جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۷
  • ۱۰:۳۰
  • 596
اگر از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس دارید این کارها را انجام دهید

اگر از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس دارید این کارها را انجام دهید

اگر شما جزو افرادی هستید که هر روز با باز کردن کمد لباس‌های خود با مجموعه‌ای از لباس‌های مشکی مواجه می‌شوید وقت آن رسیده است که در سبک لباس پوشیدن خود تجدید نظر کنید و لباس‌های رنگی و جذاب را به مجموعه لباس‌های خود اضافه کنید. بیشتر خانم‌ها از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس دارند و تصور می‌کنند پوشیدن چنین لباس‌هایی باعث جلب توجه خواهد شد اما اگر تعادل را در این کار رعایت کنید استایل شما متعادل و زیبا خواهد بود. فراموش نکنید که پوشیدن لباس‌های مشکی آن هم همیشه و هرروز باعث می‌شود استایل شما کسل کننده و تکراری شود و در واقع خودتان را از مزایای لباس‌های رنگی محروم کرده‌اید. اگر هنوز جسارت پوشیدن لباس‌های رنگی را پیدا نکرده‌اید این مقاله اختصاصی از مجله قرمز را بخوانید و گام به گام به سمت داشتن استایلی رنگی و جذاب حرکت کنید.

توجه داشته باشید که منظور ما از این مقاله نفی کردن لباس‌های مشکی نیست، لباس‌های مشکی بسیار جذاب، زیبا و تطبیق پذیر هستند و نه تنها به همه می‌آیند بلکه باعث لاغر و بلندتر دیده شدن شما می‌شود اما اگر همیشه مشکی بپوشید استایل شما تکراری و کسل کننده خواهد شد و بدتر از آن همیشه نامرئی خواهید بود و هرگز زیبایی‌های شما در میان بقیه به چشم نخواهد آمد. پس لازم است که شجاعت به خرج دهید و به تدریج به پوشیدن لباس‌های رنگی هم عادت کنید. البته قرار نیست مشکی را کنار بگذارید، بلکه قرار است روش درست پوشیدن لباس‌های رنگی را فرابگیرید و به تدریج آن‌ها را به استایل خود وارد کنید بدون آن که احساس بدی در مورد خودتان داشته باشید. در ادامه این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چطور از یک استایل سرتاپا مشکی تکراری به تدریج در هشت مرحله به سمت لباس‌های رنگی و جذاب حرکت کنید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

به جای مشکی سرمه‌ای را انتخاب کنید

در اولین گام برای تغییر از استایل مشکی به رنگی باید با رنگ‌های تیره‌ای که مشکی نیستند شروع کنید. مثلا به جای پوشیدن مانتوی مشکی از مانتوی سرمه‌ای استفاده کنید، اگر فکر می‌کنید سرمه‌ای را نمی‌توان با مشکی پوشید سخت در اشتباه هستید، این و رنگ ترکیب بسیار زیبایی به وجود می‌آورند به شرطی که رنگ سرمه‌ای لباس شما در حدی تیره نباشد که با یک مشکی رنگ و رو رفته اشتباه گرفته شود. علاوه بر سرمه‌ای شما می‌توانید سراغ رنگ‌های تیره دیگر مثل ذغالی یا توسی و حتی قهوه‌ای هم بروید تا هم حالتی غافلگیر کننده در استایل خود به وجود آورید و هم به تدریج خودتان را از محدودیت‌های رنگ مشکی جدا سازید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

همراه با مشکی، رنگ سفید بپوشید

همان طور که می‌دانید رنگ سفید نقطه مقابل رنگ سیاه و در واقع متضاد و مکمل آن است. یعنی اگر در کنار رنگ مشکی لباس‌های خود از رنگ سفید استفاده کنید این دو رنگ به زیباترین شکل خود را نشان خواهند داد و استایل شما از حالت تکراری و کسل کننده خود خارج خواهد شد. برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلفی بهره ببرید مثلا لباسی بپوشید که یقه و سرآستین‌های آن سفید است و یا شلوار مشکی خود را همراه با کتانی سفید بپوشید. به این ترتیب شما از محدوده لباس‌های مشکی خارج می‌شوید بدون آن که رنگ خاص و جلب توجه کننده‌ای را به استایل خود اضافه کرده باشید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

در مرحله بعد سراغ بقیه رنگ‌های خنثی بروید

حال که از محدود رنگ مشکی خارج شدید و آن را همراه با رنگ‌های متضاد و هارمونیک آن امتحان کردید وقت آن می‌رسد که سراغ رنگ‌های دیگر بروید. اما در این گام شما هنوز برای امتحان کردن لباس‌های رنگی روشن و تند آماده نیستید و ابتدا باید سراغ رنگ‌های خنثی و ملایم بروید مثل رنگ خاکستری، سبز لجنی، شتری و حتی زرشکی تیره. خلاقیتی که در این مورد می‌توانید به خرج بدهید این است که جای رنگ‌ها را با هم عوض کنید مثلا اگر پیش از این بخش غیرمشکی لباس‌های شما همیشه بلوز و اکسسوری‌هایتان بوده است این بار شلوار یا مانتو را در رنگ خنثی و غیرمشکی انتخاب کنید و به استایل خود جذابیت و تنوع بیشتری بدهید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

یک کت یا پالتوی رنگی زیبا انتخاب کنید

حال وقت آن رسیده است که به فروشگاه بروید و یک لباس رنگی زیبا در رنگ روشن و دلخواه خودتان تهیه کنید. اما فراموش نکنید که شما هنوز تازه کار هستید و به پوشیدن لباس‌های رنگی به صورت تمام وقت عادت ندارید پس در این مرحله باید از لباس‌هایی شروع کنید که بخش اصلی استایل شما نیستند، مثلا یک کت یا پالتوی رنگی زیبا. مثل همیشه لباس‌های اصلی خود را در رنگ مشکی انتخاب کنید و روی آن‌ها کت یا پالتوی رنگی خود را بپوشید و جلوه زیبایی به استایل خود بدهید. در این حالت هر زمان که احساس کردید بیش از حد مورد توجه هستید می‌توانید لباس رویی خود را خارج کنید و به حالت عادی برگردید. این مرحله را تا زمانی که پوشیدن لباس رنگی برایتان عادی شود ادامه دهید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

یک جفت کفش با رنگ روشن بپوشید

استایل مشکی گذشته از تکراری بودن و کسل کننده بودن، یک مزیت خاص دارد و آن این است که زمینه‌ای یکدست و خنثی برای نمایش رنگ‌های دیگر به وجود می‌آورد. وقتی شما سرتاپا مشکی پوشیده باشید با انتخاب یک جزء غیرمشکی، آن را به نقطه کانونی استایل خود تبدیل می‌کنید. این نقطه کانونی می‌تواند کفش شما باشد، پس در این مرحله کافی است یک جفت کفش رنگی زیبا و دلخواه خودتان را تهیه کنید و آن را همراه با استایل سرتاپا مشکی روزمره خود بپوشید. به این ترتیب هم به پوشیدن رنگ‌های روشن و زیبا عادت می‌کنید و هم کفش‌های جذاب خود را در معرض دید قرار می‌دهید بدون آن که بیش از حد جلب توجه کنید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

و یا یک کیف رنگی انتخاب کنید

یک راه دیگر برای اضافه کردن رنگ به استایل کمک گرفتن از اکسسوری‌ها است و کیف به عنوان بزرگ‌ترین و پرکاربردترین اکسسوری در استایل شما می‌تواند در این امر نقش مهمی ایفا کند. یک کیف رنگی و جذاب در کنار لباس‌های مشکی هم می‌‌تواند بیانگر سبک و سلیقه و شخصیت شما باشد و هم شما را به پوشیدن لباس‌های رنگی عادت دهد. پس تهیه یک کیف رنگی را در این مرحله فراموش نکنید و به خاطر داشته باشید که قانون ست بودن کیف و کفش مدت‌ها است که منسوخ شده است و ضرورتی برای آن وجود ندارد پس لزومی ندارد نگران همرنگ نبودن کیف رنگی و کفش مشکی خود باشید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

استایل تکرنگ را امتحان کنید

حال شما تقریبا برای پوشیدن لباس‌های رنگی آماده شده‌اید اما یک گام بزرگ و مهم دیگر پیش رو دارید و آن هم پوشیدن لباس‌های همرنگ و یا به اصطلاح استایل تکرنگ است، استایل تکرنگ همیشه شیک و مد روز است و قوانین ساده‌ای دارد. شما قطعا با استایل تکرنگ از نوع مشکی آشنا هستید ولی این بار باید مشکی را با رنگ دیگری جایگزین کنید، این رنگ می‌تواند رنگ دلخواه شما باشد یا رنگی که می‌دانید به شما می‌آید، مثلا یک مانتوی زرشکی با شال قرمز و کیف و کفش قرمز ست کنید و رنگ‌ها را به استایل خود وارد کنید.

و در مرحله آخر سراغ لباس‌های رنگی بروید

حال شما همه مراحل را کامل کرده‌اید و با پپوشیدن رنگ‌های خنثی، اکسسوری‌های رنگی و امتحان کردن استایل تکرنگ دیگر از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس ندارید و می‌توانید از هر رنگی برای لباس‌های خود استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که تعادل مهم‌ترین اصل شیکپوشی است و شما باید همیشه در استفاده از رنگ‌ها اعتدال به خرج دهید. رنگ‌های روشن را در تعداد کم استفاده کنید و همیشه تناسبات رنگی را در ذهن خود داشته باشید تا استایل رنگی شما باعث جلب توجه نشود و شما را از اصول شیکپوشی دور نسازد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

رنگ‌های شاد لاک برای آرایش و زیبایی ناخن‌های شما
رنگ‌های شاد لاک و انرژی بخش برای آرایش ناخن‌های شما
112
دو روش جدید که در درمان آکنه‌ها بسیار موثر هستند
دو روش جدید که در درمان آکنه‌ها بسیار موثر هستند
145
این رفتارها و عادات بد روی پوست شما اثر منفی می‌گذارند
این رفتارها و عادات بد روی پوست شما اثر منفی می‌گذارند
199
این هفت روغن طبیعی بیماری رزاسه را درمان می‌کنند
این هفت روغن طبیعی بیماری رزاسه را به خوبی درمان می‌کنند
136
اگر چشمان بادامی شکل دارید به این روش آرایش کنید
اگر چشمان بادامی شکل دارید آن‌ها را به این روش آرایش کنید
348
خطاهای رایج در به کار بردن کانسیلر که تازه کارها مرتکب می‌شوند
خطاهای رایج در به کار بردن کانسیلر که تازه کارها مرتکب می‌شوند
541

مقالات سلامت

درد لاله گوش
درد لاله گوش (غضروف گوش بیرونی): علتها، علائم و درمان
380
علائم دیابت در مردان با 9 علامت مهم
علائم دیابت در مردان با ۹ علامت مهم که باید مورد توجه قرار بگیرند
342
معرفی داروی زولادکس
داروی زولادکس و معرفی مکانیسم عمل و ویژگی های کاربردی این دارو
319
خوابی بهتر با 13 راز
خوابی بهتر با ۱۳ رازی که پزشکان می‌خواهند شما هم بدانید
327
سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک (IC)؛ علتها، علائم و درمان
سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک (IC)؛ علتها، علائم و درمان
203
علل ریزش مو در زنان
ریزش مو در زنان چه عللی دارد، روشهای تشخیص و درمان آن چگونه است؟
412

مقالات آشپزی

حلوای لبو
حلوای لبو ؛ گرمابخش شیرین سرمای زمستان با گزینه‌های وگان
137
یک صبحانه کامل
شش خوراکی طلایی برای یک صبحانه کامل
288
انواع کباب
خوشمزه‌ترین انواع کباب در دنیا که طعمی به یاد ماندنی دارند
245
طرز تهیه پای سیب
طرز تهیه پای سیب کلاسیک بصورت تصویری و انواع روشهای نگهداری و تزئین
307
طرز تهیه کیک کدو
طرز تهیه کیک کدو ساده با تزئین خامه‌ای به صورت تصویری
693
طرز تهیه سس انچیلادا قرمز و انچیلادای مرغ مکزیکی
طرز تهیه سس انچیلادا قرمز و انچیلادای مرغ مکزیکی
617

مقالات تغذیه

افزایش تعداد گلبولهای قرمز
افزایش تعداد گلبولهای قرمز با تغذیه و مکمل چگونه ممکن است؟
66
غذاهای مناسب فشار خون بالا و مواد غذایی مضر
غذاهای مناسب فشار خون بالا و مواد غذایی مضری که باید حذف شوند
122
پاکسازی روده بزرگ
پاکسازی روده بزرگ با بهترین غذاها و آنهایی که باید اجتناب کرد
515
غذاهایی برای جوانی پوست
۱۳ غذایی که بطور مستقیم بر جوانی پوست اثر گذار هستند
139
فواید لیزین یا ال-لیزین
لیزین یا ال-لیزین چه نقشی در سلامت بدن دارد، منابع آن چیست؟
270
رژیم غذایی دش (DASH)
راهنمای کامل رژیم غذایی دش (DASH) برای افراد مبتلا به فشار خون بالا
162