جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
برای ترکیب لباس زمستانی خود به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای ترکیب لباس زمستانی خود به چه چیزهایی نیاز دارید؟

کمد کپسولی به دلیل مزایای زیادی که دارد این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. کارشناسان مد و فشن معتقدند اگر ترکیب لباس زمستانی خود را بر اساس قواعد کمد کپسولی انجام دهید با تعداد محدودی لباس هم می‌توانید چندین ترکیب لباس زمستانی شیک و زیبا بسازید که برای موقعیت‌های مختلف هم قابل استفاده خواهند بود. برای شیکپوشی در فصل زمستان شما به تعداد زیادی لباس گرم نیاز ندارید حتی می‌توانید از همان لباس‌هایی که اکنون در کمد خود دارید استفاده کنید و با اضافه کردن چند لباس گرم و اکسسوری ترکیب آن را کامل کنید.  در این مقاله از مجله قرمز به شما خواهیم گفت که برای ترکیب لباس زمستانی خود به چه چیزهایی نیاز دارید و چطور باید آن‌ها را در کنار هم بپوشید.

هنر ترکیب لباس

هنر ترکیب لباس یعنی به اصطلاح استایل لباس هنری است که همه از آن برخوردار نیستند. کسانی که در استایل لباس استعاد و تخصص دارند می‌توانند بهترین لباس‌ها و اکسسوری‌ها را در کنار هم بپوشند بدون آن که نیازی به لباس‌های گران و شیک داشته باشند. اگر کسی چنین استعدادی  نداشته باشد خریدن گران‌ترین و زیباترین لباس‌ها هم تاثیری در شیک شدن استایل او نخواهد داشت. بیشتر سلبریتی‌ها استایلیست مخصوص خود را دارند و به همین دلیل است که شغل استایلیست‌ها درآمد و مشغله بالایی در کشورهای دیگر دارد. اما اگر فکر می‌کنید هنر استایل را ندارید نگران نباشید، شاید برخی خوش شانس به طور ذاتی این استعداد و سلیقه را داشته باشند ولی هر استعدادی را می‌توان به طور اکتسابی فراگرفت. یکی از مراحل یادگیری هنر استایل به خاطر سپردن ترکیب‌های تست شده و موفق است که به شما در انتخاب درست کمک می‌کند.

ترکیب لباس زمستانی

در این مقاله شش ترکیب لباس زمستانی به شما معرفی می‌شود که تنها از ۹ عدد لباس و اکسسوری ساخته شده‌اند، ترکیب‌هایی که بسیار گرم و راحت هستند، هزینه زیادی را به شما تحمیل نمی‌کنند و با این ترکیب‌ها می‌توانید هم به مهمانی بروید، هم تعطیلات آخر هفته را به خوشی سپری کنید و هم در منزل راحت و آسوده باشید. این ۹ لباس عبارتند از یک شال بزرگ و گرم، یک دامن پشمی زمستانی، یک جفت بوت بلند زمستانی، یک شلوار جین، بلوز آستین بلند گرم، یک ژاکت بافتنی بدون آستین، یک شلوار مخمل کبریتی، کفش چرم بنددار و یک مانتوی بافتنی بلند به همراه تعدادی اکسسوری مورد نیاز مثل گردنبند منگوله‌ای، جوراب ضخیم و یک دستنبند فلزی. شاید ترکیب‌های بیشمار دیگری را هم بتوان با این لباس‌ها ساخت که در این مقاله نمی‌گنجند اما برای تمرین هم که شده همین الان (پس از مطالعه این مقاله) سراغ کمد لباس‌ها بروید و تعدادی لباس و اکسسوری مناسب برای زمستان را انتخاب کنید و سعی کنید بهترین ترکیب‌ها را از آن‌ها بسازید. فراموش نکنید که این لباس‌ها بهتر است رنگ‌های محدودی داشته باشند و بیشتر از  رنگ‌های خنثی تشکیل شده باشند تا ترکیب آن‌ها ساده‌تر باشد. اهمیت اکسسوری‌ها و نقشی را که آن‌ها در تبدیل و ارتقاء استایل ساده دارند فراموش نکنید.

بلوز + دامن + شال

ترکیب لباس زمستانی

ترکیب بلوز و دامن از ترکیب‌هایی است که همیشه و حتی در فصل زمستان هم قابل استفاده است به شرطی که لباس‌های مناسبی را برای این کار انتخاب کنید مثلا ترکیب بلوز آستین بلند پاییزی با دامن پشمی ضخیم چنین خاصیتی دارد و هم شما را به خوبی گرم نگه می‌دارد و هم به اندازه کافی شیک و زیبا است. این ترکیب را می‌توانید با یک شال زمستانی گرم و بزرگ که با استایل خانمانه بلوز و دامن هم هماهنگ است کامل کنید. یک جوراب پشمی بلند ( یا ساپورت پشمی ضخیم) و یک جفت کفش بلنددار چرم هم اکسسوری‌هایی هستند که این ترکیب را کامل می‌کنند. این ترکیب را می‌توانید برای دورهمی خودمانی یا مهمانی‌ها هم استفاده کنید.

ژاکت آستین حلقه‌ای + شلوار مخمل کبریتی

ترکیب لباس زمستانی

ترکیب بلوز و شلوار هم از ترکیباتی است که هم می‌تواند کاملا رسمی و مجلسی باشد و هم بسیار راحت و خودمانی. ترکیبی که برای این مورد پیشنهاد می‌شود ترکیب ژاکت بافتنی خاکستری بدون آستین با یقه اسکی است که همراه با شلوار مخمل کبریتی رنگی پوشیده می‌شود. این ترکیب بسیار شیک و رسمی است و حتی برای مهمانی‌ها هم می‌توانید آن را بپوشید البته به دلیل باز بودن آستین‌های ژاکت نمی‌توان برای فضای آن از آن استفاده کرد. برای کامل کردن این لباس‌ها از یک جفت کفش چرم بنددار همرنگ بلوز و یک گردنبند شیک منگوله‌ای به رنگ تیره استفاده کنید.

ترکیب لباس زمستانی با بافتنی بلند و بوت

ترکیب لباس زمستانی

مانتوهای بافتنی و ژاکت‌های بلند در فصل زمستان طرفداران زیادی دارند و می‌توانند یک لباس کامل و گرم باشند. این لباس را می‌توانید با بوت بلندی که لبه آن از لبه مانتو بالاتر است بپوشید و از یک شال زمستانی بزرگ هم استفاده کنید تا پوشیدگی ترکیب لباس شما کامل شود. برای گرم شدن بیشتر می‌توان روی این مانتو از بارانی یا پالتو هم استفاده کرد. این ترکیب لباس بسیار راحت است و شما را به خوبی گرم نگه می‌دارد، همچنین برای اکسسوری‌ها می‌توانید از گردنبند منگوله‌ای همراه با آن استفاده کنید تا از سادگی و کسل کنندگی این ترکیب کاسته و چشمگیرتر و جذاب‌تر شود. این لباس‌ها را می‌توانید برای مهمانی بیرون از منزل و گردش روزانه در زمستان هم بپوشید.

ژاکت بدون آستین + بلوز + شلوار جین

ترکیب لباس زمستانی

مشکلی که در مورد ترکیب لباس زمستانی وجود دارد ایجاد حجم زیاد روی بدن و چاق به نظر رسیدن است. در حالی که با انتخاب درست لباس‌ها می‌توان علاوه بر گرم ماندن از این مشکل هم جلوگیری کرد. ژاکت بدون آستینی که روی بلوز پاییزی پوشیده می‌شود چنین خاصیتی دارد و کمک می‌کند حرکت بازوهای شما محدود نشود و به حجم آن‌ها هم اضافه نشود. این لباس‌ها را می‌توانید همراه با یک شلوار جین ساده بپوشید و برای کفش هم از همان کف چرم بندادار استفاده کنید. این ترکیب نیاز به اکسسوری‌های زیادی ندارد اما می‌توان از یک دستبند فلزی برای کامل کردن آن استفاده کرد.

بلوز + شلوار مخمل کبریتی + بوت بلند

ترکیب لباس زمستانی

با این لباس‌های محدود می‌توان یک ترکیب بلوز و شلوار دیگر هم به وجود آورد که از بلوز پاییزی با شلوار مخمل کبریتی تشکیل می‌شود. این ترکیب را می‌توان حتی در منزل هم پوشید و ترکیب رنگ خنثای بلوز با رنگ تند شلوار مجموعه‌ای جذاب و هماهنگ به وجود می‌آورد بدون آن که نگران شلوغی و ناهماهنگی ترکیب لباس خود باشید. برای کامل کردن این ترکیب هم می‌توانید از بوت بلندی که روی شلوار قرار می‌گیرد (اگر شلوار گشاد باشد می‌توانید بوت را داخل آن قرار دهید) و یا کفش چرم بنددار بهره ببرید.

شال + ژاکت بدون آستین + شلوار جین

ترکیب لباس زمستانی

ترکیب ژاکت بدون آستین با شلوار جین یک ترکیب ایده آل از نظر استایل است اما ممکن است از نظر گرم بودن محدودیت‌هایی داشته باشد به همین دلیل می‌توانید برای کامل کردن آن از یک شال بزرگ گرم استفاده کنید و شانه‌ها و بازوها را بپوشانید، اگر هم احساس گرما کردید می‌توانید شال را بردارید. یک جفت کفش چرم بنددار هم می‌توانند به همراه دستبند فلزی اکسسوری‌های کامل کننده این ترکیب باشند. به طور کلی در ترگیب لباس زمستانی بهتر است به نقش اکسسوری‌ها توجه خاصی داشته باشید. اکسسوری‌ها محدود به فصل خاصی نیستند اما می‌توانند تغییری چشمگیر در استایل ساده شما به وجود آورند.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیکپوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
160
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,229
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,727
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,412
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,693
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
5,574

مقالات سلامت

مضرات دمپایی لا انگشتی
دمپایی لا انگشتی (دمپایی ابری) را به این ۱۱ دلیل هرگز نپوشید
36
کولونوسکوپی
کولونوسکوپی ؛ دلایل، نحوه انجام، آمادگی پیشرفته و روشهای جایگزین
43
رفع جوش چرکی
رفع جوش چرکی با ۴ درمان طبیعی و سریع و روشهای موثر دیگر
70
آمیلوئیدوز
آمیلوئیدوز بر چند نوع است، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
57
داروی رمدسیویر درمانی قدرتمند برای غلبه بر بیماری کرونا
126
داروی نیزاتیدین و نگاهی جامع به نحوه عملکرد و کارایی این دارو در بهبود سلامت
97

مقالات آشپزی

خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
57
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
166
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
202
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
286
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
435
نان سفید خانگی
نان سفید خانگی به روشی آسان برای تهیه انواع ساندویچ و اسنک
343

مقالات تغذیه

سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
36
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
38
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
61
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
80
مکمل ملاتونین
مکمل ملاتونین چه فوایدی دارد، دوز توصیه شده و عوارض آن چیست؟  
146
کمبود ویتامین B12
علائم کمبود ویتامین B12 که باید به آنها توجه کرد
235