه‌ها و مردم بود. از آن‌جایی که این روزها سبک و مدل‌های دهه هشتاد میلادی دوباره بازگشته‌اند و پرنسس دایانا هم به عنوان آیکن مد دهه ۸۰ شناخته می‌شود بنابراین خالی از لطف نیست اگر بخواهیم رازهای شیک پوشی و جذابیت پرنسس دایانا را مجددا بازبینی کنیم و از آن درس بگیریم.

پرنسس دایانا

تیپ مردانه هم می‌تواند جذاب باشد

یک خانم همیشه مجبور نیست مانند خانم‌ها لباس بپوشد، گاهی لباس پوشیدن به سبک مردانه مثل پوشیدن تیشرت‌های گشاد و کلاه بیسبال و کت گشاد هم می‌تواند جذاب باشد مخصوصا اکنون که این مدل لباس‌ها ترند شده‌اند اما پرنسس دایانا در سال ۱۹۸۸ توانسته بود به این سبک از شیک پوشی دست پیدا کند و به همین دلیل است که به عنوان یک آیکن مد شناخته می‌شود. البته کپی کردن عین به عین از استایل مردانه هم همیشه جذاب نیست و گاهی باید ریزه کاری‌های ظریف و خانمانه‌ای به استایل خود اضافه کنید تا زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسید مثلا قرار دادن تیشرت داخل شلوار و همچنین اکسسوری‌های ظریف زنانه.

پرنسس دایانا

تیپ خانم‌های جوان و پولدار هم همین طور

هیچ اشکالی ندارد اگر موقعیت اجتماعی شما در ظاهر و لباس‌های شما هم مشخص باشد چون ریاکاری هرگز پسندیده نیست و پرنسس دایانا هم از این نکته آگاه بود به همین دلیل گاهی اوقات لباس‌هایی با استایل خصوص خانم‌های جوان و پولدار می‌پوشید مثل تیپ مخصوص افرادی که سوار قایق‌های تفریحی لوکس می‌شوند و پیراهن سفید دکمه دار با کمربند و شلوار تنگ به تن دارند و عینک آفتابی مخصوص خود را نیز بر چشم می‌گذارند. البته تیپ دایانا در مقایسه با افراد دیگر بسیار راحت‌تر بود چون او چندان به قید و بندهای سلطنتی اعتقادی نداشت و همین مساله باعث محبوبیت زیاد او بود.

پرنسس دایانا

آستین‌های لباس هرچه بزرگ‌تر باشند جذاب‌تر هستند

یکی از ترندهای مهم دهه ۸۰ لباس‌های آستین پفی بود که پرنسس دایانا علاقه خاصی به آن داشت و از این ترند به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کرد از لباس عروسی او گرفته تا لباس‌های دیگری که در مراسم مختلف و موقعیت‌های روزمره می‌پوشید. همان طور که می‌دانید آستین‌های پفی مجددا مد شده‌اند و شما می‌توانید در لباس‌های جدید و مد روز خود هم از این آستین‌ها بهره ببرید. اما چیزی که در مورد پوشیدن لباس‌های آستین پفی اهمیت دارد تناسب آن است، شما باید لباس‌های آستین پفی را با لباس‌هایی بپوشید که حجم زیادی ندارند تا به این ترتیب تعادل مناسبی در استایل شما برقرار شود مثلا بلوز آستین پفی خود را با یک دامن راسته و کمربند بپوشید تا ظریف و زیبا به نظر برسید.

پرنسس دایانا

 

سرتاپا یک رنگ و ست بودن چندان هم بد نیست

اگرچه انتخاب کردن لباس‌ها و اکسسوری‌های همرنگ باعث جذاب شدن استایل می‌شود اما همان طور که بارها گفته‌ایم که ست کردن بیش از حد راه مناسبی برای شیک پوشی نیست و شما باید بین ست کردن و ست نکردن تعادل مناسبی برقرار کنید و طوری این کار را انجام دهید که به نظر نرسد تلاش زیادی برای این ست کردن انجام داده‌اید. اما پرنسس دایانا بارها ثابت کرد که ست بودن همه لباس‌ها و اکسسوری‌ها هم چیز بدی نیست و این همرنگ بودن می‌تواند جذاب و چشمگیر باشد به شرطی که با لباس مناسب و در رنگ‌های مناسبی انجام شود. پس همیشه قبل از ست کردن لباس‌ها به میزان شیک بودن آن توجه کنید و دقت کنید که این کار را با لباس درست و رنگ درستی انجام می‌دهید.

پرنسس دایانا

گاهی بستن کمربند می‌تواند راه نجات شما باشد

بسیاری از ما فرصت کافی برای سر هم کردن لباس‌های مختلف نداریم و بعد از پوشیدن یک لباس احساس می‌کنیم که این لباس تن خوری مناسبی ندارد و اندام ما را به شکل خوبی نشان نمی‌دهد. در این شرایط چه باید کرد؟ آیا باید سراغ لباس جدیدی برویم؟ یک لباس تنگ که تن خوری بهتری داشته باشد؟ لباس‌های تنگ نه تنها مناسب و زیبا نیستند بلکه مد روز هم نیستند و این روزها مثل دوران اوج پرنسس دایانا لباس‌های گشاد و راحت مد روز است. اما شیک بودن در لباس‌های گشاد و شل و ول چندان راحت نیست مگر این که بخواهید از کمربند استفاده کنید. در چنین شرایطی بستن یک کمربند ساده و زیبا می‌تواند راه نجات شما باشد، همان طور که شاهدخت ولز بارها این کار را انجام داد و استایلی شیک و زیبا و جمع و جور برای خود ساخت.

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا معتقد بود استایل سرتاپا مشکی همیشه جواب می‌دهد

حتما مزایای استایل سرتاپا مشکی را می‌شناسید و می‌دانید که این ترکیب رنگ در واقع بالاترین رنگ است و نه تنها به همه می‌آید و شما را لاغر و کشیده نشان می‌دهد بلکه برای هر موقعیتی هم مناسب است و شما را حرفه‌ای و سطح بالا نشان می‌دهد پرنسس دایانا هم از این مساله خبر داشت و بارها با لباس‌هایی سرتاپا مشکی در انظار عمومی ظاهر شد. سرتاپا مشکی پوشیدن بسیار ساده است چون همه ما تعداد زیادی لباس به رنگ مشکی داریم که به راحتی می‌توانیم آن‌ها را با هم بپوشیم. این کار باعث می‌شود که چهره و موهای شما به نقطه کانونی استایل شما تبدیل شود و سطح بالا و جذاب به نظر برسید. اگر استایل سرتاپا مشکی برای شما زیادی تیره و خسته کننده است می‌توانید از اکسسوری‌های رنگی مثل کیف و کفش و جواهراتی غیر از مشکی استفاده کنید تا تیپ شما از حالت یکنواختی خارج شود.

پرنسس دایانا

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
85
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
129
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
257
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
232
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
215
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
311

مقالات سلامت

چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
40
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
193
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
178
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
256
شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
490
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
397

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
649
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
438
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
800
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
402
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,273
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
1,164

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
303
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
250
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
265
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
613
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
931
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,162