بجز شرکت Skelmet که سازنده عینک آفتابی فالکون ۱ است، همه ما بی‌شک اعتقاد داریم که هیچ موردی بدتر از آن نیست که بهترین عینک آفتابی را امتحان کنید ولی متناسب با صورت شما نبوده و بزرگتر یا کوچکتر باشد. در نهایت مجبور به امتحان تعداد بیشماری عینک آفتابی خواهید شد تا عینکی متناسب با صورت خود یافته و اگر شانس داشته باشید، این عینک زیبایی ظاهری هم داشته باشد. عینک آفتابی جزو لوازمی است که ساعت‌های بسیاری در محیط‌های بیرون بر روی صورت شما خواهد بود؛ بنابراین تنها “خوب” بودن چنین موردی، کافی نیست! اسکلمت گمان می‌کند پیدا کردن بهترین عینک آفتابی نباید کار طاقت فرسایی باشد. با مجله قرمز همراه باشید تا درمورد بهترین عینک آفتابی از نظر اسکلمت، بیشتر بدانید.

راه حل اسکلمت برای آسان نمودن تهیه بهترین عینک آفتابی چیست؟

برای اطمینان از اینکه پوشیدن عینک‌های آفتابی برای همه افراد راحت باشد، اسکلمت عینک‌های آفتابی سفارشی از طریق چاپ ۳ بعدی ارائه می‌دهند. این گجت برای تمام محدوده‌ها سنی، از کودک تا افراد مسن، قابل استفاده است. فرقی نمی‌کند بینی فردی بزرگ یا کوچک باشد، زیرا عینک‌های آفتابی Falcon 1 (فالکون ۱) نوآورانه‌ی آن‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شود تا به خوبی برای سر و صورت شما فیت باشد. این ویژگی از طریق نرم افزار اسکن و یک چاپگر سه بعدی صورت می‌گیرد.

عینک آفتابی فالکون 1

رین وانگ (Rain Wang) مدیر ارشد عملیات شرکت اسکلمت (Skelmet) در مصاحبه‌ای با دیجیتال ترندز اعلام کرد که “این عینک‌ها توسط همه افراد قابل استفاده است زیرا مفهوم “سایز” برای آن بی معنی است. فرقی نمی‌کند فُرم سر شما چگونه باشد، در نهایت عینک آفتابی شما همشکل با فرم صورت شما خواهد بود.”

نحوه سفارشی سازی عینک آفتابی فالکون ۱

برای دستیابی بدون نقص به ابعاد سفارشی، اسکلمت از فرایندی به نام فناوری تناسب ۳ بعدی استفاده می‌کند که در آن، اسکنی ۳ بعدی، ۸۶ نقطه اصلی را بر روی سر فرد تجزیه و تحلیل می‌کند. این فرایند را می‌توانید با استفاده از تلفن همراه خود با استفاده از اپلیکیشن Skelmet انجام دهید، اما نتایج آن با اندازه گیری‌های دقیقی که توسط خود اسکلمت انجام می‌شود، متفاوت خواهد بود. وانگ در ادامه مصاحبه بیان نمود: “ما هنوز درحال بررسی این موضوع هستیم که آیا ایده‌ی خوبی است که مردم صورت خود را اسکن کنند یا خیر. زیرا ممکن است اسکن‌هایی که توسط خود افراد صورت می‌گیرد، منجر به تولید عینک‌هایی شود که دقیقاً بر روی صورتشان فیت نیستند”.

برای اسکنی باکیفیت‌تر، اسکلمت با فروشگاه‌ها درحال همکاری است. به عنوان مثال دوچرخه سواران می‌توانند در دوچرخه فروشی‌ها و یا افرادی که پیاده روی می‌کنند در فروشگاه‌های دیگر این عینک‌ها را تهیه کنند. اسکن صحیح هم به کمک افراد آموزش دیده صورت خواهد گرفت.

وانگ گفت: ” ما پرس و جویی از بیش از ۵۰۰ فرد داشتیم که در میان آن‌ها دوچرخه سواران و موتور سوارانی هم وجود داشتند. بیش از ۷۵ درصد این افراد ترجیح می‌دادند به محلی نزدیک خود مراجعه کنند تا بتوانند اسکن را انجام داده و عینک را تهیه کنند و یا فردی به خانه آن‌ها رفته و این فرایند را برایشان انجام دهد. از این طریق، نیازی نیست نگران صحیح نبودن اسکن‌ها باشند.”

عینک آفتابی فالکون 1

چگونگی ساخت عینک آفتابی فالکون ۱

زمانی که اسکن آماده شد، یک چاپگر ۳ بعدی مارک EOS P110 با استفاده از پودر پلاستیک نایلون برای ایجاد قاب، استفاده خواهد شد. یک لیزر نیز این مواد را به یکدیگر متصل می‌کند و از این طریق، عینک آفتابی سفارشی تشکیل می‌شود. این مواد منعطف و سبک، سبب می‌شود این عینک‌های آفتابی ورزشی فالکون ۱ تنها ۱۷ گرم وزن داشته باشند. وانگ اذعان داشت که “این وزن تنها در حدود وزن ۵ پاستیل خرسی است و شامل لنزها هم می‌شود”. چنین ویژگی‌ای سبب می‌شود فالکون ۱، سبک‌ترین عینک آفتابی موجود در بازار شده و ۳۰ درصد سبک‌تر از عینکی همانند Oakley Flak Jacket شود.

عینک آفتابی فالکون 1

لنزهای مورد استفاده برای عینک آفتابی فالکون ۱

البته بهترین عینک‌های دنیا هم بدون لنز با کیفیت، ذره‌ای ارزش ندارند. به همین خاطر است که اسکلمت با اسیلور (Essilor) که بزرگترین تامین کننده‌ی لنز در دنیا است، همکاری می‌کند. مصرف کنندگان می‌توانند لنزی که می‌خواهند انتخاب کنند و یا اسکلمت پیشنهاداتی را براساس نیازهای کاربر، ارائه می‌دهد. این لنزها قابلیت تعویض هم دارند و نیازی نیست که کاربر، تنها یک لنز را استفاده کند. این لنزها به صورت‌های قطبی، رنگی، آینه‌ای، تک دید و غیره در دسترس هستند.

در ابتدا، یک طراحی پایه وجود دارد که از میان آن‌ها انتخاب خواهید نمود، اما با توجه به اینکه هر جزئیاتی برای هر کاربر براساس نحوه استفاده آن‌ها از عینک آفتابی متفاوت است، هیچ دو جفتی از عینک‌ها مشابه هم نخواهند بود. برای دوندگان، این عینک‌ها روزنه بادگیری بزرگتری خواهد داشت تا هوا جریان داشته باشد. دوچرخه سواران نیز عینک‌هایی خواهند داشت که آیرودینامیک دقیق‌تری دارند. بنا به گفته‌ی وانگ “هر طراحی الگوریتم متفاوتی دارد و برای Indiegogo، قصد داریم تنها یک نوع طراحی ارائه دهیم، اما برای مصرف داخلی، حدوداً ۳ نوع طراحی داریم”.

اسکلمت در آینده قصد دارد سایز را از پوشیدنی‌ها، خصوصاً محصولاتی که برای پوشش سر و صورت هستند، حذف کند. در واقع، اسکلمت به عنوان شرکت ساخت کلاه ایمنی شروع به کار کرد، اما تسخیر بازار کلاه‌های ایمنی سفارشی موتور سیکلت در این بازه زمانی، بسیار دشوار است. وانگ می‌گوید: “یک کلاه ایمنی که با چاپ ۳ بعدی تهیه می‌شود، قیمتی بیش از هزار دلار خواهد داشت. ما می‌توانیم عینک‌های آفتابی را با قیمتی مشابه Oakleys بسازیم، اما این عینک‌ها ۱۰۰ درصد سفارشی هستند” .

بنا به گفته‌ی وانگ: “به چیزی بسنده نکنید، و اگر قرار است بسنده کنید، مطمئن شوید که موردی بدون نقص را انتخاب کرده‌اید.”

منبع: digitaltrends