جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۵ خرداد ۱۳۹۷
  • ۱۰:۳۰
  • 4,886
پرنسس دایانا و درس‌هایی که می‌توانیم از شیک پوشی او بیاموزیم

پرنسس دایانا و درس‌هایی که می‌توانیم از شیک پوشی او بیاموزیم

حتما شما هم جزو افرادی هستید که هفته گذشته عروسی سلطنتی را دنبال کردید و مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل را از طریق رسانه‌ها مشاهده کردید. البته ما قرار نیست در این مقاله به ازدواج سلطنتی بپردازیم و این موضوع را به مقالات بعدی موکول می‌کنیم. ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز درباره استایل پرنسس دایانا که به عنوان یکی از ستاره‌ها و آیکن‌های مد دهه هشتاد و نود شناخته می‌شود و درس‌هایی که می‌توانیم از شیک پوشی پرنسس دایانا بیاموزیم مطالبی را بیان خواهیم کرد.

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا که بود؟

پرنسس دایانا ملقب به شاهدخت ولز یکی از شخصیت‌های مهم و برجسته قرن بیستم بود که در سال ۱۹۶۱ در نورفولک انگلستان به دنیا آمد. او فرزند هشتمین ارل اسپنسر بود که از خاندان‌های مهم بریتانیایی به شمار می‌روند و با خاندان سلطنتی رابطه نزدیکی دارند. دایانا در بیست سالگی با چارلز، شاهزاده ولز و پسر ملکه انگلستان ازدواج کرد و شاهدخت ولز لقب گرفت. مراسم عروسی این دو در تابستان سال ۱۹۸۱ برگزار شد و گفته می‌شود ۷۵۰ میلیون نفر به طور زنده آن را از تلویزیون تماشا کردند و ششصدهزار نفر نیز در فضای بیرون کلیسا حاضر بودند. در سال‌های بعد دایانا با شرکت در مراسم داخلی و خارجی مختلف به یک چهره محبوب جهانی تبدیل شد و همیشه مورد توجه رسانه‌ها و عکاسان پاپاراتزی بود. او در سال‌های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۵ دو فرزند پسر به نام‌های ویلیام و هری به دنیا آورد اما ازدواج او با شاهزاده ولز مدت زیادی به طول نینجامید و این دو در سال ۱۹۹۶ از هم جدا شدند و یک سال بعد دایانا بر اثر حادثه رانندگی در تونل آلما در نزدیکی پاریس کشته شد.

پرنسس دایانا

فعالیت‌های انسان دوستانه (به طور مثال گرفتن دست یک بیمار مبتلا به ایدز) و زیبایی و محبوبیت پرنسس دایانا (که پس از مرگش بیشتر هم شد) باعث شد که به عنوان یک چهره ماندگار و تاثیرگذار در میان آیکن‌های مد قرن بیستم شناخته شود طوری که تاثیر او بر سبک‌های مد دهه هشتاد انکار نشدنی است. یکی از زیباترین کیف‌های برند دیور به دلیل استفاده پرنسس دایانا از آن به نام لیدی دایانا شناخته شد و به یکی از پرفروش‌ترین و ماندگارترین کیف‌ها در دنیای مد تبدیل شد. پرنسس دایانا همکاری نزدیکی با برندهای مختلف از جمله ورساچی و دیور داشت و استایل شخصی او همیشه مورد توجه رسانه‌ها و مردم بود. از آن‌جایی که این روزها سبک و مدل‌های دهه هشتاد میلادی دوباره بازگشته‌اند و پرنسس دایانا هم به عنوان آیکن مد دهه ۸۰ شناخته می‌شود بنابراین خالی از لطف نیست اگر بخواهیم رازهای شیک پوشی و جذابیت پرنسس دایانا را مجددا بازبینی کنیم و از آن درس بگیریم.

پرنسس دایانا

تیپ مردانه هم می‌تواند جذاب باشد

یک خانم همیشه مجبور نیست مانند خانم‌ها لباس بپوشد، گاهی لباس پوشیدن به سبک مردانه مثل پوشیدن تیشرت‌های گشاد و کلاه بیسبال و کت گشاد هم می‌تواند جذاب باشد مخصوصا اکنون که این مدل لباس‌ها ترند شده‌اند اما پرنسس دایانا در سال ۱۹۸۸ توانسته بود به این سبک از شیک پوشی دست پیدا کند و به همین دلیل است که به عنوان یک آیکن مد شناخته می‌شود. البته کپی کردن عین به عین از استایل مردانه هم همیشه جذاب نیست و گاهی باید ریزه کاری‌های ظریف و خانمانه‌ای به استایل خود اضافه کنید تا زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسید مثلا قرار دادن تیشرت داخل شلوار و همچنین اکسسوری‌های ظریف زنانه.

پرنسس دایانا

تیپ خانم‌های جوان و پولدار هم همین طور

هیچ اشکالی ندارد اگر موقعیت اجتماعی شما در ظاهر و لباس‌های شما هم مشخص باشد چون ریاکاری هرگز پسندیده نیست و پرنسس دایانا هم از این نکته آگاه بود به همین دلیل گاهی اوقات لباس‌هایی با استایل خصوص خانم‌های جوان و پولدار می‌پوشید مثل تیپ مخصوص افرادی که سوار قایق‌های تفریحی لوکس می‌شوند و پیراهن سفید دکمه دار با کمربند و شلوار تنگ به تن دارند و عینک آفتابی مخصوص خود را نیز بر چشم می‌گذارند. البته تیپ دایانا در مقایسه با افراد دیگر بسیار راحت‌تر بود چون او چندان به قید و بندهای سلطنتی اعتقادی نداشت و همین مساله باعث محبوبیت زیاد او بود.

پرنسس دایانا

آستین‌های لباس هرچه بزرگ‌تر باشند جذاب‌تر هستند

یکی از ترندهای مهم دهه ۸۰ لباس‌های آستین پفی بود که پرنسس دایانا علاقه خاصی به آن داشت و از این ترند به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کرد از لباس عروسی او گرفته تا لباس‌های دیگری که در مراسم مختلف و موقعیت‌های روزمره می‌پوشید. همان طور که می‌دانید آستین‌های پفی مجددا مد شده‌اند و شما می‌توانید در لباس‌های جدید و مد روز خود هم از این آستین‌ها بهره ببرید. اما چیزی که در مورد پوشیدن لباس‌های آستین پفی اهمیت دارد تناسب آن است، شما باید لباس‌های آستین پفی را با لباس‌هایی بپوشید که حجم زیادی ندارند تا به این ترتیب تعادل مناسبی در استایل شما برقرار شود مثلا بلوز آستین پفی خود را با یک دامن راسته و کمربند بپوشید تا ظریف و زیبا به نظر برسید.

پرنسس دایانا

 

سرتاپا یک رنگ و ست بودن چندان هم بد نیست

اگرچه انتخاب کردن لباس‌ها و اکسسوری‌های همرنگ باعث جذاب شدن استایل می‌شود اما همان طور که بارها گفته‌ایم که ست کردن بیش از حد راه مناسبی برای شیک پوشی نیست و شما باید بین ست کردن و ست نکردن تعادل مناسبی برقرار کنید و طوری این کار را انجام دهید که به نظر نرسد تلاش زیادی برای این ست کردن انجام داده‌اید. اما پرنسس دایانا بارها ثابت کرد که ست بودن همه لباس‌ها و اکسسوری‌ها هم چیز بدی نیست و این همرنگ بودن می‌تواند جذاب و چشمگیر باشد به شرطی که با لباس مناسب و در رنگ‌های مناسبی انجام شود. پس همیشه قبل از ست کردن لباس‌ها به میزان شیک بودن آن توجه کنید و دقت کنید که این کار را با لباس درست و رنگ درستی انجام می‌دهید.

پرنسس دایانا

گاهی بستن کمربند می‌تواند راه نجات شما باشد

بسیاری از ما فرصت کافی برای سر هم کردن لباس‌های مختلف نداریم و بعد از پوشیدن یک لباس احساس می‌کنیم که این لباس تن خوری مناسبی ندارد و اندام ما را به شکل خوبی نشان نمی‌دهد. در این شرایط چه باید کرد؟ آیا باید سراغ لباس جدیدی برویم؟ یک لباس تنگ که تن خوری بهتری داشته باشد؟ لباس‌های تنگ نه تنها مناسب و زیبا نیستند بلکه مد روز هم نیستند و این روزها مثل دوران اوج پرنسس دایانا لباس‌های گشاد و راحت مد روز است. اما شیک بودن در لباس‌های گشاد و شل و ول چندان راحت نیست مگر این که بخواهید از کمربند استفاده کنید. در چنین شرایطی بستن یک کمربند ساده و زیبا می‌تواند راه نجات شما باشد، همان طور که شاهدخت ولز بارها این کار را انجام داد و استایلی شیک و زیبا و جمع و جور برای خود ساخت.

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا معتقد بود استایل سرتاپا مشکی همیشه جواب می‌دهد

حتما مزایای استایل سرتاپا مشکی را می‌شناسید و می‌دانید که این ترکیب رنگ در واقع بالاترین رنگ است و نه تنها به همه می‌آید و شما را لاغر و کشیده نشان می‌دهد بلکه برای هر موقعیتی هم مناسب است و شما را حرفه‌ای و سطح بالا نشان می‌دهد پرنسس دایانا هم از این مساله خبر داشت و بارها با لباس‌هایی سرتاپا مشکی در انظار عمومی ظاهر شد. سرتاپا مشکی پوشیدن بسیار ساده است چون همه ما تعداد زیادی لباس به رنگ مشکی داریم که به راحتی می‌توانیم آن‌ها را با هم بپوشیم. این کار باعث می‌شود که چهره و موهای شما به نقطه کانونی استایل شما تبدیل شود و سطح بالا و جذاب به نظر برسید. اگر استایل سرتاپا مشکی برای شما زیادی تیره و خسته کننده است می‌توانید از اکسسوری‌های رنگی مثل کیف و کفش و جواهراتی غیر از مشکی استفاده کنید تا تیپ شما از حالت یکنواختی خارج شود.

پرنسس دایانا

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
44
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
647
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
318
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
327
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
831
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
330

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
138
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
261
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
143
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
123
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
244
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
362

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
442
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
150
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
215
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
506
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
542
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
986

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
208
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
129
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
113
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
116
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
380
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
185