رپورتاژ آگهی


ویژگی های ضد آفتاب مناسب

بسیاری از مردم کشور ما تا یک تعطیلاتی را در پیش روی خود می بینند، چمدان خود را بسته و به شمال می روند مخصوصا در فصل تابستان. فارغ از ترافیک های طاقت فرسا که یک مسیر ۳ ساعته را ۸ ساعت در راه هستند، گرما و آفتاب سوزان نیز سوختگی پوست را به عنوان سوغات به مسافران هدیه می دهند که تنها یک راه برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد “استفاده از کرم ضد آفتاب”. کرم ضد آفتاب می تواند از پوست شما در برابر اشعه های خورشید محافظت کند اما آیا می دانید یک ضد آفتاب مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با ویژگی های ضروری ضد آفتاب آشنا شوید و خرید درستی داشته باشید.

ویژگی های ضد آفتاب مناسب

اگر شما جزو افرادی هستید که استفاده از کرم ضد آفتاب از نان شب برایتان واجب تر است، به طور قطع هنگام خرید این محصول با اقیانوس بی کران تبلیغات آرایشی مواجه شدید که جز سردرگمی برایتان سودی به همراه نداشته است. پیش از آن که در اقیانوس غرق شوید مطالبی که در ادامه برایتان آماده کرده ایم را بخوانید و خودتان را نجات دهید تا بتوانید کامل ترین و بی نقص ترین محصولی را که مناسب شرایط پوست خودتان است، خریداری کنید.

۱.      SPF مناسب، جلوگیری از سوختن پوست

ویژگی های ضد آفتاب مناسب

آیا معنی SPF که روی بسته بندی های ضد آفتاب نوشته شده است را می دانید؟ تا به حال کنجکاو شده اید که این عدد به چه دردی می خورد؟ این عدد نشان می دهد که شما چه مدت زمانی می توانید در معرض نور خورشید بمانید بدون آن که پوست شما بسوزد. اگر فرض کنیم مدت زمانی که پوست شما در برابر آفتاب دچار سوختگی می شود ۲۰ دقیقه باشد و شما از ضد آفتاب با SPF 15 استفاده کنید، مدت زمانی که این کرم از پوست شما محافظت می کند ۳۰۰ دقیقه (۱۵*۲۰) می باشد.

برخلاف تصور عموم مبنی بر اینکه هر ضد آفتاب با  SPFبالا، بهتر است بگوییم بین SPF 50 و SPF 30 تفاوت چندانی وجود ندارد اما SPF 15 اندکی ضعیف تر است. به طور کلی SPF بالاتر تنها برای افرادی که مشکلات پوستی یا سابقه ابتلا به سرطان پوست در ژن خود دارند، مناسب می باشد.

۲.      ضرورت وجود آنتی اکسیدان

نور خورشید حاوی مقدار بسیار زیادی از رادیکال های آزاد است که برای پوست مضر بوده و باعث پیری زودرس می شود؛ بنابراین باید از کرمی استفاده کنید که توانایی حفاظت از پوست را در برابر رادیکال های آزاد داشته باشد. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که می توانند نقش یک محافظ را در برابر رادیکال های آزاد ایفا کنند. بدون شک می دانید که ویتامین C و E آنتی اکسیدان های قوی هستند؛ بنابراین وجود این ترکیبات در کرم ضد آفتاب می تواند بسیار مفید باشد.

۳.      توجه به نوع پوست

ویژگی های ضد آفتاب مناسب

شناخت نوع پوست از پایه ای ترین و مهم ترین بخش های انتخاب یک محصول مناسب است. محصولی که خریداری می کنید باید مناسب با شرایط پوستی خودتان باشد تا علاوه بر زیبایی، بتواند در روند بهبودتان تاثیرگذار باشد. کرم های ضد آفتاب برای انواع پوست ها اعم از خشک، چرب و حساس به طور جداگانه تولید شده است.

ترکیبات و مواد تشکیل دهنده موجود در کرم ضد آفتاب با توجه به پوست افراد متفاوت خواهد بود و همچنین این محصولات دارای بافت های مختلفی مانند کرم، اسپری و ژل هستند تا با تمامی سلیقه ها سازگار باشند.

۴.      مقاوم در برابر آب و عرق

برداشت شما از عبارت مقاوم در برابر آب چیست؟ آیا فکر می کنید ضد آفتابی که در برابر آب مقاوم باشد به معنی ضد آب است؟ اگر چنین برداشتی از این عبارت دارید باید بگویم سخت در اشتباه هستید. هیچ ضد آفتابی ضد آب نیست و نوشتن عبارت ضد آب روی بسته بندی ضد آفتاب ها ممنوع است؛ پس مقاوم در برابر آب به چه معناست؟

اگر از ضد آفتاب روی پوست خود استفاده کنید و به آب تنی بروید، SPF ضد آفتاب بسته به عدد آن بین ۴۰ الی ۸۰ دقیقه روی پوست شما می ماند و پس از آن نیاز به شارژ مجدد دارد؛ بنابراین به کار بردن عبارت ضد آب برای این محصولات کاملا نادرست است.

۵.      قدرت بالا در حفاظت از پوست

ویژگی های ضد آفتاب مناسب

نور خوشید دارای دو اشعه فرابنفش A و B می باشد که آن را با نام های UVA و UVB می شناسیم. ضد آفتاب خوب باید بتواند از پوست در برابر هر دو اشعه محافظت کند. اگر ضد آفتاب خریداری شده نتواند از پوست محافظت کند، این اشعه ها به DNA پوست آسیب زیادی وارد می کنند و عاملی برای ایجاد چین و چروک می شوند. معمولا برای ضد آفتاب هایی که قدرت بالایی در حفاظت از پوست دارند، عبارت طیف گسترده یا wide spectrum روی بسته بندی آن ها درج شده است.

فواید ضد آفتاب

در موارد بالا به طور غیر مستقیم به فواید استفاده از این محصول اشاره کردیم اما اگر بخواهیم به طور دقیق به ذکر آن ها بپردازیم شامل:

·         جلوگیری از پیری زودرس

کرم های ضد آفتاب حاوی ترکیباتی هستند که می توانند از چین و چروک و ایجاد خطوط در صورت جلوگیری کنند. طبق تحقیقات انجام شده روی افراد بالاتر از ۵۵ سال، آن هایی که از کرم ضد آفتاب در روتین پوستی خود استفاده می کردند، چین و چروک موجود در صورت آن ها نسبت به دیگر افراد ۲۴ درصد کم تر بوده است.

·         پیشگیری از سرطان

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کرم ضد آفتاب می تواند از شما در برابر سرطان پوست محافظت کند. عموما دلیل استفاده از ضد آفتاب برای زیبایی و جلوگیری از آفتاب سوختگی است اما بدانید که در صورت استفاده مستمر و مداوم از این محصول، خطر ابتلا به انواع سرطان پوست به ویژه ملانوم کاهش می یابد.

·         محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی

چیزی که عیان است به طور قطع نیاز به بیان ندارد. بدون شک همگی می دانیم که یکی از اصلی ترین و مهم ترین وظایف ضد آفتاب، محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی است اما بهتر است از عوارض آن نیز آگاه باشید. در صورتی که از ضد آفتاب استفاده نکنید و پوستتان بسوزد، شما در معرض بیماری های پوستی، تورم، قرمزی، خارش و سوزش قرار خواهید گرفت.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تمامی ویژگی هایی که یک ضد آفتاب مناسب دارا است را ذکر کنیم و فواید استفاده از این محصول را نیز برایتان شرح دادیم. فروشگاه ونوسی شو که در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت می کند، ضد آفتاب های موجود در فروشگاه خود را با بالاترین سطح کیفیت و تنوع برند در اختیار مشتریان قرار می دهد. شما می توانید برای مشاهده تمامی محصولات این فروشگاه به آدرس اینترنتی https://venusisho.com/ مراجعه کنید و خریدهای خود را با خیال آسوده انجام دهید.