جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
معرفی بازی West of Loathing

چشم چشم دو ابرو: بازی West of Loathing و نگاه به غرب وحشی از منظری دیگر

در مطلب پیش رو نگاهی به بازی West of Loathing خواهیم داشت. اثری که قرار است غرب وحشی را از زاویه‌ای متفاوت در برابر نگاه مخاطبان خود ترسیم کند و تا حد امکان از کلیشه‌های مرسوم در این زمینه فاصله بگیرد. اگر مشتاق به دانستن نکات بیشتر و مفصل‌تری از بازی West of Loathing هستید، می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

احتمالا بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ملهم از غرب وحشی هم‌اکنون سخت در انتظار ملاقات با بازی Red Dead Redemption 2 به سر می‌برند. البته بازی Wild West Online نیز با تم و محتوای مشابهی در دست تولید است و بنابر برنامه‌ریزی‌های موجود به شکل انحصاری برای پلتفرم PC عرضه خواهد شد تا غم و غصه‌ی ناشی از عدم ملاقات دوست‌داران این پلتفرم با بازی Red Dead Redemption را از ذهن آن‌ها پاک کند. با این حال پیش از این دو بازی دوست‌داران بازی‌های وسترن می‌توانند شاهد ملاقات با بازی West of Loathing باشند. اثری کاملا متفاوت که به غیر از برخورداری از دنیایی نسبتا باز، هیچ شباهت دیگری با دو بازی Red Dead Redemption 2 و Wild West Online ندارد و راه جداگانه‌ای را نسبت به دو اثر یاد شده پیموده است.

غرب وحشی

همراه شدن با شوخی و خنده در بازی West of Loathing

هیچ کدام از جزئیات بازی West of Loathing از ساختار جدی برخوردار نیستند و رگه‌های شوخی و طنز را در تمام بخش‌ها و جزئیات این اثر می‌توان مشاهده کرد. از شخصیت‌های حاضر در داستان که به ساده‌ترین شکل ممکن و بر اساس روش چشم چشم دو ابرو طراحی شده‌اند گرفته تا داستان طنز و گرافیک سیاه و سفید این بازی که در تلفیق با یکدیگر نوعی سادگی دوست‌داشتنی را به کلیت این اثر تزریق کرده‌اند.

در بازی West of Loathing شما نقش فرد آس و پاسی را بر عهده دارید که از مزرعه‌ی پدری خود بیرون آمده و راهی غرب می‌شود تا بتواند زندگی مستقلی را آغاز کند. اما در این راه چالش‌های فراوانی وجود دارد که او باید با آن‌ها روبرو شود. از رویارویی با گاوهای اهریمنی گرفته تا ملاقات با اسکلت‌های هفت‌تیرکشی که سر راه او سبز می‌شوند و برایش مزاحمت ایجاد می‌کنند. در این میان بسیاری از بخش‌های گفتگو محور بازی West of Loathing همانند فیلم‌های صامت سیاه و سفید، در قالب متن‌های نقش بسته در کادرهای بزرگ روایت می‌شوند. موضوعی که تا حدی بر بار طنز داستان می‌افزاید و فضای این بازی را به کمدی‌های موسوم به اسلپ‌استیک نزدیک‌تر می‌کند.

بازی نقش آفرینی

نوبت گرفتن برای مبارزه در بازی West of Loathing

گیم‌پلی بازی West of Loathing تلفیقی از گیم‌پلی عناوین ماجرایی اشاره و کلیک و آن دسته از بازی‌های نقش‌آفرینی است که ساختار مبارزاتشان به شکل نوبتی دنبال می‌شود. به این ترتیب می‌توان بازی West of Loathing را از بسیاری جهات به بازی South Park: The Stick of Truth شبیه دانست. در واقع چه از لحاظ ساختار نوبتی مبارزات و چه از دیدگاه ساختار تقریبا دو و نیم بعدی گرافیک این دو بازی و چه از منظر فضای کمدی حاکم بر داستان، می‌توان دو اثر یاد شده را بسیار شبیه به هم قلمداد کرد. البته مسلما تفاوت‌های مهمی هم میان این دو بازی مشاهده می‌شود که اکثر آن‌ها در بخش گیم‌پلی نمود می‌یابد. به عنوان مثال ذات ماجرایی بازی West of Loathing موجب شده تا در این بازی علاوه بر مبارزات نوبتی متعدد، معماهای فراوانی هم برای حل کردن وجود داشته باشد.

علاوه بر حل کردن معما، شما می‌توانید در دنیای نسبتا باز بازی West of Loathing به گشت و گذار پرداخته و علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با صدها دشمن مختلف و گفتگو با تعداد فراوانی شخصیت جانبی، چیزی نزدیک به صد مکان منحصر به فرد را هم کشف کنید. حال که صحبت از عدد و رقم به میان آمد، بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که در بازی West of Loathing حدود ۶۰ کلاه متفاوت و منحصر به فرد وجود دارد که روی سر شخصیت اصلی این بازی، دشمنان او و حتی شخصیت‌های جانبی حاضر در این اثر خودنمایی می‌کند. در واقع با توجه به این موضوع که بدن و دست و پای تعداد فراوانی از شخصیت‌های حاضر در بازی West of Loathing تنها توسط تعدادی خط صاف طراحی شده‌ و بر همین اساس هیکل آن‌ها از شکل و شمایل کاملا مشابهی برخوردار است، مهم‌ترین وجه تمایز این شخصیت‌ها با یکدیگر کلاهی که بر سر دارند خواهد بود!

نفرت انگیز

پیشینه‌ی درخشان بازی West of Loathing

بازی West of Loathing به دست اعضای استودیو Asymmetric ساخته شده است. بازی‌سازان با تجربه‌ای که در سال ۲۰۰۳ میلادی اقدام به ساخت بازی The Kingdom of Loathing کردند. اثری در سبک نقش‌آفرینی کلان آنلاین که یک بازی مبتنی بر مرورگر به شمار می‌رفت و از لحاظ ظاهر بسیار به بازی جدید اعضای این استودیو شباهت داشت. با وجود آن‌که در ابتدای راه به روزرسانی‌های چندانی برای بازی The Kingdom of Loathing ارائه نمی‌شد، این بازی به تدریج توانست جا خود را در دل گیمرها باز کند و رفته رفته بر تعداد مخاطبان خود بیافزاید. تا جایی که پس از گذشت مدت زمانی نزدیک به یک دهه و نیم، این بازی توانست همچنان به حیات خود ادامه دهد و تعداد مخاطبانش در سطح جهان را به بیش از یک میلیون نفر برساند.

با توجه به موفقیت بازی The Kingdom of Loathing در میان بازی‌دوستان، سازندگان این اثر تصمیم گرفتند نسخه‌ای مشابه با این اثر (در زمینه ی گیم‌پلی) و در عین حال متفاوت با آن (از لحاظ لوکیشن و فضا) را برای علاقه‌مندان به بازی‌های تک نفره طراحی کنند. تصمیمی که در نهایت به شروع فرآیند ساخت بازی West of Loathing در اواسط سال ۲۰۱۵ میلادی انجامید. حال پس از گذشت چیزی نزدیک به دو سال از آغاز مراحل تولید بازی West of Loathing و طراحی موتور گرافیکی جدیدی بر مبنای موتور گرافیکی Unity برای شکل دادن به دنیای این اثر، مراحل ساخت بازی West of Loathing رو به پایان است و بازی‌دوستان می‌توانند اسب خود را برای حضور در غرب وحشی زین کنند.

در واقع بازی‌دوستان قادرند به زودی و در تاریخ ۱۰ اوت سال جاری میلادی با بازی West of Loathing روی پلتفرم PC و در سه سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس ملاقات کنند. البته نسخه‌ی iOS این بازی نیز هم‌اکنون در دست ساخت است. با این حال هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار آن توسط اعضای استودیو Asymmetric اعلام نشده است.

بازی وسترن

 اگر مایل به دانستن این نکته هستید که آیا بازی West of Loathing توسط سیستم کامپیوتری تحت اختیار شما به خوبی اجرا خواهد شد یا خیر می‌توانید بخش پایانی این متن را از نظر بگذرانید تا با حداقل مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی روی سیستم عامل‌های یاد شده آشنا شوید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی West of Loathing در سیستم عامل ویندوز:

 • سیستم عامل: Windows XP
 • پردازنده: o 2.8 GHz Intel Core 2 Duo or better
 • کارت گرافیک: کارت‌های گرافیک ۵۱۲ MB
 • حافظه رم: ۲ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی West of Loathing در سیستم عامل مک:

 • سیستم عامل: ۱۰.۷.۵
 • پردازنده: o 2.5 GHz Intel Core 2 Duo or better
 • کارت گرافیک: کارت‌های گرافیک ۵۱۲ MB
 • حافظه رم: ۲ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی West of Loathing در سیستم عامل لینوکس:

 • پردازنده: o 3.3 GHz Intel Core 2 Duo or better
 • کارت گرافیک: کارت‌های گرافیک ۵۱۲ MB
 • حافظه رم: ۲ گیگابایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب: ۲ گیگابایت

منبع: وب سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0
Subscribe
اعلام کردن به
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مقالات زیبایی

پاک کننده صورت طبیعی
۱۰ پاک کننده صورت که می‌توانید خودتان درست کنید
232
موی نازک
اگر موی نازک دارید این ۹ اشتباه آرایش مو را انجام ندهید
352
ضرورت و اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده برای تمام انواع پوست
نقش کلیدی مرطوب کننده ها در روتین مراقبت پوستی
1,273
روغن نارگیل
آیا روغن نارگیل برای پوست و بیماری‌های پوستی مفید است؟
1,816
روغن میوه نسترن
روغن میوه نسترن (رزهیپ) چه فوایدی دارد، روشهای استفاده از آن چیست؟
6,927
سبک جدید کانتور
با سبک جدید کانتور کردن در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
3,785

مقالات سلامت

شرایط اهدا کردن خون
قبل از اهدا کردن خون باید این چند نکته مهم را بدانید
15
علائم سرطان کبد
علائم سرطان کبد با ۹ علامت خاموش که شاید آنها را ندانید
71
داروی توسیلیزومب
داروی توسیلیزومب یکی از کاراترین درمان ها در کنترل بیماری کرونا
93
گرافت استخوانی
گرافت استخوانی (پیوند استخوان) چیست و چه کاربردهای درمانی دارد؟
54
نگاهی به داروی ویموو
داروی ویموو و نگاهی جامع به ویژگی های این داروی ترکیبی
112
مثانه بیش فعال
مثانه بیش فعال (مثانه پرکار)؛ علل، علائم، تشخیص و درمان
119

مقالات آشپزی

کدو سبز شکم پر
کدو سبز شکم پر با رویه پنیری برای میانه تابستان
48
خوراک برنج و مرغ در فر
خوراک برنج و مرغ در فر با ادویه ایتالیایی و طعم عالی
155
سیب زمینی برشته در فر
سیب زمینی برشته در فر با حداقل روغن و سرشار از ادویه
276
طرز تهیه نان خامه ای
طرز تهیه نان خامه ای به صورت حرفه‌ای و با ارائه همه نکات لازم
274
پنیر موزارلا
طرز تهیه پنیر موزارلا تازه و خانگی برای انواع غذاها با همه نکات لازم
383
خواص و طرز تهیه آب استخوان
خواص آب استخوان یا آب قلم و طرز تهیه آن در خانه به بهترین روش
567

مقالات تغذیه

بهترین زمان مصرف ویتامین
بهترین زمان مصرف ویتامین ها، مواد معدنی و انواع مکمل چیست؟
84
شیوه نگهداری غذای تازه
۱۲ غذای تازه که هرگز نباید با هم نگهداری شوند
105
سلامت ریه
سلامت ریه را با این ۲۰ خوراکی تضمین کنید
66
کلسیم پیروات
کلسیم پیروات چه فوایدی دارد و چگونه مصرف می‌شود؟
69
خواص ریحان
ریحان گیاهی شگفت انگیز با خواصی بی نظیر طبق بررسی های علمی
91
خواص جوانه
خواص جوانه حبوبات و غلات و طرز تهیه آنها در خانه به چندین روش متنوع
98