جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
این گل‌های زیبا بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند

این گل‌های زیبا بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند

گل‌ها نقش مهمی در زندگی و فرهنگ انسان‌ها بازی می‌کنند. ما گل‌های زیبا و رنگارنگ را به عنوان هدیه به کسانی که دوستشان داریم تقدیم می‌کنیم و به این شکل قدردانی، عشق و محبت خود را به عزیزان خود ابزار می‌کنیم. اما وقتی یک دسته از گل‌های زیبا به عنوان هدیه دریافت کنید با آن چه می‌کنید؟ شما مجبور هستید این گل‌ها را در یک ظرف آب قرار دهید تا پژمرده نشوند، عمر گل‌های زیبا داخل ظرف آب دوامی نخواهد داشت چون از ریشه خود جدا شده‌اند و به زودی از بین خواهند رفت. اما برخی از گل‌ها و گیاهان نسبت به بریدن شدن مقاوم‌تر هستند و مدت طولانی‌تری شاداب می‌مانند. ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز گل‌های زیبا و مقاومی را که بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

انتخاب گل‌های زیبا برای دسته گل

وقتی قصد انتخاب چند شاخه گل برای یک دسته گل را دارید و یا می‌خواهید یک شاخه گل زیبا به کسی هدیه دهید به چه مواردی توجه می‌کنید؟ بیشتر افراد در این مورد به زیبایی و رنگ و شکل گل اهمیت می‌دهند، شاید توجه به معنای گل‌ها و پیامی که این گل به طرف مقابل منتقل می‌کند هم در این انتخاب دخیل باشد اما اگر گل شما خیلی زود پژمرده شود این پیام و آن زیبایی هم به جا نخواهد ماند. البته ماندگارترین گل‌ها هم در نهایت پژمرده می‌شوند و گل‌ها زمانی عمر طولانی‌تری خواههند داشت که ریشه داشته باشند و این ریشه در خاک باشد. در هر صورت وقتی قرار است برای خرید گل‌های زیبا هزینه کنید بهتر است ماندگاری و دوام آن‌ها را هم در نظر داشته باشید. گل‌هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد نه تنها زیبا و جذاب و عاشقانه هستند بلکه مدتی طولانی هم زنده و شاداب باقی می‌مانند.

گل داوودی از گل‌های زیبا و ماندگار

گل داوودی با نام علمی Chrysanthemum یک گل از تیره کاسنیان است که چند ساله است و بومی آسیا و شمال شرقی اروپا می‌باشد. کشور چین بیشترین تنوع گونه‌های گل‌های داوودی را دارد اما این گیاه امروزه در بیشتر نقاط جهان کشت می‌شود و یک گیاه محبوب و پرطرفدار به شمار می‌رود. گل داوودی ۱۰۰ تا ۲۰۰ گونه مختلف دارد و در رنگ‌های متنوعی یافت می‌شود. از این گیاه در گلفروشی‌ها برای پر کردن دسته‌های گل زیبا استفاده می‌شود چون داشتن گلبرگ‌های پر و زیاد باعث زیبایی دسته گل شما خواهد شد. گل داوودی یک گونه بادوام است و از زمانی که از شاخه خود چیده می‌شود تا دو هفته هم زنده و شاداب می‌ماند. راز بالاتر بردن عمر و دوام گل داوودی این است که پس از چند روز قسمتی از پایین شاخه را جدا کنید و در گلدانی کوتاه‌تر قرار دهید و مدتی دیگر از زیبایی آن لذت ببرید.

گل‌های زیبا

گل فریزیا از زیباترین گل‌های ماندگار

فریزیا گیاهی از خانواده زنبق‌ها است که با پیاز و بذر تکثیر می‌شود. گل فریزیا یک گل زیبا و بسیار خوشبو به رنگ سفید یا رنگ‌های دیگر است که در اوایل بهار می‌روید و مدتی بسیار کوتاه گل می‌دهد، این گل اولین بار در سال ۱۸۶۶ در آفریقای جنوبی کشف شد اما اکنون گونه‌های مختلفی دارد و در نقاط مختلف جهان پرورش می‌یابد. گل فریزیا شکل بسیار زیبایی دارد و به عنوان نماد معصومیت، وفاداری و اعتماد شناخته می‌شود و در دسته گل عروس کاربرد زیادی دارد. جالب است بدانید که فریزیا یکی از بادوام‌ترین شاخه‌های گل را دارد و این گل می‌تواند تا سه هفته پس از جدا شدن از ریشه خود زنده بماند پس اگر به دنبال هدیه‌ای خاص و ماندگار هستید که با آن بتوانید اعتماد و علاقه خود را به کسی نشان دهید گل فریزیا بهترین گزینه است.

گل‌های زیبا

گل میخک از گل‌های زیبا و بادوام

میخک یا میخک قرنفلی که با نام علمی Dianthus caryophyllus شناخته می‌شود گونه‌ای از میخک است که به راسته میخکیان تعلق دارد. این گل، برگ‌هایی پر و چین خورده با لبه‌هایی ناصاف دارد و معمولا تکرنگ آن ترکیبی از دو رنگ متفاوت است. میخک تایخچه‌ای جالب توجه دارد، این گل از گل‌هایی بوده است که در مراسم تاجگذاری پادشاهان یونانی مورد استفاده قرار می‌گرفته و گفته می‌شود که نام لاتین آن یعنی دیانتوس از کلمه تاجگذاری یا تاج خورشید اقتباس شده است. گل میخک نشانه عشق، افتخار، برتری و جذابیت است. میخک قرمز کمرنگ نشانگر تحسین و میخک قرمز پررنگ نشانگر عشق و احساسات بسیار عمیق است پس بهتر است هنگام انتخاب میخک برای هدیه دادن به رنگ آن دقت داشته باشید. میخک گلی ارزان، در دسترس و بادوام است و دو تا سه هفته در ظرف آب زنده و باطراوت باقی می‌ماند به شرطی که قبل از قرار دادن آن داخل آب برگ‌های پایینی میخک را جدا کنید تا هیچ قسمت سبزی زیر آب باقی نماند.

گل‌های زیبا

گل شیرمرغ یا ستاره بیت اللحم

گل شیرمرغ یا علف تگرتگی که تحت عنوان ستاره بیت اللحم هم شناخته می‌شود یک گیاه گلدار از تیره مارچوبه سانان و سنبلیان است و با نام علمی Ornithogalum شناخته می‌شود. شیرمرغ گونه‌های بسیار متنوعی دارد که ۱۳ گونه از آن در ایران یافت می‌شوند. این گیاه بومی اروپای شمالی و جنوب آفریقا است و ساقه‌هایی بلند با گل‌هایی کوچک و سفید و ستاره‌ای شکل دارد. گفته می‌شود این گل نشانه تولد حضرت عیسی بوده است و به همین دلیل با نام ستاره بیت اللحم نیز شناخته می‌شود. اگر از این گل پس از چیده شدن به خوبی مراقبت کنید تا یک ماه هم زنده و شاداب خواهد بود. نکته کلیدی برای رسیدن به این هدف تمیز نگهداشتن گلدان و آب است. لازم است که هر روز آب گلدان را عوض کنید و گلدان را کاملا بشویید تا گیاه شما پژمرده نشود.

گل‌های زیبا

گل صحرا از گل‌های زیبا و مقاوم

صحرا مکانی بی آب و علف با شرایط زیستی بسیار دشوار است و هر گونه گیاهی و جانوری که با این شرایط وفق پیدا کرده باشد یک گونه قوی و بادوام است. گل‌های صحرایی هم این شرایط را دارا می‌باشند و بهترین انتخاب برای کسانی به شمار می‌روند که به دنبال شاخه‌های گل بادوام و ماندگار هستند. گل صحرا در شاخه‌هایی بوته‌ای شکل رشد می‌کند و اگرچه پوشیده از خار است اما گل‌هایی کوچک و خوشرنگ تولید می‌کند. وقتی صحبت از گل می‌شود همه به گل رز و بابونه و … فکر می‌کنند اما گل‌های صحرایی تنوع بسیار بالایی دارند و گونه‌های متنوعی مثل گل خار، برونیا، پروتئا و بوته‌های مخروطی را شامل می‌شوند. در حالی که یک شاخه گل معمولی در بهترین حالت دو هفته دوام می‌آورد این گل‌های زیبا می‌توانند هفته‌ها زنده بمانند و زیبایی خود را حفظ کنند.

گل‌های زیبا

گل‌های استوایی و گرمسیری

هر گلی اگر به خوبی از آن مراقبت شود حداقل ۵ روز زنده و شاداب باقی خواهد ماند اما اگر به دنبال گیاهی هستید که گل‌هایی بزرگ و زیبا و خوشرنگ داشته باشد گل‌های گرمسیری همان چیزی است که به آن نیاز دارید. مناطق گرمسیری مناطقی پربارش و مرطوب هستند و گیاهان خاص و متفاوتی دارند. وجود رطوبت بالا و هوای گرم در این مناطق باعث شده است که ساختار گیاهان گرمسیری متفاوت باشد و دوام آن‌ها افزایش پیدا کند. گیاهان گرمسیری گونه‌های مختلفی دارند مثل درفش گیاه، مرغ بهشتی، ارکیده و … برای افزایش عمر این گیاهان، برگ‌های آن‌ها را جدا کنید و در آب قرار دهید. با این گیاه گل شما حداقل دو هفته شاداب و سرحال باقی خواهد ماند.

گل‌های زیبا

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه گیاهان و حیوانات خانگی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
999
ترفندهای آرایش چشم
ترفندهای آرایش چشم برای خانم‌هایی که چشمان گود دارند
1,173
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
براش های آرایشی خود را به این روش تمیز کنید و بشویید
492
کوتیکول خشک ناخن‌ها را به این روش درمان و برطرف کنید
کوتیکول خشک ناخن‌ها را به این روش درمان و برطرف کنید
819
برای داشتن مژه های زیبا و طبیعی این ترفندها را به کار ببرید
برای داشتن مژه های زیبا و طبیعی این ترفندها را به کار ببرید
2,364
اگر در ارتفاع بالا زندگی می‌کنید از این محصولات مراقبتی استفاده کنید
اگر در مناطق مرتفع زندگی می‌کنید از این محصولات مراقبتی استفاده کنید
235

مقالات سلامت

معرفی داروی رابپرازول
داروی رابپرازول و بررسی جامع اثر کارکردی این دارو در درمان بیماریهای گوارشی
83
آزمایش خون قبل از جراحی
آزمونهای تشخیصی و آزمایشهای خون قبل از جراحی و پس از آن
76
درمان لخته خون
کنترل و درمان لخته خون با انواع روشهای طبی و خانگی
89
معرفی داروی توپیرامات
داروی توپیرامات و بررسی جامع ویژگی های کارکردی این دارو
251
معرفی داروی تریمیپرامین
داروی تریمیپرامین و نگاهی جامع به نحوه کارکرد و آثار جانبی این دارو
242
معرفی داروی تیمولول
داروی تیمولول و نگاهی مفصل به کارکرد این داروی بتا بلاکر
278

مقالات آشپزی

سالاد هلو
سالاد هلو با مرغ کبابی و سس مخصوص عسلی
238
مافین کدو سبز
مافین کدو سبز یک مافین خوشمزه و عالی برای عصرهای تابستانی
377
نان چاودار دانمارکی
طرز تهیه نان چاودار دانمارکی (RugbrØd) به صورت مرحله به مرحله
265
کلوچه جو دوسر
کلوچه جو دوسر با کشمش و گردو و طعم دارچین
512
کیک شکلاتی بدون آرد
کیک شکلاتی بدون آرد و بدون گلوتن و آموزش گاناش شکلات
578
گشنیز پلو
گشنیز پلو ساده با طعم لیمو؛ پلویی خوش عطر برای همراهی با غذاهای دریایی
574

مقالات تغذیه

غذاهای نامناسبی که متخصصان قلب هرگز به آنها لب نمی‌زنند
غذاهای نامناسبی که متخصصان قلب هرگز به آنها لب نمی‌زنند
486
خواص دانه رازیانه
دانه رازیانه و نگاهی گذرا به فواید پرشمار این ماده غذایی مفید
853
خواص گندم سیاه
خواص گندم سیاه برای سلامتی و روشهای استفاده از آن
145
خواص بادام زمینی
خواص بادام زمینی برای سلامتی و بهترین نوع آن چیست؟
141
پاستیل مولتی ویتامین
پاستیل مولتی ویتامین از چه موادی تشکیل شده، فواید و عوارض آن چیست؟
271
افزایش قد
افزایش قد و معرفی چند ماده مغذی تاثیر گذار در این فرایند طبیعی
787