گوگل شروع به همکاری با سازندگان Raspberry Pi در تولید فناوری جدیدی به نام کیت Voice Hat کرده است که به عنوان بخشی از ابتکار رو به توسعه برای دسترس پذیر کردن ابزار هوش مصنوعی در دنیای دیجیتال محسوب می‌شود. هدف از این همکاری، تولید یک لوازم جانبی سخت افزاری جدید به نام کیت Voice HAT (کیت وویس هت) است که میکروفن‌های استریو را به کامپیوتری در ابعاد کارت اعتباری می‌افزاید و به هر فردی که از دستیار صوتی گوگل استفاده می‌کند، امکان کنترل کردن پروژه‌هایی را می‌دهد که مجهز به Pi هستند. با مجله قرمز همراه باشید تا درمورد کاربرد Voice HAT اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کاربرد کیت Voice HAT توسط دستیار صوتی گوگل

دستیار صوتی گوگل با استفاده از Voice Hat و Raspberry Pi می‌تواند به تمام سوالات متداول پاسخ دهد و با کاربران درباره‌ی مواردی همانند آب و هوا و امتیازهای مسابقات ورزشی، صحبت کند. اما استفاده‌ی دیگر آن، برای افزودن دستورات صوتی طبیعی به دیگر پروژه‌های DIY است. این بدان معنی است که امکان ساختن ربات مجهز به Pi که دستورات شما را دنبال می‌کند (مثلاً: “روبات، کره را بده”)  و یا آینه‌ای مجهز به Pi را فراهم می‌کند که می‌توانید با آن در صبحگاه، صحبت کنید (مثلاً: “آینه‌ی جادویی، اوضاع ترافیک چطور است؟”).

نحوه‌ی دستیابی به کیت Voice HAT

HAT در Voice HAT مخفف Hardware Accessory on Top است. این کیت تنها در آخرین نسخه‌ی The Mag Pi وجود دارد که مجله‌ی رسمی Raspberry Pi است. این مجله را می‌توانید از طریق این لینک به صورت آنلاین و رایگان مطالعه فرمائید. مجله Raspberry Pi شامل دستورالعمل گام به گام برای اتصال Pi به سرویس‌های صوتی مبتنی بر Cloud گوگل است.

روش‌های دیگر استفاده از دستیار هوش مصنوعی گوگل بر روی Raspberry Pi

استفاده از کیت Voice Hat، تنها روش برای استفاده از دستیار هوش مصنوعی گوگل بر روی Raspberry Pi نیست. گوگل در آپریل ۲۰۱۷، Assistant SDK را برای توسعه دهندگان منتشر کرد که به هر فردی امکان نصب نرم افزار بر روی Raspberry Pi را می‌داد. اما شاید روش استفاده از کیت Voice Hat که در این مقاله آن را معرفی کردیم، ساده‌ترین راه باشد.

 

  • نظر شما درمورد کیت Voice Hat و کاربرد آن چیست؟ آیا استفاده از این کیت را نسبت به Assistant SDK بیشتر می‌پسندید؟ دیدگاه‌های خود را با بخش فناوری مجله قرمز به اشتراک بگذارید.

 

ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله‌ی James Vincent

منبع: theverge