بازی Hell Let Loose یکی از جدیدترین آثار دنیای بازی‌های کامپیوتری به شمار می‌رود که به دست اعضای یک استودیوی مستقل به نام Black Matter در دست ساخت بوده و قرار است در آینده‌ای نزدیک در اختیار بازی‌دوستان قرار گیرد. اگر به دانستن نکات مفصل‌تری از بازی Hell Let Loose علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم که با ما همراه شده و مجله قرمز را در ادامه‌ی مطلب پیش رو دنبال کنید.

پس از چندین سال دست و پا زدن در آینده‌ای پر آشوب یا سر و کله زدن با ربات‌های عجیب در نقاط دوردست منظومه‌ی شمسی، علاقه‌مندان به مجموعه بازی‌های Call of Duty بالاخره قرار است در بازی Call of Duty WW2 به ریشه‌های اصلی این مجموعه یعنی دوران جنگ جهانی دوم باز گردند. با این حال نسخه‌ی جدید سری CoD تنها بازی جدیدی به شمار نمی‌رود که قرار است بازی‌دوستان را به این دوران خونین تاریخی باز گرداند. چرا که بازی Hell Let Loose نیز دقیقا از همان حال و هوا برخوردار است و  دوران جنگ جهانی دوم را برای روایت رویدادهای پر تنش خود برگزیده است.

با این حال برخلاف بازی Call of Duty WW2، بازی Hell Let Loose داستان منسجمی برای در میان گذاشتن با مخاطبان خود ندارد و از وجود بخش داستانی بی‌ بهره خواهد بود. با این اوصاف از آن‌جا که تمرکز اصلی بازی Hell Let Loose بر بخش چند نفره استوار است، در این اثر نمی‌توان حضور شخصیت‌های ویژه‌ یا رویدادهای تاثیرگذاری را شاهد بود. به این ترتیب تمام دار و ندار بازی Hell Let Loose در گیم‌پلی این اثر خلاصه می‌شود. پس بد نیست به اتفاق یکدیگر از این موضوع آگاه شویم که بازی مستقل مورد بحث ما چه حرف‌های ناگفته‌ای در بخش گیم‌پلی خود برای در میان گذاشتن با مخاطبان دارد.

امکان تجربه‌ی نبردهای واقعی در بازی Hell Let Loose

یکی از تمرکزهای اصلی و اساسی در بازی Hell Let Loose به تصویر کشیدن واقع‌ گرایی هر چه بیشتر خواهد بود. نکته‌ای که می‌توان آن را در موارد مختلفی نظیر شکل و شمایل اسلحه‌ها، انواع و اقسام خودروها، چگونگی شکل گیری نبردها و حتی محل وقوع آن‌ها به خوبی مشاهده کرد.

جدیدترین بازی اکشن

در بازی Hell Let Loose چیزی نزدیک به ۲۰ خودروی زرهی سبک و سنگین مختلف وجود خواهد داشت که تمام آن‌ها قابل راندن هستند.

برخلاف بسیاری از آثار مشابه که با تم جنگ جهانی دوم ساخته می‌شوند، محل وقوع نبردها در بازی Hell Let Loose تنها سواحل نورماندی را در بر نمی‌گیرد و نبرد مشهور و تاریخی انجام شده در این ساحل را شامل نمی‌شود. بلکه سازندگان این بازی قرار است برخی از دیگر نبردهای مشهور جنگ جهانی دوم نظیر نبرد برج دیدبانی (که در جزیره‌ی Guadalcanal به وقوع پیوست)، نبرد خونین استالینگراد یا آخرین حمله‌ی تهاجمی آلمان‌ها در این جنگ یعنی نبرد Bulge را هم در بازی خود به تصویر بکشند.

با این حال نخستین نقشه‌ی بازی Hell Let Loose حومه‌ی شهر سن ماری دو مون در ساحل نورماندی را حین عملیات تاریخی Overlord در روز D-Day (روزی که یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های جنگ جهانی دوم به ارتش آلمان نازی تحمیل شد) بهه تصویر خواهد کشید. منطقه‌ای واقع در شمال فرانسه که در بازی Hell Let Loose توسط منابع به جا مانده از جنگ جهانی دوم و هچنین بر اساس طیف گسترده‌ای از نقشه‌های ماهواره‌ای در دسترس، با مقیاس یک به یک بازسازی شده است. بنابراین تمام پستی و بلندی‌های واقعی این منطقه در کنار جزییاتی نظیر روستاها و جنگل‌های حومه‌ی آن به شکل دست نخورده‌ای در بازی Hell Let Loose وجود خواهد داشت.

بر اساس ادعای سازندگان بازی Hell Let Loose تجربه کنندگان این اثر برای عبور کامل از پستی و بلندی‌های موجود در نقشه‌ی چهار کیلومتر مربعی مذکور با پای پیاده، به چیزی نزدیک به پانزده دقیقه زمان نیاز خواهند داشت. امری که خود بدون هیچ توضیح اضافه‌ای وسعت نقشه‌های موجود در این بازی را تعریف می‌کند.

امکان تجربه‌ی نبردهای گسترده در بازی Hell Let Loose

مسلما نقشه‌های وسیع بازی Hell Let Loose اجازه‌ی حضور گیمرهای فراوانی را در نبردهای نفس‌گیر این اثر می‌دهد. بنابر گفته‌ها‌ی سازندگان بازی Hell Let Loose در نبردهای گسترده‌ی این بازی امکان حضور صد گیمر به شکل همزمان وجود خواهد داشت. افرادی که می‌توانند در قالب دو تیم پنجاه نفره روبروی یکدیگر قرار گرفته و به نبرد با یکدیگر بپردازند. بر این اساس می‌توان در بازی Hell Let Loose وقوع نبردهای وسیعی را با تعداد گسترده‌ای از سربازان دوست و دشمن نظاره‌گر بود. ویژگی مثبتی که نمونه‌ی مشابه آن را حتی در بزرگ‌ترین و پر سر و صداترین بازی‌های کامپیوتری این روزها هم به ندرت می‌توان مشاهده می‌شود.

بازی جدید

وسعت نقشه‌ها در بازی Hell Let Loose واقعا مثال زدنی خواهد بود.

در واقع اگر ویژگی مذکور را با سایر ویژگی‌های مثبت بازی Hell Let Loose نظیر تعداد و تنوع اسلحه‌ها و وسایل نقلیه‌ی موجود در محیط و همچنین میزان واقع‌گرایی آن‌ها ترکیب کنیم، معجون وسوسه انگیزی به دست می‌آید که می‌تواند بخش وسیعی از گیمرهای علاقه‌مند به عناوین شوتر آنلاین را به سمت خود بکشاند.

امکان تجربه‌ی نبردهای تاکتیکی در بازی Hell Let Loose

اما نکات وسوسه برانگیز نهفته در بازی Hell Let Loose تنها به وسعت نقشه‌ها، میزان واقع‌گرایی آن‌ها و تعداد قابل توجه افراد حاضر در میدان نبرد محدود نمی‌شود. علاوه بر موارد یاد شده، نکته‌ی دیگری که در گیم‌پلی بازی Hell Let Loose وجود دارد و می‌تواند به طرز قابل توجهی بر عمق آن بیافزاید، کیفت نبردها و نوع انجام آن‌ها در این بازی خواهد بود.

هر کدام از نقشه‌های موجود در بازی Hell Let Loose به چندین بخش مجزا تقسیم می‌‌شوند که دو گروه حاضر در میدان رقابت برای پیروزی کامل در هر نبرد باید تمام آن‌ها را به تصرف خود در آورند. انجام این مهم در گرو بهره‌مندی از یک کار تیمی منسجم و قوی خواهد بود و اتخاذ استراتژی‌های هوشمندانه را طلب می‌کند.

در واقع برخلاف بسیاری از عناوین شوتر اول شخص چند نفره، در بازی Hell Let Loose کار شما تنها با هدشات کردن پی در پی دشمنان و سرعت عمل در نشانه‌روی به سوی آن‌ها پیش نخواهد رفت و باید علاوه بر این کار فکر خود را نیز به کار بیاندازید. دلیل اصلی این امر وجود قابلیت مدیریت منابع در بازی Hell Let Loose خواهد بود. به این معنی که پس از تصرف نقطه‌ا‌ی خاص از یک نقشه، تازه کار اصلی شما آغاز خواهد شد و باید برای نگهداری از آن منطقه و حمله به سایر نقاط استراتژیک موجود در نقشه تلاش کنید.

بازی جدید شوتر

برای استفاده‌ی درست از ساز و برگ‌های موجود در بازی Hell Let Loose ناگزیر از مدیریت اصولی منابع خواهید بود.

این کار هنگامی اهمیت بیشتری می‌یابد که بدانیم هر کدام از طرفین درگیری در بازی Hell Let Loose برای موفقیت در نبردهای خود منابع معین و محدودی در اختیار دارند. به بیان دقیق‌تر در بسیاری از موقعیت‌های حساس، طرفین درگیر در نبرد سوخت کافی برای راه‌اندازی تمام خودروهای زرهی خود در اختیار ندارند. پس باید تصمیم بگیرند که به چه ترتیبی قصد حمله به دشمن را دارند و بر همان اساس اقدام به حمله کنند. در این میان وجود سلسله مراتب از پیش تعیین شده در بازی Hell Let Loose و معین بودن نقش سربازان و فرماندهان در میدان جنگ، در کنار مشخص بودن شرح وظایف آن‌ها موجب می‌شود که در جریان تصمیم گیری‌های مذکور تداخلی به وجود نیاید و هر کس ساز خود را در میدان جنگ نزند.

البته برای داشتن دست بالا در نبردها و بهره‌مندی از منابع بیشتر به منظور ترتیب دادن حملات گسترده‌تر، می‌توان به مواضع حساس دشمن حمله کرد یا پس از تصرف یک منطقه‌ی خاص اقدام به احداث پایگاه در آن نمود تا منابع موجود در آن محدوده به طور کامل جمع‌آوری شده و در حمله‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرند. به این ترتیب می‌توان ادعا کرد که نبردهای بازی Hell Let Loose علاوه بر گسترده و نفس‌گیر بودن، بسیار تاکتیکی دنبال می‌شوند و به مدد وجود قابلیت ساخت و ساز از عمق قابل توجهی برخوردار خواهند بود.

سازندگان بازی Hell Let Loose برای شکل دادن به ساختار گرافیکی بازی خود از توان نسخه‌ی چهارم موتور گرافیکی آنریل انجین بهره گرفته‌اند. بنابراین با توجه به هدف اصلی آن‌ها در طراحی شکل ظاهری این اثر یعنی ارائه‌ی واقع‌گرایی هر چه بیشتر، می‌توان انتظار ملاقات با یک بازی خوش گرافیک را در نسخه‌ی نهایی Hell Let Loose داشت. اثری که تنها برای پلتفرم PC عرضه خواهد شد و بر طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است در نخستین ماه‌های سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار عرضه شود. با این حال گفته می‌شود که برخی گیمرهای علاقه‌مند به بازی  Hell Let Loose از این امکان برخوردار خواهند بود که در ماه اکتبر سال جاری میلادی (به شکل محدودی) به تجربه‌ی نسخه‌ی پیش از آلفای این بازی بپردازند.

به هر حال اگر سازندگان بازی Hell Let Loose بتوانند ایده‌های جاه‌طلبانه‌ی خود را به خوبی در ساختار گیم‌پلی این بازی پیاده کنند، علاقه‌مندان به عناوین شوتر اول شخص چند نفره به زودی شاهد ملاقات با یک بازی خوب و سرگرم کننده بر اساس تم جنگ جهانی دوم خواهند بود.

منبع: وب‌سایت رسمی این بازی (همراه با تحلیل، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.