کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ از جمله معدود کنفرانس‌های اختصاصی این نمایشگاه بود که پس از کنفرانس اختصاصی مایکروسافت برگزار شد. با این حال ما پیش از کنفرانس مذکور به آن می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از چند و چون کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ می‌توانید در ادامه‌ی این مطلب با مجله قرمز همراه باشید.

همانند نمایشگاه E3 2017، بخش مهمی از زمان کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ نیز به دو بازی شوتر اول شخص این شرکت یعنی Battlefield 1 و Star Wars Battlefront 2 اختصاص داشت. به نظر می‌رسد که سران EA برنامه‌ریز‌ی دقیقی برای تبلیغ پیرامون بازی Star Wars Battlefront 2 دارند. چرا که هر بار و در هر همایشی بخش‌های متفاوتی از این بازی در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

آثار شوتر کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷

در شرایطی که کنفرانس اختصاصی EA در نمایشگاه E3 2017 به نمایش نبردهای زمینی بازی Star Wars Battlefront 2 اختصاص یافته بود، در نمایشگاه گیمزکام امسال شاهد معرفی نبردهای هوایی این اثر در قالب بخشی به نام Starfighter Assault بودیم.

جنگ ستارگان

بی‌شک بزرگ‌ترین برگ برنده‌ی شرکت EA در پاییز امسال بازی Star Wars Battlefront 2 خواهد بود.

نقطه قوت این بخش امکان نبرد با سفینه‌های فضایی متنوعی است که تعداد قابل توجهی از آن‌ها بر اساس سفینه‌های مشهور مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان طراحی شده‌اند. سفینه‌هایی که هر کدامشان از قابلیت‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردارند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها سریع‌تر و تند و تیزتر هستند و برخی دیگر نیز از قابلیت‌های متفاوتی نظیر امکان ناپدید شدن یا شلیک چند موشک هم‌زمان برخوردارند.

گرچه فرصت تجربه‌ی نبردهای هوایی بخش Starfighter Assault هنوز برای ما فراهم نشده است، اما با توجه به نمایش بازی Star Wars Battlefront 2 در کنفرانس اختصاصی EA می‌توان ساختار نبردهای هوایی این بازی را چیزی مشابه با نبردهای هوایی بازی Call of Duty Infinite Warfare دانست. در واقع به نظر می‌رسد که نوع کنترل سفینه‌های فضایی در این دو بازی بسیار به یکدیگر شباهت دارد.

با این حال قابلیت انجام بخش Starfighter Assault به شکل گروهی (امکانی که در بازی CoD وجود نداشت) و همچنین بهره بردن گیم‌پلی این بخش از بازی از چند فاز مختلف، که ساختار نبردها را بیش از پیش استراتژیک می‌کند، موجب بخشیدن جذابیت هرچه بیشتر به نبردهای هوایی بازی Star Wars Battlefront 2 نسبت به نبردهای هوایی مشابه در سایر عناوین هم‌سبک می‌شود. در مجموع می‌توان انتظار داشت که بازی Star Wars Battlefront 2، به خصوص در بخش آنلاین خود، به یکی از بهترین عناوین پاییز امسال تبدیل شود.

در کنار به تصویر کشیدن نبردهای هوایی بازی Star Wars Battlefront 2، نمایش بخش جدید Incursions از بازی Battlefield 1 در کنار معرفی نسخه‌ی Revolution این بازی نیز از دیگر نقاط قوت کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ بود. در بخش Incursion این بازی شما می‌توانید در قالب دو گروه پنج نفره رویاروی دشمنان خود قرار گیرید و نبردهای سریع و نفس‌گیری را با حضور خودروهای زرهی و اهداف استراتژیک تجربه کنید.

بازی فه

بازی زیبای Fe همانند کنفرانس E3 در کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ نیز به نمایش در آمد.

نسخه‌ی Revolution از بازی Battlefield 1 هم که به زودی در اختیار بازی‌دوستان قرار می‌گیرد، تمام ملحقات این بازی که تا کنون برای آن عرضه شده یا در آینده عرضه می‌شوند را در دل خود جای داده است. در واقع این نسخه‌ی کامل از بازی بتلفیلد ۱ فرصت بسیار مناسبی را برای تجربه‌ی این اثر در اختیار آن دسته از گیمرهایی قرار می‌دهد که به دلیل عدم بهره مندی از سیزن پس این بازی، تاکنون به سراغ آن نرفته بودند.

آثار غیر شوتر کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷

بازی Need for Speed Payback از جمله شاخص‌ترین آثار غیر شوتری بود که در کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ برای بار دیگر به بازی‌دوستان معرفی شد. به نظر می‌رسد که این روزها صحنه‌ی برگزاری کنفرانس‌های اختصاصی شرکت‌های بازی‌سازی در حال تبدیل شدن به پارکینگ خودروهای جدید و لوکس است. چرا که در اتفاقی مشابه با کنفرانس اختصاصی مایکروسافت در نمایشگاه E3 2017، صحنه‌ی برگزاری کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ به پارکینگ مدل M5 خودروی BMW تبدیل شد. خودرویی که قرار است حضوری اختصاصی در نسخه‌ی جدید مجموعه بازی‌های نید فور اسپید داشته باشد.

در واقع نمایش یک خودروی جدید و لوکس در وسط برگزاری یک کنفرانس پر تماشاچی بازی موجب می‌شود که حواس حضار به بهترین شکل ممکن پرت شود تا شما بتوانید به جای ارائه کردن نمایشی مفصل از گیم‌پلی بازی خود، سر و ته قضیه را با نمایش یک تریلر سینمایی پر زرق و برق هم بیاورید. اتفاقی که کم و بیش در مورد بازی FIFA 18 نیز رخ داد و این بازی نیز بدون ارائه‌ی نمایشی چشم‌گیر از گیم‌پلی آن، البته بدون نیاز به نمایش یک خودروی شیک، برای بار دیگر به هواداران معرفی شد. البته نسخه‌ی دمویی از بازی فیفا ۱۸ در نمایشگاه گیمزکام امسال در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و بازدیدکنندگان از این نمایشگاه می‌توانند به تجربه‌ی آن بپردازند.

علاوه بر آثار فوق علاقه‌مندان به بازی The Sims 4 نیز توانستند شاهد معرفی یک بسته‌ی الحاقی جدید برای این بازی باشند. بسته‌ای به نام گربه‌ها و سگ‌ها (Cats & Dogs) که در تاریخ ۱۹ آبان امسال منتشر می‌شود و همان گونه که از نام آن پیدا است امکان تربیت سگ‌ها و گربه ها را به عنوان حیوانات خانگی در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازی سیمز

علاقه‌مندان کنسولی بازی The Sims 4 به زودی می‌توانند شاهد انتشار این بازی برای دو کنسول PS4 و Xbox One باشند.

در قالب این بسته شما می‌توانید نژادهای مختلفی از سگ‌ها و گربه‌ها را در اختیار داشته باشیئد و حتی آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید. علاوه بر آن لباس‌ها و ابزارهای جانبی فراوانی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می‌توانید به کمک آن‌ها ظاهر حیوانات خانگی خود را تغییر دهید.

در کنار این موضوع شغل دامپزشکی نیز به لیست مشاغل موجود در این بازی اضافه خواهد شد و شما این بار می‌توانید شانس خود را به عنوان یک دامپزشک در دنیای Sims 4 امتحان کنید. به موارد فوق می‌توان اضافه شدن یک لوکیشن ساحلی جدید تحت نام بریندلتون بی به محیط بازی Sims 4 را نیز اضافه کرد. امکانی که با نصب بسته‌ی الحاقی گربه‌ها و سگ‌ها فراهم خواهد شد.

جمع‌بندی کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷

در کنفرانس EA در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ شاهد معرفی هیچ بازی جدیدی نبودیم و تمام آثار به نمایش در آمده در این کنفرانس بازی‌هایی به شمار می‌رفتند که پیش‌تر به بازی‌دوستان معرفی شده بودند. با این حال شرکت EA توانست با برجسته ساختن نقاط قوت این آثار در قالب نمایش‌های هیجان انگیز، کنفرانس جذابی را برای هواداران خود رقم بزند. کنفرانسی که گرچه هیچ سورپرایزی را در دل خود جای نداده بود، اما در عین حال خسته کننده و کسالت ‌بار نیز جلوه نمی‌کرد.

این مطلب به شکل اختصاصی توسط نویسندگان مجله قرمز تهیه شده است.

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.