جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۷
  • ۱۰:۳۰
  • 650
اگر از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس دارید این کارها را انجام دهید

اگر از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس دارید این کارها را انجام دهید

اگر شما جزو افرادی هستید که هر روز با باز کردن کمد لباس‌های خود با مجموعه‌ای از لباس‌های مشکی مواجه می‌شوید وقت آن رسیده است که در سبک لباس پوشیدن خود تجدید نظر کنید و لباس‌های رنگی و جذاب را به مجموعه لباس‌های خود اضافه کنید. بیشتر خانم‌ها از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس دارند و تصور می‌کنند پوشیدن چنین لباس‌هایی باعث جلب توجه خواهد شد اما اگر تعادل را در این کار رعایت کنید استایل شما متعادل و زیبا خواهد بود. فراموش نکنید که پوشیدن لباس‌های مشکی آن هم همیشه و هرروز باعث می‌شود استایل شما کسل کننده و تکراری شود و در واقع خودتان را از مزایای لباس‌های رنگی محروم کرده‌اید. اگر هنوز جسارت پوشیدن لباس‌های رنگی را پیدا نکرده‌اید این مقاله اختصاصی از مجله قرمز را بخوانید و گام به گام به سمت داشتن استایلی رنگی و جذاب حرکت کنید.

توجه داشته باشید که منظور ما از این مقاله نفی کردن لباس‌های مشکی نیست، لباس‌های مشکی بسیار جذاب، زیبا و تطبیق پذیر هستند و نه تنها به همه می‌آیند بلکه باعث لاغر و بلندتر دیده شدن شما می‌شود اما اگر همیشه مشکی بپوشید استایل شما تکراری و کسل کننده خواهد شد و بدتر از آن همیشه نامرئی خواهید بود و هرگز زیبایی‌های شما در میان بقیه به چشم نخواهد آمد. پس لازم است که شجاعت به خرج دهید و به تدریج به پوشیدن لباس‌های رنگی هم عادت کنید. البته قرار نیست مشکی را کنار بگذارید، بلکه قرار است روش درست پوشیدن لباس‌های رنگی را فرابگیرید و به تدریج آن‌ها را به استایل خود وارد کنید بدون آن که احساس بدی در مورد خودتان داشته باشید. در ادامه این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چطور از یک استایل سرتاپا مشکی تکراری به تدریج در هشت مرحله به سمت لباس‌های رنگی و جذاب حرکت کنید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

به جای مشکی سرمه‌ای را انتخاب کنید

در اولین گام برای تغییر از استایل مشکی به رنگی باید با رنگ‌های تیره‌ای که مشکی نیستند شروع کنید. مثلا به جای پوشیدن مانتوی مشکی از مانتوی سرمه‌ای استفاده کنید، اگر فکر می‌کنید سرمه‌ای را نمی‌توان با مشکی پوشید سخت در اشتباه هستید، این و رنگ ترکیب بسیار زیبایی به وجود می‌آورند به شرطی که رنگ سرمه‌ای لباس شما در حدی تیره نباشد که با یک مشکی رنگ و رو رفته اشتباه گرفته شود. علاوه بر سرمه‌ای شما می‌توانید سراغ رنگ‌های تیره دیگر مثل ذغالی یا توسی و حتی قهوه‌ای هم بروید تا هم حالتی غافلگیر کننده در استایل خود به وجود آورید و هم به تدریج خودتان را از محدودیت‌های رنگ مشکی جدا سازید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

همراه با مشکی، رنگ سفید بپوشید

همان طور که می‌دانید رنگ سفید نقطه مقابل رنگ سیاه و در واقع متضاد و مکمل آن است. یعنی اگر در کنار رنگ مشکی لباس‌های خود از رنگ سفید استفاده کنید این دو رنگ به زیباترین شکل خود را نشان خواهند داد و استایل شما از حالت تکراری و کسل کننده خود خارج خواهد شد. برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلفی بهره ببرید مثلا لباسی بپوشید که یقه و سرآستین‌های آن سفید است و یا شلوار مشکی خود را همراه با کتانی سفید بپوشید. به این ترتیب شما از محدوده لباس‌های مشکی خارج می‌شوید بدون آن که رنگ خاص و جلب توجه کننده‌ای را به استایل خود اضافه کرده باشید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

در مرحله بعد سراغ بقیه رنگ‌های خنثی بروید

حال که از محدود رنگ مشکی خارج شدید و آن را همراه با رنگ‌های متضاد و هارمونیک آن امتحان کردید وقت آن می‌رسد که سراغ رنگ‌های دیگر بروید. اما در این گام شما هنوز برای امتحان کردن لباس‌های رنگی روشن و تند آماده نیستید و ابتدا باید سراغ رنگ‌های خنثی و ملایم بروید مثل رنگ خاکستری، سبز لجنی، شتری و حتی زرشکی تیره. خلاقیتی که در این مورد می‌توانید به خرج بدهید این است که جای رنگ‌ها را با هم عوض کنید مثلا اگر پیش از این بخش غیرمشکی لباس‌های شما همیشه بلوز و اکسسوری‌هایتان بوده است این بار شلوار یا مانتو را در رنگ خنثی و غیرمشکی انتخاب کنید و به استایل خود جذابیت و تنوع بیشتری بدهید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

یک کت یا پالتوی رنگی زیبا انتخاب کنید

حال وقت آن رسیده است که به فروشگاه بروید و یک لباس رنگی زیبا در رنگ روشن و دلخواه خودتان تهیه کنید. اما فراموش نکنید که شما هنوز تازه کار هستید و به پوشیدن لباس‌های رنگی به صورت تمام وقت عادت ندارید پس در این مرحله باید از لباس‌هایی شروع کنید که بخش اصلی استایل شما نیستند، مثلا یک کت یا پالتوی رنگی زیبا. مثل همیشه لباس‌های اصلی خود را در رنگ مشکی انتخاب کنید و روی آن‌ها کت یا پالتوی رنگی خود را بپوشید و جلوه زیبایی به استایل خود بدهید. در این حالت هر زمان که احساس کردید بیش از حد مورد توجه هستید می‌توانید لباس رویی خود را خارج کنید و به حالت عادی برگردید. این مرحله را تا زمانی که پوشیدن لباس رنگی برایتان عادی شود ادامه دهید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

یک جفت کفش با رنگ روشن بپوشید

استایل مشکی گذشته از تکراری بودن و کسل کننده بودن، یک مزیت خاص دارد و آن این است که زمینه‌ای یکدست و خنثی برای نمایش رنگ‌های دیگر به وجود می‌آورد. وقتی شما سرتاپا مشکی پوشیده باشید با انتخاب یک جزء غیرمشکی، آن را به نقطه کانونی استایل خود تبدیل می‌کنید. این نقطه کانونی می‌تواند کفش شما باشد، پس در این مرحله کافی است یک جفت کفش رنگی زیبا و دلخواه خودتان را تهیه کنید و آن را همراه با استایل سرتاپا مشکی روزمره خود بپوشید. به این ترتیب هم به پوشیدن رنگ‌های روشن و زیبا عادت می‌کنید و هم کفش‌های جذاب خود را در معرض دید قرار می‌دهید بدون آن که بیش از حد جلب توجه کنید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

و یا یک کیف رنگی انتخاب کنید

یک راه دیگر برای اضافه کردن رنگ به استایل کمک گرفتن از اکسسوری‌ها است و کیف به عنوان بزرگ‌ترین و پرکاربردترین اکسسوری در استایل شما می‌تواند در این امر نقش مهمی ایفا کند. یک کیف رنگی و جذاب در کنار لباس‌های مشکی هم می‌‌تواند بیانگر سبک و سلیقه و شخصیت شما باشد و هم شما را به پوشیدن لباس‌های رنگی عادت دهد. پس تهیه یک کیف رنگی را در این مرحله فراموش نکنید و به خاطر داشته باشید که قانون ست بودن کیف و کفش مدت‌ها است که منسوخ شده است و ضرورتی برای آن وجود ندارد پس لزومی ندارد نگران همرنگ نبودن کیف رنگی و کفش مشکی خود باشید.

پوشیدن لباس‌های رنگی

استایل تکرنگ را امتحان کنید

حال شما تقریبا برای پوشیدن لباس‌های رنگی آماده شده‌اید اما یک گام بزرگ و مهم دیگر پیش رو دارید و آن هم پوشیدن لباس‌های همرنگ و یا به اصطلاح استایل تکرنگ است، استایل تکرنگ همیشه شیک و مد روز است و قوانین ساده‌ای دارد. شما قطعا با استایل تکرنگ از نوع مشکی آشنا هستید ولی این بار باید مشکی را با رنگ دیگری جایگزین کنید، این رنگ می‌تواند رنگ دلخواه شما باشد یا رنگی که می‌دانید به شما می‌آید، مثلا یک مانتوی زرشکی با شال قرمز و کیف و کفش قرمز ست کنید و رنگ‌ها را به استایل خود وارد کنید.

و در مرحله آخر سراغ لباس‌های رنگی بروید

حال شما همه مراحل را کامل کرده‌اید و با پپوشیدن رنگ‌های خنثی، اکسسوری‌های رنگی و امتحان کردن استایل تکرنگ دیگر از پوشیدن لباس‌های رنگی هراس ندارید و می‌توانید از هر رنگی برای لباس‌های خود استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که تعادل مهم‌ترین اصل شیکپوشی است و شما باید همیشه در استفاده از رنگ‌ها اعتدال به خرج دهید. رنگ‌های روشن را در تعداد کم استفاده کنید و همیشه تناسبات رنگی را در ذهن خود داشته باشید تا استایل رنگی شما باعث جلب توجه نشود و شما را از اصول شیکپوشی دور نسازد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
378
مدل‌های جدید مو که در سال 2019 محبوب و پرطرفدار هستند
مدل‌های جدید مو که در سال ۲۰۱۹ محبوب و پرطرفدار هستند
378
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
402
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌‌ها از آن‌ها آگاه هستند
510
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
335
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال 2019 آشنا شوید
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
475

مقالات سلامت

رفع جوش سرسفید
بهترین روشهای رفع جوش سرسفید چرکی و پیشگیری از آن
60
معرفی داروی کوازپام
داروی کوازپام و نگاهی جامع به تاثیرات و ویژگی های این دارو
75
تست ویتامین D آزمایش خون
تست ویتامین D آزمایش خون؛ مقدار نرمال و علت ضرورت
56
رفع یبوست نوزادان
رفع یبوست نوزادان با بهترین درمانهای خانگی
260
روغن گیاهی تزریقی
طرز تهیه روغن گیاهی تزریقی با گیاهان دارویی به چندین روش متفاوت
154
آلرژی به بادمجان
آلرژی به بادمجان ؛ علائم، درمان و غذاهایی که باید اجتناب کرد
177

مقالات آشپزی

پای لیمو
پای لیمو خوش عطر و بسیار ساده برای مهمانیهای بهاری
43
مرغ سوخاری در فر
مرغ سوخاری در فر با کمترین مقدار روغن و طعم و رنگی عالی
41
شیرینی نخودچی
طرز تهیه شیرینی نخودچی (نان نخودچی) با طعم هل؛ بدون گلوتن و وگان
199
طرز تهیه خورش کوفته کباب (خورش کوفته قلقلی)
طرز تهیه خورش کوفته کباب (خورش کوفته قلقلی)
278
طرز تهیه مربای پرتقال
طرز تهیه مربای پرتقال (مارمالاد پرتقال) به دو روش و شیوه تست غلظت مربا
293
ترافل ولنتاین
ترافل ولنتاین با ۷ نوع مختلف شکری، لیمویی و شکلاتی
219

مقالات تغذیه

روشهای کاهش قند خون
روشهای کاهش قند خون بدون دارو و بررسی باورهای اشتباه بیماران دیابتی
213
عوامل عود بیماری التهاب مفاصل
بیماری التهاب مفاصل و بدترین غذاهای مصرفی برای این بیماری
352
خواص دانه کنجد
خواص دانه کنجد با ۱۵ خاصیت عالی برای سلامتی کل بدن و حتی تیروئید
451
گلو درد و بهترین غذاها در مواجهه با آن
گلو درد و بهترین مواد غذایی برای مصرف در هنگام ابتلای به این عارضه
529
رژیم غذایی قلیایی
رژیم غذایی قلیایی چه فوائدی دارد و غذاهای قلیایی چه هستند؟
231
افزایش تعداد گلبولهای قرمز
افزایش تعداد گلبولهای قرمز با تغذیه و مکمل چگونه ممکن است؟
230