جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
معرفی بازی West of Loathing

چشم چشم دو ابرو: بازی West of Loathing و نگاه به غرب وحشی از منظری دیگر

در مطلب پیش رو نگاهی به بازی West of Loathing خواهیم داشت. اثری که قرار است غرب وحشی را از زاویه‌ای متفاوت در برابر نگاه مخاطبان خود ترسیم کند و تا حد امکان از کلیشه‌های مرسوم در این زمینه فاصله بگیرد. اگر مشتاق به دانستن نکات بیشتر و مفصل‌تری از بازی West of Loathing هستید، می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

احتمالا بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ملهم از غرب وحشی هم‌اکنون سخت در انتظار ملاقات با بازی Red Dead Redemption 2 به سر می‌برند. البته بازی Wild West Online نیز با تم و محتوای مشابهی در دست تولید است و بنابر برنامه‌ریزی‌های موجود به شکل انحصاری برای پلتفرم PC عرضه خواهد شد تا غم و غصه‌ی ناشی از عدم ملاقات دوست‌داران این پلتفرم با بازی Red Dead Redemption را از ذهن آن‌ها پاک کند. با این حال پیش از این دو بازی دوست‌داران بازی‌های وسترن می‌توانند شاهد ملاقات با بازی West of Loathing باشند. اثری کاملا متفاوت که به غیر از برخورداری از دنیایی نسبتا باز، هیچ شباهت دیگری با دو بازی Red Dead Redemption 2 و Wild West Online ندارد و راه جداگانه‌ای را نسبت به دو اثر یاد شده پیموده است.

غرب وحشی

همراه شدن با شوخی و خنده در بازی West of Loathing

هیچ کدام از جزئیات بازی West of Loathing از ساختار جدی برخوردار نیستند و رگه‌های شوخی و طنز را در تمام بخش‌ها و جزئیات این اثر می‌توان مشاهده کرد. از شخصیت‌های حاضر در داستان که به ساده‌ترین شکل ممکن و بر اساس روش چشم چشم دو ابرو طراحی شده‌اند گرفته تا داستان طنز و گرافیک سیاه و سفید این بازی که در تلفیق با یکدیگر نوعی سادگی دوست‌داشتنی را به کلیت این اثر تزریق کرده‌اند.

در بازی West of Loathing شما نقش فرد آس و پاسی را بر عهده دارید که از مزرعه‌ی پدری خود بیرون آمده و راهی غرب می‌شود تا بتواند زندگی مستقلی را آغاز کند. اما در این راه چالش‌های فراوانی وجود دارد که او باید با آن‌ها روبرو شود. از رویارویی با گاوهای اهریمنی گرفته تا ملاقات با اسکلت‌های هفت‌تیرکشی که سر راه او سبز می‌شوند و برایش مزاحمت ایجاد می‌کنند. در این میان بسیاری از بخش‌های گفتگو محور بازی West of Loathing همانند فیلم‌های صامت سیاه و سفید، در قالب متن‌های نقش بسته در کادرهای بزرگ روایت می‌شوند. موضوعی که تا حدی بر بار طنز داستان می‌افزاید و فضای این بازی را به کمدی‌های موسوم به اسلپ‌استیک نزدیک‌تر می‌کند.

بازی نقش آفرینی

نوبت گرفتن برای مبارزه در بازی West of Loathing

گیم‌پلی بازی West of Loathing تلفیقی از گیم‌پلی عناوین ماجرایی اشاره و کلیک و آن دسته از بازی‌های نقش‌آفرینی است که ساختار مبارزاتشان به شکل نوبتی دنبال می‌شود. به این ترتیب می‌توان بازی West of Loathing را از بسیاری جهات به بازی South Park: The Stick of Truth شبیه دانست. در واقع چه از لحاظ ساختار نوبتی مبارزات و چه از دیدگاه ساختار تقریبا دو و نیم بعدی گرافیک این دو بازی و چه از منظر فضای کمدی حاکم بر داستان، می‌توان دو اثر یاد شده را بسیار شبیه به هم قلمداد کرد. البته مسلما تفاوت‌های مهمی هم میان این دو بازی مشاهده می‌شود که اکثر آن‌ها در بخش گیم‌پلی نمود می‌یابد. به عنوان مثال ذات ماجرایی بازی West of Loathing موجب شده تا در این بازی علاوه بر مبارزات نوبتی متعدد، معماهای فراوانی هم برای حل کردن وجود داشته باشد.

علاوه بر حل کردن معما، شما می‌توانید در دنیای نسبتا باز بازی West of Loathing به گشت و گذار پرداخته و علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با صدها دشمن مختلف و گفتگو با تعداد فراوانی شخصیت جانبی، چیزی نزدیک به صد مکان منحصر به فرد را هم کشف کنید. حال که صحبت از عدد و رقم به میان آمد، بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که در بازی West of Loathing حدود ۶۰ کلاه متفاوت و منحصر به فرد وجود دارد که روی سر شخصیت اصلی این بازی، دشمنان او و حتی شخصیت‌های جانبی حاضر در این اثر خودنمایی می‌کند. در واقع با توجه به این موضوع که بدن و دست و پای تعداد فراوانی از شخصیت‌های حاضر در بازی West of Loathing تنها توسط تعدادی خط صاف طراحی شده‌ و بر همین اساس هیکل آن‌ها از شکل و شمایل کاملا مشابهی برخوردار است، مهم‌ترین وجه تمایز این شخصیت‌ها با یکدیگر کلاهی که بر سر دارند خواهد بود!

نفرت انگیز

پیشینه‌ی درخشان بازی West of Loathing

بازی West of Loathing به دست اعضای استودیو Asymmetric ساخته شده است. بازی‌سازان با تجربه‌ای که در سال ۲۰۰۳ میلادی اقدام به ساخت بازی The Kingdom of Loathing کردند. اثری در سبک نقش‌آفرینی کلان آنلاین که یک بازی مبتنی بر مرورگر به شمار می‌رفت و از لحاظ ظاهر بسیار به بازی جدید اعضای این استودیو شباهت داشت. با وجود آن‌که در ابتدای راه به روزرسانی‌های چندانی برای بازی The Kingdom of Loathing ارائه نمی‌شد، این بازی به تدریج توانست جا خود را در دل گیمرها باز کند و رفته رفته بر تعداد مخاطبان خود بیافزاید. تا جایی که پس از گذشت مدت زمانی نزدیک به یک دهه و نیم، این بازی توانست همچنان به حیات خود ادامه دهد و تعداد مخاطبانش در سطح جهان را به بیش از یک میلیون نفر برساند.

با توجه به موفقیت بازی The Kingdom of Loathing در میان بازی‌دوستان، سازندگان این اثر تصمیم گرفتند نسخه‌ای مشابه با این اثر (در زمینه ی گیم‌پلی) و در عین حال متفاوت با آن (از لحاظ لوکیشن و فضا) را برای علاقه‌مندان به بازی‌های تک نفره طراحی کنند. تصمیمی که در نهایت به شروع فرآیند ساخت بازی West of Loathing در اواسط سال ۲۰۱۵ میلادی انجامید. حال پس از گذشت چیزی نزدیک به دو سال از آغاز مراحل تولید بازی West of Loathing و طراحی موتور گرافیکی جدیدی بر مبنای موتور گرافیکی Unity برای شکل دادن به دنیای این اثر، مراحل ساخت بازی West of Loathing رو به پایان است و بازی‌دوستان می‌توانند اسب خود را برای حضور در غرب وحشی زین کنند.

در واقع بازی‌دوستان قادرند به زودی و در تاریخ ۱۰ اوت سال جاری میلادی با بازی West of Loathing روی پلتفرم PC و در سه سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس ملاقات کنند. البته نسخه‌ی iOS این بازی نیز هم‌اکنون در دست ساخت است. با این حال هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار آن توسط اعضای استودیو Asymmetric اعلام نشده است.

بازی وسترن

 اگر مایل به دانستن این نکته هستید که آیا بازی West of Loathing توسط سیستم کامپیوتری تحت اختیار شما به خوبی اجرا خواهد شد یا خیر می‌توانید بخش پایانی این متن را از نظر بگذرانید تا با حداقل مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی روی سیستم عامل‌های یاد شده آشنا شوید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی West of Loathing در سیستم عامل ویندوز:

 • سیستم عامل: Windows XP
 • پردازنده: o 2.8 GHz Intel Core 2 Duo or better
 • کارت گرافیک: کارت‌های گرافیک ۵۱۲ MB
 • حافظه رم: ۲ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی West of Loathing در سیستم عامل مک:

 • سیستم عامل: ۱۰.۷.۵
 • پردازنده: o 2.5 GHz Intel Core 2 Duo or better
 • کارت گرافیک: کارت‌های گرافیک ۵۱۲ MB
 • حافظه رم: ۲ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی West of Loathing در سیستم عامل لینوکس:

 • پردازنده: o 3.3 GHz Intel Core 2 Duo or better
 • کارت گرافیک: کارت‌های گرافیک ۵۱۲ MB
 • حافظه رم: ۲ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

منبع: وب سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

درمان لک صورت
درمان لک صورت؛ راهنمای علمی درمان لک به همراه معرفی بهترین محصولات
41
اوره برای پوست
فواید اوره برای پوست؛ آیا می‌دانستید اوره هم لایه‌بردار است و هم مرطوب‌کننده؟
642
راقبت پس از فیلر لب
بهترین روشهای مراقبت پس از فیلر لب
317
آزلائیک اسید
آزلائیک اسید (Azelaic Acid) چیست و چگونه آکنه را درمان می‌کند؟
325
پودر ویتامین سی
آیا می‌توانیم پودر ویتامین سی را روی پوست صورتمان استفاده کنیم؟
826
شوینده صورت
برای انتخاب بهترین شوینده صورت به چه نکاتی توجه کنم؟
330

مقالات سلامت

حساسیت به هیستامین
حساسیت به هیستامین (histamine intolerance) چیست و چه دلایلی دارد؟
134
آزمایش CRP چیست؟
آزمایش CRP یا همان پروتئین واکنشی C چیست و چه کاربرد تشخیصی دارد؟
260
نگاهی به داروی سیمتیکون
داروی سیمتیکون و نگاهی جامع به کارکردهای این دارو
143
اختلال پیکا
اختلال پیکا موردی برای بیماران با عادات غذایی عجیب
122
گرفتگی عضله
گرفتگی عضله دردناک اما قابل رفع به روشهایی آسان
243
واكسن سينوفارم
واکسن سینوفارم ؛ میزان اثربخشی طبق داده‌های علمی و پاسخ به پرسش‌ها در مورد آن
361

مقالات آشپزی

نان هندی خانگی
نان هندی خانگی ساده و آسان بدون نیاز به فر
441
ترافل شکلاتی
ترافل شکلاتی خوشمزه تقدیم به آنهایی که دوستشان داریم
150
گرام ماسالا
طرز تهیه ادویه گرام ماسالا در خانه با عطری عالی برای انواع غذاها
215
سس مایونز گیاهی
سس مایونز گیاهی و رژیمی برای آنها که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند
504
اشترودل سیب اصل اتریشی
اشترودل سیب اصل اتریشی را به بهترین روش در خانه درست کنیم
542
کیک شکلاتی گیاهی
کیک شکلاتی گیاهی و بدون گلوتن با دستورالعملی آسان
982

مقالات تغذیه

چای رازیانه
خواص عالی چای رازیانه برای سلامتی از رفع بی خوابی تا دردهای پریودی
207
تنظیم هورمونی
چطور از گلوکومتر برای تنظیم هورمونی و لاغری استفاده کنیم؟    
129
مکمل لاغری
مکمل لاغری چیست و آیا واقعا در کاهش وزن تاثیر دارد؟
113
گوشت ارگانیک
گوشت ارگانیک و گوشت غیرارگانیک چه تفاوت‌هایی دارند؟
116
میان وعده نیمه شب
۱۱ میان وعده نیمه شب که واقعا سالم و قابل توصیه هستند
379
معرفی شاه توت
شاه توت و حقایقی جالب در مورد این میوه محبوب و مفید
185