جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۱۱ بهمن ۱۳۹۷
  • ۱۵:۰۰
  • 1,128
این گل‌های زیبا بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند

این گل‌های زیبا بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند

گل‌ها نقش مهمی در زندگی و فرهنگ انسان‌ها بازی می‌کنند. ما گل‌های زیبا و رنگارنگ را به عنوان هدیه به کسانی که دوستشان داریم تقدیم می‌کنیم و به این شکل قدردانی، عشق و محبت خود را به عزیزان خود ابزار می‌کنیم. اما وقتی یک دسته از گل‌های زیبا به عنوان هدیه دریافت کنید با آن چه می‌کنید؟ شما مجبور هستید این گل‌ها را در یک ظرف آب قرار دهید تا پژمرده نشوند، عمر گل‌های زیبا داخل ظرف آب دوامی نخواهد داشت چون از ریشه خود جدا شده‌اند و به زودی از بین خواهند رفت. اما برخی از گل‌ها و گیاهان نسبت به بریدن شدن مقاوم‌تر هستند و مدت طولانی‌تری شاداب می‌مانند. ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز گل‌های زیبا و مقاومی را که بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

انتخاب گل‌های زیبا برای دسته گل

وقتی قصد انتخاب چند شاخه گل برای یک دسته گل را دارید و یا می‌خواهید یک شاخه گل زیبا به کسی هدیه دهید به چه مواردی توجه می‌کنید؟ بیشتر افراد در این مورد به زیبایی و رنگ و شکل گل اهمیت می‌دهند، شاید توجه به معنای گل‌ها و پیامی که این گل به طرف مقابل منتقل می‌کند هم در این انتخاب دخیل باشد اما اگر گل شما خیلی زود پژمرده شود این پیام و آن زیبایی هم به جا نخواهد ماند. البته ماندگارترین گل‌ها هم در نهایت پژمرده می‌شوند و گل‌ها زمانی عمر طولانی‌تری خواههند داشت که ریشه داشته باشند و این ریشه در خاک باشد. در هر صورت وقتی قرار است برای خرید گل‌های زیبا هزینه کنید بهتر است ماندگاری و دوام آن‌ها را هم در نظر داشته باشید. گل‌هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد نه تنها زیبا و جذاب و عاشقانه هستند بلکه مدتی طولانی هم زنده و شاداب باقی می‌مانند.

گل داوودی از گل‌های زیبا و ماندگار

گل داوودی با نام علمی Chrysanthemum یک گل از تیره کاسنیان است که چند ساله است و بومی آسیا و شمال شرقی اروپا می‌باشد. کشور چین بیشترین تنوع گونه‌های گل‌های داوودی را دارد اما این گیاه امروزه در بیشتر نقاط جهان کشت می‌شود و یک گیاه محبوب و پرطرفدار به شمار می‌رود. گل داوودی ۱۰۰ تا ۲۰۰ گونه مختلف دارد و در رنگ‌های متنوعی یافت می‌شود. از این گیاه در گلفروشی‌ها برای پر کردن دسته‌های گل زیبا استفاده می‌شود چون داشتن گلبرگ‌های پر و زیاد باعث زیبایی دسته گل شما خواهد شد. گل داوودی یک گونه بادوام است و از زمانی که از شاخه خود چیده می‌شود تا دو هفته هم زنده و شاداب می‌ماند. راز بالاتر بردن عمر و دوام گل داوودی این است که پس از چند روز قسمتی از پایین شاخه را جدا کنید و در گلدانی کوتاه‌تر قرار دهید و مدتی دیگر از زیبایی آن لذت ببرید.

گل‌های زیبا

گل فریزیا از زیباترین گل‌های ماندگار

فریزیا گیاهی از خانواده زنبق‌ها است که با پیاز و بذر تکثیر می‌شود. گل فریزیا یک گل زیبا و بسیار خوشبو به رنگ سفید یا رنگ‌های دیگر است که در اوایل بهار می‌روید و مدتی بسیار کوتاه گل می‌دهد، این گل اولین بار در سال ۱۸۶۶ در آفریقای جنوبی کشف شد اما اکنون گونه‌های مختلفی دارد و در نقاط مختلف جهان پرورش می‌یابد. گل فریزیا شکل بسیار زیبایی دارد و به عنوان نماد معصومیت، وفاداری و اعتماد شناخته می‌شود و در دسته گل عروس کاربرد زیادی دارد. جالب است بدانید که فریزیا یکی از بادوام‌ترین شاخه‌های گل را دارد و این گل می‌تواند تا سه هفته پس از جدا شدن از ریشه خود زنده بماند پس اگر به دنبال هدیه‌ای خاص و ماندگار هستید که با آن بتوانید اعتماد و علاقه خود را به کسی نشان دهید گل فریزیا بهترین گزینه است.

گل‌های زیبا

گل میخک از گل‌های زیبا و بادوام

میخک یا میخک قرنفلی که با نام علمی Dianthus caryophyllus شناخته می‌شود گونه‌ای از میخک است که به راسته میخکیان تعلق دارد. این گل، برگ‌هایی پر و چین خورده با لبه‌هایی ناصاف دارد و معمولا تکرنگ آن ترکیبی از دو رنگ متفاوت است. میخک تایخچه‌ای جالب توجه دارد، این گل از گل‌هایی بوده است که در مراسم تاجگذاری پادشاهان یونانی مورد استفاده قرار می‌گرفته و گفته می‌شود که نام لاتین آن یعنی دیانتوس از کلمه تاجگذاری یا تاج خورشید اقتباس شده است. گل میخک نشانه عشق، افتخار، برتری و جذابیت است. میخک قرمز کمرنگ نشانگر تحسین و میخک قرمز پررنگ نشانگر عشق و احساسات بسیار عمیق است پس بهتر است هنگام انتخاب میخک برای هدیه دادن به رنگ آن دقت داشته باشید. میخک گلی ارزان، در دسترس و بادوام است و دو تا سه هفته در ظرف آب زنده و باطراوت باقی می‌ماند به شرطی که قبل از قرار دادن آن داخل آب برگ‌های پایینی میخک را جدا کنید تا هیچ قسمت سبزی زیر آب باقی نماند.

گل‌های زیبا

گل شیرمرغ یا ستاره بیت اللحم

گل شیرمرغ یا علف تگرتگی که تحت عنوان ستاره بیت اللحم هم شناخته می‌شود یک گیاه گلدار از تیره مارچوبه سانان و سنبلیان است و با نام علمی Ornithogalum شناخته می‌شود. شیرمرغ گونه‌های بسیار متنوعی دارد که ۱۳ گونه از آن در ایران یافت می‌شوند. این گیاه بومی اروپای شمالی و جنوب آفریقا است و ساقه‌هایی بلند با گل‌هایی کوچک و سفید و ستاره‌ای شکل دارد. گفته می‌شود این گل نشانه تولد حضرت عیسی بوده است و به همین دلیل با نام ستاره بیت اللحم نیز شناخته می‌شود. اگر از این گل پس از چیده شدن به خوبی مراقبت کنید تا یک ماه هم زنده و شاداب خواهد بود. نکته کلیدی برای رسیدن به این هدف تمیز نگهداشتن گلدان و آب است. لازم است که هر روز آب گلدان را عوض کنید و گلدان را کاملا بشویید تا گیاه شما پژمرده نشود.

گل‌های زیبا

گل صحرا از گل‌های زیبا و مقاوم

صحرا مکانی بی آب و علف با شرایط زیستی بسیار دشوار است و هر گونه گیاهی و جانوری که با این شرایط وفق پیدا کرده باشد یک گونه قوی و بادوام است. گل‌های صحرایی هم این شرایط را دارا می‌باشند و بهترین انتخاب برای کسانی به شمار می‌روند که به دنبال شاخه‌های گل بادوام و ماندگار هستند. گل صحرا در شاخه‌هایی بوته‌ای شکل رشد می‌کند و اگرچه پوشیده از خار است اما گل‌هایی کوچک و خوشرنگ تولید می‌کند. وقتی صحبت از گل می‌شود همه به گل رز و بابونه و … فکر می‌کنند اما گل‌های صحرایی تنوع بسیار بالایی دارند و گونه‌های متنوعی مثل گل خار، برونیا، پروتئا و بوته‌های مخروطی را شامل می‌شوند. در حالی که یک شاخه گل معمولی در بهترین حالت دو هفته دوام می‌آورد این گل‌های زیبا می‌توانند هفته‌ها زنده بمانند و زیبایی خود را حفظ کنند.

گل‌های زیبا

گل‌های استوایی و گرمسیری

هر گلی اگر به خوبی از آن مراقبت شود حداقل ۵ روز زنده و شاداب باقی خواهد ماند اما اگر به دنبال گیاهی هستید که گل‌هایی بزرگ و زیبا و خوشرنگ داشته باشد گل‌های گرمسیری همان چیزی است که به آن نیاز دارید. مناطق گرمسیری مناطقی پربارش و مرطوب هستند و گیاهان خاص و متفاوتی دارند. وجود رطوبت بالا و هوای گرم در این مناطق باعث شده است که ساختار گیاهان گرمسیری متفاوت باشد و دوام آن‌ها افزایش پیدا کند. گیاهان گرمسیری گونه‌های مختلفی دارند مثل درفش گیاه، مرغ بهشتی، ارکیده و … برای افزایش عمر این گیاهان، برگ‌های آن‌ها را جدا کنید و در آب قرار دهید. با این گیاه گل شما حداقل دو هفته شاداب و سرحال باقی خواهد ماند.

گل‌های زیبا

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه گیاهان و حیوانات خانگی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

۰ ۰ vote
Article Rating
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
78
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
86
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
128
ضد لک شیرین بیان
بهترین محصولات ضد لک حاوی شیرین بیان را بشناسید
146
از بین بردن جوش
سریع‌ترین روش موثر برای از بین بردن جوش های صورت
250
درمان جوش صورت؛ راهنمای کامل درمان جوش با اصلاح رژیم غذایی
190

مقالات سلامت

غدد فوق کلیوی
اختلال در عملکرد غدد فوق کلیوی (Adrenal Glands) با چه علائمی همراه است؟
35
هورمون کورتیزول
هورمون کورتیزول چیست و چگونه به‌صورت طبیعی آن را متعادل کنیم؟
51
سرطان مری
سرطان مری از علائم و علتها تا درجه بندی و شیوه‌های درمان
57
آرتروسکوپی شانه
آرتروسکوپی شانه چگونه انجام می‌گیرد و چه مزایایی نسبت به جراحی باز دارد؟
75
ولویت
ولویت یا التهاب ناحیه تناسلی زنانه چه عللی دارد، روشهای خلاصی از آن چیست؟
178
واکسن mRNA
واکسن mRNA (فایزر و مدرنا) چگونه عمل می‌کند، عوارض جانبی آن چیست؟
240

مقالات آشپزی

سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
108
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
204
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
559
خشک کردن ریحان
خشک کردن ریحان به چندین روش مختلف برای افراد مبتدی
2,175
کدو سبز شکم پر
کدو سبز شکم پر با رویه پنیری برای میانه تابستان
787
خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
1,008

مقالات تغذیه

مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
62
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
50
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
82
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
93
رژیم غذایی کم کربوهیدرات
رژیم غذایی کم کربوهیدرات؛ چطور با تنظیم مقدار کربوهیدرات لاغر شویم؟
218
منابع امگا 3
منابع امگا ۳؛ منابع گیاهی و حیوانی، فواید و مضرات آن‌ها
61