جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
این گل‌های زیبا بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند

این گل‌های زیبا بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند

گل‌ها نقش مهمی در زندگی و فرهنگ انسان‌ها بازی می‌کنند. ما گل‌های زیبا و رنگارنگ را به عنوان هدیه به کسانی که دوستشان داریم تقدیم می‌کنیم و به این شکل قدردانی، عشق و محبت خود را به عزیزان خود ابزار می‌کنیم. اما وقتی یک دسته از گل‌های زیبا به عنوان هدیه دریافت کنید با آن چه می‌کنید؟ شما مجبور هستید این گل‌ها را در یک ظرف آب قرار دهید تا پژمرده نشوند، عمر گل‌های زیبا داخل ظرف آب دوامی نخواهد داشت چون از ریشه خود جدا شده‌اند و به زودی از بین خواهند رفت. اما برخی از گل‌ها و گیاهان نسبت به بریدن شدن مقاوم‌تر هستند و مدت طولانی‌تری شاداب می‌مانند. ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز گل‌های زیبا و مقاومی را که بیشترین ماندگاری را پس از چیده شدن دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

انتخاب گل‌های زیبا برای دسته گل

وقتی قصد انتخاب چند شاخه گل برای یک دسته گل را دارید و یا می‌خواهید یک شاخه گل زیبا به کسی هدیه دهید به چه مواردی توجه می‌کنید؟ بیشتر افراد در این مورد به زیبایی و رنگ و شکل گل اهمیت می‌دهند، شاید توجه به معنای گل‌ها و پیامی که این گل به طرف مقابل منتقل می‌کند هم در این انتخاب دخیل باشد اما اگر گل شما خیلی زود پژمرده شود این پیام و آن زیبایی هم به جا نخواهد ماند. البته ماندگارترین گل‌ها هم در نهایت پژمرده می‌شوند و گل‌ها زمانی عمر طولانی‌تری خواههند داشت که ریشه داشته باشند و این ریشه در خاک باشد. در هر صورت وقتی قرار است برای خرید گل‌های زیبا هزینه کنید بهتر است ماندگاری و دوام آن‌ها را هم در نظر داشته باشید. گل‌هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد نه تنها زیبا و جذاب و عاشقانه هستند بلکه مدتی طولانی هم زنده و شاداب باقی می‌مانند.

گل داوودی از گل‌های زیبا و ماندگار

گل داوودی با نام علمی Chrysanthemum یک گل از تیره کاسنیان است که چند ساله است و بومی آسیا و شمال شرقی اروپا می‌باشد. کشور چین بیشترین تنوع گونه‌های گل‌های داوودی را دارد اما این گیاه امروزه در بیشتر نقاط جهان کشت می‌شود و یک گیاه محبوب و پرطرفدار به شمار می‌رود. گل داوودی ۱۰۰ تا ۲۰۰ گونه مختلف دارد و در رنگ‌های متنوعی یافت می‌شود. از این گیاه در گلفروشی‌ها برای پر کردن دسته‌های گل زیبا استفاده می‌شود چون داشتن گلبرگ‌های پر و زیاد باعث زیبایی دسته گل شما خواهد شد. گل داوودی یک گونه بادوام است و از زمانی که از شاخه خود چیده می‌شود تا دو هفته هم زنده و شاداب می‌ماند. راز بالاتر بردن عمر و دوام گل داوودی این است که پس از چند روز قسمتی از پایین شاخه را جدا کنید و در گلدانی کوتاه‌تر قرار دهید و مدتی دیگر از زیبایی آن لذت ببرید.

گل‌های زیبا

گل فریزیا از زیباترین گل‌های ماندگار

فریزیا گیاهی از خانواده زنبق‌ها است که با پیاز و بذر تکثیر می‌شود. گل فریزیا یک گل زیبا و بسیار خوشبو به رنگ سفید یا رنگ‌های دیگر است که در اوایل بهار می‌روید و مدتی بسیار کوتاه گل می‌دهد، این گل اولین بار در سال ۱۸۶۶ در آفریقای جنوبی کشف شد اما اکنون گونه‌های مختلفی دارد و در نقاط مختلف جهان پرورش می‌یابد. گل فریزیا شکل بسیار زیبایی دارد و به عنوان نماد معصومیت، وفاداری و اعتماد شناخته می‌شود و در دسته گل عروس کاربرد زیادی دارد. جالب است بدانید که فریزیا یکی از بادوام‌ترین شاخه‌های گل را دارد و این گل می‌تواند تا سه هفته پس از جدا شدن از ریشه خود زنده بماند پس اگر به دنبال هدیه‌ای خاص و ماندگار هستید که با آن بتوانید اعتماد و علاقه خود را به کسی نشان دهید گل فریزیا بهترین گزینه است.

گل‌های زیبا

گل میخک از گل‌های زیبا و بادوام

میخک یا میخک قرنفلی که با نام علمی Dianthus caryophyllus شناخته می‌شود گونه‌ای از میخک است که به راسته میخکیان تعلق دارد. این گل، برگ‌هایی پر و چین خورده با لبه‌هایی ناصاف دارد و معمولا تکرنگ آن ترکیبی از دو رنگ متفاوت است. میخک تایخچه‌ای جالب توجه دارد، این گل از گل‌هایی بوده است که در مراسم تاجگذاری پادشاهان یونانی مورد استفاده قرار می‌گرفته و گفته می‌شود که نام لاتین آن یعنی دیانتوس از کلمه تاجگذاری یا تاج خورشید اقتباس شده است. گل میخک نشانه عشق، افتخار، برتری و جذابیت است. میخک قرمز کمرنگ نشانگر تحسین و میخک قرمز پررنگ نشانگر عشق و احساسات بسیار عمیق است پس بهتر است هنگام انتخاب میخک برای هدیه دادن به رنگ آن دقت داشته باشید. میخک گلی ارزان، در دسترس و بادوام است و دو تا سه هفته در ظرف آب زنده و باطراوت باقی می‌ماند به شرطی که قبل از قرار دادن آن داخل آب برگ‌های پایینی میخک را جدا کنید تا هیچ قسمت سبزی زیر آب باقی نماند.

گل‌های زیبا

گل شیرمرغ یا ستاره بیت اللحم

گل شیرمرغ یا علف تگرتگی که تحت عنوان ستاره بیت اللحم هم شناخته می‌شود یک گیاه گلدار از تیره مارچوبه سانان و سنبلیان است و با نام علمی Ornithogalum شناخته می‌شود. شیرمرغ گونه‌های بسیار متنوعی دارد که ۱۳ گونه از آن در ایران یافت می‌شوند. این گیاه بومی اروپای شمالی و جنوب آفریقا است و ساقه‌هایی بلند با گل‌هایی کوچک و سفید و ستاره‌ای شکل دارد. گفته می‌شود این گل نشانه تولد حضرت عیسی بوده است و به همین دلیل با نام ستاره بیت اللحم نیز شناخته می‌شود. اگر از این گل پس از چیده شدن به خوبی مراقبت کنید تا یک ماه هم زنده و شاداب خواهد بود. نکته کلیدی برای رسیدن به این هدف تمیز نگهداشتن گلدان و آب است. لازم است که هر روز آب گلدان را عوض کنید و گلدان را کاملا بشویید تا گیاه شما پژمرده نشود.

گل‌های زیبا

گل صحرا از گل‌های زیبا و مقاوم

صحرا مکانی بی آب و علف با شرایط زیستی بسیار دشوار است و هر گونه گیاهی و جانوری که با این شرایط وفق پیدا کرده باشد یک گونه قوی و بادوام است. گل‌های صحرایی هم این شرایط را دارا می‌باشند و بهترین انتخاب برای کسانی به شمار می‌روند که به دنبال شاخه‌های گل بادوام و ماندگار هستند. گل صحرا در شاخه‌هایی بوته‌ای شکل رشد می‌کند و اگرچه پوشیده از خار است اما گل‌هایی کوچک و خوشرنگ تولید می‌کند. وقتی صحبت از گل می‌شود همه به گل رز و بابونه و … فکر می‌کنند اما گل‌های صحرایی تنوع بسیار بالایی دارند و گونه‌های متنوعی مثل گل خار، برونیا، پروتئا و بوته‌های مخروطی را شامل می‌شوند. در حالی که یک شاخه گل معمولی در بهترین حالت دو هفته دوام می‌آورد این گل‌های زیبا می‌توانند هفته‌ها زنده بمانند و زیبایی خود را حفظ کنند.

گل‌های زیبا

گل‌های استوایی و گرمسیری

هر گلی اگر به خوبی از آن مراقبت شود حداقل ۵ روز زنده و شاداب باقی خواهد ماند اما اگر به دنبال گیاهی هستید که گل‌هایی بزرگ و زیبا و خوشرنگ داشته باشد گل‌های گرمسیری همان چیزی است که به آن نیاز دارید. مناطق گرمسیری مناطقی پربارش و مرطوب هستند و گیاهان خاص و متفاوتی دارند. وجود رطوبت بالا و هوای گرم در این مناطق باعث شده است که ساختار گیاهان گرمسیری متفاوت باشد و دوام آن‌ها افزایش پیدا کند. گیاهان گرمسیری گونه‌های مختلفی دارند مثل درفش گیاه، مرغ بهشتی، ارکیده و … برای افزایش عمر این گیاهان، برگ‌های آن‌ها را جدا کنید و در آب قرار دهید. با این گیاه گل شما حداقل دو هفته شاداب و سرحال باقی خواهد ماند.

گل‌های زیبا

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه گیاهان و حیوانات خانگی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

۰ ۰ vote
Article Rating
دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

پی اچ پوست
پی اچ پوست ؛ چرا لازم است در این باره اطلاعات دقیق داشته باشیم؟
35
بهترین تونر آبرسان پوست
بررسی یک تونر آبرسان ژاپنی حاوی سه نوع مولکول هیالورونیک اسید
50
آبرسان هیالورونیک اسید
 هیالورونیک اسید ؛ راهنمای علمی درباره مهم ترین ماده در بهترین آبرسان ها
65
رنگ مو
رنگ کردن مو را با شامپو رنگ به سادگی انجام دهید
130
لاک ناخن و لاک مات
لاک مات، یکی از انواع لاک ناخن
84
مدل موی اشتباه
۱۲ اشتباه آرایشی و مدل موی اشتباه که چهره را پیرتر نشان می‌دهد
546

مقالات سلامت

عفونت گوش
عفونت گوش و آنچه باید راجع به تشخیص و درمان آن بدانید
9
روان درمانی غیر حضوری
آیا روان درمانی غیرحضوری در دوران کرونا مؤثر است؟ (بررسی علمی)
14
معرفی داروی نسینا
داروی نسینا (آلوگلپتین) و نگاهی به ویژگی های این داروی ضد دیابت
94
گلوکوزامین
گلوکزامین چه فوایدی دارد و آیا مصرف آن ضرورت دارد؟
110
آنژیوسارکوم
آنژیوسارکوم چیست و بهترین روشهای تشخیص و درمان آن چه هستند؟
83
لرزش لب
لرزش لب چه عللی دارد و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟
146

مقالات آشپزی

کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
94
خشک کردن ریحان
خشک کردن ریحان به چندین روش مختلف برای افراد مبتدی
974
کدو سبز شکم پر
کدو سبز شکم پر با رویه پنیری برای میانه تابستان
317
خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
314
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
586
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
472

مقالات تغذیه

غذای تاریخ گذشته
۱۲ غذای تاریخ گذشته که هرگز نباید پس از تاریخ انقضا مصرف شوند
66
معرفی خواص میخک
خواص میخک و معرفی چند مورد از ویژگی های چشمگیر این گیاه دارویی
364
بهترین زمان مصرف ویتامین
بهترین زمان مصرف ویتامین ها، مواد معدنی و انواع مکمل چیست؟
166
شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
153
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
121
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
103