پس از ماه ها صبر ، Nintendo Switch هم اکنون در دسترس است . همراه با طراحی ترکیبی امکان بازی کردن هم بر روی کنسول و هم بدون آن را فراهم کرده است . آیا کنسول های جدید Nintendo Switch واقعا هیجان انگیزند یا تنها یک شگرد تبلیغاتی است ؟ ما چندین هفته وقت صرف کردیم و بازی با این کنسول را تجربه کردیم تا جواب این سوال را بیابیم . و این نتیجه بررسی ماست .

Nintendo Switch ؛طراحی وساخت

Nintendo Switch شبیه هیچ یک از کنسول هایی که دیده ایم نیست . صحبت در مورد طراحی این کنسول کمی دشوار است و این به خاطر این است که سوییچ طوری طراحی شده تا شما بتوانید از آن با روش های مختلف استفاده کنید . اینطور نیست که تنها ان را به یک تلویزیون متصل کنید و شروع به بازی کنید .

حالت تلویزیون

بخش اصلی و ضروری این بازی یک تبلت است ، بنابراین نیازمند اتصال است تا آن را به یک کنسول برای بازی تبدیل کند .

بخش اصلی و ضروری این بازی یک تبلت است ، بنابراین نیازمند اتصال است تا آن را به یک کنسول برای بازی تبدیل کند . دیگر حالت ها ؛ دستی و رومیزی است که در پایین باهم آنها را بررسی می کنیم . اتصال یک تبلت بسیار آسان است ؛ حتی شما می توانید این کار در میان بازی بدون نیاز به متوقف کردن بازی انجام دهید . تنها یک لحظه زمان کافی است تا صفحه نمایش را از یک تبلت به نمایشگر تلویزیون تغییر دهید .

در هنگام اتصال شما می توانید از دسته های موقت این دستگاه استفاده کنید که شبیه دسته های معمول است . یا از آنها  برای بازی های چند نفره استفاده کنید .

حالت رومیزی

با قطع کردن اتصالات و بدون متصل کردن دسته های Joy Con شما حالت رومیزی را خواهید داشت .

با قطع کردن اتصالات و بدون متصل کردن دسته های Joy Con شما حالت رومیزی را خواهید داشت . با پایه ای که برای این دستگاه طراحی شده شما به راحتی می توانید آن را بر روی هر سطحی قرار داده و شروع به بازی کنید .

این یک ویژگی فوق العاده است که شما آن را در Play Station  یا Xbox  نمی بینید . ولی بازی کردن در یک صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی به مدت طولانی خیلی خسته کننده است و شما نمی توانید براحتی بنشینید .

دسته های Joy Con کمی کوچک هستند که این باعث شده بازی با آنها کمی خسته کننده باشد . نگه داشتن آنها به شکل یه وری! به دلیل کوچک بودن دسته و قرار گرفتن دکمه نزدیک به هم ، کاری خسته کننده است . با جدا کردن دسته های چپ و راست شما فرصتی برای امتحان کردن هر دو دسته ندارید مگر هنگام استفاده از دکمه های ضروری . خود پایه هم خیلی سبک و خسته کننده به نظر می رسد . به اندازه کافی برای سطح میز صاف است ولی ممکن است در هنگام بازی کردن در خودرو یا هواپیما مشکل ایجاد کند . خوشبختانه یک ویژگی مثبت این است که در صورت افتادن نمایشگر و قطع شدن اتصالات اگر خوش شانس باشید می توانید بازی خود را برگردانید .

حالت دستی

حالت دستی Nintendo Switch حالتی که آن را از دیگر کنسول های Play Station  و Xbox متمایز کرده است .

حالت دستی Nintendo Switch حالتی که آن را از دیگر کنسول های Play Station  و Xbox متمایز کرده است . با اینکه سونی گزینه Remote Play  را برای بازی در  کامپیوتر و مک بوک و مایکروسافت گزینه ای برای Xbox را پیشنهاد یم دهد ، اما هیچ کدام نمی توانند تجربه ی یک بازی قابل حمل تمام عیار را به اندازه Nintendo Switch به شما نمی دهند . Nintendo Switch با دوسته Joy Con و وزن بسیار سبک برای حمل کردن کاملا مناسب است . این کنسول با پد زیبا و باریک خود به همراه نمایشگر ۷۲۰ پیکسلی HD و دکمه استاندارد ABXY بر روی دسته های آن ، یک کنسول تمام غیار را به ما نشان می دهد . لبه های سوییتچ با دسته های Joy Con دارای انحنا است که به شما اجازه می دهد تا برای مدت طولانی بدون احساس ناراحتی بازی کنید . تجربه بازی کردن سوییتچ در حالت دستی فوق العاده است ؛ بدون هیچ گونه تغییری در کیفیت نمایش بازی ها به همراه باتری قابل شارژ آن .

دسته های Joy Con

این دسته ها بر خلاف نام عجیب شان بسیار جالب و هیجان انگیز هستند

این دسته ها بر خلاف نام عجیب شان بسیار جالب و هیجان انگیز هستند . مخصوصا موتور پیشرفته HD آن که دارای دقتی مشابه موتور لمسی اپل است .

این دسته ها نه تنها دارای ویبره ی تقویت شده ی استاندارد هستند بلکه سبک کاملا جدیدی از بازی را به شما معرفی می کنند . در هر صورت دسته های Joy Con هم ویژگی های منفی خود را دارند . طراحی انها کمی مشکل دارد . مخصوصا که مشغول بازی برخی بازی های چند نفره هستید جایی که هر بازیکن یک Joy Con رد دست دارد . از انجایی که دسته های راست و چپ به صورت جدا از هم هستند دکمه ها آنالوگ روی هر دسته در جاهای متفاوتی قرار گرفته اند . در حالی که محل قرارگیری دکمه های یک بازیکن بسیار مناسب است دسته بازیکن دیگری کاملا خسته کننده است و این باعث ایجاد ناراحتی در هنگام بازی می شود .

دسته های چسبیده Joy Con

همان طور که اشاره شد یکی از روش های استفاده از دسته های Joy Con ، و اصلی ترین روش بازی زمانی است که در حالت کنسول قرار گرفته و با دسته های چسبیده Joy Con بازی می کنید . با متصل کردن هر دسته به بخش اصلی می توانید حالت چسبیده را درست کنید . با اینکار دسته سنتی کنسول ها را که می توانید آن را با دو دست بگیرید ساخته می شود ؛ اما این یکی کاملا فرق دارد . با اینکه خیلی راحت به نظر می رسد می رسد اما دسته ها همچنان کوچک است و بخش مرکزی زیادی باریک است و باعث می شود دست های شما بیش از حد نزدیک به هم قرار گیرند . این مسئله در ابتدا مشکلی نیست اما کسی که می خواهد به مدت طولانی بازی های خاصی را انجام دهد باید هزینه اضافی را پرداخت کند و دسته های پرو را هم تهیه کند .

خجالت آور است که بخش مرکزی دسته های Joy Con را شارژ نمی کند و فقط آنها را در یک نقطه نگه می دارد . Nintendo Switch هم چنین نسخه قابل شارژ آن را هم تهیه کرده اما متاسفانه آن هم به صورت جداگانه به فروش می رسد . خوشبختانه دسته های Joy Con از یک باطری اب طول عمر ۲۰ ساعته بهره می برد و هر موقع که به کنسول اصلی متصل می شود شروع به شارژ شدن می کند . تا کنون این دسته مشکل شارژ نداشته اند .

همان طور که اشاره شد یکی از روش های استفاده از دسته های Joy Con ، و اصلی ترین روش بازی زمانی است

دسته های چسبیده یک مشکل اتصال مشخص دارند که ما و دیگر بررسی کنندگان به آن پی برده ایم . گاهی اوقات دسته ها اتصال بلوتوثی خود را با کنسول از دست می دهند که در این لحظه تلاش می کند تا به آخرین اتصال خود متصل شود . پس از چند ثانیه اتصال برقرار می شود ام در بازی هایی همچون Zelda یک لحظه کافی است تا شما بازی را از دست دهید .

مشکل دائمی نیست اما به اندازه است که مارا از استفاده دسته متصل منصرف کند که به نظر می رسد اتصال دسته هارا بدتر می کند . ما خوشبین هستیم که این مشکلی است که Nintendo Switch از پس حل کردن آن با یک بسته نرم افزاری بر می آید . اما اگر ثابت شود که یک مشکل بنیادی سخت افزاری است ، مانع بزرگی بر سر راه Nintendo Switch می باشد .

منبع : pcadvisor

این مقاله توسط تیم ترجمه مجله قرمز ترجمه شده ؛ برا دیدن دیگر مقالات در زمینه بازی کلیک کنید .