کپسول اکسسوری‌ چیست؟ اکسسوری‌های ضروری که همیشه به آن‌ها نیاز دارید کدامند؟ اکسسوری‌ها نقش مهمی در کامل کردن استایل و شیک پوشی شما دارند. در واقع می‌توان گفت لباس‌های شما مانند غذا و اکسسوری‌ها هم مانند طعم دهنده و ادویه آن هستند، هیچ غذایی بدون طعم و ادویه خوشمزه نمی‌شود اما زیاده روی در استفاده از آن نیز نتیجه مطلوبی ندارد. اکسسوری‌ها انواع مختلفی دارند و شما طبیعتا به همه آن‌ها نیاز ندارید اما در کپسول اکسسوری‌ اجزایی قرار می‌گیرند که ضروری هستند قرار می‌گیرند و استایل شما را بدون مشکل کامل می‌کنند. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز درباره کپسول اکسسوری‌ و شش اکسسوری ضروری که همیشه لازم خواهید داشت مطالبی را بیان خواهیم کرد.

همان طور که گفتیم اکسسوری‌ها انواع و اشکال مختلفی دارند از کیف و کفش در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف گرفته تا جواهرات متنوع مثل گردنبند و دستبند و گوشواره و انگشتر تا ساعت و اکسسوری مو و کمربند و چیزهای دیگری که در استایل نقش دارند اما جزء اصلی آن محسوب نمی‌شوند. به این ترتیب می‌توان گفت که هیچ کس نمی‌تواند مجموعه کاملی از اکسسوری‌ها را در اختیار داشته باشد و در این شرایط شما باید انتخاب کنید. اما اگر این انتخاب‌ها کامل نباشند و نیاز شما را برطرف نکنند چطور؟ کپسول اکسسوری‌ مفهومی است که در این زمان به کمک شما می‌آید و مجموعه محدودی از اکسسوری‌ها را معرفی می‌کند که همیشه لازم هستند و با داشتن آن‌ها شما به اکسسوری دیگری نیازمند نخواهید بود. این کپسول اکسسوری‌ از چه اجزایی تشکیل شده است؟ این سوالی است که در ادامه این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد و شش جزء ضروری کپسول اکسسوری‌ را به شما معرفی خواهیم کرد.

اولین بخش از کپسول اکسسوری‌ : گردنبند

جواهرات از اکسسوری‌های مهم و ضروری برای هر خانم شیک پوش هستند. بیشتر خانم‌ها به جواهرات علاقه دارند اما نقش و اهمیت آن‌ها را در کامل کردن استایل خود دست کم می‌گیرند. گردنبند یکی از این جواهرات مهم و باارزش است که می‌تواند نقش مهمی در شیک پوشی شما ایفا کند. در واقع اگر می‌خواهید استایل شما چیزی کم و کسر نداشته باشد و سطح بالا و جذاب به نظر برسد یک گردنبند انتخابی ضروری است. فرقی نمی‌کند اگر قصد رفتن به مهمانی را دارید و می‌خواهید استایلی مجلسی داشته باشید یا این که قصد رفتن به بیرون را دارید، همیشه گردنبند مناسبی برای این کار وجود دارد.

کپسول اکسسوری‌

 یک گرنبند طلای کلاسیک که مناسب مدل مو و فرم یقه شما طراحی شده است همراه با لباس مجلسی شما ترکیبی ایده آل به وجود می‌آورد. یک گردنبند بلند و زنجیری هم می‌تواند بهترین انتخاب برای استفاده همراه با مانتو و لباس بیرون باشد و استایل شما را از یکنواختی و سادگی خارج کند. پس حداقل دو گردنبند (در واقع یک گردنبند و یک زنجیر بلند) چیزهایی هستند که در کپسول اکسسوری‌ شما ضروری هستند اما شما می‌توانید از مدل‌های دیگری مثل آویز و مدال و گردنبندهای کوتاه هم مطابق نیاز خود استفاده کنید.

دومین بخش از کپسول اکسسوری‌ : کیف

همه از اهمیت و ضرورت استفاده از کیف آگاه هستند. کیف در استایل زنانه جایگاه خاصی دارد و نه فقط از نظر شیک پوشی و جذابیت بلکه از نظر کاربردی و عملکردی هم بسیار مهم است. یک کیف خوب و جادار همه وسایل ضروری شما را در خود جای می‌دهد و لازم نیست چیزی را در جیب خود قرار دهید و نگران گم شدن آن باشید. در کنار این جایگاه عملکردی، کیف یک عنصر ضروری برای شیک پوشی است و هیچ استایلی بدون آن کامل نیست. کیف‌های زنانه زیبایی خاصی دارند و این زیبایی را به استایل شما هم منتقل می‌کنند. البته این کیف‌ها مدل‌ها، ابعاد و اشکال مختلفی هم دارند که در هر فصل هم تغییر می‌کنند. اما اگر شما به داشتن اکسسوری‌های کم و محدود اعتقاد داشته باشید می‌توانید با دو عدد کیف کلاسیک و ساده نیاز خود را برطرف کنید، یک کیف دوشی کوچک برای کارهای روزمره و یک کیف دستی بزرگ برای زمانی که می‌خواهید چیزهای مختلفی را با خود حمل کنید. این کیف‌ها را در رنگ‌های خنثی و مدل‌های ساده و مینیمال و جنسی بادوام تهیه کنید تا کپسول اکسسوری‌ شما کامل شود.

کپسول اکسسوری‌

سومین بخش از کپسول اکسسوری‌ : بوت

واضح است که همه به کفش نیاز دارند. بدون کفش نمی‌توان از منزل خارج شد و بدون زیبایی آن هیچ استایلی کامل نخواهد بود. بسیاری از کارشناسان مد و لباس، کفش را مهم‌ترین بخش استایل (حتی مهم‌تر از لباس‌های اصلی) می‌دانند پس واضح است که اهمیت کفش به عنوان یک اکسسوری بسیار زیاد است. اما کفش‌های زنانه هم مدل‌ها و اشکال متنوعی دارند و این سوال پیش می‌آید که کدام کفش در دسته اکسسوری‌ها قرار می‌گیرد و کدام کفش یک بخش اصلی استایل است. به طور کلی می‌توان کفش‌های رسمی، راحتی و کتانی را به عنوان بخش‌های اصلی استایل در نظر گرفت و در کنار آن از بوت به عنوان یک اکسسوری استفاده کرد. پس شما برای کامل کردن کپسول اکسسوری‌ خود حداقل به یک جفت بوت نیاز دارید. پیشنهاد ما در این مورد استفاده از بوت ساق کوتاه و به خصوص در رنگ مشکی است چون این نوع بوت تطبیق پذیری بالایی دارد و در بیشتر موقعیت‌ها و همراه با بسیاری از لباس‌های روزمره و رسمی قابل استفاده است.

کپسول اکسسوری‌ کپسول اکسسوری‌

چهارمین بخش از کپسول اکسسوری‌ : گوشواره

همان طور که بیان شد جواهرات اهمیت زیادی در استایل زنانه دارند اما شما لزوما به همه انواع جواهرات نیاز ندارید مثلا استایل شما بدون دستبند و انگشتر هم کامل خواهد بود اما در کنار گردنبند و زنجیری که در بخش قبلی مقاله بیان شد داشتن یک جفت گوشواره هم ضروری است. گوشواره‌ها مدل‌ها و اشکال مختلفی دارند و در هر فصل مدل‌های جدیدی هم از آن‌ها معرفی می‌شود مثلا گوشواره‌های رنگی آویز و نخی مدتی است که جزو ترندها به شمار می‌روند. اما برای کسی که قصد کامل کردن کپسول اکسسوری‌ خود را دارد پیروی از ترندها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. شما باید به دنبال مدل‌هایی باشید که کلاسیک هستند و هرگز از مد نمی‌افتند. مثلا گوشواره حلقه طلای ساده یک مدل کلاسیک است که تطبیق پذیری بالایی دارد و همیشه می‌توان از آن استفاده کرد. فرقی نمی‌کند مدل لباس، مدل مو و ظاهر شما چه شکلی داشته باشد چون همیشه یک جفت گوشواره حلقه طلای ساده آن را زیباتر و کامل‌تر خواهد کرد.

کپسول اکسسوری‌ کپسول اکسسوری‌

پنجمین بخش از کپسول اکسسوری‌ : شال و روسری

شال و روسری یک اکسسوری مهم و ضروری است که همیشه در اولین نگاه به چشم می‌آید و از آن‌جایی که در تماس مستقیم با صورت شما قرار دارد تاثیر چشمگیری روی زیبایی چهره و استایل کلی شما خواهد داشت. شال و روسری شاید برای خانم‌های ایرانی یک بخش کاملا ضروری در میان اکسسوری‌ها باشد که اهمیت آن به اندازه لباس‌های اصلی و اساسی است. حتما همه شما تعداد زیادی شال و روسری در کمد لباس‌های خود دارید اما وقتی نوبت به استفاده از آن‌ها می‌رسد به نظر می‌آید که چیز مناسبی برای پوشیدن وجود ندارد. علت این امر آن است که شما تناسب کاملی را انتخاب شال و روسری رعایت نمی‌کنید و از هر رنگ و طرح چندین مدل را انتخاب می‌کنید. سعی کنید در انتخاب روسری دقت بیشتری داشته باشید و رنگ‌ها و طرح‌های متنوع‌تری را انتخاب کنید تا دچار تکرار نشوید. داشتن روسری‌های ساده متعدد هم شما را در ترکیب لباس‌ها دچار مشکل خواهد کرد پس بهتر است جسارت و شجاعت بیشتری به خرج دهید و سراغ طرح‌هایی جسورانه‌تر و متنوع‌تر بروید.

کپسول اکسسوری‌ کپسول اکسسوری‌

ششمین بخش از کپسول اکسسوری‌ : کمربند

این اکسسوری از مواردی است که بیشتر خانم‌های ایرانی به آن اهمیت نمی‌دهند چون کمربندی که روی شلوار بسته می‌شود به طور معمول در لباس‌های بیرون دیده نمی‌شود. اما کمربند تنها محدود به شلوار نیست و شما می توانید روی مانتو، پالتو، بارانی و حتی کت و لباس‌های مجلسی هم از کمربند استفاده کنید. پس این اکسسوری مهم را دست کم نگیرید و حداقل دو عدد کمربند مناسب برای خودتان تهیه کنید تا کپسول اکسسوری‌ های شما کامل شود. یکی از این دو کمربند می‌تواند مخصوص لباس‌های مجلسی باشد مثلا یک کمربند چرم باریک در رنگ روشن و زیبا که با سایر اکسسوری‌های مجلسی ست می‌شود و یک کمربند دیگر که رسمی‌تر است و روی مانتو و پالتو و لباس‌های بیرون مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید یک کمربند زیبا برای شلوار جین و دامن خود نیز تهیه کنید تا در مهمانی‌های دوستانه و … نیز استایل کاملی داشته باشید.

کپسول اکسسوری‌ کپسول اکسسوری‌

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه جواهرات و اکسسوری و پوشاک بانوان مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WhoWhatWear (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)