۷ گجت هوشمند مناسب برای خودرو


اميرمحمد ۸ اسفند ۱۳۹۵ دقیقه مطالعه
۷ گجت هوشمند مناسب برای خودرو

با تکامل تلفن های هوشمند و تکنولوژی بلوتوث ، کارکرد خودروها نیز توانسته پیشرفته تر شود . اما این که چه گجت هایی را بخرید و با خودروی خود همگام سازی کنید کاری دشوار است . بنابراین برای راهنمایی شما ما لیستی از تکنولوژی های برتر خودرو در سال ۲۰۱۷ را فراهم کرده ایم . گجت های لیست شامل پرطرفدارترین دوربین های تصویر برداری تا نرم افزار های تعاملی بسیار پیشرفته مثل ابزار هایی که اطلاعات شناسایی خودرو را اسکن و نگه داری می کند ، می باشد .با ما همراه باشید تا با این تکنولوژی های پیشرفته بیشتر آشنا شویم .

بهترین نگه دارنده ی تلفن همراه هوشمند : iOttie Easy One touch 3

نگه دارنده های تلفن همراه سال هاست که با اشکال مختلف وارد بازار شده اند

نگه دارنده های تلفن همراه سال هاست که با اشکال مختلف وارد بازار شده اند . اما با بزرگ شدن تلفن های همراه در چند سال اخیر ، بدون در نظر گرفتن اندازه هر پایه ای مناسب شما نمی باشد . iOttie Easy One touch 3 تقریبا با هر تلفن همراه هوشمندی کار می کند ( بزرگتر از ۳٫۵ اینچ ) از جمله مدل های جدید ارائه شده مثل iPhone 7 و iPhone 7 Plus ، Samsung Galaxy S7 و S7 Edge ، Google Pixel و Moto Z .

iOttie Easy One touch 3 به داشبورد یا شیشه جلوی خودروی شما با پد ژل چسبناکی متصل شده و تلفن همراه هوشمند شما را بدون توجه به اینکه در چه سطحی قرار داده اید ، خیلی محکم نگه می دارد . این نگه دارنده یک بازوی تلسکوپی دارد که تلفن را یک اینچ به شما نزدیک می کند و ۱۸۰ درجه چرخیده تا شما از تلفن خود در حالت portrait  یا landscape استفاده کنید .

در حالی که ما این نگه دارنده را به عنوان بهترین نکه دارنده معرفی می کنیم ، باید یادآور شویم که این وسیله در دماهای بالا اصلا کاربردی نیست و ممکن در دماهای خیلی بالا ضعیف شود .

بهترین کمک راننده ی هوشمند : Automatic

یک ابزار هوشمند که با دستگاه iOS یا Androidشما متصل می شود ،

یک ابزار هوشمند که با دستگاه iOS یا  Androidشما متصل می شود ، چه کارهایی می تواند انجام دهد ؟ Automatic برای شما طراحی شده تا یکی از کاربردی ترین ابزارهای اسکن باشد . این دستگاه حتی با Amazon Echo هم کار می کند .

Automotive یک دستگاه اسکن هوشمند است که می تواند همچون یک خودروی هوشمند کار کند . این وسیله قادر است با نرم افزار های هوشمند چراغ های موتور را بررسی کرده و با اطلاعات مشروح برایتان تفسیر کند . شما می توانید هرگونه اشکال جزیی را برطرف کنید اما اگر به مکانیک نیاز باشد نزدیک ترین مکانیک متخصص را به شما معرفی می کند .

اگر شما تصادف کنید خیلی سریع با سیستم های امدادی تماس می گیرد ؛ حتی می تواند خانواده و دوستان نزدیک شما را باخبر کند . این سرویس ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته در ایالات متحده در دسترس می باشد و هیچ حق اشتراک برای پوشش نسل دوم نیاز نیست .

دستگاه در هنگام خارج شدن از محدودیت سرعت تعیین شده اخطار های صوتی می دهد . همچنین با عادت های رانندگی شما تطابق پیدا می کند تا ترمز های ناگهانی و گازدادن های آرام را تسهیل کند . دستگاه هزینه و مقدار سوخت مصرف شده در واحد مسافت را اندازه گیری و ذخیره می کند ؛ بنابراین شما می توانید به صرفه ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب کنید .

بهترین مسیریاب : Zubie ZK 30012M GPS

 این وسیله جایزه بهترین محصول بیمه ی هوشمند را از TU Automotive دریافت کرده است .

اگر شما والدینی هستید که می خواهید باخبر شوید خودرویتان کجا می رود یک نرم افزار و گجت ویژه برای این کار وجود دارد . Zubie ZK 30012M GPS به شما اطمینان می دهد که همواره مطلع شوید خودروی شما کجاست و به کدام مسیر می رود . این وسیله جایزه بهترین محصول بیمه ی هوشمند را از TU Automotive  دریافت کرده است .

Zubie یکی از تخصصی ترین سرویس های هوشمند خودرو است که مکان حقیقی خودروی شما را در هر لحظه به شما نشان می دهد ، چطور رانده می شود و اینکه آیا به تعمیر نیاز دارد یا نه . همچنین یک تاریخچه از مسیر های طی شده توسط خودرو را ذخیره می کن د تا از این طریق از تمام مسیر های طی شده ی خود مطلع باشید .این دستگاه دارای یک سیستم امتیازدهی هوشمند می باشد که به صورت ماهانه رانندگی شما را بررسی می کند تا به ایمنی بیشتر کمک کند .

این مسیریاب را می توانید در یک نقشه زنده بر روی تلفن همراه هوشمند خود مشاهده کنید . اتصالات بیسیم به صورت جانبی همراه این محصول ارائه می شود که کمک می کند تا از تمام وسایل نقلیه ای که استفاده کرده اید آگاه باشید . شما می توانید زمانی که خودرو وارد یا از مکان های خاصی خارج می شود از طریق هشدار آگاه شوید ؛ شما را از زمان تعویض روغن موتور ، تعویض لاستیک ها یا تعویض لنت مطلع می کند .زمان تنظیم کمتر از ده دقیقه می باشد .

برخی کاربران Amazon از هشدار های آزار دهنده این دستگاه در مکان ها و زمان های خاص گزارش داده اند . برخی دیگر از حق اشتراک ۹۹٫۹۵ دلاری به ازی هر سال مصرف ، پس از یک سال مصرف رایگان ناراضی بودند . اما هنوز برخی از کاربران از کاربردی بودن این نرم افزار در نگه داری اطلاعات و هشدارهای آن در هنگام اشکال در نقطه ای راضی بوده اند .

بهترین دوربین فیلم برداری داشبورد : AUBBC Full HD 1080P Dash Camera

یک راه برای اینکه نشان داد در تصادف کدام خودرو با کدام برخورد کرده دوربین های فیلم برداری است

یک راه برای اینکه نشان داد در تصادف کدام خودرو با کدام برخورد کرده دوربین های فیلم برداری است . بهترین و قدیمی ترین راه فیلم برداری از تصادفات رانندگی دوربین های داشبوردی است . در سایت آمازون ، AUBBC Full HD 1080P Car Vehicle HD Dash Camera DVR Cam Night Vision Recorder  با ۳۲GB حافظه Micro SD پرفروش ترین دوربین فیلم برداری داشبوردی بوده است .

بسیاری از کاربران آمازون این محصول را به خاطر قیمت ماسب و کیفیت بالای فیلم برداری آن تحصین کرده اند .

بهترین شارژر : Maxboost 4.8A/24W 2 Smart Port Car Charger

 شارژر USB خودرو دو قاب تزریقی با لایه داخلی پلی کربونات دارد که با یک قالب منعطف ترموپلاست جفت شده است .

Maxboost 4.8A/24W 2 Smart Port Car Charger قادر به شارژ کردن دستگاه های الکترونیکی شما مثل آیفون ، آیپد ، HTC ، گلکسی ، بلک بری ، MP3 Player ، دوربین های دیجیتال و سایر تلفن های همراه . این دستگاه سرعت بالایی در شارژ کردن آیفون و آیپد شما دارد . شارژر USB خودرو دو قاب تزریقی با لایه داخلی پلی کربونات دارد که با یک قالب منعطف ترموپلاست جفت شده است .

Maxboost دارای یک گردش هوشمند است که برای جلوگیری از گردش های کوتاه ، زیاد شارژ شدن ، جریان بیش از اندازه ،و دمای بالا طراحی شده است. به محض اینکه دستگاه شما به طور کامل شارژ شد ، شارژ را متوقف می کند . پورت های هوشمند دوگانه این امکان را فراهم کرده که راننده و مسافرانش بتوانند در مواقع اضطراری از آن استفاده کنند . همچنین دارای یک چراغ LED  هوشمند است که در هنگام آماده شدن دستگاه روشن می شود .بسیاری از کاربران آمازون این دستگاه را به خاطر سرعت بالای آن در شارژ کردن دستگاه و تحسین کرده اند . اما برخی دیگر از کاربران از جنس پلاستیک آن ناراضی بودند ؛ زیرا پس از مدتی استفاده فرسوده و ناکاربرد می شده است . در هرصورت این محصول همراه یک سال گارانتی عرضه می شود . این محصول در دورنگ مشکی و سفید عرضه می شود .

بهترین کلید یاب: Beets BLU Bluetooth Wireless Key/Item Finder

 این وسیله قابل حمل دارای ریموت کنترل بر روی یک جاکلیدی می باشد که می توانید از طریق آن هشدار را روشن کنید .

 Beets BLU Bluetooth Wireless Key/Item Finder به شما در قرار دادن کلید های خود کمک می کند تا در مواقع ضروری اضطرابی برای پیدا کردن دسته کلید های خود نداشته باشید . این دستگاه الکترونیکی مشکی رنگ با یک صدای هشدار بلند و یک چراغ LED طراحی شده است . این وسیله قابل حمل دارای ریموت کنترل بر روی یک جاکلیدی می باشد که می توانید از طریق آن هشدار را روشن کنید .

این دستگاه دارای فعالیت جغرافیایی ( فقط قابل دسترس در دستگاه های iOS) و شما می توانید نرم افزار این شرکت را برای اندروید و  iOS  دانلود کنید . این نرم افزار محل دسته کلید ها و دیگر چیزهای مهم از جمله کیف پول را نشان می دهد و از این طریق می توان آن ها را براحتی پیدا کرد . همچنین دارای سنسور نزدیکی می باشد که ؛ زمانی که به اشیای گم شده نزدیک شوید هشدار می دهد . دستگاه از یک سیستم کم مصرف و باطری با عمر بالغ بر یک سال بهره می برد و ضد آب هم می باشد .

برخی کاربران آمازون این وسیله را برای توانایی هشدار دادن در هنگام جا گذاشتن آن پسندیده اند . برخی منتقدین هم گفته اند ممکن است اختلالاتی در اتصالات تلفن همراه و دیگر دستگاه های بیسیم ایجاد کند .

Runner Up ، بهترین کمک راننده : ScanTool 427201 OBD Link LX Bluetooth

اخیرا ابزار های شناسایی بسیار مرسوم شده اند ،

اخیرا ابزار های شناسایی بسیار مرسوم شده اند ، از آنجا که مر روز مردم بیشتری می خواهند از عملکرد خودروی خود آگاه شوند . یکی از بهترین ابزار های شناسایی امروزه ScanTool 427201 OBD Link LX Bluetooth می باشد (متاسفانه این محصول از دستگاه های iOS پشتیبانی نمی کند .

OBDLink LX  یک ابزار شناسایی بلوتوثی می باشد . این محصول از زمانی که در سال ۱۹۹۶ کامیون های سبک در ایالات متحده عرضه شدند به فروش می رسد . این محصول جای زیادی نمی گیرد و جیبی است .

این دستگاه دارای چراغ های موتور مشخصی می باشد که تمام اشکالات کدی را شناسایی می کند و به صورت آنلاین جست و جوی کوچکی انجام می دهد ، میزان انتشار را بررسی می کند و بسیار سریع میزان سوخت مصرفی بر حسب مسیر طی شده را با نرم افزار ویژه محاسبه می کند . این اطلاعات می توانند به کامپیوتر شخصی شما برای بررسی های بیشتر منتقل شوند . OBDLink  دارای کدگذاری امیتی ۱۲۸bite  می باشد تا از حمله حکر ها جلوگیری کند .

برخی کاربران آمازون این محصول را به افرادی که علاقه مندند از طریق تکنولوژی اطلاعات خودروی خود را چک کنند پیشنهاد کرده اند . دیگر کاربران آمازون برخی اشکالات در همگام شدن این دستگاه با تلفن همراه هوشمند مشاهده کرده اند . این محصوا همراه امکان آپدیت رایگان و ۳ سال گارانتی شرکت عرضه می شود .

 منبع : lifewire

کاری از تیم ترجمه مجله قرمز

 

برچسب‌ها :
  • دیدگاه شما

    0 دیدگاه