جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
پنج نوع گیاه آپارتمانی که باید در هر منزلی وجود داشته باشند

پنج نوع گیاه آپارتمانی که باید در هر منزلی وجود داشته باشند

گیاهان نقش مهمی در طبیعت ایفا می‌کنند و زندگی همه ما به وجود آن‌ها وابسته است. گیاهان می‌توانند در زیباسازی محیط زندگی ما هم نقش داشته باشند و از این نظر استفاده از یک یا چند گیاه آپارتمانی در فضای منزل یک ضرورت به شمار می‌رود. گیاهان آپارتمانی نه تنها فضا را گرم و زیبا می‌کنند بلکه با تصفیه کردن هوا و تنظیم رطوبت محیط، فضایی سالم‌تر برای زندگی شما فراهم می‌کنند. گیاه آپارتمانی انواع مختلفی دارد و از نظر اندازه و فرم و کاربرد به چند دسته مختلف تقسیم می‌شود. اما کدام نوع آن‌ها برای استفاده در منازل مناسب است؟ ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز پنج نوع گیاه آپارتمانی را که باید در هر منزلی وجود داشته باشد به شما معرفی می‌کنیم تا با تهیه این گیاهان، دکوراسیون و زیبایی منزل خود را کامل‌تر کنید.

اگر به گیاهان علاقه زیادی دارید و می‌خواهید خانه شما به اندازه یک باغچه، سرسبز و زیبا باشد باید در نظر داشته باشید که مراقبت از این گیاهان نیاز به زمان زیادی دارد و این روزها بیشتر افراد با محدودیت زمان مواجه هستند. اما این محدودیت به معنای حذف گیاهان آپارتمانی از محیط خانه نیست بلکه شما باید از گیاهانی استفاده کنید که وجود آن‌ها در منازل ضروری است. گیاهان آپارتمانی نه فقط از نظر زیبایی و سلامت اهمیت دارند بلکه به عنوان یک عنصر مهم در طراحی داخلی هم به شمار می‌آیند.

طراحی داخلی یک منزل یا محیط کار یا هر محیط دیگری بدون استفاده از یک یا چند گیاه آپارتمانی کامل نخواهد بود. این گیاهان به عنوان موجوداتی زنده که دارای رنگ و شادابی هستند زیبایی خاصی به محیط می‌دهند و آن را زنده و پویا نشان می‌دهند. اما گیاهان آپارتمانی می‌توانند بزرگ، کوچک، مینیاتوری، پایه دار، دیواری، آویز و حتی مصنوعی باشند و در این میان پنج نوع گیاه آپارتمانی برای استفاده در منزل مصنوعی مناسب به شمار می‌رود. کارشناسان توصیه می‌کنند اگر می‌خواهید دکوراسیون منزل شما زیبا و کامل به نظر برسد از همه این پنج نوع گیاه آپارتمانی در آن استفاده کنید.

چند گیاه آپارتمانی کوچک برای روی میز

اولین نوع گیاه آپارتمانی که در هر منزلی باید وجود داشته باشد گلدان‌های کوچک هستند. این گلدان‌های کوچک را می‌توان در دستشویی کنار روشویی، کنار میزهای ناهارخوری و روی میزهای کوچک مبل‌ها در اتاق نشیمن قرار داد. گیاهان کوچکی مثل کاکتوس‌ها و سایر گیاهان آب دار که نیاز به مراقبت زیادی ندارند بهترین انتخاب برای این منظور هستند و شما می‌توانید از آن‌ها به تعداد زیاد و با گلدان‌های رنگارنگ کوچک استفاده کنید و محیط منزل را شادتر و زیباتر کنید.

پنج نوع گیاه آپارتمانی

یک گلدان بزرگ

اگر می‌خواهید به فضای منزل خود عمق بدهید و آن را جذاب‌تر و زیباتر نشان دهید یک گلدان بزرگ همان چیزی است که به آن نیاز دارید. در واققع چنین گلدانی  باید در هر منزلی وجود داشته باشد و بسته به مساحت منزل و موقعیتی که دارید می‌توانید چند عدد از آن‌ها را در انواع مختلف تهیه کرده و روی زمین قرار داده و دکوراسیون منزل خود را با آن کامل کنید. اگرچه چند گلدان کوچک روی زمین هم می‌توانند زیبا باشند اما نمی‌توانند جایگزین یک گلدان بزرگ شوند. شما می‌توانید از این گلدان‌ها در هر قسمتی از منزل استفاده کنید اما گوشه آشپزخانه معمولا محل مناسب‌تری است. از یک گلدان با بافت حصیری استفاده کنید و گل دلخواه خود را داخل آن بکارید و با استفاده از آن، فضای مدرن آشپزخانه خود را متعادل‌تر و گرم‌تر نشان دهید.

پنج نوع گیاه آپارتمانی

یک گیاه آپارتمانی مصنوعی

مراقبت از گیاه آپارتمانی محدودیت‌های زیادی دارد، مثلا ممکن است بخشی از منزل شما اصلا نور طبیعی دریافت نکند و یا عضوی از خانواده شما به گیاهان حساسیت داشته باشد. حتی ممکن است به گیاه خاصی علاقه داشته باشید اما به خاطر شرایط نگهداری آن نتوانید از آن به خوبی مراقبت کنید یا به خاطر امنیت حیوانات خانگی نتوانید گیاهان مورد نظر خود را در محیط منزل قرار دهید. در این شرایط یک گیاه آپارتمانی مصنوعی می‌تواند چاره کار باشد. شما می‌توانید چنین گلدانی را در هر گوشه‌ای که دوست دارید قرار دهید بدون آن که نیازی به مراقبت خاص داشته باشد. پس خرید یکی دو گلدان مصنوعی برای زیباسازی و گرما بخشیدن به فضای منزل اشکالی ندارد چون هیچ کس متوجه مصنوعی بودن آن‌ها نخواهد شد.

پنج نوع گیاه آپارتمانی

گلدان‌های آویز قفسه‌ای

فضای بالای میز تحریر همیشه محل مناسبی برای قرار دادن وسایل تزئینی و زیباتر کردن منظره است. این فضا به خصوص اگر نزدیک پنجره هم باشد می‌تواند محل خوبی برای قرار دادن گلدان‌های مناسب باشد، گلدان‌های کوچکی که وزن زیادی ندارند اما برگ‌های آویزان و بلندی دارند که در ارتفاع به خوبی رشد می‌کنند و زیبایی خود را نشان می‌دهند. گیاهانی مثل پوتوس، گل رشته مرواریدی و گیاه عنکبوتی این ویژگی‌ها را دارا هستند و اگر گلدان آن‌ها اندازه مناسبی داشته باشد به جای آویزان کردن آن‌ها (که ایده چندان بی‌خطری هم نیست) می‌توانند روی قفسه‌ها و بالای میزها و کابینت‌های آشپزخانه قرار بگیرند و فضا را زیباتر و دلپذیرتر کنند.

پنج نوع گیاه آپارتمانی

یک گلدان بزرگ پایه دار

برخی از گیاهان و گلدان‌های بزرگ اگر روی زمین قرار بگیرند توجه چندانی به خود جلب نمی‌کنند و زیبایی آن‌ها به خوبی نمایش داده نمی‌شود، ممکن است برگ‌های آن‌ها روی زمین کشیده شود و بدحالت و نامناسب به نظر برسند. از طرف دیگر ممکن است حیوانات و بچه‌های کوچک به آن‌ها نزدیک شوند و گیاهان زیبای شما را خراب کنند (البته مطالعات و مشاهدات نشان داده است که بچه‌های کوچک هیچ علاقه‌ای به گیاهان ندارند و از آن‌ها دوری می‌کنند). در هر صورت در این مواقع استفاده از پایه بهترین راه برای نشان دادن زیبایی گیاه مورد علاقه شما است. برای این کار کافی است یک پایه فلزی مدرن و شیک متناسب با گلدان خود تهیه کنید و با کمک آن ارتفاع گلدان را بالاتر ببرید تا هم بیشتر به چشم بیاید، هم در دسترس حیوانات خانگی نباشد، هم نور بیشتری دریافت کند و هم برگ‌های آن به خوبی رشد کنند.

پنج نوع گیاه آپارتمانی

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش سایر مقالات در مجله قرمز شاخه گیاهان و حیوانات خانگی و دکوراسیون داخلی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0
2000
  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
آرایش به سبک سلنا گومز ستاره محبوب و پرطرفدار
1,044
مدل‌های جدید مو که در سال 2019 محبوب و پرطرفدار هستند
مدل‌های جدید مو که در سال ۲۰۱۹ محبوب و پرطرفدار هستند
794
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
مهم‌ترین نکات مراقبت پوست برای خانم‌های بالای سی سال
734
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌ها از آن‌ها آگاه هستند
نکات مهم آرایشی که تنها سلبریتی‌‌ها از آن‌ها آگاه هستند
751
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
رنگ‌های زیبای زمستانی برای آرایش ناخن‌های شما در این فصل
461
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال 2019 آشنا شوید
با روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید
630

مقالات سلامت

تسکین درد و کاهش آن
تسکین درد و کاهش آن با انواع روشهای طبیعی بدون استفاده از دارو
50
علل تهوع صبحگاهی
علل تهوع صبحگاهی به جز بارداری و روشهای درمان آن چیست؟
121
چای خواب آور
۶ چای خواب آور عالی که به داشتن خوابی خوب کمک می‌کنند
170
معرفی داروی سوکرالفیت
داروی سوکرالفیت و بررسی نکات کلیدی در مصرف این دارو
144
داروی کوئستران
داروی کوئستران (کوله استایرامین) و معرفی کارکرد و نکات کلیدی در مصرف آن
223
افزایش قد
افزایش قد و معرفی چند ماده مغذی تاثیر گذار در این فرایند طبیعی
509

مقالات آشپزی

سالاد تخم مرغ
سالاد تخم مرغ کلاسیک با طعمی عالی و مناسب ساندویچ
65
سوپ مینسترونه
سوپ مینسترونه کلاسیک؛ وگان و بدون گلوتن با گزینه‌های قابل تغییر
103
مافین موزی با شکلات چیپسی
مافین موزی با شکلات چیپسی؛ عصرانه‌ای نرم و لطیف
132
پای لیمو
پای لیمو خوش عطر و بسیار ساده برای مهمانیهای بهاری
257
مرغ سوخاری در فر
مرغ سوخاری در فر با کمترین مقدار روغن و طعم و رنگی عالی
226
شیرینی نخودچی
طرز تهیه شیرینی نخودچی (نان نخودچی) با طعم هل؛ بدون گلوتن و وگان
417

مقالات تغذیه

خواص بادام زمینی
خواص بادام زمینی برای سلامتی و بهترین نوع آن چیست؟
12
پاستیل مولتی ویتامین
پاستیل مولتی ویتامین از چه موادی تشکیل شده، فواید و عوارض آن چیست؟
106
افزایش قد
افزایش قد و معرفی چند ماده مغذی تاثیر گذار در این فرایند طبیعی
509
روشهای کاهش قند خون
روشهای کاهش قند خون بدون دارو و بررسی باورهای اشتباه بیماران دیابتی
261
عوامل عود بیماری التهاب مفاصل
بیماری التهاب مفاصل و بدترین غذاهای مصرفی برای این بیماری
444
خواص دانه کنجد
خواص دانه کنجد با ۱۵ خاصیت عالی برای سلامتی کل بدن و حتی تیروئید
555